Advanced World Transport - AWT - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Advanced World Transport - AWT

Advanced World Transport je jedna z nejznámějších a největších spedičních společností, které poskytují přepravu těžkých komodit (uhlí, díly pro automobilový průmysl apod.) primárně velkým firmám. Společnost sídlí v Moravské Ostravě a v současné době v ní našlo práci přes 2 tisíce zaměstnanců.

Hodnocení Advanced World Transport - AWT

Přidat hodnocení

O Advanced World Transport

Advanced World Transport je mateřská společnost, pod kterou využívá licenci skupiny AWT několik nezávislých společností - AWT Čechofracht a.s., Advanced World Transport a.s. nebo AWT ROSCO a.s. V České republice společnost vlastní přes 400 km svých tratí a provozuje přes 60 železničních vleček. Mimo své služby v nákladní železniční dopravě se Advanced World Transport zabývá stavebními, pozemními a také rekultivačními pracemi, a to prostřednictvím své společnosti AWT Rekultivace a.s.

Historie firmy

Minulost Advanced World Transport, ve zkratce AWT je spojená s českým výrobcem černého uhlí - OKD. Roku 1952 byl založen národní podnik OKD-Doprava (OKDD), který tehdy spravoval Báňskou dráhu (provozovatelem byly ČSD, dále kolejiště v Ostravsko-karvinském revíru a následně také jednotlivých dolů. Postupem času začaly OKD přebírat také provoz jednotlivých dolů.

Od roku 2007 byla společnost OKDD vlastněna pouze jediným nizozemským akcionářem - New World Resources Transportation B.V. O 3 roky později se OKDD přejmenovaly na "Advanced World Transport a.s." a tento název jí zůstal až dodnes. Tato firma má již letité zkušenosti a stojí na pevném stavebním kameni, proto se také v ČR považuje za jednu z nejvýznamnějších českých společností.

Advanced World Transport - AWT nabídka práce

Kariéra u Advanced World Transport je velmi rozmanitá především díky možnosti osobního i profesního růstu a dále široké nabídce benefitů. Jako zaměstnanec AWT můžete získat 5 týdnů dovolené, zajímavé finanční ohodnocení, příspěvek na stravu, mzdu na Vánoce a mnoho dalších výhod. Volná pracovní místa firma poptává v oblastech železniční dopravy, spedičních a logistických služeb, oprav a údržby kolejových vozidel, rekultivačních a stavebních prací, dopravních a inženýrských staveb a také mezinárodního obchodu. Najděte si volné pracovní pozice a třeba právě zde vybudujete svou kariéru.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Hornopolní 3314/38, 702 00 Ostrava - Moravská Ostrava

Velikost firmy:

2 000 - 2 500 zaměstnanců

IČ:

47675977

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1994

Právní forma:

a.s.

Web:

www.awt.eu