OKD - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

OKD

Společnost OKD je kvalitním a jediným výrobcem černého uhlí na našem území. Je součástí obrovského koncernu New World Resources Plc. Hlavní činností firmy je těžba kvalitního černého uhlí. OKD působí zejména v Moravskoslezském kraji, ve kterém patří mezi největší zaměstnavatele a práci u něj nachází tisíce lidí. I když je situace ve společnosti v současné době hektická, společnost pořád nabízí volná místa v dělnických profesích nebo administrativě.

Hodnocení OKD

Přidat hodnocení
před 4,5 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti OKD na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Pouze pravidelný plat.

Negativa firmy:

Spokojenost z platu má pouze vyšší menegment.. Peníze které dostává běžný horník jsou na hranici výsměchu.Plat na vánoce 2019 to už je úplný výsměch. Hlavně, že firma má na nový vozový park pro vyvolené.

před 5,5 roky
3.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti OKD na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Zatím pravidelný plat

Negativa firmy:

Nizké platy a nevhodné rozložení pracovní doby v nepřetržitých provozech.Harmonogramy v provozech jsou v rozporu se Zákoníkem práce.

před 5,5 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti OKD na plný úvazek, do roku 2013.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Zatajování úrazu a bezpečnost práce Porušování lidských práv

před 6,5 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní – ČSA, Lazy, Darkov
Pracuji ve společnosti OKD na plný úvazek 8-10 let.
Doporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pracovní tempo si lze přizpůsobit, benefity, silné odbory

Negativa firmy:

Nejsou zajištěny autobusy na každou směnu

Doporučení pro management firmy:

Platy produktivních kont 101 a 103

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (7)

O OKD

OKD (Ostravsko-karvinské doly) je nezbytná společnost v českém hospodářství. Firma se jako jediná v ČR zabývá těžbou, zpracováním a prodejem černého uhlí s nízkým obsahem síry, které se využívá hlavně v energetickém a hutnickém průmyslu. Jelikož je OKD ohromný hospodářský subjekt, klade si důraz i na jiné činnosti, jako je starost o životní prostředí a tvorba pracovních míst.

Historie firmy

Minulost zpracování uhlí je daleká, ale historie OKD se datuje teprve od konce 2. světové války. Práci zde nachází mnoho lidí od doby, co vzniklo tehdejších 6 těžařských společnostípozději znárodněných do státního podniku Ostravsko-karvinské kamenouhelné doly Ostrava. Po několika menších či větších změnách během 2. poloviny 20. století byl v roce 1990 státní podnik zrušen a jako nástupce vznikla akciová společnost Ostravsko-karviné doly. Roku 1998 se stala společnost Karbon Invest, a.s. majoritním vlastníkem OKD.

Dalším důležitým milníkem byla roku 2005 fúze OKD s těžební společností ČMD (Českomoravské doly). Téhož roku OKD zaniklo, aby se mohlo rozdělit na několik samostatných subjektů, jakožto právních nástupců. Tu hlavní, těžební, činnost převzala nástupnická společnost téhož názvu - OKD, a.s. Ostatní činnosti firmy se dostaly do dalších nástupnických společností.

Aktuálně je úplným vlastníkem OKD společnost New World Resources, jejíž akcie byly v roce 2008 tím největším primárním úpisem na londýnské burze. Sesterskou společností OKD je polská společnost NWR KARBONIA, která plánuje znovu otevřít důl Debiensko.

OKD kariéra

Společnost OKD je jeden z největších zaměstnavatelů jak v Moravskoslezském kraji, tak po celé ČR. Aktuálně společnost zaměstnává více než 10 000 tisíc zaměstnanců. Společnost si velice dobře uvědomuje, že práce v dolech rozhodně není pro každého, proto staví na nejenom poctivém výběru zaměstnanců na volná místa, ale také na jejich náležitém ocenění.Nabídka volných míst je tvořena kariérou raziče, rubače, důlní elektrikáře a dalších. V posledních letech OKD dbá i na bezpečnost při práci a díky investicím do technologií neustále snižuje počet úrazů a zranění na minimum.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Stonavská 2179, 735 06 Karviná - Doly

Velikost firmy:

10 000 - 15 000 zaměstnanců

IČ:

26863154

Založení / Zapsání do OR*:

1. 6. 2005

Právní forma:

a.s.

Web:

www.okd.cz