ŠKODA AUTO - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

ŠKODA AUTO

Údaje

Sídlo firmy:

tř. Václava Klementa 869, 293 00 Mladá Boleslav

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

00177041

Založení / Zapsání do OR*:

20. 11. 1990

Právní forma:

a.s.

O společnosti

ŠKODA AUTO je největší český výrobce automobilů. Hlavním sídlem společnosti je Mladá Boleslav, ale v celé České republice soustředí svou výrobní produkci ještě v dalších městech, kterými jsou Kvasiny a Vrchlabí. Tato společnost je nyní vlastněna pouze jediným majitelem a to Volkswagen Finance Luxemburg S.A.

O ŠKODA AUTO

Firma se může v České republice pyšnit několika NEJ - největší českou firmou podle tržeb, největším vývozcem a jedním z největších zaměstnavatelů u nás vůbec.

ŠKODA AUTO funguje ve třech hlavních výrobních závodech v České republice. Některé automobily a jejich komponenty ale vznikají i za našimi hranicemi. Spolupracuje se zeměmi jako je Slovensko, Rusko, Indie nebo Čína. Jejich vozy si můžete zakoupit téměř všech kontinentech.

Hlavní oblasti působení

Nejznámější česká automobilka se zaměřuje především na výrobu a vývoj osobních automobilů. Součásti v České republice jsou:

  • výrobní závod Mladá Boleslav
  • pobočný závod Kvasiny
  • pobočný závod Vrchlabí
  • Škoda Muzeum
  • Škoda vzdělávací centrum Na Karmeli

Říká se o ŠKODA AUTO

I když byla společnost vyhlášena zaměstnavatelem roku 2017 v kategorii nad 5000 zaměstnanců, objevují se v hodnocení i negativní názory. Nejčastěji se týkají platového ohodnocení, benefitů či možnosti kariérního růstu.

„Pro mě práce zajímavá, ale po nějakém čase začne trochu nudit. V dělnických profesích zde každý zaměstnanec dělá jen pár úkolů stále dokola. S rostoucí produkcí, rostoucí počet zaměstnanců, kolony, zácpy na parkovištích během střídání směn. Občas trochu chaotické jednání ze strany vedení firmy."

– hodnotí jeden z dluhodobých zaměstnanců společnosti. HR ŠKODA AUTO však v jednom z rozhovorů pro média dodává:

„V koncernu Volkswagen se koná již od roku 2008 on-line průzkum spokojenosti pod názvem Barometr nálady. Je to diagnostický nástroj, který slouží jak zaměstnancům, tak i managementu společnosti. Zjišťuje faktory ovlivňující náladu zaměstnanců a oblasti pro její zlepšení."

ŠKODA AUTO předváděcí vozy

Vzhledem k oblíbenosti vozů značky Škoda (dlouhodobě se jedná zejmína o modely Octavia, Rapid a Fabia, případně Superb) u firemních flotil a vzrůstající oblibě SUV jako jsou Yeti, Kodiaq a nově i Karoq, je na českém trhu zájem i o ojeté nebo předváděcí vozy. Ty nabízí ve svém programu Das Welt Auto a Škoda Plus přímo společnost. Automobily jsou narozdíl od nových vozů cenově dostupnější, přesto jsou poskytovány s mimořádnou zárukou a službami, podobně jako u nových vozů

Historie firmy

Tradice značky ŠKODA sahá až do 19. století a od té doby se pohybuje mezi předními výrobci v automobilovém průmyslu. Společnost vznikla pod hlavičkou zakladatelů Václava Laurina a Václava Klementa v v nynější Mladé Boleslavi. Sama firma si zakládá na datu vzniku okolo roku 1894, kdy si vyučený knihkupec Václav Klement uvědomil, že jeho nové jízdní kolo mu nevyhovuje a je nekvalitní. Tak se začali Laurin & Klement věnovat vyrábění jízdních kol pod značkou Slavia.

V roce 1925 začala společnost s velkými změnami, které ji provázaly celé století. Nejdříve došlo ke sloučení se Škodovými závody v Plzni, což byl konec pro značku Laurin & Klement. Nakonec ve společnosti došlo k dalšímu sloučení a to v roce 1991 s koncernem Volkswagen. Dnes má ŠKODA v nabídce devět modelových řad a úspěšně zavedenou přítomnost ve více než 100 zemích světa.

ŠKODA AUTO kariéra

V současnosti se ŠKODA AUTO umísťuje na předních příčkách nejrůznějších výzkumů s ohledem na kvalitu zaměstnání, proto by měla být při výběru kariéry v automobilovém průmyslu na prvních místech v pořadí. Na svých kariérních stránkách sami deklarují, že zaměstnanci jsou pro ně na prvním místě.

ŠKODA AUTO hledá experty se zkušenostmi vč. absolventů pro různá oddělení od vývoje až po prodej vozů. Můžete si vybrat mezi profesemi od výrobní linky, inženýrství, lékařství až po právo. Mezi benefity uvádí společnost možnost pronájmu zaměstnaneckého vozu, průměrný roční bonus až 90 000 Kč, dotované stravování, 5 týdnů dovolené a široké možnosti vzdělávání. Pokud si vyberete některé z volných pracovních míst, zapojíte se do profesionálního týmu v moderním, inovativním prostředí a s revolučními technologiemi. Také studenti mohou nalézt uplatnění a pozdější nabídku práce díky programům praxe, vedení závěrečných prací, doktorandského programu a pro čerstvé absolventy i trainee program. Volná místa se ŠKODA AUTO snaží obsazovat mladými talenty, kteří vynikají ve svých oborech. O kvalitě zaměstnavatele a nabízené práce svědčí i již zmíněné umístění v soutěži Zaměstnavatel roku 2017.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (112)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

IT technologie Marketing Technologie Automobilový průmysl Strojírenství Design Výroba