ŠKODA AUTO - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Nábytek, dekorace, koberce a další

ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO je největší český výrobce automobilů. Hlavním sídlem společnosti je Mladá Boleslav, ale v celé České republice soustředí svou výrobní produkci ještě v dalších městech, kterými jsou Kvasiny a Vrchlabí. Tato společnost je nyní vlastněna pouze jediným majitelem a to Volkswagen Finance Luxemburg S.A.

Hodnocení ŠKODA AUTO

Přidat hodnocení
před 4,5 roky
2.0
Bývalý zaměstnanec – Montážní dělník (agregát) – Mladá Boleslav
Pracoval(a) jsem ve společnosti ŠKODA AUTO na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2019.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Peníze

Negativa firmy:

Po 6 měsících práce na agregátu mi byl diagnostikován syndrom karpálního tunelu. Následovalo 4 měsíce na průměru, neprodloužená smlouva a shánění nového zaměstnání.

před 5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Montážní dělník – Mladá Boleslav
Pracoval(a) jsem ve společnosti ŠKODA AUTO na pracovní smlouvu 1-2 roky, do roku 2019.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

týmová práce, kolektiv

Negativa firmy:

rychlost pásu, a to ješte jsou dny kdy to zrychlujou o 10-15% na tu obrovskou rychlost si zvyknete za 2-4 týdny a poprve kdyz vidite co mate delat uvazujete o vypovedi ale pokud penize fakt potrebujete tak to prekousnete a v pohode si zvyknete hodně toho naběháte, vytíženost je 100% takže stejně pulku vejplaty projíte pokud nechcete byt podvyzivený což je dalsi bod - za otrokářskou práci otrokářská výplata dotované jídlo, no nevim ty porce pro vrabce za 35-50 korun? nechapu na co ty dotace jdou to si radsi doma uvarim ubytovani neni pro vsechny, maji sve podminky a po roce platite 2x tolik (bydlite 4 v jednom byte) trestni system dalsi vec co vam vysava plat 6. noční v týdnu

před 5 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti ŠKODA AUTO na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Svoz, příspěvek na jidlo

Negativa firmy:

Smlouva, u které nevíte jestli ji prodlouží. Krátké pauzy. S lidmi se zachází jak s věci.

před 5,5 roky
5.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti ŠKODA AUTO na plný úvazek, do roku 2016.
Pozitiva firmy:

Dlouhé přestávky

Negativa firmy:

Dlouhá pracovní doba

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (115)

O ŠKODA AUTO

Firma se může v České republice pyšnit několika NEJ - největší českou firmou podle tržeb, největším vývozcem a jedním z největších zaměstnavatelů u nás vůbec.

ŠKODA AUTO funguje ve třech hlavních výrobních závodech v České republice. Některé automobily a jejich komponenty ale vznikají i za našimi hranicemi. Spolupracuje se zeměmi jako je Slovensko, Rusko, Indie nebo Čína. Jejich vozy si můžete zakoupit téměř všech kontinentech.

Hlavní oblasti působení

Nejznámější česká automobilka se zaměřuje především na výrobu a vývoj osobních automobilů. Součásti v České republice jsou:

  • výrobní závod Mladá Boleslav
  • pobočný závod Kvasiny
  • pobočný závod Vrchlabí
  • Škoda Muzeum
  • Škoda vzdělávací centrum Na Karmeli

Říká se o ŠKODA AUTO

I když byla společnost vyhlášena zaměstnavatelem roku 2017 v kategorii nad 5000 zaměstnanců, objevují se v hodnocení i negativní názory. Nejčastěji se týkají platového ohodnocení, benefitů či možnosti kariérního růstu.

„Pro mě práce zajímavá, ale po nějakém čase začne trochu nudit. V dělnických profesích zde každý zaměstnanec dělá jen pár úkolů stále dokola. S rostoucí produkcí, rostoucí počet zaměstnanců, kolony, zácpy na parkovištích během střídání směn. Občas trochu chaotické jednání ze strany vedení firmy."

– hodnotí jeden z dluhodobých zaměstnanců společnosti. HR ŠKODA AUTO však v jednom z rozhovorů pro média dodává:

„V koncernu Volkswagen se koná již od roku 2008 on-line průzkum spokojenosti pod názvem Barometr nálady. Je to diagnostický nástroj, který slouží jak zaměstnancům, tak i managementu společnosti. Zjišťuje faktory ovlivňující náladu zaměstnanců a oblasti pro její zlepšení."

ŠKODA AUTO předváděcí vozy

Vzhledem k oblíbenosti vozů značky Škoda (dlouhodobě se jedná zejmína o modely Octavia, Rapid a Fabia, případně Superb) u firemních flotil a vzrůstající oblibě SUV jako jsou Yeti, Kodiaq a nově i Karoq, je na českém trhu zájem i o ojeté nebo předváděcí vozy. Ty nabízí ve svém programu Das Welt Auto a Škoda Plus přímo společnost. Automobily jsou narozdíl od nových vozů cenově dostupnější, přesto jsou poskytovány s mimořádnou zárukou a službami, podobně jako u nových vozů

Historie firmy

Tradice značky ŠKODA sahá až do 19. století a od té doby se pohybuje mezi předními výrobci v automobilovém průmyslu. Společnost vznikla pod hlavičkou zakladatelů Václava Laurina a Václava Klementa v v nynější Mladé Boleslavi. Sama firma si zakládá na datu vzniku okolo roku 1894, kdy si vyučený knihkupec Václav Klement uvědomil, že jeho nové jízdní kolo mu nevyhovuje a je nekvalitní. Tak se začali Laurin & Klement věnovat vyrábění jízdních kol pod značkou Slavia.

V roce 1925 začala společnost s velkými změnami, které ji provázaly celé století. Nejdříve došlo ke sloučení se Škodovými závody v Plzni, což byl konec pro značku Laurin & Klement. Nakonec ve společnosti došlo k dalšímu sloučení a to v roce 1991 s koncernem Volkswagen. Dnes má ŠKODA v nabídce devět modelových řad a úspěšně zavedenou přítomnost ve více než 100 zemích světa.

ŠKODA AUTO kariéra

V současnosti se ŠKODA AUTO umísťuje na předních příčkách nejrůznějších výzkumů s ohledem na kvalitu zaměstnání, proto by měla být při výběru kariéry v automobilovém průmyslu na prvních místech v pořadí. Na svých kariérních stránkách sami deklarují, že zaměstnanci jsou pro ně na prvním místě.

ŠKODA AUTO hledá experty se zkušenostmi vč. absolventů pro různá oddělení od vývoje až po prodej vozů. Můžete si vybrat mezi profesemi od výrobní linky, inženýrství, lékařství až po právo. Mezi benefity uvádí společnost možnost pronájmu zaměstnaneckého vozu, průměrný roční bonus až 90 000 Kč, dotované stravování, 5 týdnů dovolené a široké možnosti vzdělávání. Pokud si vyberete některé z volných pracovních míst, zapojíte se do profesionálního týmu v moderním, inovativním prostředí a s revolučními technologiemi. Také studenti mohou nalézt uplatnění a pozdější nabídku práce díky programům praxe, vedení závěrečných prací, doktorandského programu a pro čerstvé absolventy i trainee program. Volná místa se ŠKODA AUTO snaží obsazovat mladými talenty, kteří vynikají ve svých oborech. O kvalitě zaměstnavatele a nabízené práce svědčí i již zmíněné umístění v soutěži Zaměstnavatel roku 2017.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

tř. Václava Klementa 869, 293 00 Mladá Boleslav

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

00177041

Založení / Zapsání do OR*:

20. 11. 1990

Právní forma:

a.s.