Sberbank CZ

Údaje

Sídlo firmy:

U Trezorky 921/2, 158 00 Praha - Jinonice

Velikost firmy:

500 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

25083325

Založení / Zapsání do OR*:

31. 10. 1996

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Sberbank je moderní a úspěšná společnost, působící na českém bankovnickém trhu. Klientům nabízí služby z oblasti osobního i firemního bankovnictví nejen v České republice, ale najít pobočky skupiny Sberbank můžeme ve více než 21 zemích světa. Pro banku je typická zelená barva, která symbolizuje svěží nabídku atraktivních produktů a služeb a také i aktivity směřované k přírodě. Volná místa ve Sberbank obsadilo už více než 850 zaměstnanců, starající se o klienty, kterým poskytují poradenství ohledně financí. Jejich služby využívá přes 100 tisíc zákazníků v České republice a počet stále stoupá, neboť poptávka po kvalitních bankovních službách pořád roste.

Historie

V ČR banka působí od roku 1993, dříve známá jako Volksbank CZ, jejímž hlavním akcionářem se stala Sberbank Europe AG, která je dceřinou společností Sberbank Rusko. Mateřská banka založená v Rusku, je Ruská národní banka, provozující největší síť poboček už od roku 1841. V roce 2012 odkoupila aktiva Volksbank a založila společnost Sberbank Europe AG, sídlící ve Vídni, která nyní řídí banky v zemích střední a východní Evropy, například na Slovensku, v Rakousku, ČR, Chorvatsku, Srbsku aj. Za svou práci Sberbank získala také mnoho ocenění, jako je 1. místo v kategorii Klientsky nejpřívětivější banka 2013 nebo se věnuje charitativní činnosti a založila Nadační fond Sberbank CZ či projekt Sberbank les, která podporuje obnovu krajiny.

Sberbank kariéra

Společnost Sberbank si pro nováčky připravila tzv. integrační plán, při němž je cílem připravit je na samotnou práci ve Sberbank, což zahrnuje zaškolení přímo na pracovišti, různá školení, e-learningové kurzy a další. Sberbank také dává možnost studentům a absolventům zúčastnit se jejich trainee programu a po úspěšném dokončení mohou získat nabídku na budování kariéry ve Sberbank. Uchazeči o volné místo ve Sberbank si mohou vybrat práci na pobočkách po celé České republice v různých oborech, například marketing, bankovnictví a finančnictví, zákaznický servis, administrativa aj. Pro zaměstnance jsou připravené i firemní benefity v podobě stravenek, příspěvků na penzijní pojištění nebo rodinné SIM karty.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 3 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Sberbank CZ na plný úvazek, do roku 2015.
Pozitiva firmy:

pozitivum vidim snad jenom v kolektivu

Negativa firmy:

negativ je spoustu. Bonusy - 1. obcas prijdu az v listopadu za predchazejici rok, po podani vypovedi s bonusmi nepocitejte - asi ve vecsine firem, ale v dnesni dobe kdy je malo lidi na trhu prace by si to zamestnavatele meli rozmyslet. Navic, porad mate sovji praci nekomu predat a delat ji jeste dva mesice, to ze Vam je nevyplati a ostatnim zamestnancum jo vas demotivuje k jakekoliv dalsi praci. Pristup- od zamestnance chteji aby se choval slusne, ale od zamestnavatele to tak neni.

před 3 měsíci
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Administrativa, operátor - Jižní Morava
Pracuji ve společnosti Sberbank CZ na poloviční úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nabízí poloviční úvazek, seriózní instituce.

Negativa firmy:

Dělá rozdíly mezi zaměstnanci ve smyslu odměn za práci - mzdy

Doporučení pro management firmy:

Neměli by zbytečně ztrácet zkušené zaměstnance jen tím, že jim nezvýší plat vzhledem k jejich kvalitě a zkušenostem a raději nabírají nováčky, kteří firmě nepřinesou profesionalitu zkušených.

před 4 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Jinonice
Pracuji ve společnosti Sberbank CZ na plný úvazek 3-4 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

super sef - ten moj,

Negativa firmy:

Atmosfera v banke s novym vedenim sa velmi zhoršila. Banka ma vypsane vysoke pozicie na urade práce, na ktore zamestnanci nemozu nikoho doporucit v ramci referall programu. Bonusy pravidelne meskaju

Doporučení pro management firmy:

Spravajte sa tak, jako by ste chceli aby sa zamestnanci spravali ku vam

před 5 měsíci
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Sberbank CZ na plný úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Bohužel je pro mě velmi obtížné najít nějaké pozitivum. S čistým svědomím nemohu doporučit.

Negativa firmy:

Negativ je celá řada. Oproti jiným bankám velmi nízké platové ohodnocení a téměř zanedbatelné benefity. Pokud jste na pozici servisního bankéře, tak jste pro ostatní v podstatě nula, která je povinna sloužit obchodníkům a všem výše postaveným na pobočky nejen v pracovní, ale i osobní rovině. Zkrátka všem děláte panoše a je jedno zda stíháte nebo ne, to už je váš problém. Zatímco ostatní si dávají kafíčka a dvouhodinové pauzy na oběd, tak vy makáte za ně a oni jen domluví obchod. Proč ne, to je přece pro banku nejvyšší přínos. Kolektiv zdeptaný, neochotný, nejlépe se mají ti, co donášejí vedení - těm se musí sloužit nejvíce.

Doporučení pro management firmy:

Větší rovnost pro zaměstnance. Servisní bankéři by neměli být "jen", protože nepřinášejí obchody. Rovnou náplň práce pro dané pozice. Lepší organizaci, v bance vládne chaos. Podrobnější a adekvátnější školení pro konkrétní pozice, nikoliv pouze v obecné rovině. Lepší platové ohodnocení a benefity.

Zobrazit všechna hodnocení (5)

Zaměření firmy

Administrativa Bankovnictví Pojišťovnictví Poskytování půjček Poradenství