Nabídka práce Olomouc | VímVíc.cz

Konkrétní nabídky práce v Olomouci zde. Olomouc se řadí k větším městům České republiky. Můžeme zde najít velký počet nabídek práce, nebo také poměrně snadno najít si práci ihned. V Olomouci žije přes 100.000 obyvatel a několik dalších tisíc lidí každý den do Olomouce dojíždí za prací. Díky rozmanitým nabídkám práce si v Olomouci najdou práci jak lidé, kteří hledají práci na plný úvazek, tak i ti se zájem o krátkodobý či částečný úvazek, nebo o pouhou brigádu.

Nabídka pracovních míst v Olomouci
Práce Olomouc

Nabídka práce v Olomouci

V Olomouci bychom mohli aktuálně vybírat z více jak 2 100 nabídek práce a pracovních příležitostí. Nejžádanější jsou osoby v oblastech IT, obchodu, prodeje zboží, elektrotechnického průmyslu a strojírenství. Vyžadované je nejen vhodné vzdělání (středoškolské s maturitou, případně i vysokoškolské), ale také příslušná praxe. Práci v Olomouci lze sehnat i v managementu nebo oblastech služeb. Práci si seženou i specialisté v oboru financí. Žádané jsou zároveň osoby s výučním listem na pozicích svářeč, sklář, klempíř nebo obsluhy strojů a mechanici. Práci v Olomouci naleznou i rodiče na mateřské dovolené, studenti, důchodci a OZP. Práci v Olomouci si naleznou rovněž osoby s vysokoškolským titulem z oblasti lékařství, stavebního inženýrství a fyzioterapie. Olomouc rovněž disponuje i vysokými školami, jejichž studentům a absolventům jsou často místními firmami nabízeny stáže, možnosti získání praxe a první práce na plný úvazek.

V Olomouci se uplatní jak osoby s výučním listem, tak vysokoškolští absolventi.

Trh práce Olomouc

Olomouc je město, které se stále rozvíjí a roste. V posledních letech se nejen v Olomouci, ale i v celé České republice zvýšila poptávka po IT specialistech, datových analyticích, programátorech, vývojařích a správcích systémů. Firmy navazují vztahy už se studenty IT oborů, kterých je všeobecně také stále málo, a později jim nabízejí i práci na plný úvazek. V Olomouci je i velká poptávka po IT odbornících, kteří jsou zároveň spjati s medicínou či geoinformatikou. Pokud hledáte práci v Olomouci již marně delší dobu, tak zkuste navštívit Úřad práce v Olomouci.

Pokud naopak hledáte práci na částečný úvazek či brigádu v Olomouci, můžeme vybírat ze stovek nabídek. Žádaní jsou operátoři v call centrech, obsluha prodeje, pracovníci úklidu, číšníci a servírky. Zaměstnavatelé na své zaměstnance kladou většinou nízké nároky, co se týče předchozího vzdělání a zkušeností. Jsou ochotni i nové a nezkušené zaměstnance řádně zaučit. Práci na částečný úvazek, nebo brigádu si v Olomouci najde každá věková skupina. Nejčastějšími zaměstnavateli brigádníků jsou společnosti TESCO, Albert, Lidl a Kaufland.

V Olomouci jsou zaměstnanci platově ohodnocováni průměrně nebo lehce podprůměrně v porovnání se zbytkem České republiky. Průměrný hrubý měsíční plat se tu pohybuje okolo 27 000 Kč. Nejvyšších platů dosahují pracovníci na vyšších manažerských postech, analytici, IT specialisté a pracovníci z oblasti financí. Naopak nízkými platy jsou ohodnocováni nekvalifikovaní pracovníci jako dělníci, sekretáři/ky a prodavači/ky a pracovníci úklidu.

Olomoučtí zaměstnavatelé zároveň ohodnocují své zaměstnance štědrými benefity. Nejčastěji jsou to stravenky, pružná pracovní doba, dovolená navíc, firemní akce a penzijní připojištění. Zaměstnanci na vedoucích pozicích jsou navíc odměňováni automobilem, mobilem, notebookem a služebními cestami do zahraničí. Nově jsou oblíbenými benefity i sick days nebo systém Cafeteria.

Zaměstnavatelé v Olomouci odměňují zaměstnance mnoha výhodnými benefity a odměnami.

Významné firmy z Olomouce

Mezi nejúspěšnější olomoucké firmy patří HOPAX Červenka, s.r.o. vyrábějící ocelové konstrukce, která dosahuje obratu až 55 milion korun ročně nebo přední výrobce mléčných produktů OLMA, a.s. Dalšími významnými firmami olomouckého kraje jsou například Banka CREDITAS, český železniční dopravce IDS CARGO nebo Hostinský pivovar Moritz. Významnou společností je i M.L.S. Holice, s.r.o., která je největším výrobcem generátorů v České republice.