Lidl Česká republika - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Velké slevy na AliExpressu

Lidl Česká republika

Lidl je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů nejenom v potravinářském průmyslu. Jeho historie sahá až do 30 let minulého století, na český trh vstoupil v roce 2003.

Hodnocení Lidl Česká republika

Přidat hodnocení
před 12 dny
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zákazník je priorita. Vyšší platy = vysoký výkon. Teoreticky velice propracovaná školení.

Negativa firmy:

Záleží přímo na vedení jednotlivých filiálek a na schopnostech vedoucích. Novým zaměstnancům není v praxi věnována dostatečná péče se zdůvodněním, že je moc práce a málo lidí.

Doporučení pro management firmy:

Dbát zejména na zaškolování zaměstnanců v praxi, osobní soustavnou přítomnost trenérů alespoň jeden celý den na každém úseku.

před 1 měsícem
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - VS - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2020.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pro většinu zaměstnanců určitě výplata. Na dobře vedených filiálkách asi i víc věcí, ale s tím jsem se nesetkala. Pro mne práce na směny (vždy část dne volno na jiné věci).

Negativa firmy:

Přístup vedoucích pracovníků. S takovým chováním jsem se dosud nesetkala a věřím, ze už ani nesetkám. Naprostý nedostatek motivace ve firmě zůstat a snažit se o cokoliv. Práci nelze dělat pečlivě a správně, jste pak pomalí. Přesčasy neustále. Čas na jídlo mnohdy žádný. Ale nejhorší byl přístup “manažerek”. Vedoucího pracovníka si představuji jako empatického člověka, nikoliv jako nepříjemnou osobu, které se bojíte jít na něco zeptat. Jako vždy, je to o lidech, nikoliv o práci samotné.

Doporučení pro management firmy:

Naslouchat lidem a zaměřit se na kvalitu vedoucích pracovníků.

před 1 měsícem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Pokladní-prodavač - Zlínský kraj
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na zkrácený úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nadprůměrný plat, zkrácená doba, férové jednání a upřímná zpětná vazba, Skvělý tým na který se na sebe může spolehnout (záleží kdo fili vede) u nás na fili jsem spokojená. Ovoce v zázemí, dynamická práce která rychle utíká,.. chápající nadřízení,.. jedna velká rodina.

Negativa firmy:

Než jsem poslala životopis, přečetla jsem si všechny recenze a zhrozila se.. ale stejně jsem životopis poslala a zatím nelituji! Narazila jsem na skvělé lidi, kdo není líný a nevadí mu se otáčet, běhat na pokladnu zatímco musí vyskládávat paletu, v pořádku. Je to makačka. Běhaní jak mravenec v mraveništi tam a sem. Nic pro zdechlé slečinky. Ty peníze když už jsou tak vysoké, chtějí z toho něco mít a něco se od člověka, který je tak placený očekává. Málo koho vezmou do Lidlu. Na větších fili ve větších městech se sice dělají noční, ale u nás ne. Kromě makačky jsou zde i kódy na pečivo, ovoce,.. ideálně znát na zpaměti. Bez nich je práce na pokladně pomalá a pracovala jsem tam týden a znala jsem skoro všechny. Jsou jednomístné, dvou a tří. Žádná hrůza. A sem tam zákazník co nemá svůj den.. ale to vše se dá zvládnout když se člověk nebojí makat rukama a chová se vstřícně a férově. Dostal mě zákaz chození na záchod jak to tady někdo píše, šikana od nadřízených skrze zkušební nákupy (Ze kterých se zaměstnanec dost naučí fígle jak odhalit zloděje), atd.tyhlety nesmyslné věci nejsou pravda!!! 9 z 10 našich obav se nikdy nesplní, myslete na to až budete posílat žádost o zaměstnání.Záleží hlavně jaké je vedení od toho se vše odráží. Na pohovoru sledujte manažera, vedoucí směny, a jejich chování k ostatním i vám, sledujte práci a morálku zaměstnanců okolo a následně se rozhodněte. Držím palce.

před 3 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pravidelný plat

Negativa firmy:

Žádný osobní život. I když máte ve smlouvě že máte 35 hodin nebo 40 hodin děláte týdně o 5-8 hodin navíc. Neférové jednání. Na veřejnosti pozlátko , ale realita jiná.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (485)

O společnosti Lidl

Firma patří pod německý řetězec společností Schwarz-Gruppe (vlastnící též síť prodejen Kaufland). Lidl je na českém trhu proslavený především politikou nízkou cenou. Té dosahuje pomocí omezeného sortimentu výrobků a také obsahem privátních značek. Společnost Lidl vlastní od roku 2003 v České republice 230 prodejen a 4 diskontní centra. Společnost Lidi klade důraz na uspořádání svých prodejen, díky čemu se snaží zabezpečit rychlou a jasnou orientaci pro zákazníka. Ten je totiž ve společnosti na prvním místě. Také plně dbá na kvalitu prodávaných potravin a zboží, které musí splňovat vysoké normy kvality. Zajímavostí jsou slevové tématické akce, které společnost připravuje pro své zákazníky každý týden. I díky souhře všech výše zmíněných aspektů se společnost již čtyřikrát krát stala obchodníkem roku.

Co přesně děláme

Hlavním posláním společnosti je provozování řetězce diskontního prodeje. Významnou část prodeje tvoří sortiment značek Lidl - privátní značky. Patří mezi ně:

 • Argus - pivo
 • Bluedino - mléčné výrobky, sýry
 • Cien - kosmetika
 • Combino - těstoviny
 • Dentalux - dentální hygiena
 • Floralys - hygienické potřeby
 • Formil - prací prostředky
 • J. D. Gross - čokoládové výrobky
 • Pikok - masné výrobky
 • Saguaro - nealkoholické nápoje
 • Pilos - mléko
 • W5 - čistící prostředky

O kariéře v Lidl se říká

Mezi hodnocením od současných i bývalých zaměstnanců je často pozitivně zmíněná mzda. Lidl přistoupil na model zveřejnění mzdy a i v marketingové komunikaci se v podstatě chlubí její výší.

„Nejvyšší mzda mezi supermarkety, díky el. evidenci proplacena každá minuta. Relativně přátelský kolektiv (firemní akce napomáhájící kolektivu). Pro mě nejvstřícnější zaměstnavatel, jakého jsem měl/a"

Z negativních názorů pak převládá náročnost práce, přesčasy či nesouhlas s postupy vedení. Také vysoká náročnost práce patří mezi často zmiňovaná negativa.

Lidl leták

Akční nabídka je pravidelně inzerována v různých podobách - ať jako Lidl aktuální leták, v papírové podobě, na webu nebo i díky aplikaci pro Android či iOS. V akčním letáku střídá různé tématické nabídky zboží, jak u akčních cen stálé nabídky, tak i různé spotřební zboží, které se střídá v akčním letáku. Novinkou roku 2017 je i Lidl E-shop, kde je možné objednat a zakoupit právě akční zboží.

Historie společnosti

Na začátku existence společnosti Lidl byl velkoobchod ve 30 letech ve Švábsku. Zde byli prodávané nejenom potraviny ale i jiné zboží. První oficiální prodejny Lidlu můžeme najít v 70 letech v Německu. Lidl zde expandoval až do 80 let minulého století. Poté se společnost rozhodla expandovat i do dalších zemí a od 90 let můžeme prodejny Lidlu najít po celé Evropě. Společnost slaví úspěchy i v počtu diskontních potravinových prodejen - ze všech potravinových řetězců jich má nejvíce. V České republice působí od roku 2003, kdy bylo otevřeno prvních 50 prodejen. V současnosti funguje více jak 230 prodejen a 4 logistická centra. Ta se nachází v Olomouci, Měříně, Cerhovicích a v Brandýse nad Labem. Patří stabilně mezi významné a stabilní zaměstnavatele.

Lidl kariéra

V současnosti ve společnosti Lidl pracuje více než 9 000 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Lidl jako zaměstnavatel ctí několik zásad. Například chovat se tak, aby byl atraktivním zaměstnavatelem. Volná místa obsazuje přednostně z řad vlastních zaměstnanců, každý tak má příležitost budovat svojí kariéru a osobní rozvoj. Mezi nabízeními pozicemi je místo i pro trainee, studenty/absolventy. Kariéra v Lidlu je po vzoru německé firemní kultury, která jasně nastavuje pravidla a procesy, ale zároveň ponechává prostor pro kreativitu a inovativní řešení. Cílem zaměstnání je dynamika a vysoké pracovní nasazení. Volná místa jsou dostupná na různých místech České republiky, stejně jako prodejny, vyšší manažerské pozice, specialisté i další pozice obnáší také poměrně dost cestování. Pro studenty jsou vhodné brigády či DPP/DPČ úvazky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Nárožní 1359/11, 158 00 P Praha 13 (Stodůlky)

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

26178541

Založení / Zapsání do OR*:

5. 6. 2000

Právní forma:

v.o.s.