Lidl Česká republika - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Rychlá a bezpečná půjčka

Lidl Česká republika

Lidl je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů nejenom v potravinářském průmyslu. Jeho historie sahá až do 30 let minulého století, na český trh vstoupil v roce 2003.

Hodnocení Lidl Česká republika

Přidat hodnocení
před 9 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Nedoporučuje
Pozitiva firmy:

Zákazník vždy na prvním místě

Negativa firmy:

Zaměstnanec nikoho nezajímá Neprofesionální vztahy na pracovišti Velmi fyzicky náročná práce Nepříjemný a nepřejícný kolektiv

před 1 rokem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek, do roku 2015.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

včas peníze na účtě

Negativa firmy:

vysoký tlak a nároky,neadekvátní financím,vysoký stres

před 1 rokem
1.0

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Nedodržování pracovní smlouvy (úvazek prac. doby). Nesmyslné tykání mezi všemi zaměstnanci - prostor pro drzé a neuctivé chování mladších ke starším. Plánování směn max. týden dopředu bez jakéhokoli systému. Slogan ,,U nás si práce a volný čas rozumí" je k smíchu. Žádné odměny za práci navíc, ani za vykrytí směn a povinností chybějících a netahavých kolegů. Rozdíly v povinnostech - někdo si odsedí jen ranní směnu na kase a jiný chodí domů o půlnoci totálně vyčerpaný.

Doporučení pro management firmy:

Víc se starat o to, jak se jedná na pobočkách s řadovými zaměstnanci a dodržování toho, co se píše ve zmíněném sloganu.

před 1 rokem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Peníze

Negativa firmy:

Na pohovoru naslibují hory doly. Prý volno pátek a sobota nebo neděle a pondělí. A jednou za 4 až 6 týdnů víkend. Tohle vůbec není pravda. Volno máte jen v týdnu. Když se jdete zaškolit a zrovna zde není váš trenér převezme si vás nikdo jiný, doplňujete zboží a ještě na vás řvou že vám to trvá když ani nevíte kam to patří. Sluchátka co se nosí jsou užitečná věc, když někdo něco potřebuje. Ale když se do toho cely den jen žvaní, tak už z toho uši bolí. A to nemluvím o tom, když zrovna pomlouvají nějakého kolegu. Když jdete ukončit pracovní poměr ve zkušební době, nevezmou vaši výpověď, která je podle vzoru ze zákona. Řeknou vám že je špatná a že vám udělají vlastní. A to ne hned ale musíte na ni čekat do dalšího dne.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (490)

O společnosti Lidl

Firma patří pod německý řetězec společností Schwarz-Gruppe (vlastnící též síť prodejen Kaufland). Lidl je na českém trhu proslavený především politikou nízkou cenou. Té dosahuje pomocí omezeného sortimentu výrobků a také obsahem privátních značek. Společnost Lidl vlastní od roku 2003 v České republice 230 prodejen a 4 diskontní centra. Společnost Lidi klade důraz na uspořádání svých prodejen, díky čemu se snaží zabezpečit rychlou a jasnou orientaci pro zákazníka. Ten je totiž ve společnosti na prvním místě. Také plně dbá na kvalitu prodávaných potravin a zboží, které musí splňovat vysoké normy kvality. Zajímavostí jsou slevové tématické akce, které společnost připravuje pro své zákazníky každý týden. I díky souhře všech výše zmíněných aspektů se společnost již čtyřikrát krát stala obchodníkem roku.

Co přesně děláme

Hlavním posláním společnosti je provozování řetězce diskontního prodeje. Významnou část prodeje tvoří sortiment značek Lidl - privátní značky. Patří mezi ně:

 • Argus - pivo
 • Bluedino - mléčné výrobky, sýry
 • Cien - kosmetika
 • Combino - těstoviny
 • Dentalux - dentální hygiena
 • Floralys - hygienické potřeby
 • Formil - prací prostředky
 • J. D. Gross - čokoládové výrobky
 • Pikok - masné výrobky
 • Saguaro - nealkoholické nápoje
 • Pilos - mléko
 • W5 - čistící prostředky

O kariéře v Lidl se říká

Mezi hodnocením od současných i bývalých zaměstnanců je často pozitivně zmíněná mzda. Lidl přistoupil na model zveřejnění mzdy a i v marketingové komunikaci se v podstatě chlubí její výší.

„Nejvyšší mzda mezi supermarkety, díky el. evidenci proplacena každá minuta. Relativně přátelský kolektiv (firemní akce napomáhájící kolektivu). Pro mě nejvstřícnější zaměstnavatel, jakého jsem měl/a"

Z negativních názorů pak převládá náročnost práce, přesčasy či nesouhlas s postupy vedení. Také vysoká náročnost práce patří mezi často zmiňovaná negativa.

Lidl leták

Akční nabídka je pravidelně inzerována v různých podobách - ať jako Lidl aktuální leták, v papírové podobě, na webu nebo i díky aplikaci pro Android či iOS. V akčním letáku střídá různé tématické nabídky zboží, jak u akčních cen stálé nabídky, tak i různé spotřební zboží, které se střídá v akčním letáku. Novinkou roku 2017 je i Lidl E-shop, kde je možné objednat a zakoupit právě akční zboží.

Historie společnosti

Na začátku existence společnosti Lidl byl velkoobchod ve 30 letech ve Švábsku. Zde byli prodávané nejenom potraviny ale i jiné zboží. První oficiální prodejny Lidlu můžeme najít v 70 letech v Německu. Lidl zde expandoval až do 80 let minulého století. Poté se společnost rozhodla expandovat i do dalších zemí a od 90 let můžeme prodejny Lidlu najít po celé Evropě. Společnost slaví úspěchy i v počtu diskontních potravinových prodejen - ze všech potravinových řetězců jich má nejvíce. V České republice působí od roku 2003, kdy bylo otevřeno prvních 50 prodejen. V současnosti funguje více jak 230 prodejen a 4 logistická centra. Ta se nachází v Olomouci, Měříně, Cerhovicích a v Brandýse nad Labem. Patří stabilně mezi významné a stabilní zaměstnavatele.

Lidl kariéra

V současnosti ve společnosti Lidl pracuje více než 9 000 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Lidl jako zaměstnavatel ctí několik zásad. Například chovat se tak, aby byl atraktivním zaměstnavatelem. Volná místa obsazuje přednostně z řad vlastních zaměstnanců, každý tak má příležitost budovat svojí kariéru a osobní rozvoj. Mezi nabízeními pozicemi je místo i pro trainee, studenty/absolventy. Kariéra v Lidlu je po vzoru německé firemní kultury, která jasně nastavuje pravidla a procesy, ale zároveň ponechává prostor pro kreativitu a inovativní řešení. Cílem zaměstnání je dynamika a vysoké pracovní nasazení. Volná místa jsou dostupná na různých místech České republiky, stejně jako prodejny, vyšší manažerské pozice, specialisté i další pozice obnáší také poměrně dost cestování. Pro studenty jsou vhodné brigády či DPP/DPČ úvazky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Nárožní 1359/11, 158 00 P Praha 13 (Stodůlky)

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

26178541

Založení / Zapsání do OR*:

5. 6. 2000

Právní forma:

v.o.s.