Lidl Česká republika - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Lidl Česká republika

Lidl je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů nejenom v potravinářském průmyslu. Jeho historie sahá až do 30 let minulého století, na český trh vstoupil v roce 2003.

Hodnocení Lidl Česká republika

Přidat hodnocení
před 3 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na pracovní smlouvu.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Výplata chodí včas. 5 týdnů dovolené

Negativa firmy:

Neseriózní a neférové jednání. Pokrytecké chování. 1x za měsíc chodí mystery na vaše chování na kase a na prodejně. Pokud neprojdete, tak vám hrozí s výpovědí. Ale když kontrola přijde první týden v měsíci, tak na vás vedení řve, proč zvoníme že máme fronty, když přece mystery už proběhlo, tak to nemusíte hrotit. A v tomto "férovém"duchu si vede k zaměstnancům Lidl.

před 7 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Vedouci smeny
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek 3-4 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Plat Karierni rust

Negativa firmy:

Uz davno lidl neni to co byval, neucta k zamestnancum, jde jim pouze o spokojene zakazniky, nikoliv zamstnance. Sice zvednou plat, ale snizi lidi na smene a pri tomto poctu se neda nic absolutne stihat..pak se divi, ze si zakaznici stezuji na fronty, nasrane prodavacky a bordel na krame. O vedouci pozici ani nemluvim, je to hodne psychicky i fyzicky narocne. V jednom tydnu vsechny smeny pr: pondeli nocni, utery odpoledni a ve stredu mezismena a ctvrtek klidne ranni..a jeden den v tydnu volno??‍♀️osobni zivot tedy neni zadny, clovek se chodi domu pouze vyspat. Skoro po kazde se stava, ze ste v praci dve hodiny i potom co si odpichnete odchod - ale samozrejme se o tom nikdo nesmi dozvedet jinak by byl prusvih ze shora.. ale kdyz tam nezustanete tak na vas kazdy kouka skrz prsty a hlavne by na druhy den nebylo nic pripravene.

před 7 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec – žádná jsem zákazníka jemon se divím – Hlinsko
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika jako nezávislý pracovník, do roku 2023.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

nic moc

Negativa firmy:

málo zaměstnanců na pracovišti, vedoucí nedá ruku k dílu

Doporučení pro management firmy:

starejte se o své zaměstnance,vydělávají na vás,

před 9 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Bývalý zaměstnanec – Prodavacka – Plzen
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek 5-7 let, do roku 2022.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zadne

Negativa firmy:

Jednani se zamestnanci

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (496)

O společnosti Lidl

Firma patří pod německý řetězec společností Schwarz-Gruppe (vlastnící též síť prodejen Kaufland). Lidl je na českém trhu proslavený především politikou nízkou cenou. Té dosahuje pomocí omezeného sortimentu výrobků a také obsahem privátních značek. Společnost Lidl vlastní od roku 2003 v České republice 230 prodejen a 4 diskontní centra. Společnost Lidi klade důraz na uspořádání svých prodejen, díky čemu se snaží zabezpečit rychlou a jasnou orientaci pro zákazníka. Ten je totiž ve společnosti na prvním místě. Také plně dbá na kvalitu prodávaných potravin a zboží, které musí splňovat vysoké normy kvality. Zajímavostí jsou slevové tématické akce, které společnost připravuje pro své zákazníky každý týden. I díky souhře všech výše zmíněných aspektů se společnost již čtyřikrát krát stala obchodníkem roku.

Co přesně děláme

Hlavním posláním společnosti je provozování řetězce diskontního prodeje. Významnou část prodeje tvoří sortiment značek Lidl - privátní značky. Patří mezi ně:

 • Argus - pivo
 • Bluedino - mléčné výrobky, sýry
 • Cien - kosmetika
 • Combino - těstoviny
 • Dentalux - dentální hygiena
 • Floralys - hygienické potřeby
 • Formil - prací prostředky
 • J. D. Gross - čokoládové výrobky
 • Pikok - masné výrobky
 • Saguaro - nealkoholické nápoje
 • Pilos - mléko
 • W5 - čistící prostředky

O kariéře v Lidl se říká

Mezi hodnocením od současných i bývalých zaměstnanců je často pozitivně zmíněná mzda. Lidl přistoupil na model zveřejnění mzdy a i v marketingové komunikaci se v podstatě chlubí její výší.

„Nejvyšší mzda mezi supermarkety, díky el. evidenci proplacena každá minuta. Relativně přátelský kolektiv (firemní akce napomáhájící kolektivu). Pro mě nejvstřícnější zaměstnavatel, jakého jsem měl/a"

Z negativních názorů pak převládá náročnost práce, přesčasy či nesouhlas s postupy vedení. Také vysoká náročnost práce patří mezi často zmiňovaná negativa.

Lidl leták

Akční nabídka je pravidelně inzerována v různých podobách - ať jako Lidl aktuální leták v papírové podobě, online na slevovém portálu Kaufino.cz nebo skrze aplikaci pro Android či iOS. V akčním letáku Lidl střídá různé tematické nabídky zboží, a to skrze akční ceny stálé nabídky. Slevy jsou však k dostání i u různých druhů spotřebního zboží, které se střídá v akčním letáku. Novinkou roku 2017 je i Lidl E-shop, kde je možné objednat a zakoupit právě akční zboží.

Akční leták Lidl

Zveřejňovaný je Lidl leták jednou týdně, nicméně nachází se v něm dvojí nabídka. Jedna platí od pondělí, druhá od čtvrtka. Kromě cenově výhodných nabídek obsažených v akčním Lidl letáku si řetězec pro své zákazníky připravuje tematické týdny. Oblíbený je zejména francouzský, americký anebo asijský týden. Zákazník má tak jedinečnou možnost nakoupit suroviny typické pro danou zemi, a to mnohdy za výhodné ceny, o nichž opět informuje aktuální leták Lidl.

Historie společnosti

Na začátku existence společnosti Lidl byl velkoobchod ve 30 letech ve Švábsku. Zde byli prodávané nejenom potraviny ale i jiné zboží. První oficiální prodejny Lidlu můžeme najít v 70 letech v Německu. Lidl zde expandoval až do 80 let minulého století. Poté se společnost rozhodla expandovat i do dalších zemí a od 90 let můžeme prodejny Lidlu najít po celé Evropě. Společnost slaví úspěchy i v počtu diskontních potravinových prodejen - ze všech potravinových řetězců jich má nejvíce. V České republice působí od roku 2003, kdy bylo otevřeno prvních 50 prodejen. V současnosti funguje více jak 230 prodejen a 4 logistická centra. Ta se nachází v Olomouci, Měříně, Cerhovicích a v Brandýse nad Labem. Patří stabilně mezi významné a stabilní zaměstnavatele.

Lidl kariéra

V současnosti ve společnosti Lidl pracuje více než 9 000 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Lidl jako zaměstnavatel ctí několik zásad. Například chovat se tak, aby byl atraktivním zaměstnavatelem. Volná místa obsazuje přednostně z řad vlastních zaměstnanců, každý tak má příležitost budovat svojí kariéru a osobní rozvoj. Mezi nabízeními pozicemi je místo i pro trainee, studenty/absolventy. Kariéra v Lidlu je po vzoru německé firemní kultury, která jasně nastavuje pravidla a procesy, ale zároveň ponechává prostor pro kreativitu a inovativní řešení. Cílem zaměstnání je dynamika a vysoké pracovní nasazení. Volná místa jsou dostupná na různých místech České republiky, stejně jako prodejny, vyšší manažerské pozice, specialisté i další pozice obnáší také poměrně dost cestování. Pro studenty jsou vhodné brigády či DPP/DPČ úvazky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Nárožní 1359/11, 158 00 P Praha 13 (Stodůlky)

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

26178541

Založení / Zapsání do OR*:

5. 6. 2000

Právní forma:

v.o.s.