Lidl Česká republika

Údaje

Sídlo firmy:

Nárožní 1359/11, 158 00 P Praha 13 (Stodůlky)

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

26178541

Založení / Zapsání do OR*:

5. 6. 2000

Právní forma:

v.o.s.

O společnosti

Lidl je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů nejenom v potravinářském průmyslu. Jeho historie sahá až do 30 let minulého století, na český trh vstoupil v roce 2003.

O společnosti Lidl

Firma patří pod německý řetězec společností Schwarz-Gruppe (vlastnící též síť prodejen Kaufland). Lidl je na českém trhu proslavený především politikou nízkou cenou. Té dosahuje pomocí omezeného sortimentu výrobků a také obsahem privátních značek. Společnost Lidl vlastní od roku 2003 v České republice 230 prodejen a 4 diskontní centra. Společnost Lidi klade důraz na uspořádání svých prodejen, díky čemu se snaží zabezpečit rychlou a jasnou orientaci pro zákazníka. Ten je totiž ve společnosti na prvním místě. Také plně dbá na kvalitu prodávaných potravin a zboží, které musí splňovat vysoké normy kvality. Zajímavostí jsou slevové tématické akce, které společnost připravuje pro své zákazníky každý týden. I díky souhře všech výše zmíněných aspektů se společnost již čtyřikrát krát stala obchodníkem roku.

Co přesně děláme

Hlavním posláním společnosti je provozování řetězce diskontního prodeje. Významnou část prodeje tvoří sortiment značek Lidl - privátní značky. Patří mezi ně:

 • Argus - pivo
 • Bluedino - mléčné výrobky, sýry
 • Cien - kosmetika
 • Combino - těstoviny
 • Dentalux - dentální hygiena
 • Floralys - hygienické potřeby
 • Formil - prací prostředky
 • J. D. Gross - čokoládové výrobky
 • Pikok - masné výrobky
 • Saguaro - nealkoholické nápoje
 • Pilos - mléko
 • W5 - čistící prostředky

O kariéře v Lidl se říká

Mezi hodnocením od současných i bývalých zaměstnanců je často pozitivně zmíněná mzda. Lidl přistoupil na model zveřejnění mzdy a i v marketingové komunikaci se v podstatě chlubí její výší.

„Nejvyšší mzda mezi supermarkety, díky el. evidenci proplacena každá minuta. Relativně přátelský kolektiv (firemní akce napomáhájící kolektivu). Pro mě nejvstřícnější zaměstnavatel, jakého jsem měl/a"

Z negativních názorů pak převládá náročnost práce, přesčasy či nesouhlas s postupy vedení. Také vysoká náročnost práce patří mezi často zmiňovaná negativa.

Lidl leták

Akční nabídka je pravidelně inzerována v různých podobách - ať jako Lidl aktuální leták, v papírové podobě, na webu nebo i díky aplikaci pro Android či iOS. V akčním letáku střídá různé tématické nabídky zboží, jak u akčních cen stálé nabídky, tak i různé spotřební zboží, které se střídá v akčním letáku. Novinkou roku 2017 je i Lidl E-shop, kde je možné objednat a zakoupit právě akční zboží.

Historie společnosti

Na začátku existence společnosti Lidl byl velkoobchod ve 30 letech ve Švábsku. Zde byli prodávané nejenom potraviny ale i jiné zboží. První oficiální prodejny Lidlu můžeme najít v 70 letech v Německu. Lidl zde expandoval až do 80 let minulého století. Poté se společnost rozhodla expandovat i do dalších zemí a od 90 let můžeme prodejny Lidlu najít po celé Evropě. Společnost slaví úspěchy i v počtu diskontních potravinových prodejen - ze všech potravinových řetězců jich má nejvíce. V České republice působí od roku 2003, kdy bylo otevřeno prvních 50 prodejen. V současnosti funguje více jak 230 prodejen a 4 logistická centra. Ta se nachází v Olomouci, Měříně, Cerhovicích a v Brandýse nad Labem. Patří stabilně mezi významné a stabilní zaměstnavatele.

Lidl kariéra

V současnosti ve společnosti Lidl pracuje více než 9 000 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Lidl jako zaměstnavatel ctí několik zásad. Například chovat se tak, aby byl atraktivním zaměstnavatelem. Volná místa obsazuje přednostně z řad vlastních zaměstnanců, každý tak má příležitost budovat svojí kariéru a osobní rozvoj. Mezi nabízeními pozicemi je místo i pro trainee, studenty/absolventy. Kariéra v Lidlu je po vzoru německé firemní kultury, která jasně nastavuje pravidla a procesy, ale zároveň ponechává prostor pro kreativitu a inovativní řešení. Cílem zaměstnání je dynamika a vysoké pracovní nasazení. Volná místa jsou dostupná na různých místech České republiky, stejně jako prodejny, vyšší manažerské pozice, specialisté i další pozice obnáší také poměrně dost cestování. Pro studenty jsou vhodné brigády či DPP/DPČ úvazky.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 2 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - PP - Jihlava
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na zkrácený úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

V Lidlu pracuji již 8mesic, za tu dobu si myslím, že člověk pozná, zda je spokojený či ne. lidl je pro mě 1, peníze jsou opravdu zasloužilé protože kdo poznal, tak ví,že je v Lidlu opravdu dřina. Kolektiv si podle mě každý tvoří sám, pokud je někdo hlupák, nervák, nešika těžko bude říkat že se mu někde líbí

Negativa firmy:

- občas je delší směna než by měla býti, ale je to jednou,dvakrát do týdne (neděle, středa,vychystavani nonfoodu) což se dá přežít

před 5 dny
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Zklamání

Negativa firmy:

Přetěžování zaměstnanců, nedodržování základních lidských práv, jako je přestávka na svačinu. Děláme i ve 4 lidech na směně, nemáte tedy čas jít na svačinu. Nevybalené zboží, stojí celý den na prodejně. Tahání těžkých věcí. Rozpisy se píšou na poslední chvíli a pořád se mění. Nedá se nic plánovat. Mám zkrácený úvazek na 6h denně a stejně dělám i 7,5 h. Nikomu nedoporučuji. Po 8 letech odcházím ze zdravotních důvodů.

před 23 dny
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Koncept jako takovy mam velice rada,dodnes zde nakupuji. Za svoje pusobeni jsem poznala spoustu pribehu, ziskala jsem nejenom pracovni, ale i osobni zkusenosti.

Negativa firmy:

před 27 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Pokladní - Praha
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na pracovní smlouvu 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Ve firmě se mi líbily benefity, ale ty už úplně stejné dostanete všude jinde .

Negativa firmy:

Bohužel je na prodejnách pokrytecké , neférové chování. Komunikace s vedoucí příšerná. Neřeší problémy, neprofesionálni chování. Díky tomu neumožněn osobní růst. A pokud je problém a nabídnete řešení,jste automaticky za černou ovci . Místo rozhovoru z očí do očí jen řev . A další .. nevíte , jaké směny máte na další týden. Odcházím po 6 letech jinam, raději za menší plat , ale bez stresu. Tady jen monotóní, stresová práce, kde pracovně děláte i za 2 lidi navíc.

Zobrazit všechna hodnocení (454)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Retailing Služby Potravinářství