Lidl Česká republika

Údaje

Sídlo firmy:

Nárožní 1359/11, 158 00 P Praha 13 (Stodůlky)

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

26178541

Založení / Zapsání do OR*:

5. 6. 2000

Právní forma:

v.o.s.

O společnosti

Lidl je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů nejenom v potravinářském průmyslu. Jeho historie sahá až do 30 let minulého století, na český trh vstoupil v roce 2003.

O společnosti Lidl

Firma patří pod německý řetězec společností Schwarz-Gruppe (vlastnící též síť prodejen Kaufland). Lidl je na českém trhu proslavený především politikou nízkou cenou. Té dosahuje pomocí omezeného sortimentu výrobků a také obsahem privátních značek. Společnost Lidl vlastní od roku 2003 v České republice 230 prodejen a 4 diskontní centra. Společnost Lidi klade důraz na uspořádání svých prodejen, díky čemu se snaží zabezpečit rychlou a jasnou orientaci pro zákazníka. Ten je totiž ve společnosti na prvním místě. Také plně dbá na kvalitu prodávaných potravin a zboží, které musí splňovat vysoké normy kvality. Zajímavostí jsou slevové tématické akce, které společnost připravuje pro své zákazníky každý týden. I díky souhře všech výše zmíněných aspektů se společnost již čtyřikrát krát stala obchodníkem roku.

Co přesně děláme

Hlavním posláním společnosti je provozování řetězce diskontního prodeje. Významnou část prodeje tvoří sortiment značek Lidl - privátní značky. Patří mezi ně:

 • Argus - pivo
 • Bluedino - mléčné výrobky, sýry
 • Cien - kosmetika
 • Combino - těstoviny
 • Dentalux - dentální hygiena
 • Floralys - hygienické potřeby
 • Formil - prací prostředky
 • J. D. Gross - čokoládové výrobky
 • Pikok - masné výrobky
 • Saguaro - nealkoholické nápoje
 • Pilos - mléko
 • W5 - čistící prostředky

O kariéře v Lidl se říká

Mezi hodnocením od současných i bývalých zaměstnanců je často pozitivně zmíněná mzda. Lidl přistoupil na model zveřejnění mzdy a i v marketingové komunikaci se v podstatě chlubí její výší.

„Nejvyšší mzda mezi supermarkety, díky el. evidenci proplacena každá minuta. Relativně přátelský kolektiv (firemní akce napomáhájící kolektivu). Pro mě nejvstřícnější zaměstnavatel, jakého jsem měl/a"

Z negativních názorů pak převládá náročnost práce, přesčasy či nesouhlas s postupy vedení. Také vysoká náročnost práce patří mezi často zmiňovaná negativa.

Lidl leták

Akční nabídka je pravidelně inzerována v různých podobách - ať jako Lidl aktuální leták, v papírové podobě, na webu nebo i díky aplikaci pro Android či iOS. V akčním letáku střídá různé tématické nabídky zboží, jak u akčních cen stálé nabídky, tak i různé spotřební zboží, které se střídá v akčním letáku. Novinkou roku 2017 je i Lidl E-shop, kde je možné objednat a zakoupit právě akční zboží.

Historie společnosti

Na začátku existence společnosti Lidl byl velkoobchod ve 30 letech ve Švábsku. Zde byli prodávané nejenom potraviny ale i jiné zboží. První oficiální prodejny Lidlu můžeme najít v 70 letech v Německu. Lidl zde expandoval až do 80 let minulého století. Poté se společnost rozhodla expandovat i do dalších zemí a od 90 let můžeme prodejny Lidlu najít po celé Evropě. Společnost slaví úspěchy i v počtu diskontních potravinových prodejen - ze všech potravinových řetězců jich má nejvíce. V České republice působí od roku 2003, kdy bylo otevřeno prvních 50 prodejen. V současnosti funguje více jak 230 prodejen a 4 logistická centra. Ta se nachází v Olomouci, Měříně, Cerhovicích a v Brandýse nad Labem. Patří stabilně mezi významné a stabilní zaměstnavatele.

Lidl kariéra

V současnosti ve společnosti Lidl pracuje více než 9 000 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Lidl jako zaměstnavatel ctí několik zásad. Například chovat se tak, aby byl atraktivním zaměstnavatelem. Volná místa obsazuje přednostně z řad vlastních zaměstnanců, každý tak má příležitost budovat svojí kariéru a osobní rozvoj. Mezi nabízeními pozicemi je místo i pro trainee, studenty/absolventy. Kariéra v Lidlu je po vzoru německé firemní kultury, která jasně nastavuje pravidla a procesy, ale zároveň ponechává prostor pro kreativitu a inovativní řešení. Cílem zaměstnání je dynamika a vysoké pracovní nasazení. Volná místa jsou dostupná na různých místech České republiky, stejně jako prodejny, vyšší manažerské pozice, specialisté i další pozice obnáší také poměrně dost cestování. Pro studenty jsou vhodné brigády či DPP/DPČ úvazky.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 dnem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Pokladní - Praha 4
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2019.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Vitamínový balíček,stravenky

Negativa firmy:

V zázemí je chaos a nedostatečná komunikace mezi pokladní a vedení. Na směně je málo zaměstnanců z čehož vznikají i několika hodinové přesčasy ( pokladní většinu dne na kasách a nemá kdo vybalovat ) Odpolední směna se standartně vrací domů posledním metrem. (Konec odpol. směny 22h) Dovolené vám manažer vyplácá jak se mu zachce a hodí.V podstatě žádný odpočinek mezi směnami. Málokdy se stane,že máte v kuse 2 dny volno.Můžete pracovat 6 dní 1 den volno dalších 6 dní 1 den volno - 9 až 12 hodin.NA DANÉ ÚVAZKY ZAPOMEŇTE,NIC SE NEDODRŽUJE.Vedení by si mělo zkusit práci pokladního.Právě jejich nevědomost a ruzná nařízení hází obyčejným zaměstnancům klacky pod nohy.Arogantní a nechutné chování zákazníků,urážky a napadání na denním pořádku.Zaměstnanci neustále odcházejí. Peníze za tuto práci nestojí. Otráví vás to a psychicky zdeptá.Pokud člověku záleží na zdraví,váží si sám sebe a má trochu sebeúcty tak vyhledá jiné zaměstnání. Lidl ani jako poslední možnost.

Doporučení pro management firmy:

Více zaměstnanců na směnu.

před 1 měsícem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Mzda, kratší úvazek, benefity, dobrý přístup některých nadřízených

Negativa firmy:

Dřina, dřina, dřina

před 1 měsícem
1.0

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Velký příjem. Benefity na vánoce.

Negativa firmy:

Jede se tam na čísla. Tato práce je otročina. Ještě jsem nepotkala člověka který by byl v této firmě šťastný.

Doporučení pro management firmy:

Zakázat zaměstnancům kouření v prac. Době. Vždycky mě vedení zaůkolovalo a pak si šli zapálit.

před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

finance a někteří spolupracovníci

Negativa firmy:

Tady toho bude více,dřina a buzerace po qveijlu který máte celou šichtu na uchu .Pracovní doba -sice je rozpis na dva týdny,ale směny jeden den od 4h-14h ,druhy den od 6h-15.30 a třetí den třeba od 13h 24h.Prostě záleží na kolik hodin týdně nastupujete .Na konci týdne se MP bude snažit ty hodiny dodržet.V týdnu dostanete volno 1 nebo 2 dny ,ale ne po sobě.Máte nárok na 12 volných víkendů za rok. Ale hlavně se vytratilo náš zákaznik náš pán.Hlavně toho co nejvíce vyskladnit a prodat.Čísla a zase ta čísla.

Doporučení pro management firmy:

uvolnit otěže zaměstnancům a zvolnít tlak na zákaznika

Zobrazit všechna hodnocení (465)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Retailing Služby Potravinářství