Lidl Česká republika - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Velké slevy na AliExpressu

Lidl Česká republika

Lidl je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších zaměstnavatelů nejenom v potravinářském průmyslu. Jeho historie sahá až do 30 let minulého století, na český trh vstoupil v roce 2003.

Hodnocení Lidl Česká republika

Přidat hodnocení
před 8 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Plat

Negativa firmy:

Neférové jednání

Doporučení pro management firmy:

Respekt k zaměstnancům

před 8 měsíci
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na zkrácený úvazek.
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Lidl relativně dobře platí mezi řetězci, nevyžaduje vzdělání v oboru (na prodejnách). Práce utíká. Je téměř vždycky co dělat (občas jsme třeba na noční čekali na kamion a dělali nějaké dodělávky z nudy, ale to naprosto výjimečně). Člověk musí občas kopnout do vrtule a někdy se i u práce zapotí, ale co by člověk taky v práci chtěl :D Mně se líbí i bicáky, co mám trochu vyrýsované z vybalování a doplňování zboží :D Dost věcí je o domluvě. Náš manažer je schopný vyjít vstříc při plánování směn, ale člověk mu musí napsat požadavek aspoň 2 týdny předem. A ne že těch požadavků bude plný papír :D Kdyby to tak udělal každý, tak si při psaní rozpisu směn může hodit mašli :D

Negativa firmy:

Každý kolega nebo i nadřízený (vedoucí směny, zástupce manažera,...) vám sednout nemusí. Naštěstí člověk skoro každou směnu dělá pod vedením někoho jiného, střídá se to. Tak holt nějakou směnu "přetrpím", moc neprovokuju a těším se na další den na směnu s někým jiným. A to samé zákazníci. Některé člověk moc rád nevidí, neumí se chovat a dělají problémy. Tak se snažím nevyprovokovat hádku nebo scénu a těším se, až vypadnou. Naštěstí existují i normální příjemní lidí mezi zákazníky, kolegy i nadřízenými.

před 1,5 rokem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek.
Nedoporučuje
Pozitiva firmy:

Zákazník vždy na prvním místě

Negativa firmy:

Zaměstnanec nikoho nezajímá Neprofesionální vztahy na pracovišti Velmi fyzicky náročná práce Nepříjemný a nepřejícný kolektiv

před 2 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Lidl Česká republika na plný úvazek, do roku 2015.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

včas peníze na účtě

Negativa firmy:

vysoký tlak a nároky,neadekvátní financím,vysoký stres

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (492)

O společnosti Lidl

Firma patří pod německý řetězec společností Schwarz-Gruppe (vlastnící též síť prodejen Kaufland). Lidl je na českém trhu proslavený především politikou nízkou cenou. Té dosahuje pomocí omezeného sortimentu výrobků a také obsahem privátních značek. Společnost Lidl vlastní od roku 2003 v České republice 230 prodejen a 4 diskontní centra. Společnost Lidi klade důraz na uspořádání svých prodejen, díky čemu se snaží zabezpečit rychlou a jasnou orientaci pro zákazníka. Ten je totiž ve společnosti na prvním místě. Také plně dbá na kvalitu prodávaných potravin a zboží, které musí splňovat vysoké normy kvality. Zajímavostí jsou slevové tématické akce, které společnost připravuje pro své zákazníky každý týden. I díky souhře všech výše zmíněných aspektů se společnost již čtyřikrát krát stala obchodníkem roku.

Co přesně děláme

Hlavním posláním společnosti je provozování řetězce diskontního prodeje. Významnou část prodeje tvoří sortiment značek Lidl - privátní značky. Patří mezi ně:

 • Argus - pivo
 • Bluedino - mléčné výrobky, sýry
 • Cien - kosmetika
 • Combino - těstoviny
 • Dentalux - dentální hygiena
 • Floralys - hygienické potřeby
 • Formil - prací prostředky
 • J. D. Gross - čokoládové výrobky
 • Pikok - masné výrobky
 • Saguaro - nealkoholické nápoje
 • Pilos - mléko
 • W5 - čistící prostředky

O kariéře v Lidl se říká

Mezi hodnocením od současných i bývalých zaměstnanců je často pozitivně zmíněná mzda. Lidl přistoupil na model zveřejnění mzdy a i v marketingové komunikaci se v podstatě chlubí její výší.

„Nejvyšší mzda mezi supermarkety, díky el. evidenci proplacena každá minuta. Relativně přátelský kolektiv (firemní akce napomáhájící kolektivu). Pro mě nejvstřícnější zaměstnavatel, jakého jsem měl/a"

Z negativních názorů pak převládá náročnost práce, přesčasy či nesouhlas s postupy vedení. Také vysoká náročnost práce patří mezi často zmiňovaná negativa.

Lidl leták

Akční nabídka je pravidelně inzerována v různých podobách - ať jako Lidl aktuální leták v papírové podobě, online na slevovém portálu Kaufino.cz nebo skrze aplikaci pro Android či iOS. V akčním letáku Lidl střídá různé tematické nabídky zboží, a to skrze akční ceny stálé nabídky. Slevy jsou však k dostání i u různých druhů spotřebního zboží, které se střídá v akčním letáku. Novinkou roku 2017 je i Lidl E-shop, kde je možné objednat a zakoupit právě akční zboží.

Akční leták Lidl

Zveřejňovaný je Lidl leták jednou týdně, nicméně nachází se v něm dvojí nabídka. Jedna platí od pondělí, druhá od čtvrtka. Kromě cenově výhodných nabídek obsažených v akčním Lidl letáku si řetězec pro své zákazníky připravuje tematické týdny. Oblíbený je zejména francouzský, americký anebo asijský týden. Zákazník má tak jedinečnou možnost nakoupit suroviny typické pro danou zemi, a to mnohdy za výhodné ceny, o nichž opět informuje aktuální leták Lidl.

Historie společnosti

Na začátku existence společnosti Lidl byl velkoobchod ve 30 letech ve Švábsku. Zde byli prodávané nejenom potraviny ale i jiné zboží. První oficiální prodejny Lidlu můžeme najít v 70 letech v Německu. Lidl zde expandoval až do 80 let minulého století. Poté se společnost rozhodla expandovat i do dalších zemí a od 90 let můžeme prodejny Lidlu najít po celé Evropě. Společnost slaví úspěchy i v počtu diskontních potravinových prodejen - ze všech potravinových řetězců jich má nejvíce. V České republice působí od roku 2003, kdy bylo otevřeno prvních 50 prodejen. V současnosti funguje více jak 230 prodejen a 4 logistická centra. Ta se nachází v Olomouci, Měříně, Cerhovicích a v Brandýse nad Labem. Patří stabilně mezi významné a stabilní zaměstnavatele.

Lidl kariéra

V současnosti ve společnosti Lidl pracuje více než 9 000 zaměstnanců v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Lidl jako zaměstnavatel ctí několik zásad. Například chovat se tak, aby byl atraktivním zaměstnavatelem. Volná místa obsazuje přednostně z řad vlastních zaměstnanců, každý tak má příležitost budovat svojí kariéru a osobní rozvoj. Mezi nabízeními pozicemi je místo i pro trainee, studenty/absolventy. Kariéra v Lidlu je po vzoru německé firemní kultury, která jasně nastavuje pravidla a procesy, ale zároveň ponechává prostor pro kreativitu a inovativní řešení. Cílem zaměstnání je dynamika a vysoké pracovní nasazení. Volná místa jsou dostupná na různých místech České republiky, stejně jako prodejny, vyšší manažerské pozice, specialisté i další pozice obnáší také poměrně dost cestování. Pro studenty jsou vhodné brigády či DPP/DPČ úvazky.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Nárožní 1359/11, 158 00 P Praha 13 (Stodůlky)

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

26178541

Založení / Zapsání do OR*:

5. 6. 2000

Právní forma:

v.o.s.