Práce v Brně | VímVíc.cz

Brno je druhé největší město České republiky, žije v něm zhruba 400 tisíc obyvatel a dalších 100 tisíc každý den do Brna dojíždí za prací. V Brně je vysoká nabídka práce, proto zde pochodí nejen lidé, kteří hledají práci na plný úvazek, ale i osoby hledající brigádu či práci na zkrácený úvazek. V Brně je nejvyšší nabídka práce v oblastech výroby, dopravy a služeb. Uplatnění naleznou nejen Češi, ale i cizinci. Práci v Brně mohou najít zájemci téměř v jakékoliv oblasti a profesi. Brno má velmi malou nezaměstnanost.

Volná pracovní místa Brno
Volná pracovní místa Brno

Nabídka práce Brno

V Brně bychom momentálně nalezli více jak 5 000 pracovních nabídek. Nejžádanější jsou osoby v oblastech dopravy, administrativy a IT technologií. Vyžadované je nejen vhodné vzdělání (středoškolské s maturitou, případně i vysokoškolské), ale také příslušná praxe. Práci v Brně lze sehnat i v technicky zaměřených odvětvích včetně strojírenství, žádané jsou osoby s výučním listem na pozicích svářeč, sklář, klempíř nebo obsluhy strojů a technici. Práci v Brně naleznou i rodiče na mateřské dovolené, studenti, důchodci a OZP. Práci v Brně si naleznou rovněž osoby s vysokoškolským titulem z oblasti lékařství, práva a stavebního inženýrství. Díky vysokému počtu vysokých škol a studentů brněnské firmy nabízejí velice často studentům možnost spolupráce. Studenti mohou využít stáží, absolventi získání praxe a prvního zaměstnání.

V Brně si naleznou uplatnění osoby téměř každého věku, pohlaví a vzdělání.

Trh práce Brno

Brno je nejen stále rozrůstajícím se městem, ale také vyhledávaným městem cizinců. Kromě více jak 100 tisíců lidí z okolí, kteří do Brna za prací každý den dojíždí, zde bydlí a pracuje i mnoho cizinců. Proto je tedy častým jevem nabídka práce v Brně s ubytováním. Většina zaměstnavatelů dokonce zaměstnancům proplácí i dopravu do práce. V Brně jsou žádané i osoby se znalostí jazyka. Potřebná je nejen angličtina, němčina a ruština, ale dokonce i čínština, francouzština a španělština.

Pokud mluvíte cizími jazyky, máte větší šanci, že si najdete práci v Brně ihned.

Téměř nejčastěji práci v Brně hledají studenti. Díky vysoké nabídce brigád v Brně ji není těžké získat. Vysoká nabídka brigád je především v oblastech pohostinství, gastronomii, rychlém občerstvení, zábavním průmyslu, administrativě a obchodu. Zaměstnavatelé kladou na své zaměstnance většinou nízké nároky, co se týče předchozí praxe a zkušeností. Vzdělání je často potřeba pouze středoškolské. Brigád však nevyužívají pouze studenti, často nabízené a také vyhledávané jsou brigády ve firmách McDonald's, KFC, Starbucks, Cinemacity a supermarketech TESCO nebo Lidl.

V Brně je velmi vysoká nabídka brigád, pro které nepotřebujete žádné předchozí zkušenosti.

V Brně jsou zaměstnanci platově ohodnocováni lehce nadprůměrně v porovnání se zbytkem České republiky. Průměrný hrubý měsíční plat se tu pohybuje okolo 35 100 Kč. Nejvyšších platů dosahují pracovníci na vyšších manažerských postech, analytici a pracovníci z oblasti financí. Naopak nízkými platy jsou ohodnocováni nekvalifikovaní dělníci, sekretáři/ky a prodavači/ky.

Brněnští zaměstnavatelé zároveň ohodnocují své zaměstnance štědrými benefity. Nejčastěji jsou to stravenky, pružná pracovní doba, firemní akce, dovolená navíc a nápoje na pracovišti zdarma. Zaměstnanci na vedoucích pozicích jsou navíc odměňováni automobilem, mobilem, notebookem, služebními cestami do zahraničí nebo právem na nákup akcií.

Zaměstnavatelé v Brně odměňují nejen štědrým platem, ale i mnoha benefity.

Úspěšné brněnské firmy

Jednou z nejznámějších firem z Brna je pivovar Starobrno. Za své pivo získalo již řadu ocenění, firma navíc dosahuje obratu více než 138 miliónů korun. Úspěšnou společností je i Jihomoravské inovativní centrum (JIC), které pomáhá začínajícím firmám a stratupům, díky tomu vznikají další úspěšné firmy.

Nabídka práce Brno

Největším zaměstnavatelem v Brně je Fakultní nemocnice Brno, která zaměstnává více jak 5 tisíc zaměstnanců. Stejný počet zaměstnanců tvoří i Masarykovu univerzitu v Brně. Na třetím místě je Fakultní nemocnice sv. Anny, která je s počtem zaměstnanců těsně za dvěma předešlými.