Údaje

Sídlo firmy:

Evropská 2591/33e, 160 00 Praha - Dejvice

Velikost firmy:

4 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26476215

Založení / Zapsání do OR*:

5. 9. 2001

Právní forma:

s.r.o.

Web:

kfc.cz

O společnosti

Kentucky Fried Chicken, ve zkratce KFC, je mezinárodní korporace, známá po celém světě. Zabývá se prodejem rychlého občerstvení. Nejznámějším a nejoblíbenějším je právě kuře připravované na různé způsoby. KFC patří pod celosvětově proslulou potravinářskou společnost American Restaurants (ve zkratce AmRest). V České republice společnost KFC disponuje 84 restauracemi v různých částech ČR. Dále nabízí rozvoz služeb, k čemuž patří možnost objednávek on-line. Rozmisťuje také své další služby mezi řady studentů prostřednictvím ISIC či ALIVE karet. Nadšencům kuřete nabízí vystavení KFC dárkové karty. KFC jemimo jiné oblíbený u mnoha studentů jako brigáda či práce, kde naberou často své první pracovní zkušenosti. Sídlo tohoto řetězce restaurací s rychlým občerstvením je v americkém Louisville.

Historie firmy

Minulost toho nadnárodního koncernu spadá pod ruce Harlandu Sandersovi, americkému podnikateli, který začal prodávat kuřata od roku 1930 ve městě Kentucky. Kuřata prodával v jídelně Sanders Court & Café, která sloužila především pro cestující, kteří městem projížděli za prací nebo jako turisté. V následujících letech se mu podařilo zkrátit přípravu smaženého kuřete díky smažení kuřat pod tlakem. Originální recepturu obalovací směsi z 11 druhů bylinek a koření vytvořil vlastní prací v roce 1940 a nazval ho Original Recipe.

Svůj recept i výrobní proces v roce 1950 začal nabízet restauracím po celém USA. Prvním člověkem, který recept začal používat byl Pete Harman z Utahu. Poté společně roku 1952 otevřeli první restaurace rychlého občerstvení KFC. Na počátku 60. let měl už na seznamu prodaných licencí něco přes 600, a to pouze v USA a Kanadě. Roku 1971 bylo v provozu neuvěřitelných 3 500 restaurací.

V dnešní době je Kentucky Fried Chicken jedna z nejoblíbenějších restaurací rychlého občerstvení na celém světě. Společnost se snaží pracovat nejenom na kvalitě svých produktů, ale pracují také na interiéru svých restaurací. Například, jedna z prvních otevřených poboček KFC v Praze v roce 2001 byla restaurace na I. P. Pavlova. V roce 2016 dosáhla veliké rekonstrukce interiéru, kterou již můžeme vidět v pobočkách ve Frýdku-Místku, na Kladně, v Českých Budějovicích a v Kolíně.

KFC kariéra

Chcete mít možnost osobního i profesního rozvoje? Chcete konečně najít práci, při které budete mít čas i na rodinu a své soukromí, ale zároveň si budete budovat svou kariéru? Chcete si najít stabilní práci nebo se při práci prostě jen bavit? Ať už se najdete v jakékoli věci z těchto 4 předešlých, potom je dost možné, že si najdete práci právě v KFC. Kentucky Fried Chicken nabízí v České republice mnoho pracovních pozic s preferencí různých priorit. Podívejte se na volná pracovní místa a vyberte si takové, které bude vyhovovat vám a případně i vaším blízkým.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 dnem
3.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti KFC na poloviční úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Dostanete slevy atd

Negativa firmy:

Hodně záleží na provozovně, kterou si vyberete, ne všude je dobrý tým

před 7 dny
2.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti KFC na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Manažeři, jsou povrchní

před 18 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti KFC na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv

Negativa firmy:

Buzerace, moc přehnaná přísná pravidla, nepravidelný směny. Všechno jim vadí(hlavně těch debilů úplně nahoře) a akorát nás jenom buzerují, aby nám nadělali práci. Co je ještě na nic je, že plný úvazky toho schytají ze všech nejvíc. Makají tam až 200 hodin za měsíc, 10-12 hodin 5 dní v týdnu a většinou dělají všechny víkendy. Někdy tam nemají žádný volno a ztrhávají dovolenou, kvůli neplnění úvazku nebo vás nutí podepsat neplacený volno. A když vypadnou brigádníci, tak jsou tam plňáci o několik hodin déle, protože ty lidi tam zrovna nemáme či nejsou. Nedodržování pracovního řádu a finanční hodnocení za tuhle buzeraci je dost malé. Ještě tam pořád dělají sliby, které nedodržují. Pak se ještě divíte, že za tyhle peníze vám tam nikdo nechce makat. Tam člověk maká za 3 lidi a stejně vám to nestačí. Všechno je to podle vás špatně. Člověk vám vyjde vstříc a co akorát za to dostaneme? Kudlu do zad akorát od vás!

Doporučení pro management firmy:

Amrest by se měl obecně konečně probrat! Měli by zlepšit podmínky, zmírnit pravidla, dodržovat pracovní řád a zvýšit čistou mzdu! Pak se ještě divíte, že vám odchází naráz spoustu lidí! Jednou na to stejně doplatíte, ale než stačíte něco udělat, bude už stejně pozdě!

před 1 měsícem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Instruktor - Plzeň
Pracuji ve společnosti KFC na plný úvazek 3-4 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Směny podle Vašich možností Po čase dobré peníze Kariérní růst Dýška, bonusy, stravenky Dovolená kdy člověk chce Jednoduchá práce

Negativa firmy:

Na některých restauracích velmi mladý kolektiv - z 80% jsou nezodpovědní :(

Doporučení pro management firmy:

Možná nabírat starší lidi?

Zobrazit všechna hodnocení (55)

Zaměření firmy

Retailing Potravinářství Rychlé občerstvení