Údaje

Sídlo firmy:

Evropská 2591/33e, 160 00 Praha - Dejvice

Velikost firmy:

4 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26476215

Založení / Zapsání do OR*:

5. 9. 2001

Právní forma:

s.r.o.

Web:

kfc.cz

O společnosti

Kentucky Fried Chicken, ve zkratce KFC, je mezinárodní korporace, známá po celém světě. Zabývá se prodejem rychlého občerstvení. Nejznámějším a nejoblíbenějším je právě kuře připravované na různé způsoby. KFC patří pod celosvětově proslulou potravinářskou společnost American Restaurants (ve zkratce AmRest). V České republice společnost KFC disponuje 84 restauracemi v různých částech ČR. Dále nabízí rozvoz služeb, k čemuž patří možnost objednávek on-line. Rozmisťuje také své další služby mezi řady studentů prostřednictvím ISIC či ALIVE karet. Nadšencům kuřete nabízí vystavení KFC dárkové karty. KFC jemimo jiné oblíbený u mnoha studentů jako brigáda či práce, kde naberou často své první pracovní zkušenosti. Sídlo tohoto řetězce restaurací s rychlým občerstvením je v americkém Louisville.

Historie firmy

Minulost toho nadnárodního koncernu spadá pod ruce Harlandu Sandersovi, americkému podnikateli, který začal prodávat kuřata od roku 1930 ve městě Kentucky. Kuřata prodával v jídelně Sanders Court & Café, která sloužila především pro cestující, kteří městem projížděli za prací nebo jako turisté. V následujících letech se mu podařilo zkrátit přípravu smaženého kuřete díky smažení kuřat pod tlakem. Originální recepturu obalovací směsi z 11 druhů bylinek a koření vytvořil vlastní prací v roce 1940 a nazval ho Original Recipe.

Svůj recept i výrobní proces v roce 1950 začal nabízet restauracím po celém USA. Prvním člověkem, který recept začal používat byl Pete Harman z Utahu. Poté společně roku 1952 otevřeli první restaurace rychlého občerstvení KFC. Na počátku 60. let měl už na seznamu prodaných licencí něco přes 600, a to pouze v USA a Kanadě. Roku 1971 bylo v provozu neuvěřitelných 3 500 restaurací.

V dnešní době je Kentucky Fried Chicken jedna z nejoblíbenějších restaurací rychlého občerstvení na celém světě. Společnost se snaží pracovat nejenom na kvalitě svých produktů, ale pracují také na interiéru svých restaurací. Například, jedna z prvních otevřených poboček KFC v Praze v roce 2001 byla restaurace na I. P. Pavlova. V roce 2016 dosáhla veliké rekonstrukce interiéru, kterou již můžeme vidět v pobočkách ve Frýdku-Místku, na Kladně, v Českých Budějovicích a v Kolíně.

KFC kariéra

Chcete mít možnost osobního i profesního rozvoje? Chcete konečně najít práci, při které budete mít čas i na rodinu a své soukromí, ale zároveň si budete budovat svou kariéru? Chcete si najít stabilní práci nebo se při práci prostě jen bavit? Ať už se najdete v jakékoli věci z těchto 4 předešlých, potom je dost možné, že si najdete práci právě v KFC. Kentucky Fried Chicken nabízí v České republice mnoho pracovních pozic s preferencí různých priorit. Podívejte se na volná pracovní místa a vyberte si takové, které bude vyhovovat vám a případně i vaším blízkým.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 2 měsíci
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti KFC na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Plánování směn dopředu dle požadavků, fajn kolektiv, vstřícnost

Negativa firmy:

Zatím žádné není

Doporučení pro management firmy:

Chybí hodně zaměstnanců. Měli by jste se zaměřit na platební podmínky, ty jsou opravdu velmi nízké

před 4 měsíci
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Instruktor - Beroun
Pracuji ve společnosti KFC na poloviční úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Vždy vyjdou vstříc ohledně směn i jiných požadavků. Líbí se mi přístup manažerů. Mám to tam ráda.

Negativa firmy:

Jediná negativní věc je otevírací doba do 23. hodin. Jinak žádná negativita.

před 4 měsíci
5.0

Vedení společnosti

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti KFC na plný úvazek, do roku 2014.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Rychlost a komunikace

Negativa firmy:

před 5 měsíci
4.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti KFC na zkrácený úvazek, do roku 2016.
Pozitiva firmy:

Mladý kolektiv

Negativa firmy:

Často nevyhovující směny, stává se, že nedodržují zákoník práce a tak jdete v 8 ráno z noční a v 1 musíte být znovu v práci. Žádné stravenky, benefity, dovolená navíc. Když onemocníte, většinou neexistuje, že byste zůstali doma a pokud ano, tak se s vámi měsíc nebude nikdo bavit, protože jste potopili tým.

Zobrazit všechna hodnocení (59)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Retailing Potravinářství Rychlé občerstvení