McDonald's | brigáda, práce, kariéra | VímVíc.cz

McDonald's

Kdo by neznal Mekáč

Jsme ikonou a jedničkou na trhu rychlého stravování. Konkurence nám je neustále v patách, my však hrdě přiznáváme, že jsme vždy minimálně o krok napřed. Na naše zaměstnance jsme pyšní, a ti, kteří chtějí, se neustále posouvají dál. Mnoho úspěšných lidí u nás začínalo stejně, jako budeš možná chtít začínat i Ty!

McDonald´s | práce Plzeň
McDonald's
McDonald`s poděkování zaměstnancům
„Práce v McD mi jako matce vyhovuje z důvodu flexibility. Jako každé matce se mi občas stane nečekaná příhoda s dítětem a v práci mi vyjdou vstříc. Navíc, můj syn je hrdý na mou práci, jeho spolužáci se radují, když jim přinese nějakou dobrotu, kterou mám se zaměstnaneckou slevou.“ maminka Zuzana, baristka
„Nejlepší je, že si můžu sám plánovat směny a moji kolegové jsou v pohodě. Vydělávám víc, než jsem očekával, a tak si šetřím na nový mobil a počítač. Teď, po sedmi měsících, je moje práce stále pestřejší a baví mě. Naučil jsem se tady zodpovědnosti a práci v týmu.“ brigádník Filip, 16 let
McDonald´s práce
McDonald´s

McDonald's je o lidech

Bez lidí by McDonald's neexistoval. Schází se tu skvělá parta lidí, která se ráda baví. Každý jednotlivec je něčím jedinečný. V našich restauracích najdeme sportovce, hudebníky, maminky na rodičovské, studenty, důchodce a také handicapované. Pracují u nás lidé na celý, částečný úvazek, ale i brigádně. Směny si každý volí, jak potřebuje, a tak lze skloubit práci například se studiem, s mateřskými povinnostmi či koníčky.

Teambuilding v McDonald's
Práce v McDonald's
Práce  i brigáda v McDonald's
Práce v McDonald's

U McDonald's si vybuduješ kariéru

Zaměstnanci u McDonald's mají skvělou příležitost rozvíjet svou kariéru. Pro ukázku, Tomasz Rogacz, současný generální ředitel McDonald's ČR, začínal jako brigádník „u hranolek”. Podle něj se lidé u McDonald's mohou seberealizovat z jakékoli pozice. Zaměstnancům zde nechybí ani prostor pro zábavu, přátele a dobré jídlo. A tomu už se dá říkat skutečné doporučení :).

Škola života

Jednou z našich přidaných hodnot je skvělé přizpůsobení Tvým časovým možnostem. Jsme známí tím, že své zaměstnance rozvíjíme, a tak už velmi brzo můžeš vést celý tým restaurace. Mít praxi v McDonald's se skvěle vyjímá v CV – pro zaměstnavatele je to záruka kvalitydobrých pracovních zkušeností. Zaměstnanci McDonald's měli v loňském roce možnost přihlásit se do soutěže Splň si svůj sen. Stačilo napsat, kde se vidí za pár let a co je potřeba pro splnění snu udělat. Vítěze i s jeho snem si můžeš prohlédnout na přiloženém videu.

Práce v McDonald's
Teambuilding v McDonald's
Teambuilding v McDonald's

Fotogalerie

McDonald´s kolektiv
McDonald´s kariéra, káva
start kariéry v McDonald´s
McDonald´s
McDonald´s | kariéra i brigáda
Teambuilding v McDonald's
McDonald´s hamburgery
Teambuilding v McDonald's

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 4 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Crew
Pracuji ve společnosti McDonald's na pracovní smlouvu méně než 1 rok.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Když jsme u pozitivy společnosti McDonald’s, tak toho moc nenajdeme. Určitě, co patří mezi pozitiva, je, že každý zaměstnanec má nárok na Benefitní kartu. Teď už tedy Elektronická benefitní karta, kterou nalezneme v aplikaci McDonald’s. Další pozitivní věc je dobrý kolektiv, a dobrá komunikace mezi zaměstnanci.

Negativa firmy:

Negativity se najde o dost více než pozitivity. Každý, kdo pracoval u společnosti McDonald’s ví, že jedna ze špatných věcí je velmi mastná zem z oleje, který můžeme najít po celé kuchyni. Určitě se schodneme, ze tato práce je psychicky namáhavá, a že tam patří lidé, kteří snesou kritiku od manažerů. Další negativní věcí je, že McDonald’s chce hodně ušetřit, proto propouští zaměstnance ze směn, pokud je menší tržba. Tím pádem, zaměstnanec přichází o peníze. Co je určitě dobré je, psát si někam svoje odpracované směny, jinak je možné, ze přijdete o X stovek. Další negativní věc je, že se zaměstnanci nad vámi rádi povyšují. Není skoro žádný čas se jít třeba napít. Myslím si, že pitný režim je vážně důležitý. Jedna důležitá věc, než začnete pracovat u společnosti McDonald’s je ta, že skoro každou směnu se spálíte. V kuchyni je málo místa, neustále do sebe lidi strkají. Nedivím se, že většina nováčků tam nevydrží déle jak měsíc. Na internetu se píše, že ve společnosti McDonald’s můžete karierně růst. Je to pravda, ale pokud vás McDonald’s nechá každou směnu v kuchyni, jak se tedy můžete dostat třeba na pozici manažer? Také si myslím, že za takovou práci, kde se nezastavíte ani na minutu, kde nemáte čas se jít napít, kde si nedojdete ani na záchod, kde každá minuta strávená na směně je stresující, by společnost McDonald’s měla zvýšit hodinovou mzdu jako motivaci, k tomu udržet si své zaměstnance.

Doporučení pro management firmy:

Zlepšit podmínky pro zaměstnavatele.

před 6 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Crew - Ústecký kraj
Pracuji ve společnosti McDonald's na poloviční úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Člověk se naučí jednat ve stresových situacích. Jako první práce fajn, připraví člověka do života že nic není lehké a vážit si vydělaných peněz. Benefit karta a po směně jídlo za polovinu. Kolegové pomůžou když vám něco nejde, ale spíš vám vynadají a udělají to aby se zase nekřičelo na ně. Od doby co tu pracuji spím jako miminko a užívám si každou minutu. Seznámíte se Všichni si týkají takže je tam přátelská atmosféra na první pohled

Negativa firmy:

Zaměstnanci se nad vás rádi povyšují. Je to stresující práce. Doma a při usínání často slyším zvuky pípání všech strojů okolo (8-10 hodinové směny klidně i 4 dny za sebou pak den volna a pak 4 dny dělají v mozku své). Neustále behate, tahate krabice, doplňujete, myjete, a dost často se spalite (všichni) o něco. Zaučení u mě proběhlo dost špatně a pak se mě několik dní ptali jakto že nevím co znamená támhle ta obrazovka nebo jakto že nevím jakou stranou balit taštičky a další věci. Buď sednete manažerovi a máte fajn job, nebo se mu nezalibite nebo se bavíte s někým kdo se mu nezalibil a hned máte o x práci více, hledá u vás každou miniaturní chybičku a dává vám vše sežrat. Strašně rádi vás pouští domů dříve, brigádníci mají směnu do 22h ale v 7 už jich tam je jen čtvrtka, takže strašně moc vás ochudi o peníze a místo dvou zaměstnanců středně víc vytížených radši udělají jednoho extrémně vytíženého za stejné peníze. mymcd přehled zaměstnance ukazuje špatně odpracované hodiny, naplánované hodiny. Občas se vás snaží ochudit o peníze na konci měsíce za hodiny, musíte si je psát a počítat jinak přijdete ročně o xx tisíc. Pití si člověk musí koupit sám, za směnu máte nárok na 2 asi 100ml kelímečky pití na jeden lok. V kuchyni je strašně málo místa, neustále do sebe lidi strkají, furt musíte uhýbat a tlačit se k horké fritéze, prochází lidí s košema, balonkama, krabicema, tacama malou uličkou ve které na obou stranách někdo pracuje. Za všechno křičí na vás, někdo nechá krabici u vaseho mrazáku, měli jste si toho všimnout. Někdo vám položí kleštičky jinam, měli jste si toho všimnout, někdo vám tam vykapal olej na podlahu, měli jste si toho všimnout a jít vytírat. Když vám pomalu začne jít jedna práce a nekřičí na vás už tolik, přeřadí vás jinam.

Doporučení pro management firmy:

Zlepšit podmínky pro zaměstnance, Vybrat více přátelské manažery kterým to nestouplo do hlavy. Lepší pitný režim. Vyřešit podlahu na které když jdu a zastavím tak kloužu ještě půl metru. Zlepšit mymcd počítání hodin.

před 8 měsíci
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti McDonald's na pracovní smlouvu.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Naučila jsem se komunikovat, dalo mi to opravdu hodně a doporučila bych si tuto brigádu minimálně vyzkoušet a nedokážu si představit lepší nadržízené a hlavně flexibilní tak dobře placenou brigádu

Negativa firmy:

Občas se v kolektivu hodně rozmáhají pomluvy, ale to je asi všude

před 10 měsíci
3.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti McDonald's na zkrácený úvazek, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

Moznost plánování směn, snaží se vyjít vstříc

Negativa firmy:

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (188)

Pracovní nabídky

Všechny pracovní nabídky (44)

Zaměření firmy

Služby Potravinářství Rychlé občerstvení