McDonald's | brigáda, práce, kariéra | VímVíc.cz

McDonald's

Kdo by neznal Mekáč

Jsme ikonou a jedničkou na trhu rychlého stravování. Konkurence nám je neustále v patách, my však hrdě přiznáváme, že jsme vždy minimálně o krok napřed. Na naše zaměstnance jsme pyšní, a ti, kteří chtějí, se neustále posouvají dál. Mnoho úspěšných lidí u nás začínalo stejně, jako budeš možná chtít začínat i Ty!

McDonald´s | práce Plzeň
McDonald's
McDonald`s poděkování zaměstnancům
„Práce v McD mi jako matce vyhovuje z důvodu flexibility. Jako každé matce se mi občas stane nečekaná příhoda s dítětem a v práci mi vyjdou vstříc. Navíc, můj syn je hrdý na mou práci, jeho spolužáci se radují, když jim přinese nějakou dobrotu, kterou mám se zaměstnaneckou slevou.“ maminka Zuzana, baristka
„Nejlepší je, že si můžu sám plánovat směny a moji kolegové jsou v pohodě. Vydělávám víc, než jsem očekával, a tak si šetřím na nový mobil a počítač. Teď, po sedmi měsících, je moje práce stále pestřejší a baví mě. Naučil jsem se tady zodpovědnosti a práci v týmu.“ brigádník Filip, 16 let
McDonald´s práce
McDonald´s

McDonald's je o lidech

Bez lidí by McDonald's neexistoval. Schází se tu skvělá parta lidí, která se ráda baví. Každý jednotlivec je něčím jedinečný. V našich restauracích najdeme sportovce, hudebníky, maminky na rodičovské, studenty, důchodce a také handicapované. Pracují u nás lidé na celý, částečný úvazek, ale i brigádně. Směny si každý volí, jak potřebuje, a tak lze skloubit práci například se studiem, s mateřskými povinnostmi či koníčky.

Teambuilding v McDonald's
Práce v McDonald's
Práce  i brigáda v McDonald's
Práce v McDonald's

U McDonald's si vybuduješ kariéru

Zaměstnanci u McDonald's mají skvělou příležitost rozvíjet svou kariéru. Pro ukázku, Tomasz Rogacz, současný generální ředitel McDonald's ČR, začínal jako brigádník „u hranolek”. Podle něj se lidé u McDonald's mohou seberealizovat z jakékoli pozice. Zaměstnancům zde nechybí ani prostor pro zábavu, přátele a dobré jídlo. A tomu už se dá říkat skutečné doporučení :).

Škola života

Jednou z našich přidaných hodnot je skvělé přizpůsobení Tvým časovým možnostem. Jsme známí tím, že své zaměstnance rozvíjíme, a tak už velmi brzo můžeš vést celý tým restaurace. Mít praxi v McDonald's se skvěle vyjímá v CV – pro zaměstnavatele je to záruka kvalitydobrých pracovních zkušeností. Zaměstnanci McDonald's měli v loňském roce možnost přihlásit se do soutěže Splň si svůj sen. Stačilo napsat, kde se vidí za pár let a co je potřeba pro splnění snu udělat. Vítěze i s jeho snem si můžeš prohlédnout na přiloženém videu.

Práce v McDonald's
Teambuilding v McDonald's
Teambuilding v McDonald's

Fotogalerie

McDonald´s kolektiv
McDonald´s kariéra, káva
start kariéry v McDonald´s
McDonald´s
McDonald´s | kariéra i brigáda
Teambuilding v McDonald's
McDonald´s hamburgery
Teambuilding v McDonald's

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti McDonald's na pracovní smlouvu, do roku 2022.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Opravdu si na žádné nevzpomenu

Negativa firmy:

Chování nadřízených.

Doporučení pro management firmy:

Doporučuji školení slušného chování (to by mělo být ovšem již od rodičů) manažerské kurzy.

před 3 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Crew
Pracoval(a) jsem ve společnosti McDonald's na pracovní smlouvu méně než 1 rok, do roku 2022.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zkušenosti a práce se taky opravdu sejdou- člověk se naučí pracovat, komunikovat v týmu, vydělá si první peníze

Negativa firmy:

Na začátek je třeba říci, že berou každého. Opravdu každého. Na začátek mi bylo vysvětleno, že se první učí kuchyň, pak předek a výdej a pak drivy. Já jsem strávila v kuchyni celý měsíc v kuse na pozici assembler, která je jen o tom, hej ty, přines. Ačkoliv byl zoufalý počet zaměstnanců, stejně mě brali jako méněcennou. Běžně zaměstnanci při nedostatku lidí dělali i na třech čtyřech stanovištích, myslím, že je to naprosto nepřijatelné. I určití manažeři byli velmi nepříjemní a arogantní. Nejvíce ti mladí kteří se neostýchali komentoval vzhled holek. Naprostá neprofesionálnost. Když jsem se po pár měsících domlouvala už pouze na ranních směnách, byla jsem brána mezi mng jako někdo, kdo tam nepatří a na výdej jsem se již nepodívala. Nechávají vás na jedné pozici dokola a pak se diví, že tu, kam vás výjimečně dali neumíte, nebo nezvládáte dostatnečně (jak by taky, když zaučování trvalo 10 minut a checklisty se psaly po měsíci od různých CT)... a především věčně nefungující větrák/klimatizace - za celý půlrok mé práce jela asi dvakrát. Věčná porucha se kterou nikdo nic nedělal. Ke konci nám pracujícím byla vyslovena nedůvěra v čepování nápojů a i o vodu jste museli říkat manažerovi- a když má na směně min. 20 lidí, choďte za ním :-) a žebrat o vodu je docela ponižující, když vedení projeví takovouto nedůvěru, bylo to pro mě znamení o odchod.

Doporučení pro management firmy:

Důkladné prozkoumání mentálního zdraví zaměstanců po seřvání zaměstnavateli

před 1 rokem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti McDonald's na pracovní smlouvu.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

žádná

Negativa firmy:

Věčně mastná podlaha Málo prostoru - strkání mezi sebou, velká možnost pracovního úrazu - uklouznutí, spálení se netrpělivý manažeři s nováčkama - křičí na ně, když jsou u něčeho poprvé nebo když jim to že začátcích nejde Nevýhoda směn - nastavíte si směnu jak by jste mohli, ale manažeři vám ji hodinově dají podle toho jak se to hodí jim než vám, a nebo vám tu směnu ani nedají ( což zajistí že váš plánovaný měsíční plat bude nižší ) Při absenci se musíte omlouvat den předem ikdyby jste onemocněli ten den co máte nastoupit + při jakémkoliv onemocnění musíte mít potvrzení od lékaře nikoliv jen zavolat a to ikdyž jste jen brigádník

Doporučení pro management firmy:

Zvýšit peníze na hodinu, pro udržení nováčků

před 1,5 rokem
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti McDonald's na pracovní smlouvu.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Samozřejmě záleží pobočka od pobočky, ale většinové fajn kolektiv, určitě tě vždy najde někdo, kdo Vám úplně nesedí, ale to je všude. Tahle práce mi hodně pomohla, co se týče komunikačních schopností a v multitaskingu. Líbí se mi možnost plánování směn, které je i docela flexibilní. Co se týče platoveho ohodnocení, je to takový průměr. Není to špatné, ale jásat taky nebudete. Výhodou je však vždy včasná výplata na účtě bez větších problémů.

Negativa firmy:

Co se týče plánování, je to někdy hrozně moc dopředu. Na naší pobočce se bohužel stává, že když máte zdravotní problémy a voláte, že Vám opravdu není dobře a nemůžete dojít, tak dochází k výhrůžkám v podobě vyhazovu a podobně. Chápu, že je to předem nějak naplánované, ale když má někdo střevní potíže, tak jít pracovat do gastronomie asi není dobrý nápad. Nemohu odsoudit všechny manažery, protože je to hodně o lidech, ale někteří mají tendence být velice arogantní a pod nátlakem i agresivní a vulgární. Setkala jsem se i s manažery, kteří neuměli některá stanoviště, což je docela smutné. Kariérní postup taky nefunguje vždy úplně dobře, jelikož i když trénink máte hodně dobrý a chceklisty také, tak prostě pokud training manažerovi nepodlézáte, tak ten postup je opravdu těžký.

Doporučení pro management firmy:

Prosím, uvědomte si, že i když jste na vyšší pozici, tak potřebujete zaměstnance a je třeba se k nim chovat i trochu s úctou. Tykání je super, ale neznamená to, že to dává oprávnění se k druhému chovat nevhodně.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (194)

Pracovní nabídky

Všechny pracovní nabídky (480)

Zaměření firmy

Služby Potravinářství Rychlé občerstvení