STARBUCKS - AmRest Coffee - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Starbucks

Milujeme to, co děláme

Ve Starbucks panuje neformální a přátelská atmosféra, jejíž samozřejmou součástí je také tykání. Ve většině kaváren narazíte spíš na mladší týmy, ale dveře u nás má otevřené úplně každý – studenti, ambiciózní absolventi, zkušení manažeři, maminky na rodičovské dovolené a všichni kávoví nadšenci. Při naší práci se řídíme heslem „love what you do“. Nadšení a energii vkládáme do ručně připravovaných nápojů i spokojenosti našich zákazníků. Zároveň také investujeme čas i finance do CSR aktivit, abychom byli dobrým sousedem všude tam, kde působíme.

Starbucks
Starbucks
Starbucks

Ve Starbucks jako doma

Naším posláním je inspirovat a povznášet lidského ducha – zvlášť s každým šálkem, zákazníkem i prostředím, ve kterém žijeme. V současné chvíli máme v České Republice téměř 50 poboček a jejich počet neustále roste. Kavárny Starbucks jsou navrženy tak, aby vytvářely přátelskou atmosféru. Lidé, kteří hledají klid mimo svůj domov nebo kancelář, u nás mohou s knihou, novinami nebo tabletem relaxovat v pohodlných křeslech. Útulné koutky s pohovkami a stolky jsou zase oblíbené mezi těmi, kteří hledají příjemné místo pro obchodní schůzku nebo setkání s přáteli nad šálkem výtečné kávy.

Starbucks
Starbuks Starbucks
Starbucks
„Předsudek ostrého korporátu zbořen hned první den nástupu. Milá atmosféra, lidé jsou lidé a přijmou vás jako člena týmu okamžitě. Každý se snaží poradit a pomoct s rozjezdem. Každý si s vámi hned potyká. Prostředí je čisté a moderní.“ Michal Holotík, Brand Manager
„Starbucks je opravdu přátelská značka a jsem ráda, že jsem její součástí. Dává nám velkou flexibilitu, díky které lze práci skloubit i se studiem. Máme skvělé manažery, kteří se neschovávají v kanceláři a pracují s námi za barem. Baví mě, že je práce velmi různorodá, a každý, kdo má zájem a snahu, tu může kariérně růst.“ Karolína Kameniková, barista Arkády Pankrác
Starbucks

Férová káva pro lepší den

Starbucks je už téměř 50 let synonymem pro útočiště kávových nadšenců po celém světě. Najdete u nás výhradně prémiovou kávu z těch nejkvalitnější druhů Arabica. Sledujeme její původ a záleží nám na podmínkách, v nichž žijí a pracují farmáři, kteří ji vypěstovali. To, co dělá Starbucks Starbucksem, ale není jen káva. Za dobrý jménem a vyhlášenou značkou stojí především lidé, kteří u nás pracují, a atmosféra, kterou v kavárnách vytváří. Posláním našich baristů i manažerů je pečovat o naše zákazníky a dělat jejich den ještě lepším.

Starbucks
Starbucks
Starbucks

Férový přístup k lidem

Každý náš zaměstnanec je naším partnerem, na kterém nám záleží do stejné míry jako na našich zákaznících. Férové podmínky pro nás nejsou prázdnou frází ale samozřejmostí a náročnou práci v provozu se snažíme kompenzovat nadstandardním množstvím benefitů. V první řadě dáváme našim zaměstnancům možnost kariérního růstu a v jejich cestě je podporujeme. Díky propracovanému systému tréninků a školení máme v našich řadách mnoho kolegů, kteří začínali jako baristé při škole a o kávě toho moc nevěděli. Dnes jsou z nich zkušení manažeři, kteří vedou vlastní kavárnu.

Starbucks
Starbucks
Starbucks
Starbucks

Jak se připravit na pohovor

Se zájemci o pozici barista se spojí Barista Recruiter nebo zodpovědný manažer a na základě telefonického rozhovoru s ním domluví osobní pohovor v konkrétní kavárně. Uchazeče o manažerskou pozici čeká setkání se zástupcem HR a následně přímo s potenciálním nadřízeným District Managerem. Kandidáti vypracovávají i case study a absolvují zkušební směnu za barem. Hledáme lidi, kteří zapadnou do naší kultury, a práce jim bude šitá přímo na míru.

Starbucks

Fotogalerie

Starbucks
Starbucks
Starbucks
Starbucks
Starbucks
Starbucks
Starbucks
Starbucks

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 11 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Barista
Pracuji ve společnosti Starbucks jako nezávislý pracovník 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Příjemná práce, nápoje zdarma, dobrý kolektiv, možnost rozvoje

Negativa firmy:

Bohužel Amrest začal výrazně šetřit na zaměstnancích, tudíž jsme v práci neustále ve 2 lidech. Ranní směny jsou v pohodě, ale na odpoledních máte často co dělat, abyste zvládli obsloužit všechny, udržet příjemnou atmosféru, včas uklidit a zavřít a do toho udržovat pořádek. Obzvlášť, máte-li velkou kavárnu s terasou, může to být často náročné. Kvůli nedostatku zaměstnanců si často zákazníci stěžují na horší čistotu na kavárně. Kromě toho není dodržován zákoník práce, jelikož ve 2 lidech na směně jste rádi, že si stihnete během směny skočit rychle pro jídlo a najíst se, ačkoliv Vám půl hodiny ze směny není propláceno, kvůli půlhodinové pauze. Pokud nestihnete včas zavřít, jste zde přesčas zadarmo. Práce mě baví, ale myslím si, že šetření na zaměstnancích na úkor kvality služeb není ideální způsob, jak zlepšit výsledky firmy.

Doporučení pro management firmy:

Nešetřit tolik na zaměstnancích

před 1,5 rokem
5.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Starbucks na pracovní smlouvu, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

Super komunikace. Člověk se nenudí.

Negativa firmy:

před 1,5 rokem
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Starbucks na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Příjemný přístup k zaměstnancům, skvěle finanční ohodnocení. Určitě bych tuto firmu doporučila jako zaměstnavatele.

Negativa firmy:

-

před 2 roky
5.0

Rovnováha práce - osobní život

Současný zaměstnanec - Coffee makr - praha2
Pracuji ve společnosti Starbucks na plný úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

good company

Negativa firmy:

I like starbucks coffee and im coffee lover and i like to learn and work with a good team

Doporučení pro management firmy:

good

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (42)