Vinted | kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Vinted

Co je Vinted? Vinted je online prostor, na kterém se nakupuje, prodává a vyměňuje oblečení, doplňky a kosmetika. Přes 24 milionů uživatelů ve 12 zemích světa se baví na fóru, nabízejí a prodávají své oblečení na této online burze. Vinted.cz je také určitou formou sociální sítě s obchodním modelem spoluspotřebitelství. Uživatelé zde nabízejí od Gucci až po neznačkové a běžné oblečení.

Hodnocení Vinted

Přidat hodnocení
Neunosíš to? Tak to prodej! Chceme ti jen ukázat, jak úžasný může být second-hand...

Na webu Vinted.cz je také fórum, na němž si uživatelé mohou pomáhat, radit, povídat a diskutovat spolu. Probírají se tam nejrůznější témata: bezpečnost na Vinted, ekologie, kultura, politika nebo třeba těhotenství a mateřství.

Historie společnosti Vinted

Myšlenka Vinted se zrodila v Litevském Vilniusu v roce 2008. Milda Mitkute se stěhovala a přemýšlela, co udělá s oblečením, které už nenosí. Její kamarád Justas Janauskas navrhl, že založí web, na kterém ho bude moci prodat. Jejich „volnočasový web“ si překvapivě bez jakéhokoliv marketingu brzy získal velkou komunitu uživatelů.

Expanze do zahraničí byla tak trochu shodou náhod. Sophie Utikal, německá cestovatelka, která zrovna spala u Janauskase přes Couchsurfing, si všimla, že něco kóduje. Když jí Janauskas představil projekt Vinted, nadchla se pro něj a řekla, že ho chce přinést do Německa.

Poté Vinted získalo investora Manase Mikuckase, díky kterému bylo schopné se nadále vyvíjet a růst. Z původního hobby je teď Vinded firmou, která zaměstnává více než 300 lidí.

Vinted cz, Vinted uk

Po úspěšné expanzi do Německa se Vinted rozšířilo pod názvem Votoč Vohoz do Česka, kde má nyní větší úspěch než v rodné Litvě. Všechny země, ve kterých Vinted funguje, jsou:

 • USA
 • Francie
 • Německo
 • Velká Británie
 • Polsko
 • Česká republika
 • Litva
 • Španělsko
 • Rakousko
 • Lucembursko
 • Belgie
 • Nizozemsko

Jak funguje Vinted

Prodávání přes Vinted je velmi snadné. Stačí si zdarma založit profil, nafotit šaty, přidat popis a cenu, kterou si sami stanovíte, sdílet a čekat, zda někoho zaujmou. Pokud ano, můžete šaty buď poslat poštou, anebo si je předat osobně. Obecně se doporučuje volit druhou možnost a převod peněz volit jen tehdy, pokud má uživatel skvělé hodnocení.

Vinted aplikace

Mobilní aplikaci Vinted spustilo v roce 2012 ve spolupráci s Lemon Labs, Litevskou společností, která se specializuje na výrobu aplikací. Hned první den po spuštění aplikace se počet uživatelů, kteří si prohlíželi Vinted z mobilu, zvýšil o 30 %. Aplikace je dostupná na iOS i Android a ke stažení je samozřejmě zdarma.

Vinted forum a diskuze

Podle zakladatele Vinted Janauskase je fórum to, co odlišuje Vinted od ostatních online tržiští a bazarů. Sociální aspekt je na zde skutečně silný. Díky němu je Vinted vnímáno také jako sociální síť. Na ostatní online tržiště uživatelé chodí, když vědí, co hledají. Na Vinted si uživatelé, především mladé ženy, (95 % uživatelů tvoří skupina 18-27 let) chodí i jen tak popovídat.

Jak vydělává Vinted

V některých zemích si Vinted účtuje provizi z každé úspěšně prodané položky. Ta se například v USA pohybuje od 1 do 5$ (nebo 19 %) z utržené částky.

Ačkoliv je v Česku registrace, nabídka předmětů k prodeji/výměně/darování v rámci platformy Vinted a mnoho dalších služeb nabízena uživatelům bezplatně, jsou tu dodatečné služby, za které si uživatelé platí. Jde o „topování“ a lepší viditelnost nabízených předmětů. Cena těchto služeb se pohybuje od 25 Kč do 175 Kč.

Vinted – recenze

Velkým omezením Vinted oproti například Sbazaru od Seznamu je velmi malý výběr pánské módy. Jinak je webová stránka uživatelsky přívětivá a má hezký, moderní design, stejně tak i mobilní aplikace. Negativní recenze Vinted většinou pramení ze špatných zkušeností s nakupujícími nebo prodávajícími, což může samozřejmě Vinted ovlivnit jen do určité míry. Celkově je to ekologičtější, levnější a pro mnoho lidí i zajímavější způsob, jak nakupovat módu.

Kariéra ve Vinted

Pokud chcete pracovat pro mladou, mezinárodní společnost, mezi jejíž hlavní hodnoty patří důvěra, upřímnost a osobní rozvoj, zkuste to ve Vinted. Mezi benefity tu patří opční akciový program, rozpočet na seberozvoj (10 % roční čisté mzdy), 25 dní dovolené, veškeré technologie, které potřebujete k práci, snídaně a obědy, team-building každý měsíc. Na pracovišti v Praze je k dispozici fitness a každý měsíc navíc dostanete kapesné, které můžete utratit právě na Vinted.

Vinted volná místa

Většina pracovních nabídek platí především pro Vilnius, ale i tady v Česku už má Vinted kanceláře. Pracují tam především zaměstnanci zákaznické podpory a IT odborníci. V současné době Vinted hledá také někoho na pozici „Talent Sourcer“. Bude mít na starost hledat kandidáty a obsazovat místa ve Vinted. Pokud vás práce ve Vinted zajímá, pošlete jim svůj životopis.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Zenklova 32/28, 180 00 Praha 8

Velikost firmy:

300 – 500 zaměstnanců

IČ:

29130182

Založení / Zapsání do OR*:

26. 11. 2012

Právní forma:

s.r.o.