Top-Pojištění povinné ručení online | VímVíc.cz

Top-Pojištění.cz povinné ručení

 • Pojištění na míru klientovi
 • Rychlé a snadné sjednání online
 • Výběr ze široké nabídky produktů
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 60 %

Výhody:

 • Pojištění na míru
 • Snadný výběr díky online kakulačce
 • Široká nabídka produktů
 • Vyřízení a sjednání online

Reprezentativní příklad:

Karel F. má sjednané povinné ručení již 12 let a jezdí bez nehody. Karel vlastní automobil s objemem do 1 000 ccm. Bežná cena povinného ručení by pro Karla byla cca 1700 Kč. Protože se Karel rozhodl pro Top-pojištění.cz, bude cena jeho povinného ručení 1 435 Kč. Karel tak ušetří více než 300 Kč.

Připojištění:

 • Havarijní pojištění
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění skel
 • Úrazové pojištění
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění GAP
 • Garance ceny pojištění a další

Povinné pojištění auta je diskutovaným produktem. Nabídek je na českém trhu mnoho, klient však často neví, jak najít tu nejlepší. Univerzálně nejvýhodnější povinné ručení neexistuje. Každý klient má jiné podmínky, proto musí najít nabídku, která bude nejvíce vyhovovat právě jemu. Velkou pomoc může klientovi poskytnout při výběru pojištění auta kalkulačka.

Kde najít nejlevnější povinné ručení

Najít nejlevnější povinné ručení nemusí být jednoduché a klient často nad hledáním pojištění auta stráví zbytečně mnoho času. Řešení nabízí Top pojištění, díky kterému lze vybrat i sjednat povinné ručení online z pohodlí domova a za několik minut.

Aby klient našel to správné povinné ručení, nemusí zdlouhavě procházet nabídky jednotlivých pojišťoven na různých serverech. Top-pojisteni.cz nabízí přehledný seznam dostupných produktů i pomoc s výběrem toho správného. Top pojištění klientovi srovná povinné ručení online a klient si následně si vybere z nabídky dostupných produktů Top pojištění. Jakmile má klient vyprané povinné ručení, provede prostřednictvím Top-pojisteni.cz sjednání. Za několik minut tak má klient sjednáno nejlevnější povinné ručení, aniž by musel opustit pohodlí domova.

Tip: Mezi produkty nabízené serverem Top pojištění patří například Direct povinné ručení.

Podle čeho vybírat pojištění auta?

Každý produkt povinného ručení se vyznačuje určitými parametry, které mohou být pro konkrétního klienta výhodné i méně výhodné. Tyto parametry by měl klient zvážit před tím, než si sjedná povinné pojištění auta. Jsou totiž rozhodující ve chvíli, kdy dojde na pojistné plnění.

Limit plnění

Limit plnění představuje částku, která bude pojištěnému klientovi vyplacena v případě vzniku pojistné události. Zákonem je stanovený minimální limit plnění 35 milionů Kč. 

Limit plnění je uváděn ve tvaru “200/200”, kdy první číslo uvádí maximální limit plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota určuje maximální limit plnění v případě škody na majetku.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňuje klientovi pokrýt dodatečná rizika, která ho mohou na cestách potkat. Cena jednotlivých připojištění se liší dle druhu připojištění a zvoleného rozsahu pojistného plnění. Pojistná rizika, která je možno k povinnému ručení připojistit, se liší dle nabídek jednotlivých poskytovatelů povinného ručení. Připojistit je možné například:

 • Havarijní pojištění,
 • pojištění skel,
 • úrazové pojištění řidiče i posádky,
 • rozšířené asistenční služby,
 • pojištění GAP pro nové automobily,
 • pojištění proti škodám způsobeným výmolem,
 • pojištění právní ochrany,
 • pojištění zavazadel atd.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou nedílnou součástí pojištění auta. Asistenční služba je pomocí klientovi v případě havárie či poruchy vozidla. Asistenční služba je klientům k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Základní asistenční službu obvykle obsahuje povinné ručení v ceně. Rozsah asistenční služby je u jednotlivých poskytovatelů pojištění auta různý, je nutné se informovat, jaká plnění základní asistenční služby u daného poskytovatele obsahují, popřípadě zjistit možnosti jejich rozšíření. 

Mezi asistenční služby pojištění auta obvykle patří:

 • Doprava řidiče i spolucestujících do servisu,
 • doprava porouchaného či nabouraného automobilu do servisu,
 • náhradní vozidlo,
 • ubytování řidiče a spolucestujících v místě havárie či poruchy atd.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení je důležitým parametrem při rozhodování se o pojištění auta, ovlivňuje totiž cenu povinného ručení. Bonus povinného ručení řidiče je ovlivněn počtem let, po která má daný řidič na své jméno sjednané povinné ručení u některého z poskytovatelů tohoto druhu pojištění. Čím déle je klient pojištěný, tím větší sleva je mu na povinné ručení poskytnuta. Výši slevy také ovlivňuje, zda byl řidič v minulosti účastníkem dopravní nehody, v takovém případě je naopak řidiči bonus snižován v řádu měsíců. Obvykle se výše bonusu pohybuje mezi 50 % až 60 %.

Jak vybrat top pojištění auta

Vybrat správné povinné pojištění auta nemusí být nic složitého. Než si klient sjedná povinné ručení, je potřeba, aby pečlivě zvážil, jaké pojištění vlastně potřebuje vzhledem k četnosti svých cest a trasám, po kterých jezdí. Záleží také na tom, zda řidič častěji cestuje sám nebo s rodinou.

Používá-li klient automobil spíše příležitostně, bude mu stačit základní varianta pojištění auta, která kryje nejčastější rizika s nižšími limity plnění. Pokud je klient naopak na cestách často, měl by si sjednat komplexní povinné učení, které mu zajistí dostatečnou ochranu. Záleží také na tom, zda se řidič pohybuje spíše ve městech nebo na okrajových silnicích. Jezdí-li řidič spíše mimo město, měl by například zvážit sjednání připojištění proti srážce se zvěří. Připojistit je možné také spolucestující, což by měl klient zvažovat v případě, že často cestuje například se členy rodiny.

Povinné ručení – srovnání

Vybírá-li klient pojištění auta, srovnání povinného ručení by mělo být jedním z jeho prvních kroků. Srovnání povinného ručení je možné právě prostřednictvím kalkulačky Top pojištění. Pokud chce klient vybrat rychle povinné ručení, srovnání je ideální volbou, jelikož nezabere více než pár minut.

Vše probíhá online v internetovém formuláři, kam klient zadá údaje potřebné k výpočtu ceny pojištění auta. Na základě těchto údajů mu bude nabídnuto top pojištění přímo pro něj. Zároveň může klient přehledně a rychle porovnat různé nabídky pojištění auta a rozhodnout se pro to nejlepší.

Sháníte povinné ručení? Cena nemusí být rozhodující

Mnoho řidičů se zaměřuje na to, aby našlo nejlevnější povinné ručení. Takové rozhodnutí ale nemusí být vždy správné. Pokud si klient hodlá sjednat povinné ručení, cena je jedním z důležitých parametrů. Neměla by však být parametrem rozhodujícím.

Nejlevnější povinné ručení ušetří peníze v případě, že nedojde k pojistné události. Pokud by však došlo na pojistné plnění, klient může zjistit, že nejlevnější pojištění auta mu neposkytuje dostatečnou ochranu proti vzniklým rizikům. Vyšší cena pojištění auta často znamená vyšší ochranu. Klient platí za vyšší limit plnění, popřípadě připojištění proti konkrétním rizikům. Klient by měl především zvážit základní parametry pojištění auta, jako jsou limity plnění, možná připojištění, rozsah asistenčních služeb a bonus a na základě těchto parametrů zvážit, zda jsou adekvátní vzhledem k ceně povinného ručení.

Povinné ručení – kalkulačka

V momentě, kdy si klient chce sjednat povinné ručení, kalkulačka mu bude nezbytným pomocníkem při rozhodování o poskytovateli pojištění, limitech pojištění, sjednání jednotlivých připojištění, popřípadě o konkrétní variantě pojištění auta připravené poskytovatelem pojištění v hotovém balíčku.

Kalkulačka povinného ručení funguje jako internetový formulář, kam klient zadá údaje o svém automobilu, jako je tovární značka a typ automobilu, objem válců, rok výroby, datum uvedení do provozu atd. Dále klient uvede informace o sobě jako řidiči, hlavně po jakou dobu má sjednané povinné ručení, popřípadě počet nehod, kterých byl za tuto dobu účastníkem. Na základě těchto informací vyčíslí internetové kalkulačky cenu povinného ručení.

Jak si sjednat Top pojištění online

Sjednání Top pojištění online je velmi snadné a rychlé. Top pojištění online umožňuje sjednat pojištění auta z pohodlí domova. Klient nemusí navštívit pobočku poskytovatele pojištění, aby si mohl povinné ručení sjednat. Pro sjednání Top pojištění online stačí vyplnit požadované údaje do internetového formuláře, který na základě poskytnutých informací vyčíslí nejlepší možnou variantu pojištění auta pro daného klienta. Klient si vybere tuto vygenerovanou variantu, popřípadě porovná další nabídky a zvolí jiné povinné ručení. 

Po tom, co si klient vybere vhodné Top pojištění online, vyplní své osobní údaje. Top pojištění mu zašle potřebné dokumenty včetně zelené karty. Následně stačí zaplatit povinné ručení převodem, kartou online nebo složenkou.

Jaké výhody má povinné ručení od Top pojištění

Top pojištění umožňuje klientům ušetřit při sjednání pojištění auta velké množství času i peněz. Díky Top pojištění nemusí klient procházet nabídky jednotlivých poskytovatelů, ale může provést přehledné srovnání povinného ručení. Top pojištění umožňuje vybrat i sjednat povinné ručení online z pohodlí domova. Klientovi jsou veškeré potřebné dokumenty zaslány e-mailem. Top pojištění vygeneruje dle zadaných parametrů to nejlevnější povinné ručení klientovi na míru.

Top-pojisteni.cz

Top pojištění je jedním z největších online prodejců pojištění v České republice. V nabídce Top pojištění je cestovní pojištění, havarijní pojištění, povinné ručení i pojištění domácnosti. 

Firma byla založena 1.11.2005 se sídlem v Praze. Do roku 2016 byla společnost Top pojištění součástí skupiny GrECo JLT, poté byla odkoupena Československou obchodní bankou. Firma Top pojištění zprovoznila vůbec první srovnávač povinného ručení na českém internetu.

Top pojištění zkušenosti

V případě, že se chce klient dozvědět o Top pojištění více, jsou mu k dispozici recenze zákazníků. Top pojištění si již sjednalo mnoho zákazníků, proto jsou jejich zkušenosti k nalezení napříč celým internetem. Dostupné jsou na různých webech, blozích i diskuzních fórech, případně stačí do internetového vyhledávače zadat spojení jako např. “top pojištění zkušenosti”. Vyhledávač nabídne hned několik relevantních výsledků, kde jsou k nalezení recenze na Top-pojisteni.cz.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.