Top-Pojištění povinné ručení online | top-pojisteni.cz | VímVíc.cz

Top-Pojištění.cz povinné ručení

 • Povinné ručení na míru klientovi
 • Online sleva až 50 % na pojistném
 • Rychlé srovnání povinného ručení
 • Široký výběr produktů pojištění vozidel
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 60 %

Výhody:

 • Spolupráce s 9 pojišťovnami
 • Rychlé srovnání povinného ručení
 • Online sleva až 50 % na pojistném
 • Snadný výběr díky online kalkulačce
 • Zelená karta je zaslána obratem na e-mail
 • Široká nabídka produktů povinného ručení
 • S Top-pojištění ušetří na povinném ručení 85 % řidičů

Reprezentativní příklad:

„Karel F. má sjednané pojištění vozidla o objemu motoru, které patří do kategorie 1.801 – 2.000 cm3. Karlovi je 49 let, má 150 měsíců bez nehody a bydlí u Chebu. Díky povinnému ručení přes Top-pojisteni.cz ušetří až 2.339 Kč ve srovnání s běžnou cenou pojištění. Karel F. zaplatí za povinné ručení pro svůj vůz 2.276 Kč.“

Připojištění:

 • Havarijní pojištění
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění skel
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění proti odcizení
 • Živelné pojištění
 • Střet se zvěří
 • Pojištění nákladů na půjčovné
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění právní ochrany
 • Pojištění GAP
 • Garance ceny pojištění a další

Povinné pojištění auta

Povinné pojištění auta je často diskutovaným produktem. Nejlevnější pojištění na auto nemusí být vždy tím nejlepším povinným ručením. Nabídek autopojištění je na českém trhu mnoho, klient však často neví, jak najít nejlepší povinné ručení pro sebe. Univerzálně nejvýhodnější povinné ručení neexistuje. Každý klient má jiné preference, proto musí najít nabídku, jež bude vyhovovat nejvíce jemu. Kalkulačka povinného ručení nabídne klientovi pomocnou ruku při výběru pojištění.

Povinné pojištění auta je jedno z řady zákonných pojištění v České republice. Zákonné pojištění auta je celým názvem správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Základní účel povinného pojištění auta je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla.

Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy zákonného pojištění auta v ČR upravuje zákon č. 168/1999 Sb., jenž kromě jiného stanovuje, že pojištění vozidla musí být uzavřeno pro každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci včetně vozidel, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci. Pojištění auta do zahraničí je zčásti veškeré autopojištění. Zelená karta uvádí, v jakých zemích platí povinné pojištění auta (pojištění auta do zahraničí).

Kde najít nejlevnější povinné ručení kalkulačku

Najít nejlevnější povinné ručení kalkulačku nemusí být jednoduché, klient často stráví nad hledáním pojištění auta mnoho času. Řešení nabízí Top Pojištění.cz, díky kterému lze vybrat i sjednat povinné ručení online odkudkoliv a za několik minut. Aby klient našel to správné autopojištění, nemusí procházet zdlouhavě nabídky jednotlivých pojišťoven na různých serverech.

Top-pojisteni.cz nabízí přehledný seznam dostupných produktů i pomoc s výběrem toho správného povinného ručení. Služeb Top pojištění.cz využilo více než 210 000 klientů. Top-pojisteni.cz pracuje na podobném principu jako ePojištění. Klient uvidí přehledné porovnání povinného ručení a může si vybrat z 9 prověřených pojišťoven na českém trhu. V dalším kroku již stačí vybrat v tabulce kalkulačky to nejlepší povinné ručení. Při online sjednání se nabízí až 50% sleva na pojistném.

Top pojištění.cz má připravené pro klienty přehledné profily partnerských pojišťoven. Top pojištění srovná povinné ručení online a klient si následně vybere z nabídky dostupných produktů Top pojištění. Jakmile má klient vybrané autopojištění, prostřednictvím Top-pojisteni.cz jej také sjedná. Do pěti minut může mít klient sjednané nejlevnější povinné ručení na míru svým požadavkům, aniž by musel opouštět svůj domov.

Tip: Mezi produkty nabízené serverem Top pojištění.cz patří například povinné ručení Direct nebo povinné ručení Allianz.

Podle čeho vybírat pojištění auta

Každý produkt pojištění vozidla se vyznačuje určitými parametry, které mohou být pro konkrétního klienta méně či více výhodné. Tyto parametry by měl klient zvážit ještě před tím, než si sjedná povinné pojištění auta. Parametry jsou rozhodující ve chvíli, kdy dojde na pojistné plnění.

Jinou variantu pojištění vozu si vybere sváteční řidič, který jede jednou za dva týdny na nákup a jiné řešení autopojištění zvolí například obchodník, který sedí každý den za volantem. Také různá připojištění jsou vhodná pro rozdílné typy řidičů.

Limit plnění

Limit plnění představuje částku, jež bude vyplacena pojištěnému klientovi v případě vzniku pojistné události. Zákonem je stanovený minimální limit plnění 35 milionů Kč. . Limit plnění je uváděn ve tvaru „250/250“, kdy první číslo uvádí maximální limit plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota určuje maximální limit plnění v případě škody na majetku.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňuje klientovi pokrýt dodatečná rizika, která ho mohou potkat na cestách. Cena jednotlivých připojištění se liší dle druhu připojištění a zvoleného rozsahu pojistného plnění. Pojistná rizika, která je možno připojistit k povinnému ručení, se liší dle nabídek jednotlivých poskytovatelů povinného ručení. Připojistit je možné například:

 • Havarijní pojištění
 • Pojištění skel
 • Úrazové pojištění řidiče i posádky
 • Rozšířené asistenční služby
 • Pojištění GAP pro nové automobily
 • Pojištění proti škodám způsobeným výmolem
 • Pojištění právní ochrany
 • Živelné pojištění
 • Pojištění proti krádeži vozidla
 • Pojištění dětských autosedaček
 • Pojištění zavazadel, atd.

Doplňková pojištění se liší v závislosti na pojišťovně poskytující povinné ručení online.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou nedílnou součástí pojištění auta. Asistenční služba je pomocí klientovi v případě havárie či poruchy vozidla. Asistenční služba je klientům k dispozici 24 hodin denně 7 dní v týdnu. Základní autopojištění často obsahuje asistenční službu v ceně. Mezi asistenční služby pojištění auta patří obvykle:

 • Doprava řidiče i spolucestujících do servisu
 • Doprava porouchaného či nabouraného automobilu do servisu
 • Náhradní vozidlo
 • Ubytování řidiče a spolucestujících v místě havárie či poruchy atd.

Rozsah asistenční služby je u jednotlivých poskytovatelů pojištění auta různý. Je proto nutné informovat se, jaká jsou základní plnění asistenční služby u daného poskytovatele, popřípadě zjistit možnosti jejich rozšíření. 

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení je důležitým parametrem při rozhodování se o pojištění auta, ovlivňuje totiž cenu povinného ručení. Bonus povinného ručení řidiče je ovlivněný počtem let, po která má daný řidič na své jméno sjednané povinné ručení u některého z poskytovatelů tohoto druhu pojištění.

Čím déle je klient pojištěný, tím větší sleva je poskytnuta na povinné ručení. Výši slevy také ovlivňuje fakt, zda byl řidič v minulosti účastníkem dopravní nehody, v takovém případě je naopak řidiči bonus povinného ručení snižován v řádu měsíců. Výše bonusu se obvykle pohybuje mezi 50 % až 60 %.

Jak vybrat top pojištění auta

Vybrat správné povinné pojištění auta nemusí být nic složitého. Než si klient sjedná povinné ručení, je potřeba, aby pečlivě zvážil, jaké pojištění vlastně potřebuje vzhledem k četnosti svých cest a trasám, po kterých jezdí. Záleží také na tom, zda řidič cestuje častěji sám nebo s rodinou. Používá-li klient automobil spíše příležitostně, bude mu stačit základní varianta pojištění auta, jež kryje nejčastější rizika s nižšími limity plnění.

Pokud je klient naopak na cestách často, měl by si sjednat komplexní povinné ručení zajišťující dostatečnou ochranu. Záleží také na tom, jestli se řidič pohybuje ve městech nebo na okrajových silnicích. Jezdí-li řidič spíše mimo město, měl by zvážit například sjednání připojištění proti srážce se zvěří. Připojistit je možné také spolucestující, což by měl klient zvažovat v případě, že často cestuje se členy rodiny.

Povinné ručení srovnání

Povinné ručení srovnání by mělo být jedním z prvních kroků klienta hledajícího pojištění vozu. Srovnání povinného ručení je možné právě prostřednictvím kalkulačky Top pojištění. Pokud chce klient vybrat rychle autopojištění, srovnání povinného ručení je ideální volbou, jelikož nezabere více než pár minut.

Vše probíhá online v internetovém formuláři, kam klient zadá údaje potřebné k výpočtu ceny pojištění auta. Na základě těchto údajů bude nabídnuto top pojištěn přímo pro něj. Zároveň může klient přehledně a rychle porovnat různé nabídky pojištění vozu a rozhodnout se pro to nejlepší.

Cena povinného ručení nemusí být rozhodující

Značná část řidičů se zaměřuje na to, aby našla nejlevnější povinné ručení. Takové rozhodnutí ale nemusí být vždy správné. Pokud si klient plánuje sjednat povinné ručení, cena je jedním z důležitých parametrů. Neměla by však být rozhodujícím parametrem. Nejlevnější povinné ručení ušetří peníze v případě, že nedojde k pojistné události.

Pokud by však došlo na pojistné plnění, klient může zjistit, že nejlevnější pojištění na auto mu neposkytuje dostatečnou ochranu proti vzniklým rizikům. Vyšší cena pojištění auta často znamená i vyšší ochranu. Klient platí za vyšší limit plnění, popřípadě připojištění proti konkrétním rizikům. Klient by měl především zvážit základní parametry pojištění auta, jako jsou limity plnění, možná připojištění, rozsah asistenčních služeb a bonus a na základě těchto parametrů zvážit, zda jsou adekvátní, vzhledem k ceně povinného ručení.

Povinné ručení kalkulačka

V momentě, kdy si chce klient sjednat povinné ručení, kalkulačka bude nezbytným pomocníkem při rozhodování o poskytovateli pojištění, limitech pojištění, sjednání jednotlivých připojištění, popřípadě o konkrétní variantě pojištění auta připravené poskytovatelem pojištění v hotovém balíčku.

Kalkulačka povinného ručení funguje jako internetový formulář, kam klient zadá údaje o svém automobilu, jako je tovární značka a typ automobilu, objem válců, rok výroby, datum uvedení do provozu atd. Dále klient uvede informace o sobě jako řidiči, hlavně po jakou dobu má sjednané povinné ručení, popřípadě počet nehod, kterých byl za tuto dobu účastníkem. Na základě těchto informací vyčíslí kalkulačka povinného ručení cenu povinného ručení.

Jak si sjednat Top pojištění online

Sjednání Top pojištění online je velmi snadné a rychlé. Top pojištění online umožňuje sjednat pojištění auta z pohodlí domova nebo odkudkoliv, kde je internetové připojení. Klient nemusí chodit na pobočku poskytovatele, aby si sjednal povinné ručení. Pro sjednání Top pojištění online stačí vyplnit požadované údaje do internetového formuláře, jež na základě poskytnutých informací vyčíslí nejlepší možnou variantu pojištění auta pro daného klienta.  

Klient si vybere tuto vygenerovanou variantu, popřípadě porovná s dalšími nabídkami a zvolí jiné povinné ručení auta. Po tom, co si klient vybere vhodné Top pojištění online, vyplní své osobní údaje. Top pojištění mu zašle potřebné dokumenty včetně zelené karty e-mailem. Zelená karta bude následně poslána poštou. Poté už stačí zaplatit pojistku na auto převodem, kartou online nebo složenkou.

Jak je to se zelenou kartou?

Řidiči u sebe nemusí mít od roku 2020 zelenou kartu. Nově postačí mít platnou „bílou“ zelenou kartu. To znamená, že ji stačí vytisknout na bílý papír. Novinka ohledně změny zelených karet pak myslí především na ty, kteří disponují pouze černobílou tiskárnou. V budoucnu se může stát, že v rámci všeobecné digitalizace se zelená karta k prokázání povinného ručení zruší a pojistka na auto se bude sjednávat jen online.

A jak zrušit povinné ručení? Povinné ručení auta se ukončuje z několika důvodů, například prodej vozidla nebo změna vlastníka, ukončení smlouvy o autopojištění apod. Pojišťovny mají často na svých webových stránkách formuláře, které klientům usnadní řešení otázky „jak zrušit povinné ručení“.

Jaké výhody má povinné ručení od Top pojištění

Top pojištění umožňuje klientům ušetřit při sjednání pojištění auta velké množství času i peněz. Díky Top pojištění nemusí klient procházet nabídky jednotlivých poskytovatelů, ale může provést přehledné srovnání pojištění vozidel během pár minut. Top pojištění umožňuje vybrat i sjednat povinné ručení online z pohodlí domova.

Klientovi jsou veškeré potřebné dokumenty zaslány e-mailem. Top pojištění vygeneruje dle zadaných parametrů to nejlevnější povinné ručení auta klientovi na míru. Top pojištění spolupracuje s 9 pojišťovnami ohledně pojistek na auto. Jsou jimi Allianz, ČPP, ČSOB pojišťovna, Direct pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna (HVP), pojišťovna Kooperativa, Pillow, SLAVIA pojišťovna a UNIQA. Porovnání produktů je díky tomu rozsáhlé. Až 85 % klientů ušetří na povinném ručení díky Top-pojištění.cz.

Co je Top-pojisteni.cz

Top pojištění je jedním z lídrů online prodejců pojištění v České republice. Zaměřuje se na povinné ručení srovnání a sjednání online pojištění podobně jako například ePojištění.cz. Top pojištění.cz je dlouhodobě největší online prodejce cestovního pojištění na českém trhu. Partnery Top-pojištění je Ušetřeno.cz a Asociace pro elektronickou komerci. V nabídce Top pojištění je cestovní pojištění, havarijní pojištění, povinné ručení i pojištění domácnosti. 

Pro porovnání produktů se pracuje s údaji od 17 různých pojišťoven, pro povinné ručení auta je pojišťoven 9. Partnerské pojišťovny jsou Allianz, AXA, Colonnade, ČPP, ČSOB pojišťovna, Direct pojišťovna, SV pojišťovna, Evropská pojišťovna ERV, Generali Česká pojišťovna, Hasičská vzájemná pojišťovna (HVP), Kooperativa, Pillow, VZP, Servisní pojišťovna, SLAVIA pojišťovna, Union pojišťovna a UNIQA.

Společnost byla založena 1. 11. 2005 se sídlem v Praze, tehdy ještě pod názvem Pojištění online s.r.o. V prosinci roku 2005 došlo k přejmenování na Top-Pojištění.cz s.r.o. a spuštění vůbec prvního srovnávače povinného ručení na českém internetu. Dne 1. 1. 2021 došlo k fúzi společnosti Top Pojištění.cz s.r.o. se společností Ušetřeno.cz Finanční služby, a.s.

Top-pojisteni.cz kontakt

Zákaznická linka je dostupná na telefonním čísle 222 100 200 ve všední dny od 9 do 17 hodin. Klientská linka pro sjednání pojištění funguje od pondělí do čtvrtka od 8 do 21 hodin, v pátek od 8 do 19 hodin a o víkendu od 10 do 18:30 hodin.E-mailová adresa je info@top-pojisteni.cz. Top-pojisteni.cz je k nalezení na YouTube a na Facebooku. Sídlo společnosti se nachází na adrese Ušetřeno s.r.o., Lomnického 1742/2a, 140 00 Praha 4. IČ společnosti Ušetřeno je 27388239.

Top pojištění recenze a recenze firem

V případě, že se chce klient dozvědět více o Top pojištění, jsou k dispozici zkušenosti a recenze zákazníků. Top pojištění si sjednalo mnoho zákazníků, proto jsou jejich zkušenosti a recenze firem snadno k dohledání na internetových diskuzích a fórech. Stačí zadat do internetového vyhledávače spojení jako například „top pojištění recenze“. Vyhledávač nabídne několik relevantních výsledků, kde jsou k nalezení recenze na Top pojisteni.cz.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.