ČPP povinné ručení online | cpp.cz | VímVíc.cz

ČPP povinné ručení

 • Limit plnění až 200 milionů Kč
 • Možnost sjednat krátkodobé povinné ručení
 • Non stop asistenční služby
 • Slevy za bezeškodní průběh z povinného ručení na havarijní pojištění
Spočítat cenu
Limit plnění 200 / 200 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 50 %

Výhody:

 • Limit plnění až 200 milionů Kč
 • Základní asistenční služby v ceně
 • Kompletní sjednání online
 • Non stop asistenční služby
 • Možnost rozšíření asistenčních služeb i připojištění
 • Možnost sezónního či krátkodobého povinného ručení
 • Slevy za bezeškodní průběh z povinného ručení na havarijní pojištění
 • Velké množství bonusů a slev

Reprezentativní příklad:

„Karel F. si sjednal své první povinné ručení u ČPP. Nebyl nikdy účastníkem nehody, ale také nemá žádný předchozí bonus povinného ručení. Karlovi F. je 30 let a pořídil si automobil značky Škoda Fabia s výkonem 81 kW, objemem motoru 1,2 l. Karel F. se rozhodl pro pojištění SPOROPOV, ročně zaplatí od 6.052 Kč. Mohl by si sjednat také povinné ručení SUPERPOV od 7.475 Kč/rok.“

Připojištění:

 • Pojištění asistenčních služeb
 • Pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění SMART GAP
 • Pojištění GAP
 • Pojištění SERVIS PRO
 • Úrazové pojištění osob ve vozidle
 • Pojištění odcizení celého vozidla
 • Pojištění MINIHAV
 • Pojištění přírodních rizik
 • Pojištění skel vozidla
 • Pojištění KLIKA

Zákonné povinné ručení auta

Povinné pojištění auta je jedno z řady zákonných pojištění v České republice. Zákonné pojištění auta je celým názvem správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Základní účel povinného pojištění auta je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla.

Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy zákonného pojištění auta v ČR upravuje zákon č. 168/1999 Sb., jenž kromě jiného stanovuje, že pojistka na auto musí být uzavřeno pro každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci včetně vozidel, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci. Pojištění auta do zahraničí je zčásti veškeré autopojištění. Zelená karta uvádí, v jakých zemích platí povinné pojištění auta (pojištění auta do zahraničí).

Česká podnikatelská pojišťovna (ČPP) funguje na trhu již několik let. Na českém pojistném trhu funguje od roku 1995. Za tu dobu si vybudovala důvěru mnoha zákazníků, kteří si sjednávají u České podnikatelské pojišťovny různé druhy pojištění. ČPP je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group (VIG). VIG je předním specialistou na pojištění v Rakousku a ve střední a východní Evropě. Pojišťovna ČPP nabízí pojištění vozidel, životní, úrazové a rizikové pojištění, pojištění majetku a odpovědnosti občanů, cestovní pojištění a pojištění podnikatelů.

ČPP povinné ručení auta

ČPP povinné ručení auta je mnoha zákazníky ověřeným produktem. Je poskytováno ve 3 variantách s možností vysokých limitů plnění a zajímavých bonusů. V ceně balíčků je zahrnuta asistenční služba v základním rozsahu. Klienti mají možnost rozšířit rozsah asistenční služby a mohou si vybrat ze široké nabídky připojištění k pojistce na auto.

Pro srovnání uvedeme pár dopravních situací, které mohou nastat a jak se řidičovi vyplatí sjednané autopojištění. Asanační práce (například vyčištění silnice od motorového oleje) může bez povinného ručení přijít na 86.000 Kč, s povinným ručením je to zdarma. Oprava poničeného plotu stojí přibližně 31.000 Kč, oproti tomu se sjednaným autopojištěním řidič nic neplatí.

ČPP sezónní povinné ručení

Sezónní ČPP povinné ručení je určeno řidičům, kteří nevyužívají automobil po celý rok, ale pouze určitou část roku. ČPP sezónní povinné ručení umožňuje klientovi platit poplatky za pojištění vozu pouze tehdy, když automobil skutečně využívá. Tato možnost je kladně hodnocena v ČPP recenzích.

Zároveň se jedná o nejlevnější pojištění na auto. Sezónní ČPP pojištění auta je zajímavým produktem pro sběratele vozidel či majitele starých nepojízdných vozů. Není třeba ukládat registrační značky do depozitu. Vozidlo na konci sezóny jednoduše odstaví mimo pozemní komunikace.

Varianty povinného ručení ČPP

ČPP povinné ručení auta je nabízeno ve 3 různých variantách připravených podle odlišných potřeb jednotlivých řidičů. Varianty obsahují různé limity plnění i rozsah poskytovaných služeb v rámci balíčku. Klient si však může balíčky dále upravovat podle svých potřeb, a to změnou výše jednotlivých limitů nebo přidáním různých druhů připojištění k hotové variantě.

SPOROPOV

Varianta autopojištění ČPP SPOROPOV je určena příležitostným řidičům, jež velmi zřídka vycestují za hranice České republiky. Asistenční služby v této variantě totiž nejsou dostupné v zahraničí. Je zde možnost sjednat pojištění bez spoluúčasti nebo se spoluúčastí 12.000 Kč v zahraničí. Limit plnění pro újmu na zdraví i pro škody na majetku je 50 milionů Kč.

SPECIÁLPOV

Pojištění auta SPECIÁLPOV zahrnuje limity plnění ve výši 100 milionů Kč pro újmy na zdraví a 100 milionů Kč pro škody na majetku. Obsahuje asistenční službu STANDARD platnou v ČR i v Evropě mimo Rusko a Bělorusko a pojištění úrazu řidiče v případě smrti 100.000 Kč a v případě trvalých následků 150.000 Kč. Denní odškodné za nezbytné léčení i za pobyt v nemocnici činí 100 Kč. Součástí balíčku je i pojištění přívěsného vozíku do 750 kg zdarma a 15% sleva na vybraná doplňková autopojištění.

SUPERPOV

Limity plnění dosahují u varianty SUPERPOV výše 200 milionů Kč v případě újmy na zdraví i škody na majetku. Součástí autopojištění je asistenční služba STANDARD, která platí v ČR a v Evropě mimo Rusko a Bělorusko. Úrazové pojištění řidiče je v balíčku obsaženo navíc s dvojnásobným limitem plnění. V případě smrti je výše limitu 200.000 Kč a trvalé následky mají limit 300.000 Kč.

Denní odškodné za nezbytné léčení činí 200 Kč. Varianta obsahuje pojištění přívěsného vozíku do 750 kg zdarma a doplňková pojištění jsou k variantě nabízena se slevou. Jedná se o doplňková pojištění SMART GAP a SERVIS PRO (pro osobní a nákladní automobil do 3,5t) v ceně a další vybraná doplňková pojištění s 25% slevou.

Pokud klienty nezaujala nabídka pojištění auta ČPP, mohou se podívat na povinné ručení Allianz nebo na povinné ručení Direct.

Parametry povinného ručení ČPP

ČPP pojištění auta se vyznačuje určitými parametry, které ovlivňují cenu autopojištění a jsou hlavními prvky pro rozhodování klienta o rozsahu povinného ručení ČPP. Hlavními aspekty, jež by měl klient zvážit, než si sjedná konkrétní ČPP povinné ručení auta, jsou limity povinného ručení ČPP, připojištění k pojistce na auto, rozsah asistenčních služeb a bonus povinného ručení.

Limity povinného ručení ČPP

Limity povinného ručení jsou velmi důležitým parametrem, který by měl klient zvážit před výběrem povinného ručení ČPP. Limity plnění určují maximální částku, jež vyplatí pojišťovna ČPP klientovi v případě, že dojde k pojistné události. Čím vyšší limity jsou obsaženy v pojištění auta, tím vyšší je i cena tohoto autopojištění. Nejlevnější pojištění na auto není vždy tím nejlepším povinným ručením. Na webových stránkách pojišťovny www.cpp.cz se dá dohledat ČPP povinné ručení ceník a pojistné podmínky. ČPP pojišťovna nabízí tyto varianty limitů plnění:

 • 50 mil. Kč/50 mil. Kč
 • 100 mil. Kč/100 mil. Kč
 • 200 mil. Kč/200 mil. Kč

Připojištění k pojištění auta od České podnikatelské pojišťovny

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi sjednat si dodatečné pojištění na rizika, kterými je na svých cestách nejvíce ohrožen. Připojištění jsou sjednávána k připraveným balíčkům pojištění jako doplňková služba. Každé připojištění je možné sjednat na různé limity a za různou cenu. Česká podnikatelská pojišťovna má v nabídce tato připojištění:

 • Pojištění skel vozidla ochrání všechna výhledová obvodová skla a čelní sklo. S možností nastavení limitů od 5.000 do 30.000 Kč u vozidel do 3,5 tuny a pro vozidla nad 3,5 tuny si může klient zvolit z 6 pevně daných limitů plnění.
 • Pojištění přírodních rizik ochrání klienta před přímým střetem se zvířetem, živelní událostí a poškozením plastových částí v prostoru motoru vozidla zvířetem. Vybrat je možné ze 4 limitů plnění od 25.000 Kč do 150.000 Kč. Připojištění se nabízí ve dvou variantách, klasické a v MINI variantě.
 • Pojištění KLIKA zajistí opravu vozidla v případě poškození nebo nárazu do jiného vozidla nebo překážky vlastním zaviněním. V nabídce jsou 3 limity plnění: 10.000 Kč, 30.000 Kč a 50.000 Kč. Všechny limity mají plnění bez spoluúčasti. Územní platnost je v ČR a 30 km vzdušnou čarou od českých hranic.
 • Pojištění nákladů na nájem náhradního vozidla, které je řidiči poskytnuto v případě, že dojde k nehodě, živelní události, odcizení nebo vandalismu. Pojištění je poskytováno ve dvou variantách s limity plnění od 3.000 do 15.000 Kč. Klient si může vybrat ze dvou variant (MINI a MAXI).
 • Úrazové pojištění osob ve vozidle ochrání řidiče, spolujezdce i celou posádku vozidla. Na výběr jsou základní limity nebo možnost jejich čtyřnásobného navýšení.
 • Pojištění asistenčních služeb nabízející možnost navýšení na pojištění auta do zahraničí. Asistenční služby jsou 4 (CAR Premium, Asistence Plus, CAR Plus a TIR Plus) a navíc asistence přípojného vozidla.
 • Pojištění zavazadel zahrnující ochranu zavazadel řidiče i spolucestujících v autě i na motocyklu (zavazadla v uzamykatelném prostoru pod sedadlem motocyklu nebo v jeho uzamykatelném přídavném boxu). Je nabízené ve 2 variantách: MAXIZAV a MINIZAV.
 • Pojištění odcizení celého vozidla kryje klienta před krádeží vozidla na území České republiky a 30 kilometrů vzdušnou čarou od hranic. Lze sjednat s jedním ze 6 druhů limitů od 25.000 Kč do 200.000 Kč.
 • Pojištění SMART GAP je určené pro osobní a nákladní vozidla do 3,5 tuny. Pro případ totální škody na vozidle, kterou způsobí řidič jiného vozidla, z jehož povinného ručení se uhradí škoda na vozidle klienta. V prvním roce trvání pojištění vyplatí pojišťovna 10 %, ve druhém roce 15 %, ve třetím roce 20 %, ve čtvrtém a každém dalším roce 25 % z obvyklé ceny vozidla v době vzniku pojistné události.
 • Pojištění GAP je pro případ totální škody na vozidle pro majitele vozidel mladších 3 let. Po dobu 5 let ČPP garantuje doplacení rozdílu mezi obvyklou cenou vozu a jeho pořizovací cenou.
 • Pojištění SERVIS PRO vyřídí majetkovou škodu, kterou způsobil jiný řidič ze svého povinného ručení. Poskytuje náhradní vozidlo po dobu opravy a odtah vozidla do smluvního servisu ČPP. Územní platnost je v České republice a 30 km vzdušnou čarou od hranic.
 • Pojištění MINIHAV chrání vozidlo proti přírodním rizikům a odcizení zároveň. Na výběr jsou 4 limity od 25.000 Kč do 100.000 Kč.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou klientovi poskytovány v momentě, kdy dojde k poruše vozidla nebo k nehodě. Základní asistenční služby jsou zahrnuty v ceně připravených balíčků, rozsah služeb je však možné rozšířit. Mezi asistenční služby patří například oprava vozidla nebo jeho odtah do servisu a úschova v případě, že je nepojízdné, úhrada nákladů na dopravu cestujících do místa bydliště, ubytování cestujících apod.

Pojištění asistence od ČPP nabízí klientům vyšší limity ve více variantách připojištění asistenčních služeb. Jedná se o asistenční službu CAR Premium, o Asistenci Plus, Asistenci CAR Plus a TIR Plus a poslední variantu Asistence přípojného vozidla. Asistenční služba je k dispozici 24 hodin denně s možností komunikace v českém jazyce i v případě volání mimo Českou republiku.

Nejnovějším produktem je Asistence CAR Premium, který nabízí klientům nejvyšší rozsah služeb. CAR Premium poskytuje bezlimitní vyproštění a odtah v ČR a Evropě, náhradní vozidlo až na 15 dní a ubytování v nouzi až na 5 nocí s limitem 6.000 Kč na osobu na noc. Bližší informace rozsahu služeb jsou k dohledání na stránkách cpp.cz.

Bonus povinného ručení ČPP

ČPP nabízí zákazníkům velké množství bonusů a slev. Když se to posčítá, může z toho být už pořádná úspora. ČPP nabízí mimo jiné:

 • Slevu za bezeškodní průběh z předchozího povinného ručení
 • Přenesení bonusu z povinného ručení na havarijní pojištění
 • Extrabenefit Profi ve výši 15 %, když nezpůsobíte 3 roky nehodu
 • Další slevy

Pro další slevy a podrobnější informace kontaktujte ČPP. Sleva 15 % s Extrabenefit PROFI je pro řidiče, kteří jezdí 3 roky bez nehod. Pokud by během tříletého období přeci jen došlo k pojistné události, klient vrátí částku odpovídající poskytnuté slevě. Bonus povinného ručení je poskytován řidičům za bezpečnou jízdu bez nehod.

Za každých 12 měsíců bez nehody je řidičům přičítána sleva na pojištění vozu. Bonusy jsou sčítány v průběhu let za všechna sjednaná povinná ručení od různých poskytovatelů. Pojišťovna ČPP přičítá za každých 12 měsíců bez nehody klientům bonus povinného ručení ve výši 5 % z pojistného. Maximální výše bonusu u ČPP je 50 %.

Jak vybrat správné ČPP povinné ručení

Výběr pojištění auta by neměl být chvilkovou záležitostí. V dnešní době už je možné velmi rychlé sjednání povinného ručení online, proto čas, který klient ušetří při sjednání, může věnovat výběru správného pojištění auta. Při výběru pojištění auta je nutné zvážit hned několik věcí. Jednou z nich je rozhodně to, v jaké míře klient používá automobil.

Pokud je na cestách denně, případně jezdí větší vzdálenosti nebo do zahraničí, rozhodně se vyplatí zvolit rozšířenější variantu povinného ručení ČPP. Jedná-li se o příležitostného řidiče, bude stačit ČPP povinné ručení auta v základním balíčku. Velkou roli hraje také trasa, po které se řidič pohybuje. Například klientovi, který jezdí spíše po okrskových silnicích, může hrozit vyšší riziko střetu se zvěří, měl by proto zvážit připojištění proti těmto rizikům apod.

ČPP pojištění auta kalkulačka

Pokud chce klient sjednat vhodné povinné ručení ČPP, kalkulačka může být nezbytným pomocníkem při rozhodování, jakou variantu pojištění zvolit. Kalkulačka povinného ručení je internetový nástroj v podobě formuláře umožňující klientovi zjistit, kolik bude stát povinné ručení na jeho automobil. Povinné ručení srovnání ukáže více možností autopojištění.

Chce-li klient vědět, kolik bude stát povinné ručení ČPP, kalkulačka vypočítá cenu na základě údajů o automobilu, jako je tovární značka, model, objem a výkon, rok výroby, datum uvedení automobilu do provozu atd. Do pojištění auta kalkulačky je nutné zadat informace o řidiči a jeho řidičských zkušenostech, tedy dobu, po jakou má sjednané povinné ručení a případně počet nehod, kterých byl účastníkem. Klienti se často díky povinnému ručení srovnání rozhodnou pro finální produkt pojištění na auto.

Nejlevnější povinné ručení a jeho úskalí

Nejlevnější povinné ručení nemusí vždy znamenat nejlepší povinné ručení, ačkoliv si to mnoho klientů stále myslí. Cena je rozhodně důležitým parametrem při rozhodování o volbě pojištění auta, nicméně neměla by hrát hlavní roli. To, co klient ušetří na platbě za pojistné, může následně několikanásobně prodělat při řešení pojistné události. ČPP povinné ručení ceník je k dohledání, alespoň pro představu, na oficiálních stránkách pojišťovny.

Nejlevnější povinné ručení je vhodnou volbou pro příležitostné řidiče, kterým hrozí menší rizika. Cena pojištění auta je totiž ve velké míře ovlivněna výší limitů plnění a obsahem pojistného krytí. Během pojistné události může řidič zjistit, že jeho pojištění vozu nepokrývá danou pojistnou událost nebo jsou limity plnění velmi nízké.

Jak zrušit povinné ručení ČPP: Zrušení povinného ručení online

Klient může z jakéhokoliv důvodu podat výpověď povinného ručení. Jak zrušit povinné ručení? Pokud není ČPP pojištění auta sjednané déle než 2 měsíce, zrušení povinného ručení je možné učinit bez udávání důvodu. Pokud by však bylo povinné ručení sjednané delší dobu než 2 měsíce, je nutné pojišťovně oznámit odstoupení od smlouvy 6 týdnů před uplynutím lhůty platnosti smlouvy. Výpověď povinného ručení, respektive ČPP zrušení povinného ručení online, končí fyzickým zánikem vozidla nebo prodejem.

ČPP povinné ručení recenze a hodnocení firem

Zvažuje-li klient, že si sjedná ČPP pojištění auta, zkušenosti současných či minulých zákazníků mohou poskytnout objektivní pohled na nabízené produkty i celou společnost. Česká podnikatelská pojišťovna recenze a hodnocení firem jsou k nalezení napříč internetem na různých webových stránkách. Pro vyhledání relevantních zkušeností zákazníků stačí do vyhledávače zadat spojení jako „ČPP povinné ručení recenze“ nebo „Česká podnikatelská pojišťovna recenze“.

Jak sjednat ČPP povinné ručení online

ČPP povinné ručení online lze sjednat odkudkoliv prostřednictvím internetového formuláře. Ve formuláři klient vyplní údaje o svém automobilu. Uvede žádané osobní a kontaktní údaje potřebné pro sjednání povinného ručení ČPP. Na základě vyplněného formuláře bude mezi klientem a pojišťovnou sjednána smlouva a následně budou zaslány potřebné dokumenty e-mailem. ČPP povinné ručení online probíhá kompletně bez nutnosti návštěvy České podnikatelské pojišťovny pobočky, a navíc je sjednání velmi rychlé – zabere pouze několik minut času.

ČPP pojišťovna

ČPP pojišťovna byla založena dne 22. 6. 1995. Dne 6. listopadu téhož roku byla zapsána do obchodního rejstříku. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 100 poboček a 220 kanceláří na celém území České republiky. Na českém trhu má ČPP pojišťovna velmi silnou pozici, patří mezi TOP 5 na českém pojistném trhu. Pojišťovna ČPP je součástí silné evropské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group, což ještě upevňuje její pozici velkého hráče na trhu s pojištěním.

Pojišťovna ČPP má přes 1,3 milionu klientů, pojištěných vozidel je 1,4 milionu a pojistných smluv sjednala ČPP pojišťovna přes 2,4 miliony. Pojišťovna získala opakovaně ocenění v různých soutěžích, například Zlatá koruna přinesla pojišťovně 1. místo v pojištění podnikatelů a průmyslu, 2. místo v kategorii Autopojištění COMBI PLUS IV.

Česká podnikatelská pojišťovna kontakt (ČPP kontakt)

Klient může využít několik Česká podnikatelská pojišťovna kontaktů. Jedním z nich je návštěva České podnikatelské pojišťovny pobočky v případě, že chce klient vyřešit nějakou záležitost osobně. ČPP kontakt prostřednictvím e-mailu je možný přes adresu info@cpp.cz či přes elektronický formulář přímo na webových stránkách www.cpp.cz.

ČPP infolinka je zákazníkům k dispozici na telefonním čísle 957 444 555. Tato infolinka slouží k informacím, kde se nachází nejbližší smluvní servis, slouží pro nahlášení škody i pro sjednání nové pojistné smlouvy. ID datové schránky je 3v8dkek. Centrála společnosti se nachází na adrese Pobřežní 665/23, Karlín Praha 8, 186 00. Korespondenční adresa je P. O. BOX 28, Modřice 664 42. IČO společnosti ČPP je 63998530.

Česká podnikatelská pojišťovna pobočky

Pobočky ČPP jsou k nalezení v každém větším městě po celé České republice. Klient může vyřešit záležitosti i osobně se zaměstnanci České podnikatelské pojišťovny pobočky. ČPP pojišťovna pobočky se nachází například v Praze, Českých Budějovicích, Brně, Hradci Králové, Ostravě, Liberci, Karlových Varech, Plzni a mnoha dalších městech.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.