ČPP povinné ručení online | VímVíc.cz

ČPP povinné ručení

 • Limit plnění až 200 milionů Kč
 • Sjednání z pohodlí domova
 • Možnost sjednání sezónního povinného ručení
Spočítat cenu
Limit plnění 200 / 200 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 50 %

Výhody:

 • Limit plnění až 200 milionů Kč
 • Základní asistenční služby v ceně
 • Možnost rozšíření asistenčních služeb i připojištění
 • Záruka stabilního poskytovatele pojištění
 • Možnost online sjednání

Reprezentativní příklad:

Karel F. si sjednal své první povinné ručení u ČPP. Nebyl nikdy účastníkem nehody, ale také nemá žádný předchozí bonus. Karel F. si pořídil automobil značky Mecedes Benz, model A 140 s výkonem 85 kW, objemem motoru 1461 ccm a rokem výroby 2019. Karel se rozhodl pro pojištění s limitem 100 mil.Kč/100 mil. Kč. Ročně Karel zaplatí cca 6 000 Kč.

Připojištění:

 • Pojištění skel
 • Pojištění proti přírodním rizikům
 • Náhradní vozidlo
 • Úrazové pojištění
 • Pojištění odcizení vozidla
 • Pojištění zavazadel
 • Rozšířená asistence
 • Pojištění GAP
 • Pojištění KLIKA
 • Pojištění SERVIS PRO

ČPP pojišťovna neboli Česká podnikatelská pojišťovna, funguje na trhu již několik let. Za tu dobu si vybudovala důvěru mnoha zákazníků, kteří si u ČPP sjednávají různé druhy pojištění. Jedním z produktů, nabízených ČPP pojišťovnou, je i pojištění auta, a to jak havarijní pojištění, tak povinné ručení.

ČPP povinné ručení

ČPP povinné ručení je již mnoha zákazníky ověřeným produktem. Je poskytováno ve 3 variantách s možností vysokých limitů plnění a zajímavých bonusů. V ceně balíčků je zahrnuta i asistenční služba v základním rozsahu. Klienti si mají možnost rozsah asistenční služby rozšířit, stejně jako si mohou vybrat ze široké nabídky připojištění k povinnému ručení.

ČPP sezónní povinné ručení

Sezónní povinné ručení ČPP je určeno řidičům, kteří automobil nevyužívají celý rok, ale pouze po určitou část roku. ČPP sezónní povinné ručení umožňuje klientovi platit poplatky za povinné ručení pouze tehdy, pokud automobil skutečně využívá. Sezónní ČPP povinné ručení je zajímavým produktem také pro sběratele vozidel či majitele starých nepojízdných vozů, jež vozidlo na konci sezóny jednoduše odstaví mimo pozemní komunikace.

Varianty povinného ručení ČPP

ČPP povinné ručení je nabízeno ve 3 různých variantách připravených podle odlišných potřeb jednotlivých řidičů. Varianty obsahují různé limity plnění i rozsah poskytovaných služeb v rámci balíčku. Klient si však může balíčky dále upravovat podle svých potřeb, a to změnou výše jednotlivých limitů nebo přidáním různých druhů připojištění k hotové variantě.

SPOROPOV

Varianta pojištění auta SPOROPOV je určena příležitostným řidičům, jež velmi zřídka vycestují za hranice České republiky. Asistenční služby totiž nejsou v této variantě řidičům dostupné v zahraničí. Limit plnění je pro újmu na zdraví i škody na majetku 50 milionů Kč.

SPECIÁLPOV

Pojištění auta SPECIÁLPOV zahrnuje limity plnění ve výši 100 milionů Kč na každého zraněného a 100 milionů na každého poškozeného škodou na majetku. Obsahuje rozšířenou asistenční službu ,,SPECIÁL” a pojištění úrazu řidiče v případě smrti 100.000 Kč a v případě trvalých následků 150.000 Kč. Denní odškodné za nezbytné léčení i za pobyt v nemocnici činí 100 Kč. Součástí balíčku je i pojištění přívěsného vozíku do 750 kg zdarma a sleva na doplňková pojištění.

SUPERPOV

Limity plnění dosahují u varianty SUPERPOV výše 200 milionů Kč v případě újmy na zdraví i škody na majetku. Součástí pojištění je rozšířená asistence ,,SUPER”. Úrazové pojištění řidiče je v balíčku obsaženo s dvojnásobným limitem než u varianty SPECIÁLPOV. Denní odškodné za nezbytné léčení činí 200 Kč. Varianta obsahuje pojištění přívěsného vozíku do 750 kg zdarma a doplňková pojištění jsou k variantě nabízena se slevou.

Nezaujala vás nabídka pojištění auta od ČPP? Podívejte se na direct povinné ručení.

Parametry povinného ručení ČPP

ČPP povinné ručení se vyznačuje určitými parametry, které nejen že ovlivňují cenu pojištění auta, ale také jsou hlavními prvky pro rozhodování klienta o rozsahu povinného ručení ČPP. Hlavními aspekty, jež by měl klient zvážit, než si sjedná konkrétní ČPP povinné ručení, jsou limity povinného ručení ČPP, připojištění k povinnému ručení, rozsah asistenčních služeb a bonus povinného ručení.

Limity povinného ručení ČPP

Limity povinného ručení jsou velmi důležitým parametrem, který by měl klient zvážit před výběrem povinného ručení ČPP. Limity určují maximální částku, jež bude klientovi vyplacena pojišťovnou v případě, že dojde k pojistné události. Čím vyšší limity jsou obsaženy v pojištění auta, tím vyšší je i cena tohoto pojištění. 

ČPP pojišťovna nabízí tyto varianty limitů plnění:

 • 50 mil. Kč/50 mil. Kč,
 • 100 mil. Kč/100 mil. Kč,
 • 200 mil. Kč/200 mil. Kč.

Připojištění k pojištění auta od ČPP

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi sjednat si dodatečné pojištění na rizika, kterými je na svých cestách nejvíce ohrožen. Připojištění jsou sjednávána k připraveným balíčkům pojištění jako doplňková služba. Každé připojištění je možné sjednat na různé limity a za různou cenu.

ČPP pojišťovna má v nabídce tato připojištění:

 • Pojištění skel s možností nastavení limitů od 5.000 do 20.000 Kč nebo 5 pevně daných limitů plnění..
 • Pojištění proti přírodním rizikům obsahující pojištění proti živelným událostem, pojištění proti střetu se zvěří a pojištění proti poškození kabeláže zvířetem.
 • Pojištění KLIKA zajistí opravu vozidla v případě poškození nebo nárazu do jiného vozidla nebbo překážky vlastním zaviněním.
 • Náhradní vozidlo, které je řidiči poskytnuto v případě, že dojde k nehodě nebo poruše jeho vozu. Pojištění je poskytováno s limity od 3.000 do 15.000 Kč.
 • Úrazové pojištění, v případě, že již není zahrnuto v balíčku připraveném pojišťovnou.
 • Služby rozšířené asistence, které zahrnují opravu vozu na místě, vyproštění nebo odtah, ubytování v nouzi, úschovu nepojízdného vozidla na 2 dny a úhradu nákladů na cestu do místa bydliště.
 • Pojištění zavazadel zahrnující ochranu zavazadel řidiče i spolucestujících.
 • Pojištění odcizení vozidla kryje klienta před krádeží vozidla na území České republiky a v okruhu 30 kilometrů od hranic. Lze sjednat s jedním ze šesti druhů limitů od 25.000 Kč do 200.000 Kč.
 • Pojištění GAP pro případ totální škody na vozidle.
 • Pojištění SERVIS PRO pokrývá skutečnou škodu způsobenou jiným řidičem bez ohledu na stáří vozidla.

Asistenční služby

Asistenční služby jsou klientovi poskytovány v momentě, kdy dojde k poruše vozidla nebo k nehodě. Základní asistenční služby jsou zahrnuty v ceně připravených balíčků, rozsah služeb je však možné rozšířit. Mezi asistenční služby patří například oprava vozidla nebo jeho odtah do servisu a úschova v případě, že je nepojízdné, úhrada nákladů na dopravu cestujících do místa bydliště, ubytování cestujících apod.

Bonus povinného ručení ČPP

Bonus povinného ručení je poskytován řidičům za bezpečnou jízdu bez nehod. Za každých 12 měsíců bez nehody je řidičům přičítána sleva na povinné ručení. Bonusy jsou sčítány v průběhu let za všechna sjednaná povinná ručení od různých poskytovatelů. ČPP pojišťovna přičítá za každých 12 měsíců bez nehody klientům bonus ve výši 5 % z pojistného. Maximální výše bonusu u ČPP je 50 %.

Jak vybrat správné ČPP povinné ručení

Výběr pojištění auta by neměl být chvilkovou záležitostí. V dnešní době už je možné velmi rychlé sjednání povinného ručení online, proto čas, který klient ušetří při sjednání, může věnovat výběru správného pojištění auta.

Při výběru pojištění auta je nutné zvážit hned několik věcí. Jednou z nich je rozhodně to, v jaké míře klient automobil používá. Pokud je na cestách denně, případě jezdí větší vzdálenosti nebo do zahraničí, rozhodně se vyplatí zvolit dražší, ale rozšířenější variantu povinného ručení ČPP. Jedná-li se o příležitostného řidiče, bude stačit ČPP povinné ručení v základním balíčku. Velkou roli hraje také trasa, po které se řidič pohybuje. Například klientovi, který jezdí spíše po okrskových silnicích, může hrozit vyšší riziko střetu se zvěří, měl by proto zvážit připojištění proti těmto rizikům apod.

Povinné ručení ČPP – kalkulačka

Pokud chce klient sjednat vhodné povinné ručení ČPP, kalkulačka mu může být nezbytným pomocníkem při rozhodování, jakou variantu pojištění zvolit. Kalkulačka povinného ručení je internetový nástroj v podobě formuláře umožňující klientovi zjistit, kolik bude stát povinné ručení na jeho automobil.

Chce-li klient vědět, kolik ho bude stát povinné ručení ČPP, kalkulačka cenu vypočítá na základě údajů o automobilu, jako je tovární značka, model, objem a výkon, rok výroby, datum uvedení automobilu do provozu atd. Do kalkulačky je také nutné zadat informace o řidiči a jeho řidičských zkušenostech, tedy dobu, po jakou má sjednané povinné ručení a případně počet nehod, kterých byl účastníkem.

Nejlevnější povinné ručení a jeho úskalí

Nejlevnější povinné ručení není vždy tou nejlepší volbou, ačkoliv si to mnoho klientů stále myslí. Cena je rozhodně důležitým parametrem při rozhodování o volbě pojištění auta, nicméně neměla by hrát hlavní roli. To, co klient ušetří na platbě za pojistné, může následně několikanásobně prodělat při řešení pojistné události.

Nejlevnější povinné ručení je vhodnou volbou pro příležitostné řidiče, kterým hrozí menší rizika. Cena pojištění auta je totiž ve velké míře ovlivněna výší limitů plnění a obsahem pojistného krytí. Během pojistné události tak může řidič zjistit, že jeho povinné ručení danou pojistnou událost nepokrývá nebo jsou limity plnění velmi nízké.

ČPP povinné ručení – recenze

Zvažuje-li klient, že si sjedná ČPP povinné ručení, zkušenosti současných či minulých zákazníků mu mohou poskytnout objektivní pohled na nabízené produkty i celou společnost. Recenze jsou k nalezení napříč internetem na různých webových stránkách. Pro vyhledání relevantních zákaznických zkušeností stačí do vyhledávače zadat spojení jako: ,,čpp povinné ručení recenze” nebo ,,čpp povinné ručení zkušenosti”.

Tip: Dejte si při výběru pojištění auta záležet a před sjednáním proveďte povinné ručení srovnání.

Jak sjednat ČPP povinné ručení online

ČPP povinné ručení online lze sjednat z pohodlí domova prostřednictvím internetového formuláře. Ve formuláři klient vyplní údaje o svém automobilu i o sobě jako řidiči. Uvede také žádané osobní a kontaktní údaje potřebné pro sjednání povinného ručení ČPP. Na základě vyplněného formuláře bude mezi klientem a pojišťovnou sjednána smlouva a následně budou klientovi e-mailem zaslány potřebné dokumenty. ČPP povinné ručení online tak probíhá kompletně bez nutnosti návštěvy ČPP pobočky, a navíc je sjednání velmi rychlé – zabere pouze několik minut.

ČPP pojišťovna

ČPP pojišťovna byla založena 22.6. 1995, 6.11. téhož roku pak byla zapsána do obchodního rejstříku. Společnost působí prostřednictvím 6 regionálních ředitelství, 100 poboček a 220 kanceláří na celém území ČR. Na českém trhu má ČPP pojišťovna velmi silnou pozici, patří mezi největší pojišťovací společnosti u nás. ČPP pojišťovna je součástí evropské pojišťovací skupiny Vienna Insurance Group, což ještě upevňuje její pozici velkého hráče na trhu s pojištěním.

ČPP kontakt

Klient může společnost ČPP kontaktovat několika způsoby. Jedním z nich je návštěva ČPP pobočky v případě, že chce klient vyřešit nějakou záležitost osobně. Elektronickou cestou je možné ČPP kontaktovat prostřednictvím e-mailu info@cpp.cz či elektronického formuláře přímo na stránkách ČPP. ČPP infolinka je zákazníkům k dispozici na čísle 957 444 555.

ČPP pobočky

ČPP pobočky jsou k nalezení v každém větším městě po celé České republice. Klient tak může se zaměstnanci ČPP pobočky pohodlně vyřešit záležitosti i osobně. ČPP pobočky se nachází například v Praze, Českých Budějovicích, Brně, Hradci Králové, Ostravě, Plzni a mnoha dalších městech.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.