Direct povinné ručení online | direct.cz | VímVíc.cz

Direct povinné ručení

 • Základní asistence v mobilu v ČR i v Evropě zdarma
 • Sleva 35 % na pojištění skel
 • Psychoterapeutická pomoc zdarma
 • Vybitá baterie a defekt pneumatiky v ceně
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 53 %

Výhody:

 • Bonus povinného ručení až 53 %
 • Základní asistence v ČR i v Evropě zdarma
 • Náhradní auto zdarma
 • Vybitá baterie či defekt pneumatiky zdarma
 • Garance mobility pro klienty
 • Sleva 35 % na pojištění skel
 • Právní rady zdarma
 • Psychoterapeutická pomoc zdarma
 • Zelená karta ihned po sjednání

Reprezentativní příklad:

„Karlovi F. je 30 let a sjednal si povinné ručení na osobní automobil Škoda Fabia. Výkon automobilu je 81 kW a objem motoru je 1,2. Karel F. je fyzická osoba a vybral si Allianz s limitem plnění 50/50 milionů, povinné ručení může získat od 2.933 Kč/rok. Také by si mohl sjednat Direct povinné ručení s limitem 150/150 milionů Kč od 3.227 Kč/rok.“

Připojištění:

 • Pojištění nezaviněné bouračky
 • Pojištění skel
 • Úrazové pojištění řidiče a cestujících
 • Pojištění smrti obou rodičů ve vozidle
 • Pojištění dětských sedaček a zavazadel
 • Garance ceny pojištění na 3 roky
 • Psychoterapeutická pomoc zdarma
 • 4 varianty asistence

Zákonné pojištění auta

Povinné pojištění auta je jedno z řady zákonných pojištění v České republice. Zákonné pojištění auta je celým názvem správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Základní účel povinného pojištění auta je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla. Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy zákonného pojištění auta v ČR upravuje zákon č. 168/1999 Sb.

Tento zákon kromě jiného stanovuje, že pojistka na auto musí být uzavřena pro každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci včetně vozidel, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci. Pojištění auta do zahraničí je zčásti veškeré autopojištění. Zelená karta uvádí, v jakých zemích platí povinné pojištění auta (pojištění auta do zahraničí).

Direct pojišťovna, a.s. poskytuje pojištění pro jednotlivce i firmy. Pojišťovna Direct má přes 400 000 klientů. Kromě pojištění auta nabízí pojištění majetku, odpovědnosti za škodu, cestovní pojištění i úrazové pojištění. Pojišťovna Direct.cz je průkopníkem na českém trhu v poskytování povinného ručení online. Zákazníkům nabízí komfort při sjednání povinného ručení online, podobně jako se sjednávají z domova třeba půjčky online. Zajímavostí je operativní leasing Birne. Birne nabízí i testovací jízdy.

Direct povinné ručení auta

Direct povinné ručení auta je jedním z nejoblíbenějších pojištění automobilu na českém trhu. Pojišťovna Direct si za své působení získala přízeň mnoha zákazníků. Povinné ručení Direct.cz nabízí zákazníkům výběr ze 4 variant asistencí. Ta je poskytována po celou dobu platnosti pojistné smlouvy. Při sjednání havarijka na všechna rizika dostane klient zvýhodněnou cenu na skla – 35% slevu.

Direct nabízí kromě povinného ručení mnoho dalších výhod, jako jsou vysoké limity plnění, jež si mohou klienti nastavit individuálně, široká nabídka asistenčních služeb, která pokrývá i drobné opravy, rozsáhlá nabídka možných připojištění a samozřejmostí jsou bonusy povinného ručení. Novinkou je náhradní auto zdarma, ať už se jedná o výměnu oleje nebo o opravu. Pro účastníky vážné nehody nabízí Direct pojišťovna 3 terapie s certifikovaným odborníkem na psychické zdraví.

Direct pojišťovna, a.s. nabízí samozřejmě i havarijní pojištění. Direct nabízí autopojištění pro mladá auta do 5 let se speciálními výhodami a havarijní pojištění pro auta starší 5 let. Havarijní pojištění Direct si k pojistce na auto může klient sjednat kdykoliv v libovolném rozsahu. Frekvenci plateb si nastaví sám stejně jako u povinného ručení Direct. Pro představu je vhodné využití srovnání povinného ručení.

V jakých variantách nabízí pojišťovna Direct pojištění auta

Direct pojištění auta je nabízeno v několika variantách, aby si klient mohl vybrat pojištění auta přesně podle svých požadavků. Při výběru varianty je dobré zvážit, jak často je daný klient na cestách, zda jezdí sám či s rodinou a jaká rizika ho mohou potkat na cestách. Přesně podle těchto parametrů vytvořila Direct pojišťovna povinné ručení. Direct povinné ručení online nemusí krýt jen škody, které způsobí řidič. Je možné ho rozšířit o připojištění rizik na vozidle nebo zdraví.

Co získá řidič s povinným ručením Direct?

Direct pojišťovna povinné ručení online je nejméně na 50 milionů Kč. Výši krytí by si měl klient dobře rozmyslet, protože škoda může jít do desítek milionů korun. U Direct.cz je minimální krytí 50 milionů Kč, ale je možné ho upravit až na 250 milionů Kč. Skvěle se hodí jako pojištění auta do zahraničí při případné nehodě.

Když klient způsobí nehodu a auto bude nepojízdné, Direct pojišťovna, a.s. zařídí a zaplatí například příjezd a práci mechanika, odtah nebo náhradní auto. Oprava závad jako je vybitá baterie nebo defekt na pneumatice je zdarma. Novinkou je náhradní auto zdarma v rámci garance mobility. Pomoc je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Direct nabízí 4 varianty asistencí.

Asistence je v mobilu, takže ji klient může zavolat podobně jako když si volá taxislužbu. Chytrý telefon nasdílí polohu klienta a přivolání asistence je díky tomu mnohem jednodušší. Pokud dojde ke zranění klienta pojišťovny Direct, má k dispozici zdarma právní služby, aby věděl, jak postupovat.

Direct pojišťovna má mobilní aplikaci Direct, přes kterou si klient sjedná autopojištění rychle a online. Mobilní aplikace Direct umožňuje klientovi, aby sám nafotil auto. Obsahuje samozřejmě zelenou kartu a během pár kliknutí přivolá asistenci. Klient dostává upozornění týkající se pojištění a může platit třeba pomocí Apple Pay.

Nevyhovuje nabídka povinného ručení od pojišťovny Direct.cz? Klienti mohou zkusit třeba ČPP povinné ručení, netradiční pojištění Pillow nebo povinné ručení Allianz či UNIQA pojištění auta.

Povinné ručení Direct a jeho parametry

Direct pojišťovna povinné ručení, stejně jako jiní poskytovatelé pojištění auta, se odlišuje stanovenými parametry. Tyto parametry lze u Direct pojištění upravovat v závislosti na konkrétní situaci a požadavcích klienta. Nejdůležitějšími parametry, jež by měl klient zvážit při sjednání Direct povinné ručení auta, jsou limit plnění, možnosti připojištění, rozsah asistenčních služeb a bonusy.

Limity plnění

Pojišťovna Direct pojištění auta nabízí 5 různých variant limitů plnění. Minimální limit plnění Direct pojištění je vyšší, než je stanoveno zákonem (50 milionů Kč). Maximální limit dosahuje 250 milionů Kč. Limity plnění jsou v případě pojištění Direct nabízeny v těchto variantách:

 • 50 mil./50 mil. Kč
 • 100 mil./100 mil. Kč
 • 150 mil./150 mil. Kč
 • 200 mil./200 mil. Kč
 • 250 mil./250 mil. Kč

První hodnota udává maximální plnění v případě újmy na zdraví nebo usmrcení, druhé číslo udává hodnotu plnění v případě škody na majetku.

Připojištění

Direct povinné ručení online umožňuje sjednání nejrůznějších připojištění. Komplexnější varianty Direct pojištění již zahrnují některá připojištění v ceně, je však možné si upravit hodnotu plnění jednotlivých připojištění. Direct pojištění auta je možné rozšířit o tato připojištění:

 • Garance ceny pojištění na 3 roky
 • Pojištění skel
 • Pojištění nezaviněné bouračky
 • Úrazové pojištění řidiče a cestujících
 • Pojištění smrti obou rodičů ve vozidle
 • Pojištění dětských sedaček a zavazadel
 • Psychoterapeutická pomoc zdarma
 • 4 varianty asistence

Pokud si klient sjedná havarijní pojištění na všechna rizika, získá 35% slevu na pojištění skel. Pokud chce klient Direct pojišťovny něco navíc, zde jsou bližší informace k jednotlivým připojištěním.

Garance ceny pojištění na 3 roky

Pro všechny klienty platí nabídka garance ceny na 3 roky. Direct nezdraží tři roky pojištění u sjednaných rizik. Zároveň nebude měnit ani bonus stanovený při sjednání smlouvy.

V takovém případě bude celková cena pojištění každý rok určitě klesat. To neplatí v případech, kdy bude klient viníkem nehody, kterou zavinil kvůli alkoholu, drogám, a nebo při páchání trestné činnosti. Cena tohoto připojištění je 269 Kč za rok.

Pojištění skel

Platí pro všechny klienty. Direct zaplatí opravu nebo výměnu skla společně s částmi, které je podle výrobce nutné také vyměnit. Třeba senzory nebo vnitřní zpětné zrcátko. Při sjednání si klient určuje limit, tedy maximální částku, kterou v případě jedné nehody zaplatí pojišťovna. Cenu skel zvyšují například čidla nebo vyhřívání. Dále je potřeba zohlednit panoramatické či střešní okno.

Pokud se sklo poničí v prvních třech měsících od sjednání tohoto pojištění, bude spoluúčast 50 %, což znamená, že pojišťovna Direct zaplatí klientovi jen polovinu škody. Tato spoluúčast neplatí v těchto případech:

 • U nových vozidel
 • Pokud člověk pověřený pojišťovnou Direct prohlédl vozidlo
 • Pokud klient při sjednání havarijního pojištění vozidlo nafotil a fotografie byly schváleny pojišťovnou

Cena tohoto připojištění je 690 Kč za rok.

Pojištění nezaviněné bouračky

Hodí se pro každého, kdo nechce řešit škody na svém vozidle s pojišťovnou viníka nehody nebo ji platit ze svého havarijního pojištění. Ať už kvůli spoluúčasti nebo kvůli následnému zdražení havarijního pojištění. Pokud klienta Direct pojišťovny někdo nabourá, pojišťovna vyřeší škodu a veškeré papírování s pojišťovnou viníka za klienta.

Nejlepší na tomto pojištění je, že platí po celé Evropě. Pokud dojde k nehodě na dovolené v Evropě, klient nebude muset čekat na vyplacení peněz od pojišťovny viníka. Dostane je totiž přímo od pojišťovny Direct. Jedinou podmínkou je, aby klient pojišťovny nebyl ani z části viníkem nehody. Cena připojištění nezaviněné bouračky je 365 Kč ročně.

Úrazové pojištění řidiče a cestujících

Pro ty, kdo nemají sjednáno samostatné úrazové nebo životní pojištění. Pojištění zaplatí odškodnění za trvalé následky po nehodě. Výši vyplacené částky určí pojišťovna podle limitu, který si klient sjedná, a podle oceňovací tabulky. Oceňovací tabulka je v pojistných podmínkách. Jsou v ní vypsané konkrétní trvalé následky.

U každého z nich je uvedené procento, které ze sjednaného limitu za daný trvalý následek vyplatí pojišťovna cestujícímu. Toto připojištění se vztahuje i na smrt. Direct vyplatí pouze úrazy, jejichž následkem je minimálně 10 % tělesného poškození. Cena připojištění úrazu řidiče a cestujících je 100 Kč ročně.

Pojištění smrti obou rodičů ve vozidle

Pojištění je určené rodičům nezletilých dětí. Pokud při nehodě ve vozidle zemřou oba rodiče, Direct vyplatí jejich dětem 5 miliónů Kč. Toto pojištění se vztahuje na klienta, platí tedy, že jedním ze zemřelých rodičů musí být právě klient Direct pojišťovny. Roční cena připojištění činí 500 Kč.

Pojištění dětských sedaček a zavazadel

Pro všechny, kteří v autě často něco vozí. Především pro rodiče malých dětí, kteří jezdí v autosedačkách. Pojištění zaplatí zničená nebo ukradená zavazadla, dětské autosedačky, kola, lyže a další sportovní vybavení. Důležitou podmínkou je, že věci musí mít klient zamčené. Musí být v zamčeném autě, v zamčeném střešním boxu, nosiči atd.

Na věci v autě, kromě autosedaček, také nesmí být zvenku vidět. Pojištění se vztahuje jen na věci lidí cestujících ve vozidle. Věci by neměly být v autě přes noc, pojištění se nevztahuje na krádeže v době od 22:00 do 6:00 mimo hlídané parkoviště. Při každé nehodě platí spoluúčast klienta 500 Kč. Roční cena pojištění je 250 Kč.

Čtyři varianty asistence

Direct pojišťovna pomůže, když vozidlo zůstane nepojízdné. Zařídí a zaplatí příjezd a práci mechanika, odtah vozu nebo náhradní auto. Pomoc je 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. U Direct si může klient vybrat ze 4 variant asistencí. U sjednání pojištění vozidla zjistí, co každá z nich nabízí.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení je pro řidiče jakousi formou odměny za měsíce bez nehody. Bonus povinného ručení je řidiči přiznán ve formě slevy, která snižuje cenu jeho povinného ručení. Výše bonusu je u konkrétního řidiče dána počtem let, po který měl sjednané povinné ručení auta, přičemž se započítává povinné ručení u jakékoliv pojišťovny. Pojišťovna Direct povinné ručení poskytuje maximální bonus povinného ručení ve výši 53 %.

Výhody pojištění Direct

Direct povinné ručení poskytuje klientům velké množství výhod, díky nimž je mezi zákazníky oblíbeným produktem, například novinka Garance mobility. Pojištění auta od Directu je často chváleno v pojišťovna Direct recenzích. Pro zákazníky je připraven výběr z několika variant autopojištění, zaměřených podle preferencí klientů. Tyto varianty je však možné dále upravovat a měnit jejich obsah, ale i hodnotu plnění jednotlivých připojištění.

Velkou výhodou pojištění Direct jsou vysoké limity plnění, jejichž výši si také zákazník volí dle svých preferencí. Vysoký je i bonus povinného ručení, který je poskytován ve výši až 53 %. Direct pojištění vozidla umožňuje zákazníkům výběr ze široké nabídky možných připojištění. Variabilní jsou také asistenční služby, jejichž rozsah i plnění lze taktéž upravovat. Velkým bonusem pro zákazníka je, že velká část asistenčních služeb je již zahrnuta v ceně pojištění a není nutné si za ně připlácet.

Právníci Direct pojišťovny poradí zdarma klientům, jak postupovat, když je někdo zraní při dopravní nehodě. Mobilní aplikace Direct usnadňuje mnoho procesů od sjednání autopojištění po jeho platbu. Klient si s chytrou aplikací přivolá asistenci během pár kliknutí, má přehled o svých smlouvách, přístup k zelené kartě a ke sjednaným připojištěním. Ve výhodách Direct pojistky na auto je i péče o psychické zdraví po nehodě. Pro účastníky vážné nehody připravila pojišťovna Direct 3 terapie s certifikovaným odborníkem na vypořádání se s traumatickým zážitkem.

Garance mobility

Garance mobility je připravená pro klienty Direct pojišťovny. Jedině u Direct získají klienti náhradní auto zdarma. Klienti Direct pojišťovny získají něco navíc ve srovnání s jinými pojišťovnami na trhu. Garanci mobility je možné využít u škod, na které se nevztahuje pojištění auta. Klienti dokonce nemusí mít auto pojištěné u Directu, aby využili služeb Garance mobility. Náhradní auto dostane klient i v případě servisování auta, například výměny oleje, čištění klimatizace nebo seřízení brzd.

Pojišťovna Direct v rámci Garance mobility připravuje i službu Pick up, kdy bude klientovo auto převezeno do servisu, odkud bude sám klient chtít. Služba bude zároveň umožnovat dovoz náhradního vozu, aby mohl klient pokračovat v cestě. Náhradní auto zdarma získají klienti, kteří budou opravovat nebo servisovat osobní nebo užitkové auto značky Audi, Fiat, Kia, Seat, Škoda nebo Volkswagen. Náhradní auto zdarma nabídne Direct pojišťovna i lidem, které naboural klient Direct pojišťovny.

Opravy nebo servis auta musí proběhnout v některém ze servisů Direct auto. Direct pojišťovna připravuje v rámci Garanci mobility také službu Pick up: klientovo auto bude převezeno do servisu, odkud bude chtít, a zároveň bude dovezeno náhradní auto, aby mohl klient jezdit dál.

Jak na výběr Direct pojištění: Nejlevnější povinné ručení

Mnoho klientů se při výběru pojištění auta zaměřuje na to, aby vybrali to nejlevnější povinné ručení. Nejlevnější pojištění auta ale nemusí znamenat nejlepší povinné ručení. Nejlevnější pojištění auta totiž obvykle neobsahuje krytí všech událostí, které mohou řidiče na cestách potkat. Popřípadě obsahuje krytí těchto událostí, ale v malé hodnotě a řidič tak při řešení pojistné události dostane jen velmi malé pojistné plnění. 

Řidič by měl při výběru pojištění auta dbát především na bezpečnost. Samozřejmě existují taková pojištění auta, která umožňují skloubit dostatečnou ochranu při pojistné události a vysoké pojistné plnění pojistných událostí. Jedním z nich je i povinné ručení Direct, které je právě z těchto důvodů připraveno pro konkrétní typy řidičů.

Povinné ručení srovnání: Direct povinné ručení kalkulačka anonymně

Vybírá-li klient Direct povinné ručení, kalkulačka mu bude velkým pomocníkem při volbě výše limitu plnění, rozhodování o sjednání různých připojištění či rozsahu asistenčních služeb. Direct povinné ručení kalkulačka anonymně umožňuje rychlé a přehledné srovnání povinného ručení.

Klient zadá do pojištění auta kalkulačky parametry potřebné k výpočtu výše povinného ručení a rozsahu služeb, který by si rád sjednal. Na základě těchto údajů mu bude vyčíslena cena Direct pojištění přímo pro jeho vůz. Nejlepší povinné ručení na míru může klient sjednat po využití pojištění auta kalkulačky jako povinné ručení srovnání.

Povinné ručení Direct zkušenosti klientů

Pokud má klient zájem o Direct pojištění auta, zkušenosti a recenze firem mohou přinést cenné informace, které může využít při sjednání. Povinné ručení Direct zkušenosti minulých i současných klientů jsou k nalezení napříč internetem. Zkušenosti a recenze firem jsou přímo na webových stránkách Direct. Direct povinné ručení si sjednalo mnoho zákazníků, kteří se podělili o své zkušenosti.

Sjednání online povinného ručení Direct

Velkou výhodou, kterou nabízí Direct povinné ručení, je možnost sjednat pojištění auta online. Direct pojišťovna byla jednou z prvních pojišťoven na trhu, která umožňovala sjednat si online povinné ručení Direct. Klient nemusí kvůli sjednání pojištění auta navštívit Direct pojišťovna pobočku, ale stačí mu vyplnit online formulář, popřípadě se telefonicky domluvit na přesných podmínkách s pracovníkem pojišťovny. Sjednání online povinného ručení je nejen pohodlné, ale i rychlé a nezabere zákazníkovi více než několik minut času.

Tip: Pokud klient plánuje koupi nového auta pomocí půjčky na auto, může ji vyřídit prostřednictvím internetu. V nabídce většiny poskytovatelů úvěrů je půjčka online samozřejmostí. Půjčka na auto je více specifická pro tento účel.

Jak zrušit povinné ručení u pojišťovny Direct?

Stejně jako u jiných pojišťoven, má i výpověď u pojišťovny Direct povinného ručení svá pravidla. Jak zrušit povinné ručení u pojišťovny Direct? Pokud není povinné ručení sjednáno déle než dva měsíce, zrušení je možné u Direct bez udání důvodu. Stačí podat na pojišťovnu Direct výpověď povinného ručení.

V případě, že je smlouva sjednána déle než 2 měsíce, má klient povinnost oznámit pojišťovně odstoupení od smlouvy nejméně šest týdnů před vypršením platnosti této smlouvy. Pokud tak neučiní, je platnost smlouvy pojišťovnou automaticky prodlužována.

Pojišťovna Direct

Poprvé vstoupila pojišťovna Direct na český trh jako online a telefonický poskytovatel pojištění. V roce 2012 opustila český trh z důvodu, že se jí zdál pro pojišťovnictví nerozvinutý. Vrátila se opět v roce 2015 a stala se jedním z největších poskytovatelů pojištění u nás. Pojišťovna Direct má přes 400 000 klientů, kterým nabízí jako jediná pojišťovna na trhu zrušení smluv kdykoliv.

Pojišťovna Direct je velmi proklientskou společností. Zakládá si na přátelském přístupu ke klientům, kterým poskytuje veškeré informace o produktech a transparentní smluvní podmínky. V případě potřeby může klient kontaktovat pracovníka pojišťovny, který mu vysvětlí případné nesrovnalosti či zodpoví jeho dotazy.

Direct pojišťovna recenze

Direct pojišťovna je velmi známým poskytovatelem různých druhů pojištění a může se pochlubit přízní velkého počtu zákazníků. Díky tomu je možné najít na samotného poskytovatele pojištění velké množství Direct pojišťovna recenzí. Stačí do internetového vyhledávače zadat spojení „Direct pojišťovna recenze“ případně na webových stránkách Direct pojišťovny jsou uvedené zkušenosti zákazníků. Klient jistě najde hodnocení Direct pojišťovny povinného ručení.

Direct pojišťovna kontakt

Způsobů, jak lze kontaktovat Direct pojišťovnu je hned několik. V mobilní aplikaci je možné vyřešit vše online. Direct pojišťovnu lze kontaktovat na telefonním čísle 221 221 221 ve všední dny od 8 do 18 hodin. Direct kontakt je také na e-mailu info@direct.cz, případně se nabízí možnost poslat zprávu přes datovou schránku. V případě nehody je k dispozici non stop linka okamžité asistence na čísle 291 291 291.

Pro hlášení a informace o škodách je k dispozici infolinka na čísle 270 270 777. Funguje od pondělí do pátku od 8 do 18 hodin. Direct pojišťovna kontakt má také datovou schránku 9tngrgm. Sídlo společnosti se nachází na adrese Direct pojišťovna, a.s., Nové sady 996/25, 602 00 Brno. IČO je 25073958.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.