UNIQA povinné ručení srovnání | VímVíc.cz

UNIQA povinné ručení

 • Povinné ručení od nadnárodní společnosti
 • Bonus až 50 %
 • Sjednání online z pohodlí domova
Spočítat cenu
Limit plnění 150 / 150 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 50 %

Výhody:

 • Široký výběr připojištění
 • Bonus až 50 %
 • Možnost vyřízení online
 • Základní asistenční služby v ceně
 • Možnost opravy vozidla v partnerské opravně
 • Sleva 10 % při online sjednání

Reprezentativní příklad:

Karel F. si sjednal povinné ručení na Mercedes A 180 z roku 2019 s obsahem motoru 1332 ccm a výkonem 70 kw. Karel nikdy nezavinil žádnou nehodu a automobil používá pouze příležitostně. Jedná se o Karlovo první sjednané povinné ručení, proto nemá žádné bonusy. Pro Karla F. je nejvhodnější variantou povinné ručení UNIQA Super s limitem plnění 50/60 milionů Kč.

Připojištění:

 • Pojištění skel
 • Pojištění pneumatik a ráfků
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění cestujících
 • Příspěvek na náhradní vůz
 • Sedadla s asistencí
 • Pojištění právní ochrany
 • Fixní pojistné

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. Ve své nabídce má UNIQA pojišťovna pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, životní i zdravotní pojištění.

UNIQA povinné ručení

UNIQA povinné ručení je vhodnou volbou jak pro příležitostné řidiče, tak pro klienty, kteří tráví na cestách většinu svého času. Povinné ručení UNIQA si totiž každý klient může přizpůsobit podle svých požadavků a vybrat si z několika variant připravených balíčků s různými limity i rozsahem služeb.

Pojišťovna UNIQA nabízí klientům povinné ručení s asistenčními službami v ceně a příznivé ceny povinného ručení UNIQA ještě doplňuje sleva 10 %, která je klientům poskytována na povinné ručení UNIQA při online sjednání. Za jízdu bez nehod je klientům pojišťovnou připisován zajímavý bonus.

Varianty povinného ručení UNIQA

Aby si každý řidič vybral to správné UNIQA povinné ručení přesně podle svých představ a požadavků, je UNIQA pojištění auta nabízeno v několika variantách s různým rozsahem služeb a odlišnými limity plnění. Klient si tak může zvolit produkt podle toho, jak často automobil používá, zda často cestuje do zahraničí apod.

 • Ekonom – nejlevnější pojištění auta, které UNIQA pojišťovna nabízí. Varianta je klientům poskytována s limitem plnění 35/35 mil. se základní asistencí v ceně. Varianta pojištění auta Ekonom je však dostupná pouze pro vozy s rokem výroby 2006 a starší.
 • Basic – je balíček se stejným obsahem jako Ekonom, je však určený majitelům novějších automobilů.
 • Super – balíček Super je řidičům nabízen v dalších třech variantách s odlišným limitem plnění a rozsahem pojistného krytí.
  • Super – varianta 1: limit plnění 50/60 mil., základní asistence a pojištění úrazu dětí do 15 let v ceně.
  • Super – varianta 2: limit plnění 100/100 mil., základní asistence, pojištění úrazu dětí do 15 let a první škoda bez vlivu na bonus v ceně.
  • Super – varianta 3: limit plnění 150/150 mil., základní asistence, pojištění úrazu dětí do 15 let, první škoda bez vlivu na bonus a fixace pojistného v ceně.

Nevybrali jste si mezi variantami povinného ručení UNIQA? Zkuste ČSOB povinné ručení.

Parametry povinného ručení UNIQA

Jedním z důležitých aspektů, který by měl každý klient zvážit, než si sjedná UNIQA povinné ručení, jsou parametry povinného ručení. Právě tyto parametry nejen určují cenu povinného ručení UNIQA, ale také ovlivňují, jak vhodné bude konkrétní povinné ručení pro klienta.

Limity plnění

Limit plnění je důležitým parametrem, který udává hodnotu pojistného plnění v případě vzniku pojistné události. Řidičům, kteří používají automobil často a pravidelně, se tak vyplatí sjednat si UNIQA povinné ručení s vyšším limitem plnění a pokrýt tak v co nejvyšší míře všechna možná rizika, která by mohla na cestách vzniknout.

Limit plnění je u pojištění auta udáván dvěma čísly ve tvaru "100/100", kdy první hodnota znamená maximální částku plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota maximální částku v případě škody na majetku. Povinné ručení UNIQA je nabízeno s těmito limity plnění:

 • 35 mil./35 mil.
 • 50 mil./60 mil.
 • 100 mil./100 mil.
 • 150 mil./150 mil.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi rozšířit si rozsah poskytovaných služeb u sjednaného povinného ručení, případně zvýšit limity. UNIQA pojišťovna nabízí tyto možnosti připojištění:

 • Pojištění skel, 
 • pojištění pneumatik a ráfků,
 • pojištění zavazadel,
 • úrazové pojištění cestujících,
 • příspěvek na náhradní auto,
 • fixní pojistné,
 • pojištění právní ochrany,
 • sedadla s asistencí – poúrazová asistence pro motoristy v případě, že došlo v důsledku nehody k omezení hybnosti pojištěného.

Asistenční služby

Asistenční služby mají sloužit řidičům v případě, že dojde k nehodě, poruše vozidla či jiné pojistné události. Rozsah asistenčních služeb se liší u jednotlivých poskytovatelů i v rámci nabízených variant povinného ručení UNIQA. Povinné ručení UNIQA poskytuje klientům v případě pojistné události opravu motorového vozidla při závadě nebo poškození živlem, zajištění dopravy vozidla do cílové destinace, opravy defektů na pneumatikách, doplnění paliva, odemčení vozu v případě, že jeho majitel ztratil klíče, právní pomoc při autonehodě nebo v případě, že se řidič dopustil dopravního přestupku v zahraničí.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení slouží jako jakási odměna pro řidiče za jízdu bez nehod. Bonus povinného ručení je vypočítáván s ohledem na řidičskou zkušenost klienta – tedy počet měsíců, po které má sjednané povinné ručení u jakékoliv pojišťovny a fakt, zda se někdy v minulosti dopustil dopravní nehody. Bonus je klientům přiznáván za 12 po sobě jdoucích měsíců bez nehody a v případě, že se stanou jejím účastníkem, je naopak bonus snižován. UNIQA pojišťovna poskytuje maximální bonus ve výši 50 % a 5 % za každý rok bez nehody.

Jaké výhody přináší povinné ručení UNIQA

UNIQA povinné ručení přináší svým klientům velké množství výhod. Klienti si mohou vybrat pojištění přesně podle svých představ díky připraveným variantám povinného ručení UNIQA, různým limitům i široké nabídce možných připojištění. Za každý rok bez nehod je řidičům připisován 5% bonus povinného ručení. Povinné ručení UNIQA také obsahuje základní asistenční služby v ceně a možnost výhodnějších oprav vozidla v partnerských opravnách. V případě řešení pojistné události sleduje klient stav, ve kterém je jeho požadavek online. Při online sjednání navíc klient obdrží slevu 10 %.

Jak vybrat správné UNIQA pojištění

Při výběru pojištění auta je důležité zvážit hned několik aspektů. Jedním z nich je rozhodně to, jak často klient automobil používá. Klientovi, který využívá automobil pouze příležitostně, stačí levnější základní verze povinného ručení UNIQA. Naopak klient, který je na cestách denně a najezdí větší počet kilometrů, popřípadě cestuje do zahraničí, ocení UNIQA povinné ručení s vyššími limity plnění.

Kromě četnosti cest by měl klient také zvážit, po jakých trasách se pohybuje. Na různých trasách můžou řidiči hrozit odlišná rizika a podle nich by měl volit připojištění. V neposlední řadě by měl klient zvážit i cenu povinného ručení UNIQA, a to především v souvislosti s obsahem pojištění a výší pojistného krytí.

Povinné ručení – srovnání

Vybírá-li klient povinné ručení, srovnání povinného ručení je nezbytným krokem na cestě ke správnému výběru. Při srovnání povinného ručení je nutné brát v úvahu nejen cenu povinného ručení, ale i další důležité parametry, jako jsou limity plnění, rozsah asistenčních služeb, možnost připojištění a výše bonusu povinného ručení. V konečné fázi by pak měl klient porovnat cenu s obsahem jednotlivých pojištění auta a rozhodnout se pro to nejvhodnější vzhledem k jeho potřebám.

Povinné ručení UNIQA – kalkulačka

Pokud klient váhá, zda, případně jaké si má sjednat povinné ručení UNIQA, kalkulačka mu může pomoci v rozhodování. Kalkulačka povinného ručení je internetový online formulář, který na základě zadaných parametrů klientovi vyčíslí cenu povinného ručení pro jeho vůz. Do kalkulačky je potřeba zadat požadované údaje o automobilu, jako je jeho tovární značka, model, rok výroby, datum uvedení do provozu, obsah a výkon motoru atd. Dále údaje o klientovi, především pak jak dlouho má na své jméno sjednáno povinné ručení a kolika nehod byl účastníkem.

Kdy nevybírat nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení může být pro klienty velkým lákadlem, ne vždy se však volba nejlevnějšího pojištění auta vyplatí. Nejlevnější pojištění auta přinese klientovi úsporu při pravidelných platbách za UNIQA povinné ručení, v případě vzniku pojistné události tomu však může být naopak. Nejlevnější povinné ručení má úzký rozsah služeb a nízké limity plnění. V momentě, kdy dojde k pojistné události, tak může klient svého rozhodnutí litovat.

Jak sjednat UNIQA povinné ručení

Nejjednodušším způsobem, jak sjednat povinné ručení UNIQA, je online sjednání. Klient si vše vyřídí z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Stačí vyplnit internetový formulář, do kterého klient zadá vyžadované informace a pojišťovna UNIQA následně zašle klientovi potřebné dokumenty. Tím je UNIQA povinné ručení sjednáno.

UNIQA povinné ručení je také možné sjednat při návštěvě UNIQA pobočky. V případě, že klient upřednostňuje osobní kontakt, je sjednání na pobočce vhodným způsobem. Pracovník pojišťovny klientovi poskytne všechny potřebné informace a pomůže mu s výběrem správného produktu.

UNIQA výpověď povinného ručení

Není-li klient spokojen s poskytovanými službami nebo pokud dostal výhodnější nabídku, podá pojišťovně UNIQA výpověď povinného ručení. Zrušení povinného ručení UNIQA má svá pravidla stanovená zákonem, která musí klient dodržet, aby bylo vše kladně a bez problémů vyřízeno.

Požadavek na zrušení povinného ručení UNIQA je pojišťovně nutné podat nejméně šest týdnů před uplynutím lhůty platnosti smlouvy o sjednání povinného ručení UNIQA. Jiná situace nastává v případě, že klient nemá UNIQA povinné ručení sjednané déle než 2 měsíce. Tehdy může smlouvu vypovědět ihned bez udání důvodu.

Povinné ručení UNIQA – zkušenosti klientů

V případě, že klient váhá, zda je pro něj tím nejvhodnějším produktem povinné ručení UNIQA, zkušenosti klientů mu mohou pomoci při rozhodování se o sjednání nejvýhodnějšího povinného ručení. Recenze zákazníků, které jsou dostupné na webových stránkách, mohou klientovi nastínit obraz o fungování pojišťovny v případě pojistných událostí a poskytnout mu reálný pohled na konkrétní pojištění auta.

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA byla založena jako firma na zelené louce v roce 1993. Jedná se o univerzální pojišťovnu poskytující velký výběr nejrůznějších druhů pojištění. Brzy po založení firmy došlo ke vzniku skupiny UNIQA Insurance Group, která se stala součástí velkého evropského pojišťovacího koncernu. UNIQA pojištění má dnes sjednáno více než 10 milionů zákazníků a firma stále roste a expanduje na nové trhy.

UNIQA kontakt

Nabízí se hned několik způsobů, jak lze pojišťovnu UNIQA kontaktovat. Jedním z nich je telefonní linka dostupná ve všední dny od 8 do 17 hodin na čísle 488 125 125. Klient může pojišťovnu UNIQA kontaktovat také prostřednictvím internetového formuláře, který zveřejňuje pojišťovna UNIQA na webových stránkách. Kromě toho mohou klienti pojišťovnu kontaktovat e-mailem na adrese info@uniqa.cz.

UNIQA pobočky

Pojišťovna UNIQA pobočky rozmístila po celé České republice. Klient se tak nemusí bát, že by se v jemu dostupném blízkém městě pobočka UNIQA nenacházela. UNIQA pobočky se nachází například v Brně, Berouně, Havlíčkově Brodě, Českých Budějovicích, Praze, Táboře, Ústí nad Labem, Třinci, Vsetíně, Zlíně, Jablonci, Jihlavě, Litoměřicích a mnoha dalších českých městech.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.