UNIQA povinné ručení | VímVíc.cz

UNIQA povinné ručení

 • Odtažení vozidla v rámci celé ČR i SR z místa nehody zdarma a bez limitu
 • Bonus za bezeškodní průběh až do výše 67 %
 • Slevy z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3.000 Kč až 2× ročně
Spočítat cenu
Limit plnění 140 / 140 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 67 %

Výhody:

 • Široký výběr připojištění
 • Bonus za bezeškodní průběh až do výše 67 %
 • Možnost vyřízení online
 • Běžná asistenční služba zdarma
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3.000 Kč až 2× ročně
 • Slevy z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %
 • Odtažení vozidla v rámci celé ČR i SR z místa nehody zdarma a bez limitu

Reprezentativní příklad:

,,Karel F. si sjednal povinné ručení na vůz Škoda Fabia s výkonem 81 kW a objemem motoru 1,2 l. Karlovi je 30 let, u UNIQA pojišťovny může získat povinné ručení od 5.988 Kč za rok."

Připojištění:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. UNIQA pojišťovna má ve své nabídce pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, penzijní připojištění, životní i zdravotní pojištění.

Se souhlasem České národní banky došlo ke dni 31. 8. 2021 ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stávají klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stane jejich novým pojistitelem.

UNIQA povinné ručení

UNIQA povinné ručení je vhodnou volbou jak pro příležitostné řidiče, tak pro klienty, kteří tráví na cestách většinu svého času. Povinné ručení UNIQA si může každý klient přizpůsobit podle svých požadavků a vybrat si z několika variant připravených balíčků s různými limity plnění i různým rozsahem služeb. Pojišťovna UNIQA nabízí klientům povinné ručení s běžnými asistenčními službami v ceně a bonusem ve výši až 67 % za bezeškodní průběh. Velkou výhodou je odtažení vozidla z místa nehody zdarma v rámci České republiky a Slovenska bez limitu.

Varianty povinného ručení UNIQA

Aby si každý řidič vybral UNIQA povinné ručení přesně podle svých představ a požadavků, je UNIQA pojištění auta nabízeno v několika variantách s různým rozsahem služeb a odlišnými limity plnění. Klient si může zvolit produkt podle toho, jak často používá automobil, zda a jak často cestuje do zahraničí apod.

 • POV PLUS obsahuje pojistné plnění 35/35 milionů Kč a připojištění úrazu řidiče 250/125 tisíc Kč (250 000 Kč je limit za trvalé následky, 125.000 Kč limit plnění na smrt).
 • POV EXTRA je pojistným plněním 70/70 milionů Kč, připojištěním úrazu řidiče s maximálním limitem 500/250 tisíc Kč a připojištěním zavazadel s maximálním limitem plnění do 10.000 Kč.
 • POV PRÉMIUM má limit plnění v podobě 140/140 milionů Kč, připojištění úrazu řidiče 1 mil./500 tisíc Kč, připojištění zavazadel do 15.000 Kč, připojištění náhradního vozidla na 3 dny a připojištění vlastní totální škody s maximálním plněním 150.000 Kč.

Nevybrali jste si mezi variantami povinného ručení UNIQA? Zkuste povinné ručení Generali České pojišťovny.

Parametry povinného ručení UNIQA

Jedním z důležitých aspektů, který by měl každý klient zvážit, než si sjedná UNIQA povinné ručení, jsou parametry povinného ručení. Právě tyto parametry určují nejen cenu povinného ručení UNIQA, ale také ovlivňují, jak vhodné bude konkrétní povinné ručení pro klienta.

Limity plnění

Limit plnění je důležitým parametrem udávajícím hodnotu pojistného plnění v případě vzniku pojistné události. Řidičům, kteří používají automobil často a pravidelně, se vyplatí sjednat si UNIQA povinné ručení s vyšším limitem plnění a pokrýt tak v co nejvyšší míře všechna možná rizika, která by mohla na cestách vzniknout.

Limit plnění je u pojištění auta udáván dvěma čísly ve tvaru ,,100/100", kdy první hodnota znamená maximální částku plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota maximální částku v případě škody na majetku. Povinné ručení UNIQA je nabízeno s těmito limity plnění:

 • 35 mil./35 mil.
 • 70 mil./70 mil.
 • 140 mil./140 mil.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi rozšířit rozsah poskytovaných služeb u sjednaného povinného ručení, případně zvýšit limity plnění. UNIQA pojišťovna nabízí tyto možnosti připojištění:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky

Spolu s pojištěním si klient může současně sjednat i Úrazové pojištění pojistníka, které chrání klienta jako pojistníka v jakémkoliv vozidle, které řídí.

Asistenční služby

Asistenční služby mají sloužit řidičům v případě, že dojde k nehodě, poruše vozidla či jiné pojistné události. Rozsah asistenčních služeb se liší u jednotlivých poskytovatelů i v rámci nabízených variant povinného ručení UNIQA. Povinné ručení UNIQA poskytuje klientům službu 24/7 a možnost komunikace v cizím jazyce. Běžná asistenční služba je zdarma a k tomu je i odtah vozidla po celé České republice a Slovensku bez limitů. Výměna pneumatik je 2× ročně až do výše 3.000 Kč.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení slouží jako jakási odměna pro řidiče za jízdu bez nehod. Bonus povinného ručení je vypočítáván s ohledem na řidičskou zkušenost klienta – tedy počet měsíců, po které má sjednané povinné ručení u jakékoliv pojišťovny a fakt, zda se někdy v minulosti dopustil dopravní nehody. Bonus je klientům přiznáván za 12 po sobě jdoucích měsíců bez nehody a v případě, že se stanou jejím účastníkem, je naopak bonus snižován. UNIQA pojišťovna poskytuje maximální bonus ve výši 67 %.

Jaké výhody přináší povinné ručení UNIQA

UNIQA povinné ručení přináší svým klientům velké množství výhod. Klienti si mohou vybrat pojištění přesně podle svých představ díky připraveným variantám povinného ručení UNIQA, různým limitům plnění i široké nabídce možných připojištění. Bonus může být ve výši až 67 % v závislosti na bezškodném průběhu.

Povinné ručení UNIQA obsahuje základní asistenční služby v ceně, možnost komunikace v cizím jazyku a služba je 24/7. V případě řešení pojistné události sleduje klient stav, ve kterém je jeho požadavek online. Klienti ZTP a ZTP/P mohou využít slevy z povinného ručení ve výši 15 %.

Jak vybrat správné UNIQA pojištění

Při výběru pojištění auta je důležité zvážit hned několik aspektů. Jedním z nich je rozhodně to, jak často klient používá automobil. Klientovi, který využívá automobil pouze příležitostně, stačí levnější základní verze povinného ručení UNIQA. Naopak klient, jenž je na cestách denně a najezdí vyšší počet kilometrů, popřípadě cestuje do zahraničí, ocení UNIQA povinné ručení s vyššími limity plnění.

Kromě četnosti cest by měl klient také zvážit, po jakých trasách se pohybuje. Na různých trasách mohou řidiči hrozit odlišná rizika a podle nich by měl volit připojištění. V neposlední řadě by měl zvážit i cenu povinného ručení UNIQA, a to především v souvislosti s obsahem pojištění a výší pojistného krytí.

Povinné ručení – srovnání

Pokud si klient vybírá povinné ručení, při výběru mu může pomoci povinné ručení srovnání. Při srovnání povinného ručení je nutné brát v úvahu nejen cenu povinného ručení, ale i další důležité parametry, jako jsou limity plnění, rozsah asistenčních služeb, možnost připojištění a výše bonusu povinného ručení. V konečné fázi by měl klient porovnat cenu s obsahem jednotlivých pojištění auta a rozhodnout se pro to nejvhodnější vzhledem ke svým potřebám.

Povinné ručení UNIQA – kalkulačka

Pokud klient váhá nad tím, jaké povinné ručení UNIQA si má sjednat, kalkulačka může pomoci v rozhodování. Kalkulačka povinného ručení je internetový online formulář, který na základě zadaných parametrů vyčíslí cenu povinného ručení pro klientův vůz.

Do kalkulačky je potřeba zadat požadované údaje o automobilu, jako je jeho tovární značka, model, rok výroby, datum uvedení do provozu, obsah a výkon motoru atd. Dále údaje o klientovi, především jak dlouho má na své jméno sjednané povinné ručení a kolika nehod byl účastníkem.

Kdy nevybírat nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení může být pro klienty velkým lákadlem, ne vždy se však volba nejlevnějšího pojištění auta vyplatí. Nejlevnější pojištění auta přinese klientovi úsporu při pravidelných platbách za UNIQA povinné ručení, v případě vzniku pojistné události tomu však může být naopak. Nejlevnější povinné ručení má úzký rozsah služeb a nízké limity plnění. V momentě, kdy dojde k pojistné události, může klient svého rozhodnutí litovat.

Jak sjednat UNIQA povinné ručení

Nejjednodušším způsobem, jak sjednat povinné ručení UNIQA, je online sjednání. Klient si vše vyřídí z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Stačí vyplnit internetový formulář, do kterého klient zadá vyžadované informace a pojišťovna UNIQA zašle následně klientovi potřebné dokumenty. Tím je UNIQA povinné ručení sjednáno.

UNIQA povinné ručení je také možné sjednat při návštěvě UNIQA pobočky. V případě, že klient upřednostňuje osobní kontakt, je sjednání na pobočce vhodným způsobem. Pracovník pojišťovny poskytne klientovi všechny potřebné informace a pomůže s výběrem správného produktu.

UNIQA výpověď povinného ručení

Není-li klient spokojen s poskytovanými službami nebo pokud dostal výhodnější nabídku, podá pojišťovně UNIQA výpověď povinného ručení. Zrušení povinného ručení UNIQA má svá pravidla stanovená zákonem, která musí klient dodržet, aby bylo vše kladně a bez problémů vyřízeno.

Požadavek na zrušení povinného ručení UNIQA je pojišťovně nutné podat nejméně 6 týdnů před uplynutím lhůty platnosti smlouvy o sjednání povinného ručení UNIQA. Jiná situace nastává v případě, že klient nemá UNIQA povinné ručení sjednané déle než 2 měsíce. Tehdy může smlouvu vypovědět ihned bez udání důvodu.

Povinné ručení UNIQA – zkušenosti klientů

Pakliže klient váhá, zda je pro něj tím nejvhodnějším produktem povinné ručení UNIQA, zkušenosti klientů mohou pomoci při rozhodování se o sjednání nejvýhodnějšího povinného ručení. Recenze zákazníků, které jsou dostupné na webových stránkách, mohou klientovi nastínit obraz o fungování pojišťovny v případě pojistných událostí a poskytnout mu reálný pohled na konkrétní pojištění auta.

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA byla založena jako firma na zelené louce v roce 1993. Jedná se o univerzální pojišťovnu poskytující velký výběr pojištění. Brzy po založení společnosti došlo ke vzniku skupiny UNIQA Insurance Group, která se stala součástí velkého evropského pojišťovacího koncernu.

Se souhlasem České národní banky došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., jež se tak stane jejich novým pojistitelem.

UNIQA kontakt

Nabízí se hned několik způsobů, jak lze pojišťovnu UNIQA kontaktovat. Jedním z nich je telefonní linka dostupná ve všední dny od 8 do 18 hodin na čísle +420 488 125 125. Klient může využít UNIQA kontakt prostřednictvím internetového formuláře, který zveřejňuje pojišťovna UNIQA na webových stránkách. Kromě toho mohou klienti kontaktovat pojišťovnu e-mailem na adrese info@uniqa.cz. Sídlo společnosti se nachází na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6.

UNIQA pobočky

Pojišťovna rozmístila UNIQA pobočky po celé České republice. Klient se nemusí bát, že by se v dostupném blízkém městě nenacházela pobočka UNIQA. UNIQA pobočky se nachází například v Brně, Berouně, Havlíčkově Brodě, Českých Budějovicích, Praze, Táboře, Ústí nad Labem, Třinci, Vsetíně, Zlíně, Jablonci, Jihlavě, Litoměřicích a mnoha dalších českých městech.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.