UNIQA povinné ručení | VímVíc.cz

UNIQA povinné ručení

 • Odtažení vozidla v rámci Evropy zdarma
 • Limit plnění do výše 250 milionů Kč
 • První nehoda bez vlivu na bonus
 • Rozsáhlé asistenční služby
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 67 %

Výhody:

 • Odtažení vozidla v rámci Evropy zdarma
 • První nehoda bez vlivu na bonus
 • Rozsáhlé asistenční služby
 • Více typů povinného ručení
 • Široký výběr připojištění
 • Běžná asistenční služba zdarma
 • Pojištění pneumatiky zdarma do limitu 3.000 Kč až 2× ročně
 • Slevy z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %

Reprezentativní příklad:

,,Karel F. si sjednal povinné ručení na vůz Škoda Fabia s výkonem 81 kW a objemem motoru 1,2 l. Karlovi je 30 let, u UNIQA pojišťovny může získat povinné ručení od 5.988 Kč za rok."

Připojištění:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. UNIQA pojišťovna má ve své nabídce pojištění auta, a to povinné ručení i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, penzijní připojištění, životní i zdravotní pojištění. V České republice a na Slovensku má UNIQA přes 3 miliony klientů.

Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke dni 31. 8. 2021 ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stávají klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem.

UNIQA povinné ručení auta

UNIQA povinné ručení je vhodnou volbou jak pro příležitostné řidiče, tak pro klienty, kteří tráví většinu svého času na cestách. Povinné ručení UNIQA si může každý klient přizpůsobit podle svých požadavků a vybrat si z několika variant připravených balíčků s různými limity plnění i různým rozsahem služeb.

Pojišťovna UNIQA nabízí klientům několik produktů povinného ručení. Jsou jimi povinné ručení UNIQA, povinné ručení Auto & pohoda a povinné ručení Auto GO. Každý z produktů nabízí řidičům něco jiného, jsou zde různě vysoké limity plnění a výhody pro klienty.

1. Povinné ručení Auto & pohoda

Povinné ručení v rámci pojištění Auto & pohoda chrání klienty na cestách doma i v zahraničí. Součástí pojištění je široký balíček technické a právní asistence, na kterou se klienti mohou spolehnout v krizových situacích. Součástí pojištění asistence je také pojištění asistence pneumatik, které chrání pneumatiky před poškozením. Limit pojistného plnění je až do výše 250 milionů korun.

Povinné ručení Auto & pohoda má v ceně nadstandartní asistenci zahrnující neomezený odtah vozidla při nehodě v rámci ČR a SR bez finančního limitu a omezení vzdálenosti a pojištění asistence pneumatik, které obsahuje opravu pneumatiky nebo nákup nových pneumatik až do limitu 3.000 Kč až 2× za rok. Klient získá s pojištěním až 2 dárky od limitu 60/60 milionů Kč.

Je to právník do auta s limitem 500.000 Kč na první rok zdarma pro všechny druhy vozidel a POV pro přívěsný vozík, přímá likvidace, neomezený odtah po poruše v ČR a SR nebo úrazový balíček pro děti zdarma pro vozidla do 3,5 t dle klientova výběru. UNIQA pojišťovna připravila klientům přednastavené balíčky, které obsahují k povinnému ručení ještě pojištění úrazu řidiče s limitem až 5 milionů Kč,

vlastní malou škodu s limitem až 30.000 Kč a vlastní totální škodu s limitem až 200.000 Kč. Klient získá výhodu přístupu do MeteoUNIQA. MeteoUNIQA varuje před blížícími se extrémními výkyvy počasí jako je krupobití, bouře, vichřice, přívalový déšť a další. Díky včasným informacím s přesností na konkrétní PSČ mohou klienti předejít škodám na majetku či zdraví.

2. Povinné ručení UNIQA

Autopojištění online UNIQA poskytuje pojištění pro vozidla osobní, terénní, užitková, motocykly a přívěsné vozíky. Povinné ručení UNIQA nabízí možnost oprav v prověřených partnerských autoopravnách a rychlé transparentní vyřízení škod. Povinné ručení UNIQA hradí škody na majetku i zdraví až do výše vybraného limitu. Volitelné havarijní pojištění u nabídky (lze přidat/odebrat) pomůže při dopravní nehodě, při živelných událostech, vandalismu či střetu se zvěří. UNIQA pojištění auta nabízí při online sjednání slevu 5 % na pojištění vozu a 15 % na havarijní pojištění.

Povinné ručení auta nabízí bonus ve výši 5 % za každý rok beze škod a výši bonusu do výše 50 %. Samozřejmostí jsou asistenční služby 24 hodin denně 7 dní v týdnu a možnost připojištění. Klient má na výběr 3 různé tarify podle výše pojistného plnění. Pro škody na majetku/zdraví jsou limity plnění: 35/35, 50/60 a 100/100 milionů korun. Výhody vyšších tarifů pojištění odpovědnosti z provozu vozidla jsou úrazové pojištění dětí ve voze zdarma a první zaviněná škoda bez vlivu na bonus povinného ručení.

3. Povinné ručení Auto GO

Druhý typ autopojištění je povinné ručení Auto GO. Aby si každý řidič vybral UNIQA povinné ručení přesně podle svých představ a požadavků, je pojištění vozidel dále rozděleno do několika variant s různým rozsahem služeb a odlišnými limity plnění. Klient si může zvolit produkt podle toho, jak často využívá automobil, zda a jak často cestuje do zahraničí apod.

 • POV PLUS obsahuje pojistné plnění 35/35 milionů Kč a připojištění úrazu řidiče 250/125 tisíc Kč (250 000 Kč je limit za trvalé následky, 125.000 Kč limit plnění na smrt).
 • POV EXTRA je pojistným plněním 70/70 milionů Kč, připojištěním úrazu řidiče s maximálním limitem 500/250 tisíc Kč a připojištěním zavazadel s maximálním limitem plnění do 10.000 Kč.
 • POV PRÉMIUM má limit plnění v podobě 140/140 milionů Kč, připojištění úrazu řidiče 1 mil./500 tisíc Kč, připojištění zavazadel do 15.000 Kč, připojištění náhradního vozidla na 3 dny a připojištění vlastní totální škody s maximálním plněním 150.000 Kč.

Povinné ručení Auto GO obsahuje pojištění pneumatiky na území ČR i na Slovensku zdarma. Úhrada nákladů za nákup nové pneumatiky je maximálně do limitu 3.000 Kč 2× ročně. Bonus povinného ručení je do výše 67 % a odtažení vozidla v rámci celé ČR i SR z místa nehody zdarma a bez limitu. Klienti mohou využít slevu z povinného ručení pro ZTP a ZTP/P ve výši 15 %. Běžná asistenční služba je zdarma.

Pokud si klienti nevybrali mezi variantami povinného ručení UNIQA, mohou zkusit například autopojištění ČPP online.

Parametry povinného ručení UNIQA

Jedním z důležitých aspektů, který by měl zvážit každý klient, než si sjedná UNIQA povinné ručení, jsou parametry povinného ručení. Právě tyto parametry určují nejen cenu povinného ručení UNIQA, ale ovlivňují, jak vhodné bude konkrétní pojištění vozu pro klienta. Při správném porovnání parametrů se může klientovi podařit sjednat to nejlepší povinné ručení na míru.

Limity plnění

Limit plnění je důležitým parametrem udávajícím hodnotu pojistného plnění v případě vzniku pojistné události. Řidičům, kteří používají automobil často a pravidelně, se vyplatí sjednat si UNIQA pojištění auta s vyšším limitem plnění a pokrýt tak v co nejvyšší míře všechna možná rizika, která by mohla na cestách vzniknout.

Limit plnění je u pojištění auta udáván dvěma čísly ve tvaru ,,100/100", kdy první hodnota znamená maximální částku plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota maximální částku v případě škody na majetku. Povinné ručení UNIQA Auto GO je nabízeno s těmito limity plnění:

 • 35 mil./35 mil. Kč
 • 70 mil./70 mil. Kč
 • 140 mil./140 mil. Kč

Povinné ručení UNIQA nabízí limity plnění 35/35, 50/60 a 100/100 milionů korun. Povinné ručení Auto & pohoda má limity plnění až do výše 250 milionů Kč.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi rozšířit rozsah poskytovaných služeb u sjednaného povinného ručení, případně zvýšit limity plnění. UNIQA pojišťovna nabízí různé možnosti připojištění v závislosti na zvoleném produktu autopojištění, které se mezi sebou dají kombinovat:

 • Pojištění všech skel včetně střešního
 • Pojištění přepravovaných osob v autě
 • Komfortní asistenční služba s vyššími limity
 • Pojištění auta v případě odcizení a vandalismu
 • Náhradní vozidlo v případě nehody, střetu se zvěří či živelní události
 • Pojištění asistence MAX
 • Připojištění poškození a střetu se zvěří
 • Živelní připojištění
 • Pojištění zavazadel ve voze včetně dětské autosedačky
 • Pojištění psa nebo kočky přepravovaných ve voze

Spolu s autopojištěním si klient může současně sjednat i Úrazové pojištění pojistníka, které chrání klienta jako pojistníka v jakémkoliv vozidle, které řídí. U produktu UNIQA povinné ručení se dají sjednat další typy připojištění a vozidel na call centru či na pobočkách. Například krátkodobé pojištění vozidla pro cestu do zahraničí, povinné ručení na traktor či příspěvek na náhradní auto.

Asistenční služby

Asistenční služby mají sloužit řidičům v případě, že dojde k nehodě, poruše vozidla či jiné pojistné události. Rozsah asistenčních služeb se liší u jednotlivých poskytovatelů i v rámci nabízených variant povinného ručení UNIQA. Povinné ručení UNIQA poskytuje klientům službu 24/7 a možnost komunikace v cizím jazyce. Běžná asistenční služba je zdarma a k tomu je i odtah vozidla po celé České republice a Slovensku bez limitů.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení slouží jako jakási odměna pro řidiče za jízdu bez nehod. Bonus povinného ručení je vypočítáván s ohledem na řidičskou zkušenost klienta – tedy počet měsíců, po které má sjednané povinné ručení u jakékoliv pojišťovny a fakt, zda se někdy v minulosti dopustil dopravní nehody. Bonus povinného ručení je klientům přiznáván za 12 po sobě jdoucích měsíců bez nehody a v případě, že se stanou jejím účastníkem, je naopak bonus snižován. UNIQA pojišťovna poskytuje maximální bonus ve výši 67 % ve variantě Auto GO.

Jaké výhody přináší povinné ručení UNIQA

UNIQA povinné ručení přináší svým klientům velké množství výhod. Klienti si mohou vybrat pojištění přesně podle svých představ díky připraveným variantám povinného ručení UNIQA, různým limitům plnění i široké nabídce možných připojištění. Bonus může být ve výši až 67 % v závislosti na bezškodném průběhu a limit plnění až do výše 250 milionů Kč.

Povinné ručení UNIQA Auto GO obsahuje základní asistenční služby v ceně, možnost komunikace v cizím jazyku a služba je 24/7. V případě řešení pojistné události sleduje klient stav, ve kterém je jeho požadavek online. Klienti ZTP a ZTP/P mohou využít slevy z povinného ručení ve výši 15 %. Povinné ručení Auto & pohoda má nadstandartní asistenční služby v ceně a nabízí až 2 dárky klientům.

Jak vybrat správné UNIQA pojištění vozidel

Při výběru pojištění auta je důležité zvážit hned několik aspektů. Jak vybrat nejlepší povinné ručení? Jedním z těchto aspektů je rozhodně to, jak často klient používá automobil. Klientovi, který využívá automobil pouze příležitostně, stačí levnější základní verze povinného ručení UNIQA.

Naopak klient, jenž je na cestách denně a najezdí vyšší počet kilometrů, popřípadě cestuje do zahraničí, ocení UNIQA povinné ručení s vyššími limity plnění. Kromě četnosti cest by měl klient také zvážit, po jakých trasách se pohybuje. Na různých trasách mohou řidiči hrozit odlišná rizika a podle nich by měl volit připojištění. V neposlední řadě by měl zvážit i cenu povinného ručení UNIQA, a to především v souvislosti s obsahem pojištění a výší pojistného krytí.

Povinné ručení srovnání

Pokud si klient vybírá povinné ručení, při výběru může pomoci povinné ručení srovnání. Při srovnání povinného ručení je nutné brát v úvahu nejen cenu povinného ručení, ale i další důležité parametry, jako jsou limity plnění, rozsah asistenčních služeb, možnost připojištění a výše bonusu povinného ručení. V konečné fázi by měl klient porovnat cenu s obsahem jednotlivých pojištění auta a rozhodnout se pro to nejvhodnější vzhledem ke svým potřebám.

UNIQA pojištění automobilu kalkulačka

Pokud si není klient jistý tím, jaké povinné ručení UNIQA si má sjednat, může mu pomoci UNIQA pojištění automobilu kalkulačka. Kalkulačka povinného ručení je internetový online formulář, který na základě zadaných parametrů vyčíslí cenu povinného ručení pro klientův vůz. Do kalkulačky je potřeba zadat požadované údaje o automobilu, jako je jeho tovární značka, model, rok výroby, datum uvedení do provozu, obsah a výkon motoru atd. Dále údaje o klientovi, především jak dlouho má na své jméno sjednané povinné ručení a kolika nehod byl účastníkem.

Kdy nevybírat nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení může být pro klienty velkým lákadlem, ne vždy se však volba nejlevnějšího pojištění na auto vyplatí. Nejlevnější pojištění na auto přinese klientovi úsporu při pravidelných platbách za UNIQA povinné ručení, v případě vzniku pojistné události tomu však může být naopak. Nejlevnější povinné ručení má úzký rozsah služeb a nízké limity plnění. V momentě, kdy dojde k pojistné události, může klient svého rozhodnutí litovat.

Jak sjednat UNIQA povinné ručení

Nejjednodušším způsobem, jak sjednat povinné ručení UNIQA, je online sjednání. Klient si vše vyřídí z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Stačí vyplnit internetový formulář, do kterého klient zadá vyžadované informace a pojišťovna UNIQA zašle následně klientovi potřebné dokumenty. Tím je UNIQA povinné ručení sjednáno. UNIQA povinné ručení je také možné sjednat při návštěvě UNIQA pojišťovna pobočky. V případě, že klient upřednostňuje osobní kontakt, je sjednání na pobočce vhodným způsobem. Pracovník pojišťovny poskytne klientovi všechny potřebné informace a pomůže s výběrem správného produktu.

Jak zrušit povinné ručení UNIQA: Výpověď povinného ručení

Jak zrušit povinné ručení u některé z pojišťoven? Není-li klient spokojen s poskytovanými službami nebo pokud dostal výhodnější nabídku, podá pojišťovně UNIQA výpověď povinného ručení. Zrušení povinného ručení UNIQA má svá pravidla stanovená zákonem, která musí klient dodržet, aby bylo vše kladně a bez problémů vyřízeno.

Požadavek na zrušení povinného ručení UNIQA je pojišťovně nutné podat nejméně 6 týdnů před uplynutím lhůty platnosti smlouvy o sjednání povinného ručení UNIQA. Jiná situace nastává v případě, že klient nemá UNIQA povinné ručení sjednané déle než 2 měsíce. Tehdy může smlouvu vypovědět ihned bez udání důvodu.

UNIQA povinné ručení recenze a hodnocení firem klienty

Pokud klient váhá, zda je pro něj nejvhodnější pojišťovna UNIQA, při rozhodování mohou výrazně pomoci UNIQA povinné ručení recenze klientů. Hodnocení firem a recenze zákazníků, které jsou dostupné na webových stránkách, mohou klientovi nastínit obraz o fungování pojišťovny v případě pojistných událostí a poskytnout reálný pohled na konkrétní pojištění auta. Pro dohledání takových informací stačí zadat do internetového vyhledávače slovní spojení ,,UNIQA povinné ručení recenze klientů".

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA byla založena jako firma na zelené louce v roce 1993. Jedná se o univerzální pojišťovnu poskytující velký výběr pojištění. Brzy po založení společnosti došlo ke vzniku skupiny UNIQA Insurance Group, která se stala součástí velkého evropského pojišťovacího koncernu. UNIQA pojišťovna je partnerem pro více než 3 miliony klientů v České republice a na Slovensku.

Pojišťovna UNIQA nabízí řadu finančních produktů: nabízí a spravuje životní i neživotní pojištění osob i firem, penzijní spoření, investice, půjčky, stavební spoření nebo hypotéky. Se souhlasem České národní banky došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s.ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., jež se tak stala jejich novým pojistitelem.

Pojišťovna UNIQA kontakt

Pojišťovna má na svých webových stránkách www.uniqa.cz UNIQA kontakt. Jedním ze způsobů, jak kontaktovat, je telefonní linka dostupná ve všední dny od 8 do 18 hodin na čísle +420 488 125 125. Asistenční linka pro pojištění vozidel má číslo +420 272 101 020 a funguje non stop. Klient může využít UNIQA kontakt prostřednictvím internetového formuláře, který zveřejňuje pojišťovna UNIQA na webových stránkách www.uniqa.cz. Kromě toho mohou klienti kontaktovat pojišťovnu e-mailem na adrese info@uniqa.cz. Sídlo UNIQA pojišťovny se nachází na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. IČO pojišťovny UNIQA je 492 40 480.

UNIQA pojišťovna pobočky

Společnosti rozmístila UNIQA pojišťovna pobočky po celé České republice. Klient se nemusí bát, že by se v dostupném blízkém městě nenacházela pobočka UNIQA. UNIQA pojišťovna pobočky se nachází například v Brně, Berouně, Havlíčkově Brodě, Českých Budějovicích, Praze, Táboře, Ústí nad Labem, Třinci, Vsetíně, Zlíně, Jablonci, Jihlavě, Litoměřicích a mnoha dalších českých městech.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.