UNIQA povinné ručení online | uniqa.cz | VímVíc.cz

UNIQA povinné ručení

 • Možnost sjednat bezlimitní pojištění skel
 • Služba varování před nepříznivým počasím
 • Sleva 5 % při pojištění online
 • Slevy pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P
Spočítat cenu
Limit plnění 250 / 250 mil. Kč
Připojištění Ano
Asistenční služby Ano
Bonus 67 %

Výhody:

 • Sleva 5 % při roční frekvenci plateb povinného ručení
 • Možnost sjednat bezlimitní pojištění skel
 • Služba varování před nepříznivým počasím
 • Sleva 5 % při pojištění online
 • Slevy pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P
 • Možnost využití nezávazné kalkulace ceny povinného ručení

Reprezentativní příklad:

„Karel F. si sjednal povinné ručení na vůz Škoda Fabia s výkonem 81 kW a objemem motoru 1,2 l. Karlovi je 30 let, u UNIQA pojišťovny může získat povinné ručení od 5.988 Kč za rok.“

Připojištění:

 • Bezlimitní pojištění všech skel
 • Malá vlastní škoda
 • Pojištění odcizení
 • Totální škoda
 • Pojištění vandalismu
 • Pojištění živlu
 • Pojištění zavazadel
 • Úrazové pojištění
 • Asistenční služby PLUS
 • Právník do auta
 • Poškození zvířetem

Zákonné pojištění auta

Povinné pojištění auta je jedno z řady zákonných pojištění v České republice. Zákonné pojištění auta je celým názvem správně pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. Základní účel povinného pojištění auta je pojistná ochrana zdraví a majetku třetích osob, kterým byla způsobena škoda zapříčiněná provozem vozidla.

Podmínky sjednávání a plnění pojistné smlouvy zákonného pojištění auta v ČR upravuje zákon č. 168/1999 Sb., jenž kromě jiného stanovuje, že povinné ručení musí být uzavřeno pro každé vozidlo, které je provozováno na pozemní komunikaci včetně vozidel, která jsou pouze ponechána na pozemní komunikaci. Pojištění auta do zahraničí je zčásti veškeré autopojištění. Zelená karta uvádí, v jakých zemích platí povinné pojištění auta (pojištění auta do zahraničí).

UNIQA pojištění auta

Pojišťovna UNIQA je jednou z deseti největších pojišťoven v České republice. Společnost funguje na českém trhu již několik let a za tu dobu si získala pověst stabilního a spolehlivého poskytovatele nejrůznějších druhů pojištění. UNIQA pojišťovna má ve své nabídce UNIQA autopojištění, a to UNIQA pojištění auta i havarijní pojištění, pojištění domácnosti, cestovní pojištění, penzijní připojištění, životní i zdravotní pojištění. Vedle pojištění nabízí UNIQA také úvěry, investice, hypotéky nebo stavební spoření. V Evropě má UNIQA přes 15 milionů klientů.

V soutěži Zlatá koruna 2023 získala UNIQA dvě medaile pro finanční produkty. Se souhlasem České národní banky (ČNB) došlo ke dni 31. 8. 2021 ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stávají klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., která se tak stala jejich novým pojistitelem. Povinné ručení AXA se již nedá sjednat jako nový produkt. UNIQA je v Evropě oporou více než 15 milionu klientů v 18 zemích. Pojišťovna UNIQA zajišťuje přes 21 milionů smluv.

UNIQA povinné ručení auta

UNIQA povinné ručení je vhodnou volbou jak pro příležitostné řidiče, tak pro klienty, kteří tráví většinu svého času na cestách. UNIQA pojištění auta si může každý klient přizpůsobit podle svých požadavků a vybrat si z několika doplňkových připojištění.

UNIQA povinné ručení nabízí neomezený odtah v ceně pojištění, pojištění pneumatik, slevu 5 % online a non stop asistenční služby – vše v ceně UNIQA autopojištění. Povinné ručení (POV) od UNIQA si každý řidič může přizpůsobit vlastním potřebám. Na výběr je široká škála limitů pojistného plnění od základního ve výši 50 milionů Kč až do maximálního v sumě 250 milionů Kč. Klienti mohou využít nezávazný a snadný výpočet ceny pojistky na auto v povinném ručení kalkulačce nebo si nechat připravit cenovou nabídku po telefonu, případně na pobočce.

UNIQA povinné ručení Auto & pohoda

Drívě si klienti mohli vybrat pojistku na auto ze tří připravených balíčků UNIQA povinného ručení. Na pobočce nebo po telefonu získal klient bližší informace. Nyní je jedno UNIQA povinné ručení s názvem Auto & pohoda. Limity plnění se pohybují od nejnižšího 50 milionů Kč do maximálního plnění ve výši 250 milionů Kč.

Pojištění auta UNIQA nabízí širokou nabídku slev a zvýhodnění. Sleva 5 % při pojištění online, sleva 5 % při roční frekvenci placení pojištění, sleva 5 % pro držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P a sleva 5 % za věrnost (pokud má klient v UNIQA další pojištění, například pojištění majetku, životní pojištění, nebo jiné POV či havarijní pojištění). Pokud by klient ztratil zelenou kartu, není problém. Zelenou kartu je možné vyřídit zcela online na webových stránkách pojišťovny UNIQA.

Pokud si klienti nevybrali mezi variantami povinného ručení UNIQA, mohou zkusit například autopojištění ČPP povinné ručení nebo třeba povinné ručení Direct.

Parametry povinného ručení UNIQA

Jedním z důležitých aspektů, který by měl zvážit každý klient, než si sjedná UNIQA povinné ručení, jsou parametry povinného ručení. Právě tyto parametry určují nejen cenu povinného ručení UNIQA, ale ovlivňují, jak vhodné bude konkrétní pojištění vozu pro klienta. Při správném porovnání parametrů se může klientovi podařit sjednat to nejlepší povinné ručení na míru.

Limity plnění

Limit plnění je důležitým parametrem udávajícím hodnotu pojistného plnění v případě vzniku pojistné události. Řidičům, kteří používají automobil často a pravidelně, se vyplatí sjednat si UNIQA pojištění auta s vyšším limitem plnění a pokrýt tak v co nejvyšší míře všechna možná rizika, která by mohla na cestách vzniknout.

Limit plnění je u pojištění auta udáván dvěma čísly ve tvaru „100/100“, kdy první hodnota znamená maximální částku plnění v případě újmy na zdraví a druhá hodnota maximální částku v případě škody na majetku. UNIQA povinné ručení Auto & pohoda je nabízeno s těmito limity plnění od 50 milionů Kč do 250 milionů Kč.

Připojištění k povinnému ručení

Připojištění k povinnému ručení umožňují klientovi rozšířit rozsah poskytovaných služeb u sjednané pojistky na auto, případně zvýšit limity plnění. UNIQA pojišťovna nabízí různé možnosti připojištění v závislosti na zvoleném produktu autopojištění, které se mezi sebou dají kombinovat:

 • Bezlimitní pojištění skel
 • Malá vlastní škoda
 • Pojištění odcizení
 • Totální škoda
 • Pojištění vandalismu
 • Pojištění zavazadel
 • Pojištění živlu
 • Asistenční služby PLUS
 • Úrazové pojištění
 • Poškození zvířetem
 • Právník do auta

Spolu s autopojištěním si klient může současně sjednat i Úrazové pojištění pojistníka, které chrání klienta jako pojistníka v jakémkoliv vozidle, které řídí. U produktu UNIQA povinné ručení se dají sjednat další typy připojištění a vozidel na call centru či na pobočkách. Například krátkodobé pojištění vozidla pro cestu do zahraničí, povinné ručení na traktor či příspěvek na náhradní auto.

Asistenční služby

Asistenční služby mají sloužit řidičům v případě, že dojde k nehodě, poruše vozidla či jiné pojistné události. Nadstandardní asistenční služby získá každý klient s povinným ručením UNIQA Auto & pohoda v ceně. A s čím pomohou asistenční služby? S okamžitou pomocí při dopravní nehodě, s opravou defektu pneumatiky, s odahem vozidla po nehodě, dále nabízí pomoc v případě vybití baterie, dovoz paliva v případě jeho vyčerpání, pomoc při ztrátě klíčků, oprava poruchy na místě, náhradní vůz a pomoc s objednáním na STK nebo na výměnu pneumatik.

Bonus povinného ručení

Bonus povinného ručení slouží jako jakási odměna pro řidiče za jízdu bez nehod. Bonus povinného ručení je vypočítáván s ohledem na řidičskou zkušenost klienta – tedy počet měsíců, po které má sjednanou pojistku na auto u jakékoliv pojišťovny a fakt, zda se někdy v minulosti dopustil dopravní nehody. Bonus povinného ručení je klientům přiznáván za 12 po sobě jdoucích měsíců bez nehody a v případě, že se stanou jejím účastníkem, je naopak bonus snižován.

Jaké výhody přináší UNIQA pojištění auta

UNIQA povinné ručení přináší svým klientům velké množství výhod a slev. Klienti si mohou vybrat pojištění přesně podle svých představ díky různým limitům plnění povinného ručení UNIQA i široké nabídce možných připojištění.

UNIQA pojištění auta Auto & pohoda obsahuje pojištění pneumatik s limitem plnění 3.000 Kč s možností čerpání až 2× za rok, neomezený odtah vozidla při nehodě v ČR a na Slovensku bez finančního omezení i omezení vzdálenosti, pojištění malé či totální škody, službu varování před nepříznivými výkyvy počasí MeteoUNIQA a online hlášení pojistné události a sledování procesu vyřízení. To vše je v ceně pojistky na auto UNIQA.

Jak vybrat správné UNIQA pojištění vozidel

Dříve AXA povinné ručení zaniklo a klienti byli nuceni využívat pojištění auta UNIQA. Při výběru pojištění auta je důležité zvážit hned několik aspektů. Jak vybrat nejlepší pojištění vozidel? Jedním z těchto aspektů je rozhodně to, jak často klient používá automobil. Klientovi, který využívá automobil pouze příležitostně, stačí levnější základní verze povinného ručení UNIQA.

Naopak klient, jenž je na cestách denně a najezdí vyšší počet kilometrů, popřípadě cestuje do zahraničí, ocení UNIQA povinné ručení s vyššími limity plnění. Kromě četnosti cest by měl klient také zvážit, po jakých trasách se pohybuje. Na různých trasách mohou řidiči hrozit odlišná rizika a podle nich by měl volit připojištění. V neposlední řadě by měl zvážit i cenu povinného ručení UNIQA, a to především v souvislosti s obsahem pojištění a výší pojistného krytí.

Povinné ručení srovnání

Pokud si klient vybírá povinné ručení, při výběru může pomoci povinné ručení srovnání. Při srovnání povinného ručení je nutné brát v úvahu nejen cenu povinného ručení, ale i další důležité parametry, jako jsou limity plnění, rozsah asistenčních služeb, možnost připojištění a výše bonusu povinného ručení. V konečné fázi by měl klient porovnat cenu s obsahem jednotlivých pojištění auta a rozhodnout se pro to nejvhodnější vzhledem ke svým potřebám.

Povinné ručení kalkulačka

Pokud si není klient jistý tím, jaké povinné ručení si má sjednat, může mu pomoci povinné ručení kalkulačka online. Kalkulačka povinného ručení je internetový online formulář, který na základě zadaných parametrů vyčíslí cenu povinného ručení pro klientův vůz. Do povinného ručení kalkulačky online je potřeba zadat požadované údaje o automobilu, jako je jeho tovární značka, model, rok výroby, datum uvedení do provozu, obsah a výkon motoru atd. Dále údaje o klientovi, především jak dlouho má na své jméno sjednané povinné ručení a kolika nehod byl účastníkem.

Kdy nevybírat nejlevnější povinné ručení

Nejlevnější povinné ručení může být pro klienty velkým lákadlem, ne vždy se však volba nejlevnějšího pojištění na auto vyplatí. Nejlevnější pojištění na auto přinese klientovi úsporu při pravidelných platbách za UNIQA povinné ručení, v případě vzniku pojistné události tomu však může být naopak. Nejlevnější povinné ručení má úzký rozsah služeb a nízké limity plnění. V momentě, kdy dojde k pojistné události, může klient svého rozhodnutí litovat.

Jak sjednat UNIQA povinné ručení

Nejjednodušším způsobem, jak sjednat UNIQA pojištění auta, je online sjednání. Klient si vše vyřídí z pohodlí domova prostřednictvím internetu. Stačí vyplnit internetový formulář, do kterého klient zadá vyžadované informace a pojišťovna UNIQA zašle následně klientovi potřebné dokumenty.

Tím je UNIQA povinné ručení sjednáno. UNIQA povinné ručení je také možné sjednat při návštěvě UNIQA pojišťovna pobočky. V případě, že klient upřednostňuje osobní setkání, je sjednání na pobočce vhodným způsobem. Předem si může domluvit pojišťovna UNIQA kontakt. Pracovník pojišťovny poskytne klientovi všechny potřebné informace a pomůže s výběrem správného produktu.

UNIQA zrušení pojištění auta: Výpověď povinného ručení

Jak dát výpověď povinného ručení u některé z pojišťoven? Není-li klient spokojený s poskytovanými službami nebo pokud dostal výhodnější nabídku, podá pojišťovně UNIQA výpověď povinného ručení. UNIQA zrušení pojištění auta má svá pravidla stanovená zákonem, která musí klient dodržet, aby bylo vše kladně a bez problémů vyřízeno.

Požadavek na UNIQA zrušení pojištění auta je pojišťovně nutné podat nejméně 6 týdnů před uplynutím lhůty platnosti smlouvy o sjednání povinného ručení UNIQA. Jiná situace nastává v případě, že klient nemá UNIQA povinné ručení sjednané déle než 2 měsíce. Tehdy může smlouvu vypovědět ihned bez udání důvodu.

UNIQA povinné ručení recenze a hodnocení firem klienty

Pokud klient váhá, zda je pro něj nejvhodnější pojišťovna UNIQA, při rozhodování mohou výrazně pomoci UNIQA povinné ručení recenze klientů. Hodnocení firem a recenze zákazníků, které jsou dostupné na webových stránkách, mohou klientovi nastínit obraz o fungování pojišťovny v případě pojistných událostí a poskytnout reálný pohled na konkrétní pojištění auta. Pro dohledání takových informací stačí zadat do internetového vyhledávače slovní spojení „UNIQA povinné ručení recenze klientů“.

UNIQA pojišťovna

Pojišťovna UNIQA byla založena jako firma na zelené louce v roce 1993. Nejprve jako Česko-rakouská pojišťovna (do roku 2001) a poté jako UNIQA pojišťovna. Jedná se o univerzální pojišťovnu poskytující velký výběr pojištění. Brzy po založení společnosti došlo ke vzniku skupiny UNIQA Insurance Group, která se stala součástí velkého evropského pojišťovacího koncernu. UNIQA pojišťovna je partnerem pro více než 3 miliony klientů v České republice a na Slovensku. UNIQA v Evropě je oporou pro více než 15 milionů klientů v 18 zemích na našem kontinentu.

Pojišťovna UNIQA nabízí řadu finančních produktů: nabízí a spravuje životní i neživotní pojištění osob i firem, penzijní spoření, investice, půjčky, stavební spoření nebo hypotéky. Se souhlasem České národní banky došlo ke sloučení pojišťoven UNIQA pojišťovna, a.s., AXA životní pojišťovna a.s. a AXA pojišťovna a.s. ke dni 31. 8. 2021. Všichni klienti zanikajících společností se automaticky stali klienty společnosti UNIQA pojišťovna, a.s., jež se tak stala jejich novým pojistitelem. Dříve AXA povinné ručení se stalo pojištěním auta UNIQA. Povinné ručení AXA se již nedá sjednat jako nový produkt.

Pojišťovna UNIQA kontakt

Pojišťovna má na svých webových stránkách www.uniqa.cz pojišťovna UNIQA kontakt. Jedním ze způsobů, jak kontaktovat, je UNIQA infolinka dostupná v pracovní dny od 8 do 17 hodin na čísle +420 488 125 125. Asistenční UNIQA infolinka pro pojištění vozidel má číslo +420 272 101 020 a funguje non stop. Sjednání přes telefon je možné na telefonu +420 483 04 04 04 od 8 do 18 hodin v pracovních dnech. Škody je možné hlásit online nebo s virtuální asistentkou NIKI.

Klient může využít pojišťovna UNIQA kontakt prostřednictvím internetového formuláře, který zveřejňuje pojišťovna UNIQA na webových stránkách www.uniqa.cz. Kromě toho mohou klienti využít e-mailový pojišťovna UNIQA kontakt na info@uniqa.cz. UNIQA pojišťovna komunikuje elektronicky a moderně. Klient nemusí chodit na poštu. Dokumenty může doručit elektronicky zabezpečenou formou prostřednictvím E-podatelny. Sídlo UNIQA pojišťovny se nachází na adrese Evropská 810/136, 160 00 Praha 6. IČO pojišťovny UNIQA je 492 40 480.

UNIQA pojišťovna pobočky

Společnosti rozmístila UNIQA pojišťovna pobočky po celé České republice. Celkem jich je přes 130. Klient se nemusí bát, že by se v dostupném blízkém městě nenacházela pobočka UNIQA. UNIQA pojišťovna pobočky se nachází například v Brně, Berouně, Havlíčkově Brodě, Českých Budějovicích, Praze, Táboře, Ústí nad Labem, Třinci, Vsetíně, Zlíně, Jablonci, Jihlavě, Litoměřicích a mnoha dalších českých městech. UNIQA pojišťovna pobočky dokáží vyřešit oblast penzí, investicí, úvěrů a pojištění.

Jak sjednat povinné ručení?

1. Vyplníte jednoduchý fomulář

2. Vyberete ideální nabídku

3. Sjednáte si pojistku

VímVíc.cz - povinné ručení bez obav

Vaše bezpečí je u nás na prvním místě. Proto partnery pečlivě vybíráme a spolupracujeme pouze s ověřenými společnostmi.