Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS | rb.cz | VímVíc.cz

Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS

Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS nabízí klientům úrokovou sazbu 5,5 % ročně. Po založení běžného účtu se dá spořicí účet HIT PLUS snadno sjednat online.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 5,5 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • Od 0 Kč do 500.000 Kč – 5,5 %
  • Od 500.001 Kč a více – 0,01 %

Další informace:

Bonusový úrok 5,5 % získá klient při aktivním využívání účtu

Základní úroková sazba je 0,01 % p.a.

Spořicí účet HIT PLUS nemá žádné podmínky na minimální zůstatek

Podmínky spořicího účtu:

  • Sjednaný běžný účet
  • Pro získání bonusového úroku je potřeba aktivně využívat účet

Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS a úroková sazba

Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS nemá žádné podmínky pro minimální zůstatek. Záleží pouze na klientovi, jakou částku si chce spořit. Se službou Inteligentní Raiffeisenbank spoření je možné úplně automaticky převádět peníze mezi běžným účtem a Raiffeisenbank spořicím účtem HIT PLUS. Základní úroková sazba Raiffeisenbank spořicího účtu HIT PLUS je 0,01 % p.a. do výše vkladu 500.000 Kč. Klient však může získat bonusový úrok za splnění určitých podmínek.

Spořicí účet HIT PLUS s bonusovým úrokem je ve výši 5,5 % p.a. do výše vkladu 500.000 Kč. Pokud tedy klient splní požadované aktivity, získá celkový roční úrok ve výši 5,5 % do výše vkladu 500.000 Kč. Pro získání bonusového úroku na Raiffeisenbank spořicím účtu HIT PLUS musí klient zaplatit 3× za měsíc kartou a mít založený běžný účet u RB banky. Běžným účtem se myslí CHYTRÝ účet či AKTIVNÍ účet Raiffeisen bank.

Založení Raiffeisenbank spořicího účtu HIT PLUS

Založení Raiffeisenbank spořicího účtu HIT PLUS je možné pohodlně online nebo na některé z Raiffeisenbank poboček. Hlavní podmínkou pro založení Raiffeisen spořicího účtu HIT PLUS je mít založený běžný účet u RB banky. Pokud klient již má běžný účet u Raiffeisenbank, může si založit Raiffeisen spořicí účet HIT PLUS online ve svém mobilním nebo internetovém bankovnictví, případně na jedné z mnoha Raiffeisenbank poboček.

Nemá-li klient u RB založený běžný účet, může si jej založit online a následně si sjednat základní spořicí účet Raiffeisenbank HIT PLUS. Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít spořicí účty srovnání případně hodnocení firem a recenze dalších produktů Raiffeisen bank.

Klienti s Raiffeisenbank spořicím účtem XL mohou získat úrok ve výši 5,5 % také. Přestože Raiffeisenbank spořicí účet XL už není v nabídce RB banky, v online bankovnictví může klient změnit typ spořicího účtu na HIT PLUS. Změnu je možné provést i v mobilním bankovnictví.

Výhody Raiffeisenbank spořicího účtu HIT PLUS

Základní spořicí účet Raiffeisenbank HIT PLUS přináší řadu výhod. První z nich je jistě poměrně vysoká bonusová úroková sazba, která dosahuje 5,5 % za splnění podmínek. Klient má volnou ruku v tom, jakou částku si na Raiffeisenbank spořicím účtu HIT PLUS spoří. Další výhodou je, že k jednomu běžnému účtu si klient může založit 2 spořicí účty, z nichž jeden musí být Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS.

Není-li si klient jistý s výběrem toho nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořicí účty srovnání, případně si pročíst hodnocení firmy RB. Úspory na Raiffeisenbank spořicím účtu HIT PLUS jsou ze zákona chráněné do výše 100.000 EUR. Jestliže má klient Raiffeisenbank spořicí účet XL, který již není v nabídce banky, může přesto získat úrok 5,5 % p.a.

S Raiffeisenbank spořicím účtem XL může klient získat bonusový úrok ve výši 5,5 % p.a., když si ve svém internetovém nebo mobilním bankovnictví změnit spoření na spořicí účet top Raiffeisenbank HIT PLUS. Pro získání bonusového úroku je nutné splnit podmínky (aktivní využívání účtu).

Další druhy Raiffeisenbank spoření

RB banka má v nabídce kromě základního spořicího účtu top Raiffeisenbank HIT PLUS i další druhy Raiffeisenbank spoření. Je to termínovaný vklad s úrokem až 5,5 % ročně. Termínovaný vklad nabízí výši vkladu od 10.000 Kč až do 30 milionů korun.

Dalším typem spoření je stavební spoření Raiffeisenbank se státní podporou 10 % z vkladu. stavební spoření Raiffeisenbank poskytuje úrok 7,99 % p.a. Po 6 letech může klient využít finance na cokoliv.

Historie banky Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a.s. je univerzální banka působící na českém trhu od roku 1993, podle celkových aktiv je pátou největší bankou v ČR. Historie RB bank však sahá do 19. století. Dvě zkřížené koňské hlavy v emblému banky jsou symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. Raiffeisenbank je ze 75 % vlastněna rakouskou finanční skupinou Raiffeisen Bank International (RBI) a z 25 % rakouskou Raiffeisenlandesbank Oberösterreich.

RB bank nabízí služby a produkty jak fyzickým osobám, tak podnikatelům, malým firmám a korporacím. Spektrum produktů a služeb zahrnuje vedení osobních i firemních účtů, poskytování úvěrových, spořicích a investičních produktů, specifických finančních služeb a poradenství pro firemní klientelu a velké korporace. Raiffeisenbank má přes 1,8 milion klientů a 125 Raiffeisenbank poboček a klientských center.

Sloučení Equa bank a Raiffeisenbank a. s.

S účinností od 1. ledna 2022 došlo ke sloučení Equa bank a Raiffeisenbank a. s. Equa bank a. s. jako společnost zanikla a všechna práva i povinnosti ze smluvních vztahů přešla na společnosti RB bank a. s. S Equa bank se klienti potkávali i po 1. 1. 2022. Pod značkou Raiffeisenbank Equa bank poskytuje RB bank služby tak, jak je klienti znali v minulosti. Od 1. 7. 2023 není možné odeslat platbu ani zrealizovat inkaso s kódem banky 6100. Původní kód banky 6100 (patřící Equa bank) již není dostupný a všechny banky mají povinnost vyjmout kód banky 6100 od 1. 7. ze svých číselníků.

Webové stránky equabank.cz již taktéž neexistují. Při zadání webové stránky equabank.cz dojde k přesměrování na stránky RB banky www.rb.cz. Internetové a mobilní bankovnictví Equa bank je také nedostupné. Všechny finanční produkty a služby najdou klienti pouze v bankovnictví Raiffeisenbank. S dotazy ohledně zrušení kódu banky 6100 nebo s otázkami směřujícími na internetové bankovnictví Raiffeisenbank je možné obrátit se na Raiffeisenbank infolinku. Více informací a odpovědí na různé otázky jsou k dispozici na webové stránce www.rb.cz/spojeni-equa/osobni.

Raiffeisenbank kontakt

Klient může navštívit RB bank na jedné z mnoha Raiffeisenbank poboček, které jsou k nalezení po celé České republice. Pro rychlé vyřízení dotazů je sjednaný online chat v mobilním a Raiffeisenbank internetovém a bankovnictví. Raiffeisenbank kontakt má klientskou linku na telefonním čísle +420 412 440 000, která je v provozu každý den od 7 do 22 hodin.

Blokační linka Raiffeisenbank pro případ hlášení ztráty nebo zneužití karty je dostupná na číslech +420 412 446 402 nebo 844 112 233. E-mailová adresa pro obecné dotazy k bance a jejím produktům je info@rb.cz. ID datové schránky je skzfs6u a IČ Raiffeisenbank je 49240901. Centrála společnosti se nachází na adrese Raiffeisenbank a.s., Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4.

Equa bank kontakt

Při vstupu na webovou stránku equabank.cz dojde k přesměrování na stránku rb.cz. Equa bank kontakt již není rozdělený a přísluší mu kontakt na banku Raiffeisenbank. Sídlo banky se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b,140 78 Praha pod obchodním názvem Raiffeisenbank a.s. Kompletní seznam Equa bank Raiffeisenbank poboček a bankomatů, včetně adresy, se nachází na webových stránkách Equa bank Raiffeisenbank na rb.cz. Společnost Equa bank a.s. zanikla fúzí se společností Raiffeisenbank a.s. ke dni 1. 1. 2022. Finanční produkty nyní poskytuje společnost Raiffeisenbank, u které mohou klienti využít Raiffeisenbank kontakty.