Raiffeisenbank spořicí účet XL | rb.cz | VímVíc.cz

Raiffeisenbank spořicí účet XL

Raiffeisenbank spořicí účet XL nabízel bonusovou sazbu 3 % do 150.000 Kč. Již není v nabídce RB banky. Aktuální Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS má úrok 5,5 % p.a.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 3 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

 • Historické úročení spořicího účtu XL:
 • Od 0 Kč do 150.000 Kč – 3 %
 • Od 150.001 Kč do 500.000 Kč – 0,1 %
 • Od 500.001 Kč a více – 0,01 %

Další informace:

Úspory se připisovaly na spořicí účet měsíčně

Peněžní vklady jsou pojištěné do částky odpovídající 100.000 EUR

Peníze na účtu byly klientovi k dispozici kdykoliv bez výpovědní lhůty

Aktuální Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS má úrok 5,5 % p.a.

Podmínky spořicího účtu:

 • Historické podmínky spořicího účtu XL:
 • Založit si EXKLUZIVNÍ účet, PRÉMIOVÝ účet, CHYTRÝ účet nebo AKTIVNÍ účet
 • 2 doklady totožnosti
 • Bankovní účet v české bance
 • Mobilní telefon s internetem a fotoaparátem

Spořicí účet XL Raiffeisenbank již není v aktuální nabídce. Informace níže zde zůstávají pro případné porovnání spořicích účtů top Raiffeisenbank. RB banka má v nabídce nový produkt Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS s možností úroku ve výši 5,5 % p.a. Kompletní spoření Raiffeisenbank je k dispozici na webové stránce rb.cz.

Raiffeisenbank spořicí účet XL a úroková sazba

Na Raiffeisenbank spořicím účtu XL mohl klient manipulovat s penězi podle svých potřeb. Díky službě inteligentního Raiffeisenbank spořicího účtu XL mohl klient provádět chytré převody mezi běžným a spořicím účtem top Raiffeisenbank. Raiffeisen Bank poskytoval pro správu účtů internetové a mobilní bankovnictví. Při aktivním používání běžného účtu zhodnotil klient finance s bonusovou úrokovou sazbou ve výši 3 % u vkladů do 150.000 Kč. Co znamenalo aktivní využívání spořicího účtu XL Raiffeisenbank?

Pokud měl klient založený CHYTRÝ účet, AKTIVNÍ účet nebo studentský účet, pro získání roční bonusové sazby u Raiffeisenbank spořicího účtu XL bylo nutné splnit určité podmínky. Pro získání bonusového úročení na spoření Raiffeisenbank bylo třeba provést alespoň 3 transakce debetní nebo kreditní kartou v kamenném nebo online obchodě. Stačilo pouze platit nákupy kartou.

V případě, že měl klient založený PRÉMIOVÝ účet, pro aktivní využívání na něj muselo měsíčně přijít 50.000 Kč v jedné nebo maximálně ve dvou transakcích. V daném měsíci Raiffeisenbank technicky sečte dvě nejvyšší příchozí transakce na účtu. Pokud měl klient založený EXKLUZIVNÍ účet, pro aktivní využívání bylo třeba dosáhnout objemu vkladů a investic u Raiffeisenbank alespoň 1.500.000 Kč měsíčně. Není-li si klient jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořicí účty srovnání. Vhodným produktem může být například ČSOB Duo Profit.

Založení základního spořicího účtu Raiffeisenbank

Raiffeisen spořicí účet XL od již není aktivně nabízený. Založení základního spořicího účtu Raiffeisenbank bylo možné vyplněním online formuláře na stránkách www.rb.cz, anebo osobně na jedné z Raiffeisenbank poboček. K online sjednání bylo nutné pro RB bank připravit:

 • 2 doklady totožnosti (občanský průkaz, řidičský průkaz nebo cestovní pas)
 • Bankovní účet v jiné české bance
 • Mobilní telefon s připojením k internetu a fotoaparátem

Při sjednání Raiffeisen spořicího účtu XL mohl klient na Raiffeisenbank pobočce zanechat kontakt na sebe a banka následně sama kontaktovala klienty pro sjednání osobní schůzky. Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít spořicí účty srovnání.

Výhody Raiffeisenbank spořicího účtu XL

Své finance mohli klienti zhodnotit díky Raiffeisen Bank úrokovou sazbou ve výši 3 % p.a. Peníze na Raiffeisenbank spořicím účtu XL byly k dispozici po celou dobu RB spoření, a to bez výpovědní lhůty. Minimální zůstatek na účtu nebyl podmínkou. Zřízení, vedení i bezhotovostní platby byly zcela zdarma a bez poplatků. Vklady na RB spoření byly vždy pojištěné do částky odpovídající 100.000 EUR na jednoho klienta, to platít stále.

Dalším, velmi oblíbeným, produktem banky je půjčka Raiffeisenbank. Rychlá Minutová půjčka Raiffeisenbank je nabízena s úrokem od 6,7 % p.a. Klient si může půjčit od 5.000 Kč do 800.000 Kč na cokoliv, půjčka je bez poplatků za sjednání a vedení účtu. Spořicí účet XL Raiffeisenbank není aktivně nabízený, přesto jsou zde informace pro klienty, kteří jej nadále využívají. Není-li si klient jistý ve výběru vhodného produktu, mohou mu pomoci hodnocení firem a Raiffeisenbank recenze.

Spořicí účet top Raiffeisenbank ceník

Přestože všechny druhy spoření Raiffeisenbank mají spíše úrokové sazby, bude zde uveden spořicí účet top Raiffeisenbank ceník. CHYTRÝ účet je zdarma, u AKTIVNÍHO účtu RB se platí 49 Kč za měsíc, PRÉMIOVÝ účet je zpoplatněn částkou 250 Kč měsíčně a EXKLUZIVNÍ účet 750 Kč měsíčně. To byly osobní účty. Spořicí účet top Raiffeisenbank ceník je krátký a jednoduchý. Správa spořicího účtu Raiffeisenbank je v ceně.

Další druhy spoření u Raiffeisenbank

Raiffeinbank má ve své nabídce i jiné druhy spoření než základní spořicí účet Raiffeisenbank; termínovaný vklad, Raiffeisenbank stavební spoření a Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS. Poslední jmenovaný Raiffeisenbank spořicí účet HIT PLUS nabízí úrok až 5,5 % ročně do výše vkladu 500.000 Kč. Aby klient získal roční sazbu 5,5 %, musí 3× měsíčně zaplatit debetní nebo kreditní kartou. Zřízení i vedení spořicího účtu HIT PLUS jsou samozřejmě zdarma.

Dalším typem Raiffeisenbank spoření je termínovaný vklad, který má výhodnější úrok než běžný účet. Raiffeisenbank garantuje úrokovou sazbu po celou dobu trvání vkladu. Výše vkladu je od 10.000 Kč až do 30 milionů Kč. Klient může vést vklady vázaně na běžný účet, pro vedení vkladu můžete volit z 9 různých měn. Termínovaný vklad nabízí úrok až 5,3 % ročně, a to pro částky od 10 milionů korun do 30 milionů Kč.

Poslední možností Raiffeisenbank spoření je Raiffeisenbank stavební spoření s výhodným zhodnocením vkladů až 7,99 % ročně. Státní podpora je 10 % z vkladů, až 2.000 Kč ročně. Po 6 letech může klient využít uspořené peníze na cokoliv. 6 let je úrok z vkladů až 3,5 % ročně. Klientovo vklady jsou pojištěné až do částky 100.000 EUR. Pokud si klient není jistý, který produkt zvolit, s výběrem mohou pomoci Raiffeisenbank recenze a hodnocení firem.

Historie banky Raiffeisenbank

Raiffeisenbank a.s. je univerzální banka působící na českém trhu od roku 1993, podle celkových aktiv je pátou největší bankou v ČR. Historie RB bank však sahá do 19. století. Dvě zkřížené koňské hlavy v emblému banky jsou symbolem ochrany rodin shromážděných pod společnou střechou před zlem a životním ohrožením. Raiffeisenbank je ze 75 % vlastněna rakouskou finanční skupinou Raiffeisen Bank International (RBI) a z 25 % rakouskou Raiffeisenlandesbank Oberösterreich.

RB bank nabízí služby a produkty jak fyzickým osobám, tak podnikatelům a firmám. Spektrum produktů a služeb zahrnuje vedení osobních i firemních účtů, poskytování úvěrových, spořicích a investičních produktů, specifických finančních služeb a poradenství pro firemní klientelu a velké korporace. Raiffeisenbank má přes 1,8 milion klientů a 125 Raiffeisenbank poboček a klientských center.

Sloučení Equa bank a Raiffeisenbank a. s.

S účinností od 1. ledna 2022 došlo ke sloučení Equa bank a Raiffeisenbank a. s. Equa bank a. s. jako společnost zanikla a všechna práva i povinnosti ze smluvních vztahů přešla na společnosti RB bank a. s. S Equa bank se klienti potkávali i po 1. 1. 2022. Pod značkou Raiffeisenbank Equa bank poskytuje RB bank služby tak, jak je klienti znali v minulosti. Původní kód banky 6100 (patřící Equa bank) již není dostupný a všechny banky mají povinnost vyjmout kód banky 6100 od 1. 7. ze svých číselníků.

Webové stránky equabank.cz již taktéž neexistují. Při zadání webové stránky equabank.cz dojde k přesměrování na stránky RB banky www.rb.cz. Internetové a mobilní bankovnictví Equa bank je také nedostupné. Všechny finanční produkty a služby najdou klienti pouze v bankovnictví Raiffeisenbank. S dotazy ohledně zrušení kódu banky 6100 nebo s otázkami směřujícími na internetové bankovnictví Raiffeisenbank je možné obrátit se na Raiffeisenbank infolinku. Více informací a odpovědí na různé otázky jsou k dispozici na webové stránce www.rb.cz/spojeni-equa/osobni.

Raiffeisenbank kontakt

Pro rychlé vyřízení dotazů je nejvhodnější online chat v mobilním a internetovém bankovnictví na webové stránce rb.cz. Raiffeisenbank kontakt je buď na Raiffeisenbank infolince na telefonním čísle +420 412 440 000, anebo na e-mailové adrese info@rb.cz. Klientská linka funguje každý den od 7 do 22 hodin. Podezřelé a podvodné zprávy mohou klienti nahlásit na e-mailovou adresu phishing.report@rb.cz. Blokace karet a autentizačních prostředků pro přístup na účet nabízí Raiffeisenbank infolinka na telefonu +420 412 446 402 nebo 844 112 233. ID datové schránky je skzfs6u. Centrála banky se nachází na adrese Hvězdova 1716/2b, 140 78 Praha 4. IČ je 49240901.