O2 - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Údaje

Sídlo firmy:

Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 - Michle

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

60193336

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1994

Právní forma:

a.s.

Web:

www.o2.cz

O společnosti

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic je na českém trhu jedním z největších poskytovatelů ICT služeb - provozuje neuvěřitelných 8 milionů mobilních a pevných linek a má 2. největší mobilní síť s 5 miliony zákazníky.V řádu tisíců je i počet zaměstnanců - ve společnosti nachází práci kolem 5.000 zaměstnanců. A pořád jsou k dispozici volná místa, takže pokud by Vás kariéra v O2 zajímala, rozhodně čtěte dál!

O O2

Český koncern O2 Czech Republic patří pod finanční a investiční mezinárodní skupinu PPF. Široká škála služeb, odpovědný přístup a nejmodernějších technologie HSPA+ a LTE přispívají společnosti k velmi stálé a vysoké pozici na trhu. Svým zákazníkům nenabízí pouze mobilní služby. V rámci dceřiných společností poskytuje veřejnosti kupříkladu televizní služby (O2 TV, s.r.o.), elektronickou evidenci tržeb - EET (eKasa, s.r.o.) a další. Koncern O2 Czech republic působí také u našich východních sousedů pod názvem O2 Slovakia, s.r.o., které patří telekomunikační operátor pro byznys - O2 Business Services, a. s.

Další aktivity O2

Pro zachování společenské odpovědnosti velké korporace je nutné zaměřit se na specifické aktivity. O2 se již tradičně zapojuje v oblastech:

  • Bolt Start Up Development - startup generátor
  • Nadace O2
  • O2 Myslíme na lidi a přírodu

Aby společnost uspěla a byla důvěryhodná jak pro zákazníky, tak pro zaměstnance, je nutné dodržovat odpovědnost a férový přístup. Tím se také O2 snaží řídit, zejména v otázce dlouhodobého udržitelného podnikání.

Říká se o O2

Pokud by Vás lákala kariéra pro velkou telekomunikační společnost, je O2 jednou z možností. Se svýmí více jak 5000 zaměstnanci patří mezi největší firmy na českém trhu práce a tak je možnost zjistit i poměrně hodně zkušeností s prací v O2 přímo od zaměstnanců. Mezi zmiňovaná pozitiva patří platové podmínky, zázemí velké společnosti, benefity a často i pracovní kolektiv.

„Dobrý přístup k zaměstnancům, skvělé benefity, dovolená, osobní přístup."

Tak hodnotí kladné stránky O2 jeden ze zaměstnanců. Mezi negativa patří tlak na výkon, občas problémy s kariérním postupem, někomu také nemusí vyhovovat korporátní styl práce.

Moje O2

Pro obsluhu funkcí hlasového tarifu, O2 TV, IT řešení, internetu do mobilu i pro domácnost a další služby pro firmy (Elektronická evidence tržeb, správa vozového parku a další). Pro osobní použítí nabízí Moje O2 například možnosti přehledu vyúčtování, nastavení tarifu, zobrazení volných minut a SMS. Služba Moje O2 je dostupná i v mobilních zařízeních s iOS, Anroid či Windows Phone.

Historie firmy

Koncern O2 Czech republic je mladá společnost, která vznikla s názvem Telefónica O2 Czech Republic spojením 2 telekomunikačních společností - Český Telecom a Eurotel Praha. Za pár let začala společnost místní ISP (internet service provider) skupovat a od konce roku 2011 byly tyto prostředky odděleny do nové společnosti Internethome, s.r.o., která se zachvíli stala největším poskytovatelem bezdrátového internetového připojení v ČR.

Společnost zavedla od roku 2012 tzv. virtuální mobilní sítě. Začínala s provozem BLESKmobil. Aktuálně má O2 minimálně 5 virtuálních operátorů (BLESKmobil, ČEZ, Tesco Mobile, EMEA s.r.o. a O2 family). V minulosti působil v telekomunikační společnosti také Gorila mobil zaměřený na výhodné ceny datového připojení, kterou po několika měsících společnost "odpojila od přístrojů" a tím skončila jeho působnost.

O2 kariéra

Společnost O2 patří mezi top 20 nejziskovějších firem na českém území. Zaměstnává okolo 5 000 zaměstnanců a firma se tak stala velmi oblíbeným zaměstnavatelem. Nabízí velké množství nejrůznějších benefitů. Vedle práce, kterou u O2 můžete získat, vám nabídnou mimo jiné příspěvek na stravenky, tarif s neomezenými službami, skvělý kolektiv a pracovní prostředí a také 5 týdnů dovolené. Jestliže chcete nastartovat slibnou kariéru, stačí si vybrat ze široké nabídky volných míst.

Kde hledat volná místa v O2? Možnosti jsou jak na prodejnách, tak i na centrále v podobě IT centra, marketingu, dále v oblasti prodeje a zákaznických center. Mimo standardní benefity Vás také čekají vzdělávací kurzy v O2 HUBu, rozvojové programy či mentoring od manažerů z O2 i jiných firem. Také práce z domova, 3 dny sick days, placené volno na vlastní svatbu, při narození dítěte a při dalších životních událostech není O2 cizí.

V O2 najdou práci jak studenti a absolventi vysokých škol na stáže, tak i lidé hledající práci na plný úvazek. Zajímavá je i možnost praxe pro studenty středních škol, která může pomoci nastartovat kariéru nejen v O2.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Fotogalerie

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 6 dny
2.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Firma vám dá šanci si sáhnout na větší peníze než je u nás zvykem

Negativa firmy:

Bohužel podmínka toho ze si sáhnete na větší peníze je ze vy sami si sáhnete hluboko do kapes první měsíce jelikož všude jezdíte

před 20 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti O2 na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

systém Benefitů

Negativa firmy:

arogance a tlak na prodej ze strany nadřízených, nereálné prodejní plány, nízká mzda - zaměstnanec nedosáhne na provize - výsoké prodejní plány. Manažeři se o Vás vůbec nezajímají - zajímají je jenom prodeje. Žádný soukromý život. O2 = velké ZKLAMÁNÍ !!!

Doporučení pro management firmy:

Aby se více zajímalo o lidi.

před 28 dny
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - O2 konzultant - Praha
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek 3-4 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Poměrně slušné benefity, 18000 benefit bodů za rok, sleva na služby ( i když pořád by to mohlo být za náklady). Firma by mohla fungovat velmi dobře, má na to jak finance, tak potenciál, ale nadřízení (vedení) jsou absolutně mimo, firma těží jen na tom, že byla vybudována schopnými lidmi, teď už se jen snaží těžit, ale už to přestává stačit.

Negativa firmy:

Asi nejhorší na firmě je finanční ohodnocení. Průměrně si lidé na prodejnách vydělají méně, jak prodavačka v Lidlu. Což souvisí i s plány prodejů. Za 2 roky co jsem u firmy, plány vzrostly 2x a provize 2x klesly, nicméně klientů rapidně ubývá no a samozřejmě, že lidé nemají 2x takové platy. Takže nakonec denní rutina je taková, že na prodejnu chodí jen důchodci, naštvaní lidé kteří jsou posláni z linky (což je další problém na lince dělají nekompetentní lidi, kteří se zbavují zodpovědnosti), že na prodejně vše vyřešíme, takže z prodejen se stávají reklamační oddělení (a největší vtip je, že na prodejně nic nesmíme a musíme volat na linku). Tak a těmto lidem musíme nutit (nikoli nabízet, prodávat) nepotřebné služby a pokud tak neučiníte máte velký problém a kobereček s nadřízeným, proč si to ten člověk od Vás nekoupil. I přes to se najdou lidi, kteří si ve firmě vydělají, ale bohužel jsou na úrovni prodejců hrnců, což má opět za následek, že si jdou lidé stěžovat, samozřejmě na jinou prodejnu a těmto naštvaným lidem musíte nabízet služby, čímž je ještě více naštvete, ale když to neuděláte regionální manažer sebere peníze z platu vašemu vedoucímu, což má za následek samozřejmě naštvání vedoucího. Jako další negativum je absolutně nefunkční interní systém. V lepším případe se ta věc dá sepsat ručně a odeslat na jiné oddělení, které když má dobrou náladu, tak požadavek zpracuje, v horším případě objednávka zmizí, smaže se apod. no a Vy jste bez provizí (peněz) no a zákazník je naštván, protože mu nic nefunguje. A jelikož jste na prodejně, tak jste v první linii, kdy na Vás zákazníci řvou a nejlepší na tom vše je, že nemáte absolutně žádnou možnost s problémem něco udělat. Dříve se dalo alespoň hned zavolat na reklamační oddělení, teď se sepíše formulář a možná se zákazníkovi do 30 dnů někdo ozve, samozřejmě si toho hodně na prodejně vyslechnete. Vše pramení z jednoduchého problému, O2 nechce a nebude slušně platit, fluktuace je asi na nejvýší úrovni, co jsem kdy viděl no a vedení to vyřešilo tak, že už nabírá na pozice lidi bez maturity atd., což na určitých pozicích prostě není možné. Vedení je to ale jedno, jejich obrovské platy si prostě hýčkat budou a je jim jedno že mají denně na stole desítky výpovědí. Mohu pokračovat dále, ale to by bylo na bakalářskou práci. O2 ještě nějakou dobu takto fungovat bude moct, určití lidé na svých dobře placených místech se tam budou držet zuby nehty, ale dřív nebo později to vše padne a třeba už vedení nebude zaměstnance brát jako nějaký odpad. Některé kolegy jsem měl velmi rád a dobře se mi s nimi pracovalo, kdyby se vedení nechovalo takto sprostě, rád bych ve firmě dál byl. Rád jednám s lidmi a byl bych rád, kdyby se objevil slušný operátor, který se chová dobře jak k zákazníkům tak k zaměstnancům, bohužel O2 to není a tak jdu o dům dál.

Doporučení pro management firmy:

Važte si stálých zaměstnanců, chovejte se slušně a hlavně poslouchejte, co Vám podřízení říkají. To že je ohromná fluktuace není jen tak. Pokud to chcete řešit oslovte lidi, kteří jsou ve výpovědi, určitě Vám dají dobrou zpětnou vazbu.

před 1 měsícem
4.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

je to o tom co clovek chce a jak si za tim chce jit a o2 mu k tomu da prostor za me super, neco chci a jdu si po tom a mam prostor k tomu

Negativa firmy:

Zobrazit všechna hodnocení (116)

Pracovní nabídky

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Telekomunikace Média Technologie Služby