Údaje

Sídlo firmy:

Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 - Michle

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

60193336

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1994

Právní forma:

a.s.

Web:

www.o2.cz

O společnosti

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic je na českém trhu jedním z největších poskytovatelů ICT služeb - provozuje neuvěřitelných 8 milionů mobilních a pevných linek a má 2. největší mobilní síť s 5 miliony zákazníky.V řádu tisíců je i počet zaměstnanců - ve společnosti nachází práci kolem 5.000 zaměstnanců. A pořád jsou k dispozici volná místa, takže pokud by Vás kariéra v O2 zajímala, rozhodně čtěte dál!

O O2

Český koncern O2 Czech Republic patří pod finanční a investiční mezinárodní skupinu PPF. Široká škála služeb, odpovědný přístup a nejmodernějších technologie HSPA+ a LTE přispívají společnosti k velmi stálé a vysoké pozici na trhu. Svým zákazníkům nenabízí pouze mobilní služby. V rámci dceřiných společností poskytuje veřejnosti kupříkladu televizní služby (O2 TV, s.r.o.), elektronickou evidenci tržeb - EET (eKasa, s.r.o.) a další. Koncern O2 Czech republic působí také u našich východních sousedů pod názvem O2 Slovakia, s.r.o., které patří telekomunikační operátor pro byznys - O2 Business Services, a. s.

Další aktivity O2

Pro zachování společenské odpovědnosti velké korporace je nutné zaměřit se na specifické aktivity. O2 se již tradičně zapojuje v oblastech:

  • Bolt Start Up Development - startup generátor
  • Nadace O2
  • O2 Myslíme na lidi a přírodu

Aby společnost uspěla a byla důvěryhodná jak pro zákazníky, tak pro zaměstnance, je nutné dodržovat odpovědnost a férový přístup. Tím se také O2 snaží řídit, zejména v otázce dlouhodobého udržitelného podnikání.

Říká se o O2

Pokud by Vás lákala kariéra pro velkou telekomunikační společnost, je O2 jednou z možností. Se svýmí více jak 5000 zaměstnanci patří mezi největší firmy na českém trhu práce a tak je možnost zjistit i poměrně hodně zkušeností s prací v O2 přímo od zaměstnanců. Mezi zmiňovaná pozitiva patří platové podmínky, zázemí velké společnosti, benefity a často i pracovní kolektiv.

„Dobrý přístup k zaměstnancům, skvělé benefity, dovolená, osobní přístup."

Tak hodnotí kladné stránky O2 jeden ze zaměstnanců. Mezi negativa patří tlak na výkon, občas problémy s kariérním postupem, někomu také nemusí vyhovovat korporátní styl práce.

Moje O2

Pro obsluhu funkcí hlasového tarifu, O2 TV, IT řešení, internetu do mobilu i pro domácnost a další služby pro firmy (Elektronická evidence tržeb, správa vozového parku a další). Pro osobní použítí nabízí Moje O2 například možnosti přehledu vyúčtování, nastavení tarifu, zobrazení volných minut a SMS. Služba Moje O2 je dostupná i v mobilních zařízeních s iOS, Anroid či Windows Phone.

Historie firmy

Koncern O2 Czech republic je mladá společnost, která vznikla s názvem Telefónica O2 Czech Republic spojením 2 telekomunikačních společností - Český Telecom a Eurotel Praha. Za pár let začala společnost místní ISP (internet service provider) skupovat a od konce roku 2011 byly tyto prostředky odděleny do nové společnosti Internethome, s.r.o., která se zachvíli stala největším poskytovatelem bezdrátového internetového připojení v ČR.

Společnost zavedla od roku 2012 tzv. virtuální mobilní sítě. Začínala s provozem BLESKmobil. Aktuálně má O2 minimálně 5 virtuálních operátorů (BLESKmobil, ČEZ, Tesco Mobile, EMEA s.r.o. a O2 family). V minulosti působil v telekomunikační společnosti také Gorila mobil zaměřený na výhodné ceny datového připojení, kterou po několika měsících společnost "odpojila od přístrojů" a tím skončila jeho působnost.

O2 kariéra

Společnost O2 patří mezi top 20 nejziskovějších firem na českém území. Zaměstnává okolo 5 000 zaměstnanců a firma se tak stala velmi oblíbeným zaměstnavatelem. Nabízí velké množství nejrůznějších benefitů. Vedle práce, kterou u O2 můžete získat, vám nabídnou mimo jiné příspěvek na stravenky, tarif s neomezenými službami, skvělý kolektiv a pracovní prostředí a také 5 týdnů dovolené. Jestliže chcete nastartovat slibnou kariéru, stačí si vybrat ze široké nabídky volných míst.

Kde hledat volná místa v O2? Možnosti jsou jak na prodejnách, tak i na centrále v podobě IT centra, marketingu, dále v oblasti prodeje a zákaznických center. Mimo standardní benefity Vás také čekají vzdělávací kurzy v O2 HUBu, rozvojové programy či mentoring od manažerů z O2 i jiných firem. Také práce z domova, 3 dny sick days, placené volno na vlastní svatbu, při narození dítěte a při dalších životních událostech není O2 cizí.

V O2 najdou práci jak studenti a absolventi vysokých škol na stáže, tak i lidé hledající práci na plný úvazek. Zajímavá je i možnost praxe pro studenty středních škol, která může pomoci nastartovat kariéru nejen v O2.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 15 dny
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Konzultant - nechci uvést
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek 3-4 roky.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

motivace, benefity, stravenky, výplata včas, smlouva na dobu neurčitou, prémie přiznané ve výplatnici, mladý kolektiv, možnost kariérního růstu

Negativa firmy:

upřednostnění nováčků před stálými zaměstnanci, nesmyslně se navyšující provizní systém, práce často zasahuje do osobního života

Doporučení pro management firmy:

Važte si trochu víc lidí, kteří opravdu něco umí a nemají jen modré oči. Lepšího zaměstnavatele budeme těžko hledat, ale přístup k zaměstnancům je rok co rok horší.

před 22 dny
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti O2 na pracovní smlouvu 1-2 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pravidelný datum výplaty, stravenky, firemní tarif, 8h pracovní doba, flexiblita, mladý kolektiv

Negativa firmy:

Práce o víkendech

před 1 měsícem
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Operátor - prodej - Ústí nad Labem
Pracoval(a) jsem ve společnosti O2 na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2015.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Operátor call centra. Práce v u PC a se sluchátky na uších. Většinou po čase rutina. Dají se tam vydělat slušné peníze. Životnost operátorů je tam cca rok než utečou. Dobrý kolektiv, stravenky, dovolená 25 dní

Negativa firmy:

tlak na zaměstnance a plnění cílů. Někdy hodně nepříjemní zákazníci. I když nabízíte různé služby je to skoro vždy stejné

před 1 měsícem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Konzultant
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Firma se skvěle stará o své zaměstnance,férové ohodnocení,nespočet benefitů pružná prac.doba ( dle lokality)

Negativa firmy:

Některé měsíce nesmyslné prodejní plány a opravdu to není práce na 8hodin pokud ji děláte pořádně.

Doporučení pro management firmy:

Nastavovat plány dle aktuálních možností.

Zobrazit všechna hodnocení (104)

Zaměření firmy

Telekomunikace Média Technologie Služby