Údaje

Sídlo firmy:

Za Brumlovkou 266/2, 140 22 Praha 4 - Michle

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

60193336

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1994

Právní forma:

a.s.

Web:

www.o2.cz

O společnosti

Telekomunikační společnost O2 Czech Republic je na českém trhu jedním z největších poskytovatelů ICT služeb - provozuje neuvěřitelných 8 milionů mobilních a pevných linek a má 2. největší mobilní síť s 5 miliony zákazníky.V řádu tisíců je i počet zaměstnanců - ve společnosti nachází práci kolem 5.000 zaměstnanců. A pořád jsou k dispozici volná místa, takže pokud by Vás kariéra v O2 zajímala, rozhodně čtěte dál!

O O2

Český koncern O2 Czech Republic patří pod finanční a investiční mezinárodní skupinu PPF. Široká škála služeb, odpovědný přístup a nejmodernějších technologie HSPA+ a LTE přispívají společnosti k velmi stálé a vysoké pozici na trhu. Svým zákazníkům nenabízí pouze mobilní služby. V rámci dceřiných společností poskytuje veřejnosti kupříkladu televizní služby (O2 TV, s.r.o.), elektronickou evidenci tržeb - EET (eKasa, s.r.o.) a další. Koncern O2 Czech republic působí také u našich východních sousedů pod názvem O2 Slovakia, s.r.o., které patří telekomunikační operátor pro byznys - O2 Business Services, a. s.

Další aktivity O2

Pro zachování společenské odpovědnosti velké korporace je nutné zaměřit se na specifické aktivity. O2 se již tradičně zapojuje v oblastech:

  • Bolt Start Up Development - startup generátor
  • Nadace O2
  • O2 Myslíme na lidi a přírodu

Aby společnost uspěla a byla důvěryhodná jak pro zákazníky, tak pro zaměstnance, je nutné dodržovat odpovědnost a férový přístup. Tím se také O2 snaží řídit, zejména v otázce dlouhodobého udržitelného podnikání.

Říká se o O2

Pokud by Vás lákala kariéra pro velkou telekomunikační společnost, je O2 jednou z možností. Se svýmí více jak 5000 zaměstnanci patří mezi největší firmy na českém trhu práce a tak je možnost zjistit i poměrně hodně zkušeností s prací v O2 přímo od zaměstnanců. Mezi zmiňovaná pozitiva patří platové podmínky, zázemí velké společnosti, benefity a často i pracovní kolektiv.

„Dobrý přístup k zaměstnancům, skvělé benefity, dovolená, osobní přístup."

Tak hodnotí kladné stránky O2 jeden ze zaměstnanců. Mezi negativa patří tlak na výkon, občas problémy s kariérním postupem, někomu také nemusí vyhovovat korporátní styl práce.

Moje O2

Pro obsluhu funkcí hlasového tarifu, O2 TV, IT řešení, internetu do mobilu i pro domácnost a další služby pro firmy (Elektronická evidence tržeb, správa vozového parku a další). Pro osobní použítí nabízí Moje O2 například možnosti přehledu vyúčtování, nastavení tarifu, zobrazení volných minut a SMS. Služba Moje O2 je dostupná i v mobilních zařízeních s iOS, Anroid či Windows Phone.

Historie firmy

Koncern O2 Czech republic je mladá společnost, která vznikla s názvem Telefónica O2 Czech Republic spojením 2 telekomunikačních společností - Český Telecom a Eurotel Praha. Za pár let začala společnost místní ISP (internet service provider) skupovat a od konce roku 2011 byly tyto prostředky odděleny do nové společnosti Internethome, s.r.o., která se zachvíli stala největším poskytovatelem bezdrátového internetového připojení v ČR.

Společnost zavedla od roku 2012 tzv. virtuální mobilní sítě. Začínala s provozem BLESKmobil. Aktuálně má O2 minimálně 5 virtuálních operátorů (BLESKmobil, ČEZ, Tesco Mobile, EMEA s.r.o. a O2 family). V minulosti působil v telekomunikační společnosti také Gorila mobil zaměřený na výhodné ceny datového připojení, kterou po několika měsících společnost "odpojila od přístrojů" a tím skončila jeho působnost.

O2 kariéra

Společnost O2 patří mezi top 20 nejziskovějších firem na českém území. Zaměstnává okolo 5 000 zaměstnanců a firma se tak stala velmi oblíbeným zaměstnavatelem. Nabízí velké množství nejrůznějších benefitů. Vedle práce, kterou u O2 můžete získat, vám nabídnou mimo jiné příspěvek na stravenky, tarif s neomezenými službami, skvělý kolektiv a pracovní prostředí a také 5 týdnů dovolené. Jestliže chcete nastartovat slibnou kariéru, stačí si vybrat ze široké nabídky volných míst.

Kde hledat volná místa v O2? Možnosti jsou jak na prodejnách, tak i na centrále v podobě IT centra, marketingu, dále v oblasti prodeje a zákaznických center. Mimo standardní benefity Vás také čekají vzdělávací kurzy v O2 HUBu, rozvojové programy či mentoring od manažerů z O2 i jiných firem. Také práce z domova, 3 dny sick days, placené volno na vlastní svatbu, při narození dítěte a při dalších životních událostech není O2 cizí.

V O2 najdou práci jak studenti a absolventi vysokých škol na stáže, tak i lidé hledající práci na plný úvazek. Zajímavá je i možnost praxe pro studenty středních škol, která může pomoci nastartovat kariéru nejen v O2.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Fotogalerie

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 18 dny
1.0

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti O2 na plný úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Když máte štěstí tak kolektiv

Negativa firmy:

Plány nereálné, každodenní neskutečný tlak, buzerace, musite být neustále v práci (i o dovolené na telefonu a reagovat na emaily). O kariérním růstu si nechte zdát - nereálné. Práce od nevidím do nevidím. Hodně lží ze strany nadřízených. Musíte být morálně hodně zvrácený abyste vydělávali. Nejhorší pracovní zkušenost.

před 1 měsícem
1.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti O2 na zkrácený úvazek.
Pozitiva firmy:

Home Office, benefity

Negativa firmy:

Jen víc práce za méně peněz. Žádná finanční motivace. Vše se je zhoršuje, platy směšné. Na Vánoce nedostanete nic navíc.

před 2 měsíci
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

- Fajn kolektiv - díky doporučení a pomoci od manažerů možnost vyzkoušet i si i možnosti, které by mě s mým oborem vzdělání nenapadly - super školení

Negativa firmy:

- chtělo by to zapracovat na firemní kultuře a znalosti lidí mezi sebou

před 2 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti O2 na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jistota aspoň nějaké výplaty, pokud to člověk chytne tak dobrý kolektiv

Negativa firmy:

Mzda, pracovní doba.. Aby se člověk přehoupl přes nějakou rozumnou výplatu( alespoň 20 000 a výš, musí plnit nesmyslné denní plány nastřelené na "šílené" částky, které nelze splnit v případě že nemáte od rána do večera narvanou prodejnu potencionálními zákazníky, kteří opravdu samy od sebe něco chtějí. V drtivé většině případů Vás čeká opak tzn.: Zákazníci co chtějí dát výpověď, zákazníci co chtějí řešit, že jim něco nefunguje a nebo jim přišla špatně faktura( Při nejmenším si to jen myslí a budou se s Vámi za každých okolností hádat že mají pravdu), Důchodci, kterým nemůžete pomalu ani nic nabídnout ( jednak je Vám to hloupé 80ti leté babičce nabízet mobilní data když se jí klepou ruce u psaní SMS na 3310 a jednak firma neproplácí provize z prodeje starším lidem! )

Zobrazit všechna hodnocení (111)

Pracovní nabídky

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Telekomunikace Média Technologie Služby