Národní památkový ústav - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Vstup do světa zábavy

Národní památkový ústav

Národní památkový ústav (NPÚ) je státní příspěvkovou organizací a patří pod správu Ministerstva kultury České republiky. Jeho úkolem je chránit a pečovat o památky a památkově chráněná území, poskytovat odborné poradenství občanům a v neposlední řadě se věnuje také výzkumu. Mezi důležité úkoly patří správa určených hradů, zámků i klášterů a s tím spojená práce na jejich zpřístupnění veřejnosti, případně provozování.

Hodnocení Národní památkový ústav

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (3)

Historie společnosti

Český stát se začal zajímat o ochranu svých památek kolem roku 1850. Tehdy byla ve Vídni zřízena Centrální komise pro průzkum a uchování stavebních a uměleckých památek, která později vytvořila zemský úřad v Praze, Brně a Bratislavě. Pod činnost NPÚ spadala až do roku 1991 (kdy bylo vytvořeno Ministerstvo životního prostředí) také ochrana přírody. V roce 2009 získal NPÚ statut výzkumné organizace. Ústav spravuje národní kulturní památky, které se neustále rozrůstají.

NPÚ má v každém kraji územní odborné pracoviště a stálou práci v Národním památkovém ústavu našly stovky zaměstnanců, jejichž činnost doplňují částečně dobrovolníci. Kariéru v NPÚ můžete budovat v mnoha různých oborech, volná místa nabízí na pozici památkáře, referenta, úředníka, konzervátora, zahradníka, průvodce, personalisty nebo účetní. Organizace se věnuje také publikační činnosti (vydává odborné knihy a regionální časopisy) a pořádá vzdělávací kurzy.

Kariéra Národní památkový ústav

Pracoviště napříč všemi regiony nabízejí příjemný benefit v podobě stability státní organizace. Platové ohodnocení vaší práce v NPÚ je podle platové třídy, do které patříte. Lidé, kteří budují svou kariéru v NPÚ si cení především přátelského pracovního kolektivu, příspěvku na stravování, možnosti dalšího vzdělávání a bezplatných vstupů do památkových objektů pod správou organizace pro celou rodinu.

Práci najdete ve všech krajích České republiky. NPÚ poskytuje svým zaměstnancům jak plné, tak částečné úvazky, ale i brigády pro studenty během sezóny. V současnosti inzeruje Národní památkový ústav nejvíce volných míst na pozici průvodců po českých hradech a zámcích. Prohlédněte si pracovní nabídky a staňte se součástí kulturního dědictví Česka.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Valdštejnské náměstí 162/3, 118 00 Praha - Malá Strana

Velikost firmy:

1000 - 5000 zaměstnanců

IČ:

75032333

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 2003

Právní forma:

příspěvková organizace

Web:

www.npu.cz