ENERGETIKA TŘINEC - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

ENERGETIKA TŘINEC

Společnost ENERGETIKA TŘINEC je součástí průmyslového podniku Třinecké železárny, a.s., které mají dlouholetou tradici produkce hutních produktů v ČR.

Hodnocení ENERGETIKA TŘINEC

Přidat hodnocení

O ENERGETIKA TŘINEC

ENERGETIKA TŘINEC je energetická společnost, která vyrábí, rozvádí i distribuuje elektrickou energii, technologické páry, horkou vodu, provozní koupelenské a pitné vody, stlačený a dmýchaný vzduch. Další činností firmy je úprava topných plynů, které získávají díky vedlejší práci v hutní výrobě a výrobě zemního plynu. Věnuje se také výrobě a prodeji nebezpečných chemických látek a přípravků. Stejně jako mnoho jiných firem v odvětví, nabízí volná místa i ENERGETIKA TŘINEC, kde si můžete vybudovat kariéru ve výrobní činnosti, ale také v činnosti obchodní.

Historie firmy

Společnost má kořeny až v 19. století. Už v roce 1906 firma zprovoznila v Evropě jako první v pořadí elektrický vratný pohon. Během celého 20. století stále firma uváděla do provozu vodárny, čerpací stanice a také kyslíkárny. V roce 1993 se ENERGETIKA TŘINEC nechala převést na akciovou společnost. Dále se společnost stále rozšiřovala, stavěla nové linky, jedna byla postavena také v Polsku roku 2000, díky čemuž byla další práce pro nezaměstnané k dispozici. Ve společnosti jsou dohromady 4 vodárny, 2 elektrárny, čistírny, čerpací stanice, ocelárny a také rozmrazovna uhlí. Dceřiná společnost firmy Třinecké železárny, a.s. získala v roce 2015 titul Bezpečný podnik ohodnocený systémem řízení BOZP, který odpovídá předpisům platícím v ČR, ale i ve státech EU. Rok předtím se ve firmě ENERGETIKA TŘINEC zranil pouze 1 zaměstnanec, což bylo pro získání certifikátu zásadní. V zájmu společnosti je tedy bezpečnost práce a ochrana zaměstnanců, což je jeden z důležitých faktorů při hledání zaměstnaní, kde je náplní manuální práce.

ENERGETIKA TŘINEC kariéra

Společnost ENERGETIKA TŘINEC je jeden z nejstabilnějších zaměstnavatelů v České republice. V prvních 100 firem, které byly ohodnoceny v soutěži ČEKIA Stability Award, se v roce 2009 objevila i ENERGETIKA TŘINEC. Ocenění dokazuje, že má společnost nízké riziko úpadku a je z finanční i nefinanční stránky stabilní společností. Ocenění také zvýšilo prestiž pro kariéru v ENERGETIKA TŘINEC. Dnes má okolo 440 zaměstnanců a stále obsazuje volná místa.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Průmyslová 1024, 739 61 Třinec - Staré Město

Velikost firmy:

250 - 499 zaměstnanců

IČ:

47675896

Založení / Zapsání do OR*:

1. 3. 1994

Právní forma:

a.s.