Třinecké železárny - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Třinecké železárny

Třinecké železárny mají svou dlouholetou tradici a stabilní postavení mezi zaměstnavateli v Moravskoslezském kraji již od roku 1839. Nejen obyvatelé Třince nazývají tento úspěšný průmyslový podnik Werk. Progresivní vedení se podepisuje na trvalém rozvoji hutnického oboru a řadou prestižních, volných míst v Třineckých železárnách. Hutnické produkty vyráběné v těchto závodech jsou oceňovány špičkovou kvalitou a dostupnou cenou.

Hodnocení Třinecké železárny

Přidat hodnocení
před 2,5 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Třinecké železárny na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Platově to není špatné, dobrý kolektiv. Možnost kariérního růstu.Perspektivita. Benefity.

Negativa firmy:

Směnnost. Člověk nemá skoro žádný volný čas.

před 3,5 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec - Thp technik - Třinec
Pracoval(a) jsem ve společnosti Třinecké železárny na pracovní smlouvu 8-10 let, do roku 2016.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nic

Negativa firmy:

Klesajici mzdy

Doporučení pro management firmy:

Odejit

před 4,5 roky
2.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Třinecké železárny na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Mzda vždy včas a o jiných fakt nevím ...

Negativa firmy:

Všude jinde funguje protekce a známosti, ale tady to snad platí nejvíc

před 5 roky
2.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Třinecké železárny na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Líbi se mi že mi vychází vstříc s dovolenkama a nikdy jsem tsm neměl problém že by mi došly peníze pozdě.

Negativa firmy:

Někteří mistři a výše postavení lidi .. no škoda mluvit když si oblečou šedý pracovní oblek tak si myslí že jsou něco víc.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (16)

Hlavní oblast působení

Hlavní sídlo společnosti Třinecké železárny se nachází v Třinci, odkud všechno řídí. Budovat kariéru je ale možné také v ostatních provozovnách, které jsou rozdělené podle jejich výrobního zaměření. V rámci Třineckých železáren fungují například válcovny - v Ostravě, Kladně a v Bohumíně. Ve Starém Městě v Třinci provozují Třinecké železárny také Tažírnu oceli, jež se pyšní unikátní výrobní linkou. Dokonce se nově jedná o koupi dalšího závodu v Pardubickém kraji, kterému už dlouhodobě Třinecké železárny dodávají svou ocel.

Říká se o Třineckých železárnách

Současní a bývalí pracovníci chválí v hodnocení Třineckých železáren stabilitu firmy, benefity navíc a také stravování ve vybavených jídelnách. Někteří zaměstnanci vyzdvihují vynikající komunikaci s vedením společnosti. Volná místa v Třineckých železárnách je možné získat jak ve výrobě, tak i v administrativě a dokonce mají možnost budovat kariéru studenti a absolventi, pro něž mají připravené například letní brigády nebo různé odborné praxe, kde získají odborné zkušenosti po boku ostřílených pracovníků.

Zajímavosti o Třineckých železárnách

Třinecké železárny od 90. let minulého století také podporují český hokejový klub Oceláři Třinec, jež řadu let patří k hokejové jedničce v České republice. Třinecké železárny sponzorují nejen sport, ale také kulturní akce a nezapomínají ani na charitativní akce, jako je Srdce Evropy nebo Koncert lidí dobré vůle Velehrad.

Třinecké železárny dokonce otevřely v roce 1969 podnikové muzeum Třineckých železáren, v němž návštěvníci můžou vidět expozici historie závodu nebo exponáty výrobního zařízení aj.

Historie společnosti Třinecké železárny

V roce 1839 proběhl první odpich slévárenského železa, tehdy ještě v dřevouhelné vysoké peci, později nahradilo modernější vybavení. O pár let později, konkrétně v roce 1845, získaly práce Třinecké železárny ocenění za produkty prémiové kvality a v témže roce byla otevřena nová smaltovna. Na provozu železáren v Třinci se podepsala i druhá světová válka, protože během válečných let byla fabrika značně poškozena a následně znárodněna. V době Československa se začal přikládat těžkému průmyslu a strojírenství větší význam a to umožnilo růst produkce oceli, modernizaci kompletních hutních technologií i volná místa v Třineckých železárnách.

Kariéra v Třineckých železárnách

V současné době umožňují Třinecké železárny práci v mnoha profesních oborech a mimo jiné zaměstnávají téměř 7.000 zaměstnanců. Dokonce v Třinci funguje soukromá Střední odborná škola Třineckých železáren, jež nabízí jak obory ukončené maturitní zkouškou, tak i obory ukončené závěrečnou zkouškou. Pokud byste měli zájem budovat kariéru v Třineckých železárnách na místech určených pro specialisty, připravte se, že může být pohovor v angličtině. Firma pracuje se špičkovým vybavením a své zaměstnance dokáže náležitě ocenit.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Průmyslová 1000, 739 61 Třinec - Staré Město

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

18050646

Založení / Zapsání do OR*:

1. 4. 1839

Právní forma:

a.s.

Web:

www.trz.cz