Činoherní klub - kontakt, pracovní příležitosti | VímVíc.cz

Činoherní klub

Činoherní klub je pražské divadlo, které sídlí v samotném srdci Prahy u Václavského náměstí.

Hodnocení Činoherní klub

Přidat hodnocení

Činoherní klub - historie

Činoherní klub vznikl v roce 1965 jako součást Státního divadelního studia. Během pouhého roku od premiéry první uvedené hry Piknik se divadlo stalo vyhledávaným místem. Své kariéry si zde vybudovali jedny z největších jmen československého filmu v 60. letech, jako Josef Abrhám, Nina Divíšková, Věra Galatíková, Josef Somr nebo Libuše Šafránková.

Ačkoliv se tehdejší politická situace snažila do působení divadla zasahovat, divadlo přežilo a dodnes je jedním z nejnavštěvovanějších divadel v Praze.

Činoherní klub - současnost

Už od svého počátku se Činoherní klub prezentoval především hrami, které odrážejí aktuální společenské dění. Smích a precizně odvedená práce se staly symbolem tohoto divadla. Od roku 2003 dává také Činoherní klub možnost neprofesionálním hereckým a divadelním souborů, předvést svůj um.

Činoherní klub - vstupenky a otevírací doba

Vstupenky na jednotlivá představení si můžete koupit online na stránkách divadla, nebo přímo na pokladně divadla. Online vstupenku si v klidu z pohodlí domova můžete koupit a i rovnou vytisknout. K dispozici jsou levnější místa na stání i dražší místa na balkón.

Pokladna divadla je otevřená ve všední dny od 15:00 do 19:30, o víkendech (v sobotu i neděli) od 18:00 do 19:30.

Kontakt a kariéra

Na provoz divadla jsou třeba nejen herci a proto zde má šanci rozjet kariéru i řada jiných profesí. Činoherní klub můžete kontaktovat přímo na adrese Ve Smečkách 26 na Praze 1, nebo na emailu info@cinoherniklub.cz, či skrze telefon na čísle 296 222 128.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Ve Smečkách 26, 11000 Praha 1