Městské divadlo Brno | VímVíc.cz
Vstup do světa zábavy

Městské divadlo Brno

Městské divadlo Brno je repertoárové divadlo v Brně, které se specializuje na činoherní, hudební a obzvláště muzikálovou tvorbu. Najdete ho v Lidické ulici a působí v něm celkem tři divadelní soubory. Maximální kapacita divadla je 365 míst pro činohru a 680 pro soudobou hudební scénu.

Hodnocení Městské divadlo Brno

Přidat hodnocení

Historie Městského divadla Brno

Založení divadla se povedlo mladým nadšencům v čele s tenkrát pětadvacetiletým režisérem Milanem Páskem v květnu 1945. Tehdy se soubor jmenoval Svobodné divadlo na Falkensteinerově ulici. Jejich nejúspěšnější hrou byla Manon Lescaut od Nezvala a Plautův Lišák Psaudolus.

Na přelomu 20. a 21. století prošlo divadlo několika změnami technického i personálního charakteru. V devadesátých letech se MdB soustředilo především na muzikál, využívalo zejména absolventů oboru muzikálové herectví na JAMU. Vznikala autorská díla a převzaté světové muzikály. Nadále se přidávaly činohry: komedie, vážné kusy i moderní dramata.

I v současné době se divadlu velmi daří. Na jejich webu se můžeme dočíst, že od roku 1995 jsou vystoupení permanentně vyprodána a navíc v každém roce odehrají na 150 představení v zahraničí. Nejnovějším rozvojem bylo rozšíření o letní scénu – Biskupský dvůr nacházející se v historickém centru Brna. Brněnští kulturní nadšenci díky tomu mohou zažít kulturu pod širým nebem.

Městské divadlo Brno – kariéra a volná místa

V Městském divadle v Brně našlo práci několik stovek lidí, a nejde jen o herce a další umělce. V týmu mají třeba i právníka, účetní a nespočet personálu, který se stará o technický provoz divadla. Uvaděči, rekvizitáři, pokladní atd. V minulosti vypisovali výběrové řízení například na volná místa zvukaře či mzdové účetní.

Pokud máte zájem o místo v MdB, musíte zaslat písemnou přihlášku se strukturovaným životopisem poštou, odevzdat ji na recepci nebo poslat na e-mail. Pokud je vaším snem práce v divadle a MdB zrovna nemá vypsané pozice, můžete zkusit třeba Národní divadlo Brno.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Lidická 1863/16, Černá Pole, 602 00 Brno

Velikost firmy:

250 - 499 zaměstnanců

IČ:

00101397

Založení / Zapsání do OR*:

1. 7. 1973

Právní forma:

Příspěvková organizace

Web:

www.mdb.cz