Česká televize

Údaje

Sídlo firmy:

Na hřebenech II 1132/4, 147 00 Praha - Podolí

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

00027383

Právní forma:

Veřejnoprávní instituce (ČT,ČRo,ČTK)

O společnosti

Česká televize je veřejnoprávním médiem, které vysílá své pořady po celém území České republiky. Na televizních obrazovkách můžete naladit až 6 vysílacích stanic (ČT art, ČT :D, ČT sport, ČT 24, ČT 2, ČT 1). Témata pořadů jsou různorodá a vybrat si lze například české nebo zahraniční filmy, zpravodajství, politiku, sport, umění a kulturu a dokonce si vyberou i ti nejmladší diváci. Svou práci Česká televize rozšířila také o tzv. iVysílání, díky kterému můžete sledovat živé vysílání nebo si pustit nějaký pořad z archívu, pokud jste byli třeba v práci a nestihli ho.

Historie

Česká televize vznikla v lednu 1992 a její předchůdkyní byla Československá televize. Velkou událostí byla v roce 1996 dostavba televizního střediska na Kavčích horách a ČT mohla začít vysílat všechno z jednoho místa. Z původních třech vysílacích stanic se postupně rozšířila na dnešních šest. Kariéru v České televizi buduje skoro 3 000 zaměstnanců z různých pracovních pozic. Kontrolu a dohled nad činností ČT spadá pod Radu České televize, která dále volí generálního ředitele ČT. Dlouhodobě se také zabývá charitativní činností a pořádají například sbírku na pomoc dětem - Světlo pro Světlušku nebo Dobročinná akademie Paraple.

Kariéra v České televizi

Volná místa Česká televize nabízí nejen zájemcům z oboru žurnalistika nebo médií. Uplatnit se a najít práci mohou i technici, právníci, řidiči, osvětlovači a další. Pokud stále studujete, Česká televize nabízí různé stáže, které vám pomohu nastartovat kariéru. S vypracovaným životopisem pošlete i motivační dopis a čekejte než si vás pozvou na osobní pohovor. Zaměstnanci v ČT dostávají různé benefity v podobě příspěvku na sport nebo kulturu a dokonce v areálu nalezte posilovnu či lékaře. Volné místo v České televizi můžete získat nejen v Praze, ale také ve studiích v Brně nebo Ostravě.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
Zobrazit všechna hodnocení (8)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Média Televizní vysílání