Česká televize - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Česká televize

Česká televize je veřejnoprávním médiem, které vysílá své pořady po celém území České republiky. Na televizních obrazovkách můžete naladit jejích 6 vysílacích stanic (ČT art, ČT :D, ČT sport, ČT 24, ČT 2, ČT 1).

Hodnocení Česká televize

Přidat hodnocení
před 5 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní – Praha
Pracuji ve společnosti Česká televize na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

práce se zajímavými informacemi a mediálně známými osobnostmi, příležitost nahlédnout pod pokličku fungování veřejnoprávního média, zázemí kulturní instituce

Negativa firmy:

zdlouhavé schvalovací procesy, příliš zkostnatělý a konzervativní přístup, neposkytování konstruktivní zpětné vazby podřízeným - demotivace, časté změny a odchody zaměstnanců, nepříliš otevřené prostředí pro inovace a změny

Doporučení pro management firmy:

Otevřenější jednání se zaměstnanci, zavedení systematického přístupu v komunikaci a udělování zpětné vazby ve vztahu vedoucí - podřízený, větší otevřenost novým postupům, inovacím a nápadům jak v oblasti řízení lidských zdrojů, personálního managementu, tak i dílčích tematicky zaměřených oblastí

před 5 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká televize na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Arogance, přístup, jednání.

před 6 roky
5.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká televize jako stáž, do roku 2009.
Pozitiva firmy:

Kolektiv, spolehlivost

Negativa firmy:

Rychlost

před 6 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Technik studiové techniky – Kavčí hory
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká televize na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2018.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Skvělá práce se zajímavými lidmi Přátelské prostředí Vzájemné respektování se na pracovišti

Negativa firmy:

Systém plánování směn Často směny do noci

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (9)

Témata pořadů jsou různorodá, vybrat si lze například české nebo zahraniční filmy, zpravodajství, politiku, sport, umění a kulturu a pořady pro děti. Svou působnost Česká televize rozšířila také o tzv. iVysílání, díky kterému můžete sledovat živé vysílání nebo si pustit nějaký pořad z archívu online na počítači, notebooku, tabletu či mobilu.

Historie ČT

Česká televize vznikla v lednu 1992, kdy navázala na činnostČeskoslovenské televize. Velkou událostí byla dostavba televizního střediska na Kavčích horách v roce 1996. Díky ní totiž ČT mohla začít vysílat všechno z jednoho místa.

Začínala se třemi vysílacími stanicemi a postupně se rozrostla o další tři. Počet zaměstnanců ČT se dlouhodobě pohybuje okolo 3 000. Kontrola a dohled nad činností ČT spadá pod Radu České televize. Dlouhodobě se také zabývá charitativní činností, pořádají například sbírku na pomoc dětem - Světlo pro Světlušku nebo podporují Dobročinnou akademii Paraple.

Ceskatelevize.cz a iVysílání

ČT vnímá internet jako prostředek, jehož prostřednictvím má šanci oslovit a přitáhnout mladší diváky. Má totiž spolu s TV Barrandov ze všech televizních programů v Česku nejstarší publikum.

Od roku 2011 má každý program České televize svoje vlastní internetové stránky. Dohromady tvoří společný web Ceskatelevize.cz, jehož součástí je i služba iVysílání.cz, tedy videoarchiv původních pořadů ČT a možnost sledování toho, co se právě vysílá v televizi na všech programech ČT. K září 2018 byla ve videoarchivu k dispozici videa s délkou 3 900 dní a toto číslo každou minutu roste.

Česká televize – poplatky

Televizní a rozhlasové poplatky jsou již 11 let stejně vysoké. Platíme 45 korun měsíčně za rozhlas a 135 korun za Českou televizi na jeden přijímač. Pokud nevlastníte přijímač, poplatek platit nemusíte a naopak když ano, platíte bez ohledu na to, jestli se na ČT díváte.

ČT je financována občany, proto je povinna vytvářet pořady pro všechny členy společnosti. Zároveň musí vydávat objektivní zpravodajství, které poskytuje ověřené, ve svém celku vyvážené a všestranné informace.

Reklama na ČT

Česká televize má na rozdíl od konkurence v podobě společností jako Prima či Nova omezenou svobodu v oblasti získávání financí reklamami. Reklamy nejsou povoleny na ČT1, ČT24, ČT :D a ČT art (s výjimkou reklamy na kulturní či sportovní události), naopak povoleny jsou na programech ČT2 a ČT sport.

Na všech stanicích jsou ale povoleni (podle některých zdrojů silně nadužívaní) „sponzoři pořadu“. Ceník sponzoringu je veřejně přístupný. Pokud byste chtěli, aby se vaše logo objevilo na 10 sekund před a po vysílání například seriálu Sever, přijde vás to na 240 000 Kč za díl. A jestliže byste stáli o exkluzivitu, připlatili byste si ještě o dalších 72 000 Kč.

Zajímavostí je, že peníze z reklamy na ČT2 se odvádí Státnímu fondu kultury České republiky a finance z reklamy na ČT sport mohou být využity výhradně na výrobu a vysílání pořadů se sportovní tematikou.

Program České televize

Program ČT se dá pohodlně a přehledně najít přímo na stránkách ceskatelevize.cz. Výběr, nákup a přípravu pořadů mají v České televizi na starosti zkušení dramaturgové a určujícím kritériem pro výběr pořadů je podle stanoviska ČT vždy kvalita.

Mezi autorské pořady, které dlouhodobě slaví u diváků největší úspěch patří seriál Vyprávěj, kuchařská show Kluci a akci, talkshow Všechnopárty s Karlem Šípem nebo legendární vědomostní soutěž AZ-kvíz. V posledním roce snad úplně největší vlnu popularity zaznamenal kontroverzní seriál MOST! Petra Kolečka.

ČT :D a ČT art: Nejmladší programy

Jejich vysílání bylo zahájeno 31. srpna 2013 společně, protože spolu sdílí vysílací frekvenci. To znamená, že dětský kanál můžete naladit 06:00 do 20:00 a kanál soustředící se na umění denně od 20:00 do 06:00.

Televizní stanice ČT :D je určena divákům od 4 do 12 let a je nejsledovanější tuzemskou televizí ve skupině dětí tohoto věku. Vysílá pořady, filmy a dětské seriály vlastní i zahraniční tvorby, které denně sleduje zhruba čtvrt milionu dětí. ČT art je kulturní kanál České televize. Vysílá tvorbu studentů a pořady týkající se hudebního a výtvarného umění či divadla.

Proč (ne)upřednostnit ČT například před Novou

Jednoznačnou výhodou ČT je její zpravodajství, ať už na ČT1 nebo nonstop informování na ČT24. Česká televize podává nejobjektivnější informace s největším pokrytím zkrátka proto, že musí. Na rozdíl od TV Nova, které jde především o to, aby se na zprávy dívalo co nejvíce lidí. Potom jsme svědky reportáží typu „Voda v mrazu zmrzne“ nebo „Labradorce se narodilo osm štěňátek“.

V drtivé většině případů, kdy se někdo snažil zpochybnit objektivitu ČT bylo rozhodnuto v jeho neprospěch. Například student práv Petr Pražák v roce 2017 nebo v roce 2019 Šéf TV Barrandov Jaromír Soukup, který se musel ČT za dehonestující výroky omluvit.

Na druhou stranu, TV Nova má navrch například v rychlosti a četnosti vysílání zahraničních filmových novinek. Pokud se chcete podívat například na Marvel filmy, Nova je jasnou volbou.

Rada České televize

Vzhledem k tomu, že je ČT veřejnoprávní, musí mít kontrolní orgán. Rada ČT je tímto orgánem, jímž se uplatňuje právo veřejnosti na kontrolu činnosti České televize. Rada ČT má patnáct členů volených Poslaneckou sněmovnou. Rada se stará mimo jiné o:

  • Jmenování a odvolávání generálního ředitele
  • Schvalování rozpočtu České televize a kontrolu jeho plnění
  • Rozhodování o stížnostech týkajících se generálního ředitele
  • Dohlížení na plnění úkolů veřejné služby

Kariéra v České televizi

Nabídka práce v ČT není neobvyklým jevem. Hodně pozic je možné vykonávat také brigádně nebo na zkrácený úvazek. Zaměstnanci ČT dostávají různé benefity v podobě příspěvku na sport nebo kulturu a dokonce v areálu nalezte posilovnu či lékaře. Volné místo v České televizi můžete získat nejen v Praze, ale také ve studiích v Brně nebo Ostravě.

Česká televize je moderní a dynamickou společností, která si bere to nejlepší ze své šedesátileté historie a zároveň se neustále rozvíjí. Stojíme o každého, kdo má chuť být toho součástí.

– Petr Dvořák, generální ředitel

Česká televize – volná místa

Volná místa Česká televize nabízí zájemcům nejen z oboru žurnalistiky nebo médií. Uplatnit se a najít práci mohou i technici, právníci, řidiči, osvětlovači a další. Pokud stále studujete, Česká televize nabízí různé stáže, které vám pomohu nastartovat kariéru. S vypracovaným životopisem pošlete i motivační dopis a čekejte, že vás pozvou na osobní pohovor.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Na hřebenech II 1132/4, 147 00 Praha - Podolí

Velikost firmy:

2 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

00027383

Právní forma:

Veřejnoprávní instituce (ČT,ČRo,ČTK)