Student Agency - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Student Agency

Student Agency, patřící pod Student Agendy holding a.s., zajišťuje moderní způsob cestování. Konkrétně má na starosti provozování autobusové dopravy pod značkou RegioJet a provoz prodejního a rezervačního systému pro autobusovou a vlakovou dopravu.

Hodnocení Student Agency

Přidat hodnocení
před 5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Student Agency na plný úvazek, do roku 2019.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Mladý kolektiv,člověk se podíval do světa

Negativa firmy:

absolutně žádné přestávky,mzdové ohodnocení které bylo přislíbeno nebylo,zmatky no prostě katastrofa! pozici stevarda nedoporučuji.

Doporučení pro management firmy:

nedoporučuji

před 5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Student Agency na plný úvazek, do roku 2019.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Žádná pozitiva to nemá.

Negativa firmy:

Vysoké nároky, mizerný plat, benefity oproti jiným firmám žádné. Nejhorší zkušenost!

před 5 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Student Agency na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Žádné

Negativa firmy:

Přestávky řidiče neexistují, Ridic musí nafasovat bufet,vyčistit záchod vysat, vytrit, umýt autobus,vyměnit autobus,dotocit vodu do kavovaru a dozachodu stejná hadice,nafasovat do kavovaru a to vše musí udělat do 45 minut o své zákoně přestávce není čas ani na vymoceni pak založit klienty a bát se promluvit se stewartem protože pořád někdo po vás slidi prostě firma úžasná

před 6 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Junior manager – Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Student Agency na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Vynikající kolektiv kolegů, parta je zde opravdu skvělá a vzniklá přátelství fungují i po odchodu ze společnosti. Dobrá image firmy v životopise. Relativně kvalitní technické zázemí.

Negativa firmy:

Negativa bych rozdělil na dva hlavní problémy - management a celková výše mzdy. Oboje spolu souvisí, protože vedení firmy si vůbec neváží lidí, kteří chtějí pro firmu dlouhodobě dělat i za tak nízkou mzdu. Než aby alespoň lehce přidali služebně starším, tak se jich radši zbaví a naberou nové za míň... Výše mzdy je odpovídající tak max pro okresní město, nikoli krajská města a Prahu s Brnem, odkud je stejně nejvíc zaměstnanců. Nejvyšší management tlačí na za každou cenu co nejmenší náklady. Nemá ponětí o tom co a jak dělá střední management a už vůbec ne o tom, co obnáší práce řadových zaměstnanců, především stev, řidičů a prodejců. Střední management je fraška - jedná se zejména o bandu nevzdělaných (v oboru dopravy) kamarádek, které si vzájemně snaží vyhovět. O dopravě a procesech v ní nemají páru, všechno jsou to buď bývalé stev a nebo jejich kamarádky. Ve vysoké míře se uplatňuje bossing, když je to nutné pro odstranění dotyčného tak i přímo šikana. Systém osobního ohodnocení demotivující. Často je porušován zákoník práce.

Doporučení pro management firmy:

Zamyslete nad přístupem k vlastním zaměstnancům a konečně si jich začněte vážit! Vyháníte velký počet lidí, kterým na firmě záleží a dýchali by pro ní, i za tu směšně nízkou mzdu, kterou dostávali.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (23)

Student Agency Travel k. s., která vznikla v květnu 2019 převzala část aktivit Student Agency. Zprostředkovává zahraniční pobyty a také je prodejcem letenek i zájezdů. Společnost je považována za jedničku na trhu přepravních a cestovních služeb. Poskytováním profesionálních a kvalitních služeb si získala oblibu u svých zákazníků a na trhu je už přes 20 let.

Historie společnosti

Víte, jak začal příběh Student Agency? V roce 1993 nastartoval student Radim Jančura svou kariéru a vrhl se do podnikání se zahraničními pobyty au-pair. Díky tomuto nápadu vznikla roku 1996 cestovní společnost Student Agency.

Podnikatel přidal k zahraničním pobytům také jazykové a pracovní. Žluté autobusy se ihned dostaly do podvědomí široké veřejnosti díky výraznému designu a neobvyklým autobusovým službám. O 2 roky později začala společnost nabírat zájemce na volná místa také na Slovensku. V roce 2009 už ostřílený podnikatel Radim Jančura rozšířil dopravu i na železniční koleje, kde dodnes jezdí známé žluté vlaky.

Student Agency vlaky a autobusy

Vlaky a autobusy, které spadají pod Student Agency provozuje RegioJet. RegioJet zaznamenává v posledních letech masivní růst z hlediska počtu přepravených cestujících. Například za rok 2018 firma přepravila 9,7 miliónu cestujících, což znamená meziroční nárůst o 29 %.

Se žlutými autobusy a vlaky se můžete vypravit po Česku nebo například do zemí jako je Francie, Holandsko, Itálie, Lucembursko či Maďarsko. Největším konkurentem Student Agency je v oblasti autobusové přepravy v Česku FlixBus.

Student Agency vs. FlixBus

Konkurence v podobě FlixBusu přibyla Student Agency v roce 2017. Bojují spolu o přízeň zákazníků například na trase Praha-Liberec nebo Praha-Plzeň a na mnoha linkách do zahraničí. Zelené autobusy zaujmou cestující, pro které je nejdůležitější cena nebo dostatek místa na nohy. Většina zákazníků se ale shoduje na tom, že RegioJet ale nabízí celkově lepší servis

V květnu 2019 došlo mezi těmito firmami k přiostření. Společnosti RegioJet a Student Agency podaly totiž žalobu k městskému soudu v Praze na společnost FlixBus kvůli nekalosoutěžnímu jednání a podnákladovým cenám, kterými se podle nich dlouhodobě snažili vytlačit ostatní dopravce působící na českém trhu.

Podle znaleckých posudků, které si nechal RegioJet vypracovat, a které jsou přílohou žaloby, jezdil FlixBus déle než rok po svém příchodu na trh za ceny, které pokrývají jen 55 % nákladů.

Zajímavé na tom je, že se v minulosti Student Agency dopustila stejného prohřešku, ze kterého obviňuje FlixBus. Podle rozhodnutí krajského soudu v Brně musela zaplatit firmě Asiana 11,7 milionu korun za to, že ji v letech 2007 a 2008 vytlačila z trhu autobusové dopravy na trase Praha-Brno.

Student Agency Travel – letenky a dovolené

Radim Jančura oznámil v květnu 2019 změnu struktury společností v holdingu Student Agency. Důvodem údajně byl rozvoj aktivit v dopravě a větší transparentnost hospodaření vůči bankám i veřejnosti. Od té doby má prodej letenek, zájezdů a zahraničních pobytů na starost výhradně Student Agency Travel. Konkrétně nabízí:

  • Zájezdy všeho druhu (exotika, lyže, autem Evropou, poznávací)
  • Last minute dovolené
  • Letenky
  • Pronájem aut

České dráhy vs. žluté vlaky

Vzhledem k pověsti, které se u nás těší České dráhy s věčně nefungující klimatizací a zpožděními, to RegioJet neměl na vlakovém trhu moc těžké. RegioJet obvykle bývá spolehlivější variantou.

Servis a komfort je ve žlutých vlacích nesrovnatelně lepší než ve starších modelech vlaků Českých drah, které můžete potkat na mnoha trasách. Dostanete noviny zdarma, máte dost prostoru, klimatizaci a fungující wi-fi. Na druhou stranu nemá RegioJet zdaleka takové pokrytí jako České dráhy a spoje bývají plné několik dní předem. Cena je jen zanedbatelně vyšší než ve druhé třídě Českých drah.

Pracovní a au-pair pobyty od Student Agency

Student Agency vznikla jako zprostředkovatel au-pair pobytů a věnuje se jim do dnes. Zajišťují nejen samotné pobyty, ale také dopravu, pojištění na cesty a podporu po celou dobu pobytu v zahraničí.

Tyto zahraniční pobyty jsou skvělou příležitostí pro mladé lidi, kteří chtějí cestovat, získávat nové zkušenosti a známé a zdokonalovat se v cizím jazyce nebo si zajistit zahraniční praxi. Destinace, které Student Agency nabízí, jsou například Evropa, USA, Kanada a Nový Zéland. Jestli zvažujete práci v zahraničí, podívejte se také na článek Průměrná mzda v USA.

Kontakt a pobočky Student Agency

Student Agency má po celé České republice přes 30 poboček, na kterých si můžete pořídit jízdenky. Na vybraných z nich vám pomohou i se zakoupením letenek, dovolené, studijních a pracovních pobytů či zprostředkováním víza.

Centrála Student Agency se nachází v Brně, konkrétně na Nám. Svobody 86/17. Kontaktovat můžete Student Agency na e-mailu: info@studentagency.cz nebo na telefonním čísle +420 542 42 42 42.

Student Agency kariéra

Se zvyšujícím se počtem klientů se zvyšuje i počet volných míst a pracovních nabídek Student Agency. Kariéru si zde mohou zaměstnanci budovat na pevných základech firmy a získat praxi prací pro značku známou u nás i ve světě. Firma udává nové trendy v cestování a stále na trh přichází s inovacemi, o které mají cestující zájem.

Chcete se profesně realizovat ve stabilní, dynamické a silné společnosti a podílet se na dalším zkvalitňování a rozšiřování služeb Student Agency?

Hodnoty Student Agency jsou klientský přístup, učení se, týmová spolupráce a zodpovědný přístup k zisku společnosti. Pokud je sdílíte, podívejte se hodnocení společnostii.

Volná místa ve Student Agency

Ať už vás láká Student Agency jako taková, Regiojet nebo Student Agency Travel, pracovních příležitostí je tu mnoho. Můžete pracovat jako obchodní konzultant, prodejce letenek, řidič, stevard/ka v autobusech nebo třeba elektromechanik.

A jaké firma nabízí benefity? Jsou to různé zaměstnanecké slevy, firemní akce, příspěvek na stravování nebo také výuka cizích jazyků. Pokud vás společnost zaujala, neváhejte a přečtěte si, jaká volná místa jsou stále aktuální.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

náměstí Svobody 86/17, 602 00 Brno

Velikost firmy:

1 000 - 1 500 zaměstnanců

IČ:

25317075

Založení / Zapsání do OR*:

11. 11. 1996

Právní forma:

k.s.