Spolana - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Spolana

Společnost Spolana a.s. je továrna na chemikálie, sídlící v Neratovicích. Jedná se o jediného výrobce PVC a kaprolaktamu v ČR.

Hodnocení Spolana

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (1)

O společnosti Spolana

Ve společnosti Spolana a.s. se svým výrobním areálem s rozlohou 260 hektarů nachází práci v současné době více jak 700 pracovníků. Zabývá se především exportem výrobků na trhy Evropské unie, při zachování co nejnižších logistických nákladů. Export tvoří přes 80 % prodaných výrobků. Mimo výrobu PVC a kaprolaktamu se zabývá i výrobou vysoce kvalitních průmyslových hnojiv (na bázi síranu amonného). Vzhledem k produkci škodlivin při výrobě je v zájmu společnosti i jejího vlastníka minimalizace dopadů na životní prostřední. Spolana a.s. je dobrovolně přihlášená v programu Responsible care a získala také certifikát v oboru systému řízení ochrany životního prostředí dle normy EN ISO 14001:2004.

Historie firmy

Historie Spolany sahá až do roku 1898, kdy byla v Neratovicích založena továrna na výrobu mýdla, svíček a olejů. Díky přítomnosti vody z Labe v blízkosti továrny se zde vyskytovaly výborné podmínky pro chemickou výrobu. Ještě před polovinou 20. století se rozjíždí výroba chlóru a po znárodnění v roce 1945 vzniká Spolana. Od 60. let je zahájena výroba pesticidů. Vrchol nastal v letech 1970 až 1976 a to zejména výrobou PVC. Při povodních v roce 2002 dochází k úniku desítek tun chemikálií a na nátlaky ekologických organizací dochází k omezování výroby a změně portfolia. Od roku 2001 do roku 2006 patřila Spolana Unipetrolu a v současné době je majitelem PKN Orlen.

Spolana kariéra

Práce ve Spolana nabízí kariérní příležitosti v oboru chemického průmyslu. Volná místa se týkají různých oborů, od výroby po správu, právo i marketing. Mezi benefity Spolana patří například 5 týdnů dovolené, možnost kariérního postupu, závodní stravování a další. Spolana poskytuje zázemí a jistotu velkého podniku.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Práce 657, 27711 Neratovice

Velikost firmy:

500 - 999 zaměstnanců

IČ:

45147787

Právní forma:

a.s.