Synthesia - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Synthesia

Synthesia, společnost patřící pod koncern Agrofert, je předním evropským výrobcem kvalifikované chemie.

Hodnocení Synthesia

Přidat hodnocení
před 4 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Synthesia na plný úvazek, do roku 2019.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Vcelku dobré portfolio benefitů, dobrá kantýna. 25 dní dovolené, 8 hodinová pracovní doba

Negativa firmy:

Firma definitivně zamrzla v minulém tisíciletí. Neosobní přístup k zaměstnancům. Jakmile se rozhodnete dát výpověď stane se z Vás třídní nepřítel. Extrémní dohled na docházku, jakýkoliv pozdní příhod skoro smrtelný hřích. Komunikace k zaměstnanci je na bodě nula, spíš pod nulou. Chyba se nehledá, hlavní je určit viníka a potrestat. Žádné proškolování zaměstnanců, prostě Vám dají podepsat papír, že Vás proškolili. Chybí proaktivní řešení problémů, ale pouze reaktivní.

před 5 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Synthesia na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zajímavé produkty a trhy.

Negativa firmy:

Trvalý přístup k zaměstnancům jako k podvodníkům. Chyby se nepromíjí. Kdo chce odejít je zrádce a jakykoliv kontakt s ním je trestán.

Doporučení pro management firmy:

Obměna top managementu.

před 6 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Trainee program - dělník a technik - Rybitví
Pracoval(a) jsem ve společnosti Synthesia na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2016.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Plat vždy 8 pracovní den na účtě již od 1993. Stravování v závodní jídelně za symbolické ceny, případně možnost odběru mraženého jídla na pracoviště. Benefity - Unišek, vstupenky do divadla, závodní lékař. Vjezd s kolem až na pracoviště. Týden dovolené navíc. Hojná možnost práce přes čas - lze vybrat i formou volna. Nikde v areálu není pásová výroba - práci si lze částečně organizovat a plánovat. Na některých pracovištích lze o nočních spát. Na některých pracovištích jsou pří výrobě prostoje až několik hodin, takže lze při práci studovat, či si přivydělávat na internetu.

Negativa firmy:

Odbory jsou na straně zaměstnavatele - vedoucí odborů jsou již nepracující důchodci, proto jim nezáleží co se vyjedná, ale kolik dostanou oni. V letech 2007-2014 mzda nerostla, v roce 2015 vzrostla plošně o 2,5%, v roce 2016 vzrostla plošně o 2,7%. Jedny z nejnižších platů v Pardubicích. - 14 000 hrubého bez příplatků na základní dělnické pozici (Laborantky o 2 tisíce méně). Minimální příplatky za nebezpečné prostředí - na některých pracovištích je velmi vysoké riziko přiotrávení se jedovatými plyny. Někde je vysoká pravděpodobnost onemocnění plic a jater při dlouhodobém výkonu práce na pracovišti - z vlastní zkušenosti. Nedostatečné ochranné pomůcky - rouška proti prachu na látky mutagenní a látky vysoce toxické k životnímu prostředí s dlouhodobými následky. Celkové vybavení většiny provozů je ve velmi špatném technickém stavu. Provozy jsou velmi znečištěné často toxickými látkami. Pracuje zde čím dál větší podíl zahraničních pracovníků. Úplně vše co se do Synthesie nakoupí má prioritu Cena - ne kvalita.

Doporučení pro management firmy:

Přemýšlet do budoucna. Ptát se na názory zaměstnanců přímo, zprostředkovaně vzniká očividně informační šum. Dohnat výši mzdy alespoň na horší Pardubický průměr. Nakupovat věci dle kvality, ne dle ceny - to je asi nejrychlejší cesta do záhuby. Restrukturalizovat odbory. Bezpečnost na pracovišti lze zvyšovat nakoupením kvalitnějšího vybavení - přísnějšími postihy zaměstnanců a různými zákazy se docílí spíše opačného efektu. Těžko zde radit, kdo neviděl neuvěří. Občas jsem si říkal jestli Synthesia nějaký management má.

před 6 roky
3.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Synthesia na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Možnost rychlého kariérního růstu díky silné vlně lidí odcházejících do důchodu. Zkušenosti napříč obory se získávají pod dohledem odborníků rychle.

Negativa firmy:

Vedení vojenského stylu, důraz na dohled nad zaměstnanci.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (4)

Poskytuje produkty a služby na globální úrovni, což jim umožňuje trvale zvyšovat hodnotu společnosti.

Synthesia je odpovědným zaměstnavatelem, který klade důraz na týmovou kooperaci a osobní rozvoj zaměstnanců. K zaměstnancům se chovají s úctou a dle etických norem. Dobře si totiž uvědomují, že spokojení, vysoce kvalifikovaní a motivovaní zaměstnanci jsou základem jejich úspěchu.

Společnost Synthesia je ekologicky odpovědná firma - dělá vše s ohledem na životní prostředí. Důležitá součást podnikání je pro ni udržitelný rozvoj společnosti. V rámci společenské odpovědnosti podporují neziskové a vzdělávací aktivity v našem regionu.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Semtín 103, 530 02 Pardubice

Velikost firmy:

1 500 - 3 000 zaměstnanců

IČ:

60108916

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1994

Právní forma:

a.s.