Biocel Paskov - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Lenzing Biocel Paskov a.s.

Společnost Lenzing Biocel Paskov leží na Moravě, na severovýchodě České republiky. Jsme součástí skupiny Lenzing – mezinárodně působící společnosti. To pro nás znamená maximální společenskou odpovědnost: Jako významná společnost značně přispíváme k rozvoji hospodaření a tím k prosperitě lidí. Usilujeme o ochranu životního prostředí a podporujeme sociální projekty a vzdělávací iniciativy.

Hodnocení Lenzing Biocel Paskov a.s.

Přidat hodnocení

Historie Lenzing Biocel Paskov, od papírové buničiny k viskózové buničině

Výroba buničiny má v Paskově dlouholetou tradici a to díky bohatému zdroji dřeva v České republice. Dnešní závod byl uveden do provozu v roce 1983 jako továrna na výrobu papírenské buničiny. Lenzing investoval několik set milionů eur, aby změnil tento závod na moderní biorafinérii, která vyrábí buničinu pro viskózová vlákna. Téměř tři čtvrtiny dřevní suroviny pochází z České republiky. Buničina se vyrábí ze smrku – a to výlučně z kontrolovaného a udržitelného lesního hospodářství.

Energeticky soběstačná výroba

Lenzing Biocel Paskov je v současnosti z pohledu elektřiny a tepla téměř zcela energeticky soběstačný. Potřebná energie pochází z biomasy ze dřeva. Elektřina, která se nespotřebuje při provozu závodu, se dodává do distribuční soustavy. Biorafinérie Paskov je příkladem optimálního využití přírodní obnovitelné suroviny – dřeva.

Kariéra

Společnost Lenzing Biocel Paskov je založena na lidech se zkušenostmi a vizemi. Vytvářejí strukturu naší společnosti. Staňte se její součástí! Práce ve společnosti Biocel Paskov je výbornou příležitostí pro kariéru v oboru výroby, ale i oblasti prodeje, technologií a dalších.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Místecká 762, 739 21 Paskov

Velikost firmy:

250 - 499 zaměstnanců

IČ:

26420317

Založení / Zapsání do OR*:

20. 12. 2000

Právní forma:

a.s.