Hledáte volná místa v Planeo Elektro? | VímVíc.cz
Drogerie, kosmetika a vůně do bytu

PLANEO Elektro

PLANEO Elektro patří mezi oblíbené prodejce značkové spotřební elektroniky, domácích elektrospotřebičů i telekomunikační a kancelářské techniky. Veškeré zboží naleznou zákazníci jak v kamenných prodejnách, tak v e-shopu. V portfoliu služeb nabízí obchody i hudební nástroje, hodinářské zboží nebo velkoobchodní prodej a servis. Kreativní práce v PLANEO slibuje obchodnímu týmu nové příležitosti, rozvoj a inovace v oblasti prodeje elektroniky. Vysoký standard služeb dokazuje certifikát kvality.

Hodnocení PLANEO Elektro

Přidat hodnocení
před 20 dny
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Prodejce – Polička
Pracoval(a) jsem ve společnosti PLANEO Elektro na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2024.
Nedoporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zaměstnanecké slevy na výrobky určitých značek, komplet nová prodejna s novým přátelstkým kolektivem kolegů.

Negativa firmy:

Nejistota výdělku, zvláště na nové prodejně. Na nové prodejně téměř nemožné plnit svůj % plán k přidání bonusů. Rád jsem odešel po skončení zkušební doby. Poté se totiž zřejmě projeví rivalita, aby si každý vydělal... Lidí totiž na malou prodejnu chodí málo. Často cizinci, kteří česky úplně neumí. Většina se jen podívá a odejde ..

před 11 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti PLANEO Elektro na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zocelí Vás to, uvědomíte si vlastní hodnotu a to, že nechcete mrhat svým drahocenným časem v této firmě, která zaspala dobu.

Negativa firmy:

Ve firmě pracuji jak prodejce. Ze začátku mně bylo řečeno, že budu mít krátký x dlouhý týden. A světe div se, ono to tak nebylo. V krátkém týdnu chodím do práce čtyři dny, i když mi bylo řečeno, že budu chodit dva dny. V dlouhém týdnu chodím do práce šest dní, při čemž se má správně chodit pět dní. Musíte plnit časový fond hodin, i když Vás od hodin neplatí. Když se dotážete, proč tomu tak je, tak je Vám řečeno, že se jede podle toho, jak se pracuje na Fastu v Říčanech u Prahy. Další "super" věci je to, že jak máte dovolenou, tak Vám za ní strhávají peníze, takže pak za čtrnáct dní dovolené, máte o 4 000,- méně. Co se týče chování nadřízených k podřízeným, tak to je úplný děs. Nejlépe řeší všechno o Vás, bez Vás za Vašimi zády. Vedoucí se k Vám chová, jako by jste byli kus hadru. Přesčasy nejsou proplacené, Práce ve skladu, uklízení prodejny a vystavování zboží, to vše děláte zadarmo. Platí Vás jenom z prodeje. V praxi to funguje tak, že když třebas zákazníci nechodí, což se teď stává často, jste v práci třebas dva dny za sebou za padesát korun na den. Zázemí pro zaměstnance je další nechutný zážitek. Kuchyně je špinavá tak, že se nedá už ani uklidit. Věčně nejsou na prodejnu dodávané toaletní papíry, ubrousky na utíraní rukou, prostředky na uklízení, sáčky do koše, atd. Pak Vám nadřízený řekne, že si to máte koupit ze svých peněz. Co se týče vrácení zboží, tak Fast a.s. jde na ruku svým zákazníkům, což je na úkor Vás prodejců. Veškeré vrácené zboží, které jste předtím prodali konkrétně Vy, se Vám odečte z tržby, tím pádem i z výplaty. Stejně tak když zákazník, kterému byl vystaven dobropis, dojde na prodejnu, tak se stornuje Váš prodej, takže najednou můžete mít i mínus 15 000,- z tržby za den. Samozřejmě jsou zde i Mystery zákazníci, kteří dbají na to, aby jste obsluhovali přesně podle učebnicových příkladu. Pokud to nesplníte, tak Vám mohou z výplaty strhnout i 5 000,-. Teď si řekneme něco o odměňovacím systému. Musíte plnit tři základní pilíře. MM - money makery - t.j. zboží, které musíte prodávat a z něj pak máte více peněz do výplaty. Přísko - t.j- různé druhy příslušenství. PZ - t.j. prodloužené záruky. Když nesplníte některý z pilířů, automaticky se Vám odečte určitá částka z Vaší výplaty. Celkově tuto práci hodnotím asi tak, že jste nuceni doprošovat se lidí, aby si kupovali to, co chce Váš nadřízený, jste neustále tlačení do plnění záruk, splátek, příslušenství. Když to sečtu a podtrhnu. NIKOMU Z VÁS NEDOPORUČUJI PRACOVAT V TÉTO SPOLEČNOSTI, ZAMĚSTNANEC JE BRANÝ JAKO PODŘADNÁ ONUCE, KTERÉ JE NAHRADITELNÁ ZA JINOU ONUCI.

před 2 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti PLANEO Elektro na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

zaměstnanecké ceny

Negativa firmy:

před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti PLANEO Elektro na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Zaměstanecké nákupy

Negativa firmy:

Nepravidelné směny, nemůžete si pomalu naplánovat osobní život na týden dopředu. 60Kč stravenky na 12hodinouvou směnu jsou urážka! Nesmyslně nastavené cíle a naprostá neprůhlednost odměňovacího systému. Patetické vedení a lži z manažerských pozic. Hora práce, za kterou neuvidíte ani korunu (přeceňování, vystavování zboží, a ktomu jste ješte napůl skladník), půl dne strávite prací zadarmo (novodobá otročina). Pokud nechodí zákazníci, odejdete domů možná tak s brekem, ale ne s něčím, čemu by se dalo říkat ''platové ohodnocení'' (budete rádi za vzduch pomaštěný větrem). Nečekejte v této firmě jinou jistotu, než že se po Vás bude chtít víc a víc práce za nulový příplatek. Nikdy nenastvujete prst, protože Vám hned chňapnou celou ruku. Nikomu bych v životě práci v PLANEO ELEKTRO/ FASTU nedoporučila.

Doporučení pro management firmy:

Dosazujte na manažerské pozice lidi, kteří na to mají dostatečné vzdělání, předpoklady a umí si zorganizovat vlastní práci (předpokládá se od nich, že budou práci organisovat dalším asi 40 lidem!).Je naprosto nepředstavitelné, když na nejnižší pozici ve firmě je vyžadována úspěšná maturitní zkouška, aby ji manažer neměl. Přestaňte zaměstancům neustále mlžit a lhát. Vytvořte řádný rozpad odměn, ať je jasné, kde se ztratila půlka výplaty. Vylezte z jeskyně a přestaňte znásilňovat naši planetu nesmyslným plýtváním papáru. Odstraňte z inzerátů flexibilní pracovní dobu, protože ta ve Vaší společnosti neexistuje. Je naprosto běžné, že směny na dalsí měsíc se zaměstanci dozvídají 3dny před konce měsice a ještě se Vám v nich budou vrtat. Krátký/dlouhý týden neexistuje. Je to dlouhý a ještě delší. Takže lži o snaze skloubit práci a osobní život si také strčte za klobouk, člověk je rád, že se jde domů vyspat. Jistotu stabilního zaměstnání také doprtučím z inzerátu vzmazat, neboť jsou to prázdné kecy. Další věc, která mi nejde na mozek je, jak si můžete dovolit odmítnout proplatit cestovní náklady na zkoušku, kterou pro výkon pozice musíte absolvovat?! Každému, kdo pro FAST/PLANEO pracoval je jasné, že kdo má v hlavě, velice brzo prokoukne Vaše lži a rozloučí se s Vámi. Ten kdo v ní nemá, vidí v této společnosti budocnost. Pak to vypadá, jak to vypadá. Zavěrem bych dodala, že horší vedení než ve společnosti FAST jsem ve své pracovní kariéře ješte nezažila.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (38)

Historie společnosti

PLANEO Elektro patřící pod FAST ČR zajišťuje prodej značkových produktů od předních výrobců elektroniky a domácích spotřebičů. Významným mezníkem byl rok 2002, kdy se firma FAST dostala do 50 největších firem a drží si stabilní pozici na 17. místě s tržbami okolo 2,8 miliard korun. Společnost FAST ČR v současné době distribuuje téměř 70 mezinárodních značek, přičemž u dvaceti jedna z nich je výhradním dovozcem pro Českou a Slovenskou republiku. Firma FAST nabízí pod značkou PLANEO Elektro volná místa v mnoha oblastech. Slibuje školení, motivaci i zajímavý profesní rozvoj.

Kariéra v PLANEO Elektro

Kariéra v PLANEO Elektro může mít mnoho podob, od prodejce v kamenné prodejně až po manažerská místa s rozhodovacími pravomocemi. Atraktivní platové ohodnocení práce v obchod PLANEO Elektro dává tomuto zaměstnavateli punc stability. Zaměstnanci si pochvalují například bezproblémovou komunikaci, přátelský kolektiv či spravedlivý přístup ze strany vedení firmy. Kariéru v PLANEO Elektro smíte budovat po celé republice nebo na Slovensku. Kromě Bratislavy poskytuje PLANEO Elektro volná místa ve skladech v Praze, Brně a kamenných prodejnách strategicky umístěných ve větších městech jako je například Ostrava.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Černokostelecká 2111/131, 100 00 Praha - Strašnice

Velikost firmy:

1 000 - 1 500 zaměstnanců

IČ:

26726548

Založení / Zapsání do OR*:

22. 10. 2002

Právní forma:

a.s.

Web:

planeo.cz