Penny Market - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Penny Market

Údaje

Sídlo firmy:

Počernická 257, 250 73 Radonice

Velikost firmy:

5 000 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

64945880

Založení / Zapsání do OR*:

25. 1. 1996

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Penny Market s.r.o. je velkoobchodní řetězec prodejen s širokou nabídkou potravinářského i nepotravinářského sortimentu.

O firmě

Společnost Penny Market je původem německá firma, která patří mezi dceřinou společnost mezinárodního obchodního řetězce REWE Group se sídlem v Kolíně nad Rýnem. V České republice najdeme více než 350 prodejen Penny Market, ve kterých nacházi práci tisíce zaměstnanců. Společnost rozšířuje nabídku každý týden o nové akční zboží z oblasti potravin i spotřebního zboží. Nabízí převážně české značky a zboží od českých výrobců, v prodejnách naleznete přibližně 2 000 položek v celé šíři potravinářského sortimentu. Stejně jako mnoho jiných obchodních řetězců, i Penny nabízí volná pracovní místa.

Penny Market neustále investuje a renovuje, aby se jejich klienti cítili v supermarketu mnohem útulněji. Proto pro rodiny s dětmi, zařídil dětský koutek přímo v prodejně. Vy si v klidu můžete nakoupit a o Vaše děti bude dobře postaráno. Prozatím lze najít prodejny pouze v Praze a v Mělníku, ale během 2 let má v plánu zmodernizovat i další prodejny.

Produkty Penny

Podobně jako jiné diskonty, i Penny Market se zaměřuje na co nejlevnější zboží, akční slevy a výhodné nákupy. Toho společnost dociluje zejména sortimentem vlastních značek Penny. Řada těchto výrobků je připravena odborníky speciálně pro Penny a patří mezi ně:

 • Penny (různé zboží)
 • Nealkoholické nápoje TANJA
 • Mléčné výrobky Boni
 • Uzeniny Řezníkův talíř
 • Zabijačkay
 • NA GRIL
 • Masné výrobky DOBRÉ MASO
 • Karlova Koruna
 • Naturalia

Dále nabízí vlastní pečivo, BIO výrobky, víno a non-food produkty. Penny pak nabízí samozřejmě i zavedené značky, které také umisťuje do akčních nabídek a letáků.

Říká se o Penny

Podobně jako mnoho jiných obchodních řetězců, i Penny je zaměstnanci hodnocen kladně i záporně, dle typu práce nebo kolektivu. Mezi hlavní pozitiva však zaměstnanci zmiňují, že Penny nabízí navýšení platu, stravenky, karty k soutěžím pro zaměstnance. Z pohledu vedoucích pracovníků pak najdeme v hodnocení i velmi pozitivní názory, že je práce naplňuje a baví. Ohledně záporů se najdou vždy drobné neshody s vedením, náročnost práce a tlak, který mohou způsobit i zákazníci. Také s načasováním směn a plněním plánu mohou být horší zkušenosti. Mimo tyto negativa však Penny market patří, alespoň z pohledu zkušeností s prací, k lépe hodnoceným řetězcům.

Penny aktuální leták

Všechno zboží, které je pro daný týden ve slevě, inzeruje Penny ve svém akčním letáku. Ten je možné dohledat i na webových stránkách Penny Market, nebo využít možností mobilní aplikace, která zjednodušuje nakupování. Penny aplikace umožňuje zobrazit speciální nabídky týdne, aktuální leták, správu nákupního seznamu, informuje o novinkách a obsahuje mapu prodejen Penny včetně otvírací doby a navigace.

O historii firmy

Společnost je jednou z největších českých obchodních společností. Penny Market s.r.o. působí na českém trhu od roku 1997 a zaměstnává více než 7 tisíc zaměstnanců.

Penny Market své prodejny umisťoval spíše do menších měst a na vesnice, kde se snažil získat své věrné zákazníky. V roce 2008 koupila společnost REWE řetězec Plus s jeho 146 prodejnami. O něco později se Plus a Penny Market sloučily dohromady a vznikla jednička mezi českými diskonty, která se zaměřuje převážně na české značky a zboží od českých výrobců.

Penny Market se neustále rozšiřuje a aktuálně najdeme přes 350 prodejen jen na Českém území. Penny Market je zastoupen i v mnoha dalších zemích Evropy.

Kariéra v Penny Marketu

Penny Market svým zaměstnancům nabízí perspektivní zaměstnání v neustále se rozvíjející společnosti, která nabízí volná pracovní místa i možnosti kariérního růstu v mezinárodní firmě. Poptává celou řadu profesí v oboru maloobchodní sítě v potravinářském průmyslu. Tedy pracovní místa na prodejnách, kariéru na centrále nebo v logistice. Mimo hlavní pracovní poměry nabízí Penny i částečné úvazky a brigády. Průměrný plat v Penny Marketu byl vyměřen na 21 426 Kč.

Penny nabízí volná místa v různých městech a benefity, které v práci nabízí jsou v podobě 5 týdnů dovolené, stravenky, MultiSport karta, příspěvek 30 % navíc v neděli, pravidelné navyšování mzdy, hodnotné poukázky na nákupy pro zaměstnance a odměny při výročích či odchodech do důchodu.

Je tohle Vaše firma?

 • Vytvořte si skvělý profil
 • Získejte nejlepší zaměstnance
 • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Penny Market na plný úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Na plný úvazek krásné peníze, dobré benefity..

Negativa firmy:

Otřesný zástupci, když mají jít na kasu, je to strašný problém.. Chování centrály a oblastních škoda mluvit.. Když vše je v pořádku tak stejně není spokojen protože nic nenašel. Dělají ze zaměstnanců hlupáky. Dost často shazují zaměstnance před zákazníky. Povýšené chování zástupců.. Nesmyslné nároky na práci.. zadají se 3 věci naráz, každý na jiném úseku a co??? Jak to má zaměstnanec stíhat když zástupci ruku k dílu kolikrát nedají a jen nakazují co ještě dál máš udělat..

Doporučení pro management firmy:

Přehodnotit, zda někteří zástupci mají opravdu na to, být zástupci.. Více se zaměřit na zaměstnance, jejich potřeby, problémy, dodržovat jejich pauzu.

před 1 měsícem
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Pokladní - Praha-Východ
Pracuji ve společnosti Penny Market na plný úvazek 3-4 roky.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv, pestrá pracovní náplň, slušný plat a stravenky, obojí postupně navyšují a čím déle člověk u firmy dělá, tím lépe je finančně ohodnocen. Firemní benefity se spoustou využití. Prémie za kulaté výročí u firmy. Možnost domluvit si směny a volna dle potřeby.

Negativa firmy:

Velký tlak na filiálky ze strany vedoucích obchodu, managmentu a vedení firmy. Mají přehnané nároky, tlačí na vedoucí filiálek kvůli hodinám, tržbě, ztrátám. Přitom spousta jejich požadavků je pro spoustu filiálek nesplnitelná. Lidi z vedení vidí pouze čísla a papíry, ale nevidí už ty lidi a práci, kterou musí odvádět, aby ta filiálka fungovala a zákazníci se do ní rádi vraceli.

Doporučení pro management firmy:

Slevit nároky na hodinový výkon filiálek, nemůžete soudit podle čísel! Vážně nejde zvládnout při obratu i až 400 000,- za den filiálku ve třech!

před 2 měsíci
3.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti Penny Market na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

- pravidelná výplata

Negativa firmy:

- chovají se k vám jak ke kusu hadru, ale to záleží i na vedení dané pobočky - nejraději by na vás hodily všechno, proč by ne, že ano - jsem ráda, že již opravdu tam nejsem, neustavičný stres, strach, co udělalo špatně, nadávky a buzerace, že se nestihlo podle jejich tabulek - buzerace na kase, že již moc lidí, a když se zazvoní, tak je akorát nadávka, že nemám zvonit, že nemá čas, tak co zvonit na novou pokladní nebo ne?? - no asi tak...

před 2 měsíci
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Zástupce vedoucí
Pracuji ve společnosti Penny Market na plný úvazek 1-2 roky.
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Výplata včas, stravenky v hodnotě 80 kč, benefitní body - velká možnost uplatnění, odměny, pestrá pracovní náplň, kariérní růst.

Negativa firmy:

Nelíbí se mi hodinový výkon... Opravdu jsou někdy 3 zaměstnanci na celou prodejnu málo. Někdy tlak z vedoucích pozic, náladovost vedoucích. Neochota některých vedoucích zaškolovat nové zaměstnance. Ještě bych možná vytkla - někdo školení od odborníků dostane, jiný má smůlu. Snad každý by měl mít stejnou možnost zaškolení, začlenění.

Doporučení pro management firmy:

Opravdu ulevit od hodinového výkonu, netlačit tolik na vedení filiálky. Jak se říká - zákon padajícího ho*na....

Zobrazit všechna hodnocení (90)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Retailing Potravinářství Prodej zboží