Nestlé Česko - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Nestlé Česko

Nestlé Česko je největší potravinářský výrobce a distributor na českém i slovenském trhu. Společnost je známá hlavně výrobou cukrovinek a čokolády, ale produkuje také kávu Nespresso a Nescafe, kojeneckou výživu, cereálie, kulinářské výrobky MAGGI, krmivo pro mazlíčky Friskies, nápoje Granko a mnoho dalšího. Mottem společnosti je „Goog Food, Good Life“ („dobré potraviny pro dobrý život“), neboť se snaží zvyšovat kvalitu života a podporovat zdravý životní styl. Práce Nestlé Česko se orientuje také na udržitelné a odpovědné podnikání, jež zahrnuje společenskou odpovědnost v oblasti výživy či hospodaření s vodou a získali tak ocenění TOP Odpovědná velká firma. Nestlé založilo tzv. Nestlé needs YOUth CAMPUS, kde nabízejí kariérní poradenství, učňovské programy nebo stáže a praxe, které podporují absolventy na trhu práce.

Hodnocení Nestlé Česko

Přidat hodnocení
před 3 roky
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - OZ - Není nad Orion...
Pracoval(a) jsem ve společnosti Nestlé Česko na plný úvazek více než 10 let, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Tradice výrobků v ČR, celosvětová značka hlavně v Nescafé a Nestlé čoko jako je Kit Kat a Lion...

Negativa firmy:

Nemám zcela zásadní připomínky, jen poslední dobou firma upřednostňovala lidi bez zkušeností v obchodě . Důležitý byl věk, ale chyběla orientace na výsledek. Což dnes vidím na prodejnách, které jsem budoval . V každém případě hodně štěstí a děkuji za krásných 19 let v obchodě, který mě posunul dál.

před 5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Nestlé Česko na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2014.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Profesionalne zorganizovane. Moznost stale se ucit. Zkuseni a chytri kolegove od kterych se muzete ucit.

Negativa firmy:

Pokracujici centralizace

před 5 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní - Olomouc
Pracuji ve společnosti Nestlé Česko na plný úvazek 1-2 roky.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Bohaté benefity. Rozmanitá pracovní náplň. Možnost pracovat kreativně. Zaběhnuté systémy. Zázemí s moderním zařízením kanceláří. Nadstandartní péče o bezpečnost zaměstnanců.

Negativa firmy:

Vynucování si dělání neplacených přesčasů. Příliš mnoho úkolů zadávaných najednou a nerealistý časový plán. I když splníte úkol před deadlinem, stejně dostanete "černý puntík" za nesplnění dostatečně rychle. Příliž mnoho zodpovědností. Šaptná atmosféra. Při práci v kolektivu panule lhostejnost těch, kteří nenesou přímou zodpovědnost. Manažeři na vás tlačí a delegují i úkoly, které zásadně nespadají pod vaši kompetenci. Lehce agresivní přístup vedení a nedůstojné zacházení se zaměstnanci.

Doporučení pro management firmy:

Važte si svých zaměstnanců. Hrnete to jako buldozer, bez rozmyslu a agresivně. Změn jsou tak časté, že ani nemá smysl se nová opatření snažit pochopit.

před 5 roky
4.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Nestlé Česko na plný úvazek, do roku 2014.
Pozitiva firmy:

pohodova prace, kdyz je clovek rychly

Negativa firmy:

tenkrat male vyplaty

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (18)

Historie

Kariéra Nestlé začala v roce 1866 a pojmenovaná byla podle švýcarského lékárníka Henriho Nestlé, který vytvořil dětské pokrmy na bázi mléka. V roce 1870 se firma Nestlé spojila s Danielem Petrem, vynálezcem mléčné čokolády, a společně se pak podíleli na tvorbě a vývoji čokolády. Díky spojení s anglo-švýcarskou mléčnou společností se produkce výrobků Nestlé vyšplhala až na dvojnásobek a rozšířila svou působnost do celého světa.

U nás se Nestlé objevilo už v 90. letech 19. století, ale až roce 1935 vznikla v hlavním městě samostatná společnost Nestlé. Firma Nestlé převzala akciovou společnost Čokoládovna v roce 1999, čímž získala výrobu cukrovinek a čokolády ze závodů Zora v Olomouci a Sfinx v Holešově u Kroměříže. V současné době buduje kariéru v Nestlé Česko více než 2 tisíce zaměstnanců.

Kariéra v Nestlé Česko

Volná místa Nestlé Česko neustále aktualizuje a šanci získat práci v Nestlé Česko dávají i studentům a absolventům. Nestlé Česko vlastní tři továrny - Zora v Olomouci, Sfinx v Holešově a Carpathia ve slovenské Prievidzi, v nichž nabízejí široké možnosti uplatnění nebo lze najít volné místo přímo v sídle společnosti, v Praze 4. Pro své zaměstnance má Nestlé Česko připravené zajímavé firemní benefity v podobě příspěvků na sportovní aktivity, příspěvků na životní pojištění a penzijní připojištění, nápojů na pracovišti, příspěvků na stravování, odměn pro dárce krve a mnoho dalšího. Uchazeč o práci v Nestlé Česko by měl v životopisu uvést znalost práce na PC, být týmovým hráčem, spolehlivý, učit se novým věcem a schopnost komunikovat v anglickém jazyce. V Nestlé Česko podporují také další vzdělávání zaměstnanců, jež umožňuje kariérní růst.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Mezi vodami 2035/31, 143 20 Praha 4 - Modřany

Velikost firmy:

2 000 - 2 500 zaměstnanců

IČ:

45799504

Založení / Zapsání do OR*:

18. 6. 1992

Právní forma:

s.r.o.