Globus - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Globus

Globus je na českém trhu jedním z nejvýznamnějších maloobchodních řetězců nejenom v potravinářském průmyslu. Globus je provozovatelem maloobchodní sítě hypermarketů, hobby marketů a elektro obchodů. Podobně jako jiné hypermarkety, i Globus nabízí volná místa. Pokud Vás práce pro tuto společnost zajímá, rozhodně čtěte dál!

Hodnocení Globus

Přidat hodnocení
před 2 roky
5.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Globus na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Plat v daný termín Férové jednání Jisté zaměstnání

Negativa firmy:

Menší sazba na hodinu

před 2,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Globus na zkrácený úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

13.plat

Negativa firmy:

TOP vedení bez potřebného vzdělání, bez praxe v oboru a znalosti provozu je všude tragédie. Potom se lpí na hloupostech a opravdové problémy se přehlížejí. Přetěžování zaměstnanců, člověk už tak dlouho dělá přesčasy, že už to vedoucí neberou jako něco navic, berou to prostě jako povinnost zůstávat dýl.. Nefér jednání ze strany vedení a managementu. Zbytečně moc vedoucích pracovníků a málo zaměstnanců.

Doporučení pro management firmy:

Doplnit si vzdělání a seznámit se se ZP.

před 3 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Globus na zkrácený úvazek.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

13.plat, 2x měsíčně mytí auta, sleva na nákup i když uvádí 10% ve finále je to cca 7,5%.

Negativa firmy:

Neschopné vedení, neznalost svěřeného oddělení, jeho sortimentu, provozu ..... Zadávání nesmyslných úkolů zatím co práce která je potřeba udělat stojí. Přetěžování zaměstnanců. Za ty, kteří odešli se náhrady nehledají aby se ušetřilo, ale úvazky se také zvedají. Většinu bonusů zaměstnanec nevyužije nebo využije v mínimální míře. Hodiny navíc z úsporných důvodů dají vybrat. Neustále změny směn aniž by se zeptali jestli třeba jeho podřízený nemá návštěvu lékaře, kterého jsem si plánoval ve svém volnu, po pár takových nečekaných změnách už při objednání lékaře ..neřeším jestli je to ve volnu nebo při práci protože nevím jakou směnu budu mít zítra natož za 2, 3, 4 týdny.

Doporučení pro management firmy:

Doplnit si vzdělání, znalosti zákoníku práce a kolektivní smlouvy, zjistit si informace o sortimentu a něco o práci svých podřízených. Např. neznamená když jsou plně sklady, že je vše za výprodejové ceny, je sezónní zboží, letní, zimní...

před 5 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Globus na zkrácený úvazek.
Pozitiva firmy:

13.plat

Negativa firmy:

Mottem této firmy je " tady je svět ještě v pořádku". Úsměvné, jelikož je to přesně naopak. Doufám, že se mi brzy podaří najít jinou práci a tu jejich dřinu a mizerné platy jim hodím na hlavu.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (70)

O firmě

Globus je německý maloobchodní řetězec, nabízející potravinové a nepotravinové zboží. Provozuje hypermarkety, elektro obchody a hobby markety, patřící do skupiny Globus. Kariéru tak můžete začít v jednom z těchto obchodů.

Globus jako první přišel s nápadem naskenování kódu a dání zboží rovnou do tašky, bez jakýchkoliv dlouhých front na pokladnách, skenerem Scan&Go (Rovnou do tašky). V současné době Globus spustil aplikaci Scan&Go v mobilu. Globus své zákazníky hýčká, a proto pro ně hledá pořád nové alternativy. Práce zaměstnanců každý den přispívá ke zvýšení kvality služeb a nabízeného sortimentu. A hlavně se snaží svým klientům zrychlit jejich nakupování. Globus nabízí i aktuální slevové akce, které můžete pravidelně sledovat na letákách Globus.

Naše vize

“Chceme být nejpodnikavější společností v branži.“

Historie firmy

V roce 1828 otevřel Franz Brunch malý obchůdek s potravinami. Firma prosperovala a rostla, přinášela i volná místa pro místní obyvatele. Později vznikl poprvé samoobslužný prodej, v roce 1930 začali rozvážet potraviny i domů. V roce 1965 tehdejší majitel, už velkoobchodu potravin, se spojil s majitelem obchodu s nábytkem. A téhož roku společně zapsali svůj podnikatelský záměr a začali ho realizovat. V té době hlavně v Německu.

V roce 1996 přišli s Globusem i do České republiky a stali se zde prvním hypermarketem pro Českou republiku.V roce 2009 se firma Globus umístila na 3. pozici v kategorii velkoobchod, maloobchod a zprostředkování v soutěži 100 nejobdivovanějších firem České republiky. I v roce 2015 zůstává rodinnou firmou s osobním přístupem k zákazníkům. Doposud Globus otevřel 15 hypermarketů. Společnost má v plánu rozšiřovat své prodejny a zainvestovat do svých prodejen po celé České republice.

Globus leták

Pravidelným sledováním Globus letáku bude mít kupující jistotu, že mu do budoucna již neuniknou žádné příhodné Globus akce. Je nutné si dát pozor na to, že každé město, kde se daný supermarket nachází, má vlastní Globus leták s upravenou akční nabídkou zboží. Mezi zlevněné zboží se neřadí pouze potraviny, ale i doplňkový sortiment, jako je drogerie nebo dekorace do domácnosti.

Globus akční leták

Nový Globus akční leták vychází každý týden, a to ve čtvrtek. Kromě zmíněných slevových nabídek informuje Globus akční leták o zvýhodněných nabídkách v Cafe Globus a Globus restaurace. Kromě značkových výrobků jsou obvykle Globus akce určené i pro privátní značky řetězce, jako je Poctivá výroba Globus nebo Globus Gold, vztahující se k výběrovým pochutinám.

Globus - kariéra

Společnost Globus patří k největším maloobchodním řetězcům v České republice. Díky svému postavení na trhu může Globus nabízet velké příležitosti pro kariéru v oboru maloobchodního prodeje. Ve firmě Globus pracuje přibližně 6000 zaměstnanců, se kterými se snaží pořád udržet rodinnou atmosféru. Globus vyžaduje po svých zaměstnancích, aby pro ně byl zákazník vždy na prvním místě, aby byli odborníky ve svém oboru a hlavně, aby svou práci dělali rádi.

Kariéra v Globusu není jen práce na prodejně. Společnost nabízí také trainee program či vzdělávání učňů. Firma nabízí širokou škálu pracovních nabídek , které rozděluje na 3 části. Hypermarket, kde najde práci, například pekař, pomocný kuchař, prodavač, pokladní, skladník a podobně. Další částí je Logistické centrum a poslední je Koordinace, kde hledají zaměstnance, například na pozice programátora, technologa, analytika, IT specialisty nebo marketingového specialisty. Firma Globus nabízí velké množství benefitů, které doplňuje osobní přístup, příjemné pracovní prostředí, možnost vzdělání a kariérní postup. Pokud Vás volná místa zaujala, přečtěte si více díky zkušenosti zaměstnanců s firmou v hodnocení!

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Kostelecká 822/75, 196 00 Praha 9

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

63473291

Založení / Zapsání do OR*:

27. 7. 1995

Právní forma:

k.s.