Údaje

Sídlo firmy:

Jutská 2779, 272 01 Kladno

Velikost firmy:

2500 - 2999 zaměstnanců

IČ:

26128209

Založení / Zapsání do OR*:

12. 11. 1999

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Společnost LEGO je dánský výrobce originální stavebnice z plastových kostek. V České republice má výrobní a velkosklad pro distribuční síť. Díky tomu stále hledá lidi na volná místa. Zajímá Vás práce pro LEGO? Pak si určitě přečtěte zkušenosti s prací pro tuto společnost!

O společnosti LEGO

LEGO je tradiční výrobce stavebnice nejen pro děti, ze které se postupem času stal kult. Název pochází z latinského lego - dát dohromady. Od roku 2015 je skupina LEGO nejlépe vydělávající hračkářskou firmou světa, prodej dosáhl 2,1 mld. dolarů. V České republice má společnost sídlo obchodního ředitelství pro střední a východní Evropu, od roku 2000 továrnu u města Kladna, velkosklad pro zásobování Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Tento sklad zaměstnává přes 370 lidí. Celosvětově se pak počet zaměstnanců pohybuje okolo 20 000.

Hlavní motivy LEGO

Produkty společnosti LEGO nejsou jen barevné kostičky, které je možné libovolně skládat. Hlavní část portfolia tvoří různé motivy, přičemž z kostek můžete postavit oblíbenou vesmírnou loď nebo třeba robota ze známého filmu. Základní motivy jsou:

 • LEGO Ninjago
 • LEGO CIty
 • LEGO minifigures
 • LEGO Nexo Knights
 • LEGO Star Wars
 • LEGO Duplo
 • LEGO Friends
 • LEGO The Batman
 • LEGO Technic
 • LEGO Creator
 • LEGO Minecraft

A také mnoho dalších oblíbených motivů, které patří do nabídky LEGO.

Říká se o LEGO

Stejně jako pro mnoho dětí by práce v LEGO byla jejich sen, i pro dospělé to může být místo, které naplní jejich očekávání a kariéra ve společnosti LEGO může být velmi zajímavá. Mezi hlavní pozitiva patří (mimo skvělého produktu :) ) i názor na kvalitní možnosti ohledně vzdělávání, kariérního růstu, bonusového systému nebo přístupu k zaměstnancům či ochraně přírody.

„Transparentní prostředí, mladý přátelský kolektiv, možnosti vzdělávání, široké spektrum benefitů, dotované obědy, pečujicí nadřízení, celkově skvěla atmosféra, je to radost zde pracovat."

Mezi negativní zkušenosti pak patří obvykle neshody na pracovišti nebo stížnosti ohledně každoročních změn, díky čemuž vzniká prodlení u projektů.

LEGO stavebnice

Nejznámější produkt společnosti LEGO není v portfoliu firmy sám. Mimo stavebnici se společnost zabývá i hrami na web, klasickými videohrami, aplikacemi a nebo se objevuje v podobě filmu. Stavebnice je však stále klíčový prvek. Dokonce na stránkách LEGO můžete zažádat v rámci zákaznického servisu i o náhradní dílky, chybějící součástky nebo i nahlásit, když se Vám dílek pokazí. Také je možné na stránkách najít návody k jednotlivým stavebnicím, takže nehrozí, že by se Vám stavebnice nepovedla postavit. LEGO prostě pro kostičky žije!

Historie firmy

Společnost LEGO vznikla v roce 1932, kdy dánský tesař Ole Kirk Christiansen začal vyrábět dřevěné hračky. Klasická LEGO kostka, podobná té, jak ji známe dnes, přichází do produkce až po 2. světové válce a to v roce 1949. Kostky byly dřevěné, díky výstupkům však držely pohromadě. Po počátečním neúspěchu na trhu přichází do vedení Christiansen Jr. a po přepracování mechanismu zaklapávání kostiček přichází plastikové LEGO v dněšní podobě. V současnosti je výrobní kapacita továren více jak 20 mld. kostek ročně.

LEGO kariéra

Práce ve společnosti Lego je výbornou příležitostí pro kariéru v širokém spektru uplatněné tohoto hračkářského průmyslu. Příležitosti pro rozvoj jsou dostupné pro všechny, možnost růstu v různých oborech také.

Jaké volné pozice LEGO nabízí? Jedna se například o specialisty zákaznického servisu, marketingového managera, pozice engineeringu, finanční managery, vývojáře a zaměstnance logistiky. LEGO se řídí heslem „Jen to nejlepší je dost dobré“ a podle toho vypadá i nábor zaměstnanců. Společnost e zaměřuje na přijetí správných lidí pro dané pozice, kteří disponují dovednostmi a ztotožní se na své cestě kariérou v LEGO s firemními hodnotami LEGO Group. Samozřejmostí je dodržování společenské odpovědnosti, LEGO se snaží u dětí rozvíjet tvořivost, systematické uvažování a logiku. Volná místa nabízí mimo standardní firemní benefity i práci mimo Českou republiku, zajímavý kolektiv LEGO Family a kreativní pracovní prostředí.

Je tohle Vaše firma?

 • Vytvořte si skvělý profil
 • Získejte nejlepší zaměstnance
 • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
1.0

Rovnováha práce - osobní život

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti LEGO na pracovní smlouvu, do roku 2019.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Ciste prostredie , prijemne teplo , dobry a priatelsky kolektiv

Negativa firmy:

Asi 70 % ludi co tam pracuje maju nastarosti agentury ktore postupne sa postaraju o to ze znicia celu firmu lebo nikto tam uz nebude chciet pracovat!! ich system je nabrat naraz 100 ludi a po par tyzdnoch ich aj prepustit preto ze je malo prace a to je politika agentur aby si zarobili na nas pekne peniaze preto neodporucam ist pracovat do lega cez agenturu!! a ak vam lego neponukne pracu rovno cez lego tak vam radim odmietnite to inak budete dalsia obet agenturi v poradi.

před 6 měsíci
5.0

Benefity

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti LEGO na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Lepšího zaměstnavatele jsem doposud neměla, kamarádký přístup, krásné prostory pro zaměstnance, masáže, posilovna atd

Negativa firmy:

Nic

před 7 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Specialista logistiky - Jirny
Pracoval(a) jsem ve společnosti LEGO na plný úvazek 3-4 roky, do roku 2018.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Krasne,moderni pracovni prostredi i vybaveni,firma podporujici rust svych zamestnancu,podpora managementu,pratelska atmosfera,firemni kultura a hodnoty zalozene na fer jednani a otevrenosti.

Negativa firmy:

před 7 měsíci
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti LEGO na plný úvazek, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Za me bohuzel zadna pozitiva,ano tyka se tam,ale kolik lidi,spousta neumi ani otevrit pusu a o jedne velke rodine nemuze byt ani rec to jsou jen kecy,chvali bohuzel jen ty ze zskladkou,protoze nic jineho lepsiho nenajdou

Negativa firmy:

Pozor na hnedou,vedeni arogantni,tak si vyberte hlavne jinou barvu

Doporučení pro management firmy:

Vymenit vedeni hnede,lidi se to boji akorat rict

Zobrazit všechna hodnocení (20)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Zábavní průmysl