LEGO - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Vstup do světa zábavy

LEGO

Společnost LEGO je dánský výrobce originální stavebnice z plastových kostek. V České republice má výrobní a velkosklad pro distribuční síť. Díky tomu stále hledá lidi na volná místa. Zajímá Vás práce pro LEGO? Pak si určitě přečtěte zkušenosti s prací pro tuto společnost!

Hodnocení LEGO

Přidat hodnocení
před 3 roky
2.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti LEGO na zkrácený úvazek, do roku 2021.
Pozitiva firmy:

Čisté prostředí

Negativa firmy:

Strašně rychle tempo ,vysoké normy, někdy dost fyzická práce důležité je se fakt jako žena ozvat co se týká palet jinak jsou zvedaky ,lego zaměstnanci jsou dost odměřeni a nebo naopak z vás maj dost srandu ale nic na co by se nedalo zvyknout ,jak jinak výhodu mají kuřáci ty sednou všem .Myslím si však že by měli zapracovat na mezi lidských vztazích ,to že se tam střídá dost lidi není vinná nového zaměstatmce. Je to dost o normách a rychlosti z kterého jsou prémie hlavně pro lego zaměstnance .je to dost na nervy když první den za vámi někdo stojí a říká rychle rychle rychle a až pak se rozhodne se teda smilovat a zaučit vas .Doporučuji doma zacvicit skládat nějakou lego krabici ,nahazet si tam nějaké tři pytliky plnějsi najednou několikrát , zkusit si lepeni krabice ,proste aspoň trochu na nečisto doma.A hlavně nezaučovat se na noční směně a to nikdy aspoň první denní vzít pokud jde o volbu Směny na brigádu.

před 3,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti LEGO na plný úvazek, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

4 dny práce 4 dny volna obědy za 14 Kč zdarma svozové autobusy z Mostu, Loun, Berouna a Prahy Neformálnost, na některých odděleních přátelská atmosféra Agentury Vám většinou vyjdou vstříc

Negativa firmy:

Pokud sháníte dlouhodobé zaměstnání, raději nastupte rovnou pod Lego (nebo se snažte). Agentury sice naberou velké množství lidí, ale po skončení sezóny nemají problém ze dne na den propustit velkou část svých zaměstnanců. Jednoduchá práce v rychlém a neustálém tempu (vysoké normy) Dvanáctihodinové směny (denní, noční). Není to sice nic velkého, ale né každému to sedne

Doporučení pro management firmy:

Pokud si potřebujete rychle vydělat, nebo Vám práce tohoto typu sedne, potom doporučuji. Pokud se ale dokážete uplatnit i v jiném oboru, raději sem nechoďte :)

před 3,5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti LEGO na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Sleva na Lego

Negativa firmy:

Málo benefitu

před 4 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti LEGO na plný úvazek, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

Přestávky

Negativa firmy:

Nesedl mi trenér, po dvou dnech mi řekli že to není práce pro mě.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (26)

O společnosti LEGO

LEGO je tradiční výrobce stavebnice nejen pro děti, ze které se postupem času stal kult. Název pochází z latinského lego - dát dohromady. Od roku 2015 je skupina LEGO nejlépe vydělávající hračkářskou firmou světa, prodej dosáhl 2,1 mld. dolarů. V České republice má společnost sídlo obchodního ředitelství pro střední a východní Evropu, od roku 2000 továrnu u města Kladna, velkosklad pro zásobování Evropy, Asie, Afriky a Jižní Ameriky. Tento sklad zaměstnává přes 370 lidí. Celosvětově se pak počet zaměstnanců pohybuje okolo 20 000.

Hlavní motivy LEGO

Produkty společnosti LEGO nejsou jen barevné kostičky, které je možné libovolně skládat. Hlavní část portfolia tvoří různé motivy, přičemž z kostek můžete postavit oblíbenou vesmírnou loď nebo třeba robota ze známého filmu. Základní motivy jsou:

 • LEGO Ninjago
 • LEGO CIty
 • LEGO minifigures
 • LEGO Nexo Knights
 • LEGO Star Wars
 • LEGO Duplo
 • LEGO Friends
 • LEGO The Batman
 • LEGO Technic
 • LEGO Creator
 • LEGO Minecraft

A také mnoho dalších oblíbených motivů, které patří do nabídky LEGO.

Říká se o LEGO

Stejně jako pro mnoho dětí by práce v LEGO byla jejich sen, i pro dospělé to může být místo, které naplní jejich očekávání a kariéra ve společnosti LEGO může být velmi zajímavá. Mezi hlavní pozitiva patří (mimo skvělého produktu :) ) i názor na kvalitní možnosti ohledně vzdělávání, kariérního růstu, bonusového systému nebo přístupu k zaměstnancům či ochraně přírody.

„Transparentní prostředí, mladý přátelský kolektiv, možnosti vzdělávání, široké spektrum benefitů, dotované obědy, pečujicí nadřízení, celkově skvěla atmosféra, je to radost zde pracovat."

Mezi negativní zkušenosti pak patří obvykle neshody na pracovišti nebo stížnosti ohledně každoročních změn, díky čemuž vzniká prodlení u projektů.

LEGO stavebnice

Nejznámější produkt společnosti LEGO není v portfoliu firmy sám. Mimo stavebnici se společnost zabývá i hrami na web, klasickými videohrami, aplikacemi a nebo se objevuje v podobě filmu. Stavebnice je však stále klíčový prvek. Dokonce na stránkách LEGO můžete zažádat v rámci zákaznického servisu i o náhradní dílky, chybějící součástky nebo i nahlásit, když se Vám dílek pokazí. Také je možné na stránkách najít návody k jednotlivým stavebnicím, takže nehrozí, že by se Vám stavebnice nepovedla postavit. LEGO prostě pro kostičky žije! Nové Lego stavebnice a kostičky pak nabízí samotný Lego katalog nebo například katalog Sparkys.

Historie firmy

Společnost LEGO vznikla v roce 1932, kdy dánský tesař Ole Kirk Christiansen začal vyrábět dřevěné hračky. Klasická LEGO kostka, podobná té, jak ji známe dnes, přichází do produkce až po 2. světové válce a to v roce 1949. Kostky byly dřevěné, díky výstupkům však držely pohromadě. Po počátečním neúspěchu na trhu přichází do vedení Christiansen Jr. a po přepracování mechanismu zaklapávání kostiček přichází plastikové LEGO v dněšní podobě. V současnosti je výrobní kapacita továren více jak 20 mld. kostek ročně.

LEGO kariéra

Práce ve společnosti Lego je výbornou příležitostí pro kariéru v širokém spektru uplatněné tohoto hračkářského průmyslu. Příležitosti pro rozvoj jsou dostupné pro všechny, možnost růstu v různých oborech také.

Jaké volné pozice LEGO nabízí? Jedna se například o specialisty zákaznického servisu, marketingového managera, pozice engineeringu, finanční managery, vývojáře a zaměstnance logistiky. LEGO se řídí heslem „Jen to nejlepší je dost dobré“ a podle toho vypadá i nábor zaměstnanců. Společnost e zaměřuje na přijetí správných lidí pro dané pozice, kteří disponují dovednostmi a ztotožní se na své cestě kariérou v LEGO s firemními hodnotami LEGO Group. Samozřejmostí je dodržování společenské odpovědnosti, LEGO se snaží u dětí rozvíjet tvořivost, systematické uvažování a logiku. Volná místa nabízí mimo standardní firemní benefity i práci mimo Českou republiku, zajímavý kolektiv LEGO Family a kreativní pracovní prostředí.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Jutská 2779, 272 01 Kladno

Velikost firmy:

2500 - 2999 zaměstnanců

IČ:

26128209

Založení / Zapsání do OR*:

12. 11. 1999

Právní forma:

s.r.o.