Kino Atlas - historie, práce, kontakt | VímVíc.cz

Kino Atlas

Kino Atlas se nachází v pražském Karlíně a jako jedno z mála kin nejen v Praze sídlí v původní budově, kdy bylo provozováno kino i před rokem 1990. Společně s Lucernou nebo Světozorem se řadí mezi menší a útulnější kinosály, které si získávají čím dál více fanoušků.

Hodnocení Kino Atlas

Přidat hodnocení

Kino Atlas - historie

Kino Atlas sídlí ve funkcionalistické budově bývalého bankovního domu Atlas. Už od samého počátku byla tato budova koncipována nejen jako stavba pro kanceláře a obytné prostory. V prvním patře sídlila kavárna a také právě kinosály. Původní budova byla vystavena v roce 1942 a od té doby několikrát restaurována.

V roce 2002 se nejen kinosál ocitl pod povodňovou hladinou a byl zničen. Kino společně s kavárnou bylo opět znovu otevřeno po kompletní rekonstrukci v roce 2005.

Technologie a prostor kina

K dispozici jsou dva klimatizované sály. První má kapacitu 128 míst, druhý pouze 58. Společně s opravou v roce 2005 dorazila do kina i jedinečná technologie, kdy se filmy promítají odrazem v zrcadle. Tato technologie byla nutné ve druhém kinosále, kvůli malému prostoru.

Program kina a lístky

Škála filmů, které zde můžete vidět, je skutečně široká. Na své si zde přijdou fanoušci mainstreamových filmů, kteří ovšem preferují komornější prostředí. V programu kina najdete i artové snímky nezávislých produkcí nebo snímky z Projektu 100. Kino Atlas se účastní i nejrůznějších festivalů, například Jeden svět nebo Ozvěny MFF KV.

Lístky do Kina Atlas jsou k zakoupení online, nebo přímo na pokladně.

Kontakt a kariéra

Provozovatelem Kina Atlas je firma Cinemart plus s.r.o. se sídlem na adrese Národní 60/28 na Praze 1. Přímo kino můžete kontaktovat na telefonním čísle 222 312 737. Pokud vás firma zaujala a chtěli byste vědět víc o pracovních příležitostech, kontaktujte pana Ondřeje Trantina na emailové adrese ondra.trantina@cinemart.cz.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Sokolovská 371/1, 18000 Praha 8

IČ:

28371267