BILLA - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

BILLA

Společnost BILLA je provozovatelem maloobchodní sítě supermarketů, která je součástí skupiny REWE International AG. Billa patří k prodejnám, které se situují na dražší zboží v oblasti potravin a také se soustředí na zážitek z prodeje. Billa zároveň patři k zaměstnavatelům, kteří ohodnocují lépe své zaměstnance.

Hodnocení BILLA

Přidat hodnocení
před 5 měsíci
1.0

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní - Praha hlavní nádraží
Pracoval(a) jsem ve společnosti BILLA na pracovní smlouvu, do roku 2019.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Časová náročnost

před 7 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti BILLA na plný úvazek, do roku 2017.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Jediné pozitivum je to, že peníze chodí tak jak mají :D

Negativa firmy:

Směnný provoz 15hodin, jako hlavní pokladní od 5:50 do 21:20,nemluvím o netradičních směnách, nepříjemní manažeři, neustálé zvyšující se nároky na pokladní, a samozřejmě plat, asi nejhůře platící obchod

před 8 měsíci
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Pokladní, vedoucí úseku
Pracoval(a) jsem ve společnosti BILLA na plný úvazek 1-2 roky, do roku 2012.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Běžná pracovní náplň, žádné požadavky, které se neslučují se smlouvou. Dobrý kolektiv. Dobré peníze.

Negativa firmy:

před 8 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti BILLA na pracovní smlouvu.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nic

Negativa firmy:

Nedostatek hodin, směšný

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (140)

Billa

BILLA je na českém trhu jedním ze známějších maloobchodních sítí, které patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele, převážně v potravinářském průmyslu. V dnešní době nachází práci v BILLA více jak 6.000 zaměstnanců. Kariéru zde mohou začít i učni, kteří tak získají praxi ke škole. Firma BILLA vznikla z německých slov, v překladu to znamená levný obchod.

BILLA ČR spolu s Penny Marketem jsou součástí skupiny REWE International AG. REWE je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinářského a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. BILLA v Česku začala opět expandovat, kdy v roce 2016 vzrostl zisk až o 30 %.

Historie firmy

Na počátku existence společnosti byl velkoobchod v 50. letech ve Vídni, který se ukázal jako první diskontní prodejnou drogistického zboží. První prodejny si založil zakladatel Wlaschek v 60. letech, kdy otevřel první diskontní prodejnu v oblasti potravin a vytvořil tak první volná místa. Svoji síť pojmenoval BILLA. V roce 1966 došlo k otevření prvního supermarketu. BILLA se od 90. let rozhodla expandovat do Evropy a momentálně působí v 13 zemích Evropy.

Dále ke společnosti BILLA byla vytvořena nová firma LIBRO - specializovaný papírnický obchod, která se stala součásti Billy. Dále i BIPA - parfumerie, MONDO - potraviny, EMM - prodej zboží denní potřeby.

BILLA na českém trhu působí od roku 1990 a první supermarket BILLA byl otevřen v Brně. Aktuálně má v Česku BILLA 214 prodejen, kde nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek a práci zde nachází tisíce zaměstnanců. Dále BILLA v Česku provozuje přes 40 obchodů stop&shop v síti čerpacích stanic Shell.

Kariéra v BILLE

V BILLA najdete práci a volná místa v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Jejich průměrný plat je okolo 20 242 Kč za měsíc. BILLA svým zaměstnancům nabízí práci s možností kariérního růstu, spolu se vzděláváním zaměstnanců. K jejich rozšíření vzdělání patří, například počítačové a jazykové vzdělávací kurzy. Ve společnosti BILLA se můžete těšit také na firemní benefity, mezi které patří stravenky a dotované stravování, odměny za dlouholetou práci ve firmě, slevy na zájezdy s ITS BILLA Travel a Exim Tours a v neposlední řadě i příspěvek na penzijní připojištění.

BILLA zaměstnává nejenom mladé lidi, kteří začínají budovat kariéru na brigádách, ale volná místa má také pro maminky na mateřské dovolené. Nejčastěji nabízí firma pozice prodavaček, skladníků, ale i uklízečů nebo administrativní. V Bille najdou uplatnění i manažeři, účetní a asistentky na zákaznické podpoře. Pokud chcete pracovat na zkrácený úvazek, můžete využít dohody o provedení práce nebo pracovní činnosti.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Modletice 67, 251 01 Modletice

Velikost firmy:

6 000 zaměstnanců

IČ:

00685976

Založení / Zapsání do OR*:

9. 11. 1990

Právní forma:

s.r.o.