Údaje

Sídlo firmy:

Modletice 67, 251 01 Modletice

Velikost firmy:

6 000 zaměstnanců

IČ:

00685976

Založení / Zapsání do OR*:

9. 11. 1990

Právní forma:

s.r.o.

O společnosti

Společnost BILLA je provozovatelem maloobchodní sítě supermarketů, která je součástí skupiny REWE International AG.

O Firmě

BILLA je na českém trhu jedním ze známějších maloobchodních sítí, které patří mezi nejvýznamnější zaměstnavatele, převážně v potravinářském průmyslu. V dnešní době nachází práci v BILLA více jak 6.000 zaměstnanců. Kariéru zde mohou začít i učni, kteří tak získají praxi ke škole. Firma BILLA vznikla z německých slov, v překladu to znamená levný obchod.

BILLA ČR spolu s Penny Marketem jsou součástí skupiny REWE International AG. REWE je lídrem na rakouském trhu v oblasti prodeje potravinářského a drogistického zboží a jedním z největších zaměstnavatelů v Rakousku. BILLA v Česku začala opět expandovat, kdy v roce 2016 vzrostl zisk až o 30 %.

Historie firmy

Na počátku existence společnosti byl velkoobchod v 50. letech ve Vídni, který se ukázal jako první diskontní prodejnou drogistického zboží. První prodejny si založil zakladatel Wlaschek v 60. letech, kdy otevřel první diskontní prodejnu v oblasti potravin a vytvořil tak první volná místa. Svoji síť pojmenoval BILLA. V roce 1966 došlo k otevření prvního supermarketu. BILLA se od 90. let rozhodla expandovat do Evropy a momentálně působí v 13 zemích Evropy.

Dále ke společnosti BILLA byla vytvořena nová firma LIBRO - specializovaný papírnický obchod, která se stala součásti Billy. Dále i BIPA - parfumerie, MONDO - potraviny, EMM - prodej zboží denní potřeby.

BILLA na českém trhu působí od roku 1990 a první supermarket BILLA byl otevřen v Brně. Aktuálně má v Česku BILLA 214 prodejen, kde nabízí široký výběr produktů známých i privátních značek a práci zde nachází tisíce zaměstnanců. Dále BILLA v Česku provozuje přes 40 obchodů stop&shop v síti čerpacích stanic Shell.

Kariéra v BILLE

V BILLA najdete práci a volná místa v oblasti obchodu, nákupu, administrativy a expanze. Jejich průměrný plat je okolo 20 242 Kč za měsíc. BILLA svým zaměstnancům nabízí práci s možností kariérního růstu, spolu se vzděláváním zaměstnanců. K jejich rozšíření vzdělání patří, například počítačové a jazykové vzdělávací kurzy. Ve společnosti BILLA se můžete těšit také na firemní benefity, mezi které patří stravenky a dotované stravování, odměny za dlouholetou práci ve firmě, slevy na zájezdy s ITS BILLA Travel a Exim Tours a v neposlední řadě i příspěvek na penzijní připojištění.

BILLA zaměstnává nejenom mladé lidi, kteří začínají budovat kariéru na brigádách, ale volná místa má také pro maminky na mateřské dovolené. Nejčastěji nabízí firma pozice prodavaček, skladníků, ale i uklízečů nebo administrativní. V Bille najdou uplatnění i manažeři, účetní a asistentky na zákaznické podpoře. Pokud chcete pracovat na zkrácený úvazek, můžete využít dohody o provedení práce nebo pracovní činnosti.

Je tohle Vaše firma?

Vytvořte si skvělý profil zaměstnavatele, zíkejte kvalitní zaměstnance a lepší hodnocení firmy.

Spravovat profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
Zobrazit všechna hodnocení (135)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Retailing Služby Potravinářství Rychlé občerstvení Prodej zboží