Elpida - práce, kariéra, volná místa | VímVíc.cz

Elpida

Co je Elpida?

Elpida je obecně prospěšná společnost, která se specializuje na pomoc seniorům. Angažuje se v oblasti zapojování seniorů do společnosti. Cílem Elpidy je, aby společnost na seniory nenahlížela negativně, ale aby se naopak senioři stali nedílnou a sebevědomou součástí společnosti.

Hodnocení Elpida

Přidat hodnocení

Projekty Elpida

Seniory se snaží Elpida podporovat pomocí projektů nebo workshopů, do kterých je aktivně zapojuje. Příkladem je projekt Ponožky od babičky, kde si můžete zakoupit ručně vyráběné ponožky od pletařek, které za ně dostávají mzdu a tím se zlepšuje jejich sociální status.

Populární je také mezigenerační Old's Cool Festival, který probíhá pravidelně, na den seniorů 1. října, již od roku 2013. Ten doprovází výstavy, workshopy, koncerty a mnoho další, které mají za cíl podpořit seniory a upozornit na jejich nerovné postaveni ve společnosti.

Kde a jak Elpida operuje?

V Praze má Elpida dvě velká vzdělávací a kulturní centra pro seniory z celé Prahy. Dále provozuje Linku pro seniory, která operuje na čísle 800 200 007. Jedná se o bezplatnou linku, která pečuje o seniory a osoby v krizi. Jedná se o takovou linku důvěry, kam mohou senioři zavolat a s někým si promluvit.

Stejně tak může člověk využít emailové adresy linkasenioru@elpida.cz, která funguje na stejném principu.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Na strži 1683/40, 140 00 Praha - Krč

Velikost firmy:

25 - 49 zaměstnanců

IČ:

27948706

Založení / Zapsání do OR*:

24. 8. 2007

Právní forma:

obecně prospěšná společnost

Web:

elpida.cz