ČSSZ, Česká správa sociálního zabezpečení - volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ

Česká správa sociálního zabezpečení, obecně známá jako ČSSZ, představuje správní úřad České republiky, jenž je přímo podřízen Ministerstvu práce a sociálních věcí. Sídlo této finančně správní instituce se nachází v Praze na Smíchově. Hlavní náplní činnosti je výplata důchodů a nemocenských dávek včetně poradenství pro občany České republiky. Podle statistik z roku 2010 spravuje ČSSZ téměř 8 milionů pojištěnců, přičemž téměř 3 miliony z toho jsou důchodci.

Hodnocení Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – IT – Praha
Pracuji ve společnosti Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ na plný úvazek více než 10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Státní sektor

Negativa firmy:

Vedení si jede na sebe, do pozic vedoucích odborů dosazují kamarády.

Doporučení pro management firmy:

Děkujeme odejděte

před 4,5 roky
4.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Peníze včas

Negativa firmy:

Platy nejsou takové jak si lidi myslí

před 5,5 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Referent – Praha
Pracoval(a) jsem ve společnosti Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ na plný úvazek 8-10 let, do roku 2017.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Státní stabilni

Negativa firmy:

Růst po hodně dlouhé době. Slabá motivovanost. Hodně nízký plat

Doporučení pro management firmy:

Více dbát o své zaměstnance. Umožnit i nižším pozicim workshopy. Kurzy. Organizovat teambuilding

před 5,5 roky
4.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Stálá práce, 31dní dovolené, pružná pracovní doba která se zavede, práce v kolektivu

Negativa firmy:

Špatné platové podmínky, nemožnost přivýdělku, špatný výběr úklidových firem

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (5)

Historie ČSSZ

Jednou z prioritních prací ČSSZ je výběr pojistného a sociálního zabezpečení. V roce 2004 a o rok později se drží hodnota úspěšnosti výběru pojistného nad 98 procenty, přičemž od roku 2016 se zvyšuje na 99,5 procent. Budovat kariéru u ČSSZ dnes mohou zaměstnanci po celé republice, ve všech okresech. Další práce ČSSZ spočívá ve vyplácení důchodů v České republice i do zahraničí, výplata dávek nemocenského pojištění či odškodňování podle zvláštních právních předpisů. V roce 2010 zaznamenala ČSSZ volná místa v oblasti informačních a komunikačních technologiích, neboť v tomto roce probíhá rozvoj integrovaného informačního systému, díky němuž je zajištěna obsluha klienta na kterémkoliv územní jednotce ČSSZ.

Životní situace

Výplata dávek a jejich výše se liší podle životní situace, která člověka dostala na ČSSZ. Životní situací se rozumí například důchod, mateřství, nemoc, nepříznivý zdravotní stav nebo odškodnění.

Práce a pobyt v zahraničí, EU

Pokud dlouhodobě žijete v zahraničí, ať už za účelem studia nebo práce, je možné, že vám vznikl nárok na důchod či jinou dávku mimo ČR. I v takové situaci by se měli lidé obrátit na ČSSZ, která pomůže s určením právních předpisů, podle kterých se máte řídit. Je také vhodné navštívit ČSSZ ještě před plánovaným pobytem a zjistit si, jakými pravidly v oblasti sociálního zabezpečení byste se měli řídit.

ePortál

ePortál je internetová aplikace ČSSZ skrze kterou si můžete obstarat informace služby prostřednictvím elektronické samoobsluhy.

Služby ePortálu pro pojištěnce

Pokud chcete využít ePortál jako pojištěnec, musíte mít k dispozici buď datovou schránku nebo mít občanský průkaz s kontaktním elektronickým čipem a nebo mít aktivovaný účet národní identitní autority.

Na ePortálu pak naleznete veškeré informace ohledně nemocenského pojištění, důchodového pojištění a o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvek na státní politiku nezaměstnanosti. Výhodou je, že skrze ePortál můžete žádosti vyřizovat online a nemusíte stát dlouhé fronty na úřadě.

Služby ePortálu pro zaměstnavatele

Jako právnická osoba můžete ePortál využívat pouze zpřístupněním údajů k datové schránce. Služby, které nabízí ePortál pro zaměstnavatele jsou následující: nemocenské pojištění a zejména informace o dočasné pracovní neschopnosti zaměstnance pro fyzické osoby a také informace o pojistném na sociální zabezpečení a příspěvek na statní politiku nezaměstnanosti, kde si zaměstnavatel například může najít informace o stavu pohledávek.

Aktuality ČSSZ

Na webu České správy sociálního zabezpečení vycházejí články, které mapují aktuality v oblasti pojistného nebo dávek. Dočtete se tu tak o nových pravidlech a regulích, které ovlivňují všechny pojištěnce.

Kariéra v ČSSZ

Pravidelná aktualizace volných míst pro ČSSZ slibuje nové pracovní příležitosti pro absolventy středních i vysokých škol. Stabilní zaměstnavatel, v jehož čele stojí Vilém Kahoun, neustále vylepšuje systém benefitů pro zaměstnance, dnes tedy mohou zaměstnanci instituce čerpat 25 dní dovolené i 5 dní indispozičního volna. Kromě včasné výplaty na zaměstnance čekají též stravenky a možnost profesního růstu stejně jako řada školení. Kariéru v ČSSZ mohou budovat referenti, právníci, metodici i účetní. Kariéra u ČSSZ znamená zajímavou a velmi různorodou administrativu v oblasti důchodového a nemocenského pojištění. Mnoho zaměstnanců určitě ocení též pružnou pracovní dobu, další vzdělávání nebo nástup dle dohody.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Křížová 1292/25, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00006963

Založení / Zapsání do OR*:

13. 12. 1991

Právní forma:

organizační složka státu