Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Česká správa sociálního zabezpečení - ČSSZ

Údaje

Sídlo firmy:

Křížová 1292/25, 150 00 Praha 5 - Smíchov

Velikost firmy:

5 000 - 10 000 zaměstnanců

IČ:

00006963

Založení / Zapsání do OR*:

13. 12. 1991

Právní forma:

organizační složka státu

O společnosti

Česká správa sociálního zabezpečení, obecně známá jako ČSSZ, představuje správní úřad České republiky, jenž je přímo podřízen Ministerstvu práce a sociálních věcí. Sídlo této finančně správní instituce se nachází v Praze na Smíchově. Hlavní náplní činnosti je výplata důchodů a nemocenských dávek včetně poradenství pro občany České republiky. Podle statistik z roku 2010 spravuje ČSSZ téměř 8 milionů pojištěnců, přičemž téměř 3 miliony z toho jsou důchodci.

Historie ČSSZ

Jednou z prioritních prací ČSSZ je výběr pojistného a sociálního zabezpečení. V roce 2004 a o rok později se drží hodnota úspěšnosti výběru pojistného nad 98 procenty, přičemž od roku 2016 se zvyšuje na 99,5 procent. Budovat kariéru u ČSSZ dnes mohou zaměstnanci po celé republice, ve všech okresech. Další práce ČSSZ spočívá ve vyplácení důchodů v České republice i do zahraničí, výplata dávek nemocenského pojištění či odškodňování podle zvláštních právních předpisů. V roce 2010 zaznamenala ČSSZ volná místa v oblasti informačních a komunikačních technologiích, neboť v tomto roce probíhá rozvoj integrovaného informačního systému, díky němuž je zajištěna obsluha klienta na kterémkoliv územní jednotce ČSSZ.

Kariéra v ČSSZ

Pravidelná aktualizace volných míst pro ČSSZ slibuje nové pracovní příležitosti pro absolventy středních i vysokých škol. Stabilní zaměstnavatel, v jehož čele stojí Vilém Kahoun, neustále vylepšuje systém benefitů pro zaměstnance, dnes tedy mohou zaměstnanci instituce čerpat 25 dní dovolené i 5 dní indispozičního volna. Kromě včasné výplaty na zaměstnance čekají též stravenky a možnost profesního růstu stejně jako řada školení. Kariéru v ČSSZ mohou budovat referenti, právníci, metodici i účetní. Kariéra u ČSSZ znamená zajímavou a velmi různorodou administrativu v oblasti důchodového a nemocenského pojištění. Mnoho zaměstnanců určitě ocení též pružnou pracovní dobu, další vzdělávání nebo nástup dle dohody.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
Zobrazit všechna hodnocení (3)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Finance Služby Poradenství Sociální služby