Dopravní podnik města Brna - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Velké slevy na AliExpressu

Dopravní podnik města Brna

Dopravní podnik města Brna zajišťuje veškerou městskou dopravu v rámci Brna a okolí a svou práci zaměřuje převážně na přepravu osob prostřednictvím tramvají, trolejbusů, autobusů a dokonce i lodí. Dopravní podnik města Brna provozuje přibližně 11 tramvajových tras, 13 tras trolejbusů a 55 městských autobusových tras, kde zároveň funguje i práce revizora, který kontroluje cestující, zda mají zaplacené jízdné. Dopravní podnik města Brna navíc provozuje autoškolu, kterou využívají noví zájemci o budování kariéry u Dopravního podniku města Brna.

Hodnocení Dopravní podnik města Brna

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (6)

Hlavní oblast působení

Dopravní podnik města Brna sídlí v Brně v Pisárkách v ulici Hlinky 64/151, ale informační kanceláře a podatelnu provozují na adrese Novobranská 18. Společnost Dopravní podnik města Brna volná místa také nabízí v některých z jeho prodejen jízdenek, které se nachází v Brně hned 6x a to například v sídle podniku či v informačních kancelářích, ale také i v Bystrc ZOO, Purkyňově 93, na Mendlovo náměstí 19 a v konečné stanici tramvají Stará osada nebo Královo Pole nádraží.

Hodnocení Dopravního podniku města Brna

Stálí a i bývalí zaměstnanci hodnotili Dopravní podnik města Brna jako skvělého zaměstnavatele a práci v této společnosti by doporučili. Pracovníci si chválí především skvělý kolektiv, lákavé firemní benefity a motivační pohyblivé složky mzdy. Dopravní podnik města Brna dokonce nabízí možnost netradiční brigády pro studenty starších 21 let a s řidičským průkazem skupiny B, kteří tak mohou začít budovat kariéru už při studiu. Volná místa v Dopravním podniku města Brna mají možnost obsadit nejen řidiči, ale také lakýrníci, autoelektrikáři nebo různí administrativní pracovníci.

Zajímavosti o Dopravním podniku města Brna

Od roku 2007 vychází jednou měsíčně časopis Šalina, který je pro všechny zdarma a najdete ho v každé tramvaji. V periodiku se píše o novinkách, různých omezeních nebo opravách, což se převážně týká výjimek nebo změn v jízdním řádě. Firma se snaží často zaujmout cestující a to třeba historickou šalinou ve stylu 90. let. Brno je mimo jiné známé svým pivem, proto Dopravní podnik města Brna vytvořil tzv. šalina pub.

Historie firmy

MHD v Brně kariéru nastartovala už v polovině 19. století, kdy byly zprovozněny první koněspřežné dráhy a Brno se tak stalo první městem na našem území, v němž byla zahájena. Během následujících let se doprava v Brně postupně modernizovala až došlo na zahájení provozu autobusové dopravy. Název Dopravní podnik města Brna, jak ho známe dnes, vznikl v roce 1998 a jejím jediným akcionářem se stalo město Brno. Dopravní podnik města Brno neustále přichází s novými nápady, jak vylepšit a zmodernizovat dopravu. Například od roku 2007 brněnské zastávky disponují elektronickými informačními panely, jež ukazují cestujícím odjezdy z dané zastávky nebo dokonce zavedli možnost zakoupení jízdenky pomocí SMS.

​ ​

Kariéra v Dopravním podniku města Brna

Budovat kariéru u Dopravního podniku města Brna mají možnost zájemci o práci z různých oborů. Nástupní platy řidičů tramvají, autobusů a trolejbusů se pohybují okolo 15 - 30 tis. Kč měsíčně a dokonce nabízí svým zaměstnancům také lákavé firemní benefity a různých zajímavých výhod. Kupříkladu zlevněné jízdné i pro rodinné příslušníky, možnost stravování s příspěvkem, příspěvky na kulturní, sportovní a poznávací činnost a mnoho dalšího. Lákavé jsou i příspěvky na rekreaci a dětské tábory po 2 letech v pracovních poměru. Podívejte se na volná místa u Dopravního podniku města Brno a pošlete jim svůj životopis.

​ ​
Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Hlinky 64/151, 603 00 Brno - Pisárky

Velikost firmy:

2 500 - 3 000 zaměstnanců

IČ:

25508881

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1998

Právní forma:

a.s.