Dopravní podnik města Brna - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Dopravní podnik města Brna

Dopravní podnik města Brna zajišťuje veškerou městskou dopravu v rámci Brna a okolí a svou práci zaměřuje převážně na přepravu osob prostřednictvím tramvají, trolejbusů, autobusů a dokonce i lodí. Dopravní podnik města Brna provozuje přibližně 11 tramvajových tras, 13 tras trolejbusů a 55 městských autobusových tras, kde zároveň funguje i práce revizora, který kontroluje cestující, zda mají zaplacené jízdné. Dopravní podnik města Brna navíc provozuje autoškolu, kterou využívají noví zájemci o budování kariéry u Dopravního podniku města Brna.

Hodnocení Dopravní podnik města Brna

Přidat hodnocení
před 1,5 rokem
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Řidič šaliny – Brno
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik města Brna na zkrácený úvazek 3-4 roky.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Burza směn, volitelnost, plat, příplatky.

Negativa firmy:

Záchody, zodpovědnost.

před 3,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Řidič AD – Slatina
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik města Brna na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Sociální firma, MHD zdarma i pro rodinu, stravenky

Negativa firmy:

Za normální hodiny (40h/týdně) skoro žádný plat. Taková pracovní doby ani nejde dosáhnout. Aby měl člověk normální výplatu, musí odpracovat alespoň 230hodin. Častá buzerace, dovolená se musí nahlásit už v lednu na celý rok (o prázdninách ji dostanou jen vyvolení). Věčné vyzvánění telefonu a nucení k přesčasům. Brzké ranní nástupy (od 3:20). Velká odpovědnost absolutně neodpovídající odměně. ( recenze za autobusy garáž Slatina - ale podmínky stejné u všech trakcí)

Doporučení pro management firmy:

Pokud nebude tato pozice "přeplacená", nikdy nebude dostatek řidičů. Řidič byl dřív někdo, dnes je někdo cestující a řidič ten poslední - protože vy je tak vychováváte = povzbuzujete je ke stížnostem apod. Nikdo si ve firmě neuvědomuje že řidiči vydělávají na stovky kancelářských židlí, kteří "pracují" tak, že třeba seřazují černé pasažéry podle znamení horoskopu apod.

před 4,5 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik města Brna na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

,, Sociální podnik,,; spousta benefitů, jako např: mhd zdarma i pro rodinné příslušníky

Negativa firmy:

Za tu odpovědnost jako řidič si za normální hodiny nevyděláte, musí se pracovat hodně přesčas, i 230h měsíčně.

před 5 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Dopravní podnik města Brna na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Nestojí to za to

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (8)

Hlavní oblast působení

Dopravní podnik města Brna sídlí v Brně v Pisárkách v ulici Hlinky 64/151, ale informační kanceláře a podatelnu provozují na adrese Novobranská 18. Společnost Dopravní podnik města Brna volná místa také nabízí v některých z jeho prodejen jízdenek, které se nachází v Brně hned 6x a to například v sídle podniku či v informačních kancelářích, ale také i v Bystrc ZOO, Purkyňově 93, na Mendlovo náměstí 19 a v konečné stanici tramvají Stará osada nebo Královo Pole nádraží.

Hodnocení Dopravního podniku města Brna

Stálí a i bývalí zaměstnanci hodnotili Dopravní podnik města Brna jako skvělého zaměstnavatele a práci v této společnosti by doporučili. Pracovníci si chválí především skvělý kolektiv, lákavé firemní benefity a motivační pohyblivé složky mzdy. Dopravní podnik města Brna dokonce nabízí možnost netradiční brigády pro studenty starších 21 let a s řidičským průkazem skupiny B, kteří tak mohou začít budovat kariéru už při studiu. Volná místa v Dopravním podniku města Brna mají možnost obsadit nejen řidiči, ale také lakýrníci, autoelektrikáři nebo různí administrativní pracovníci.

Zajímavosti o Dopravním podniku města Brna

Od roku 2007 vychází jednou měsíčně časopis Šalina, který je pro všechny zdarma a najdete ho v každé tramvaji. V periodiku se píše o novinkách, různých omezeních nebo opravách, což se převážně týká výjimek nebo změn v jízdním řádě. Firma se snaží často zaujmout cestující a to třeba historickou šalinou ve stylu 90. let. Brno je mimo jiné známé svým pivem, proto Dopravní podnik města Brna vytvořil tzv. šalina pub.

Historie firmy

MHD v Brně kariéru nastartovala už v polovině 19. století, kdy byly zprovozněny první koněspřežné dráhy a Brno se tak stalo první městem na našem území, v němž byla zahájena. Během následujících let se doprava v Brně postupně modernizovala až došlo na zahájení provozu autobusové dopravy. Název Dopravní podnik města Brna, jak ho známe dnes, vznikl v roce 1998 a jejím jediným akcionářem se stalo město Brno. Dopravní podnik města Brno neustále přichází s novými nápady, jak vylepšit a zmodernizovat dopravu. Například od roku 2007 brněnské zastávky disponují elektronickými informačními panely, jež ukazují cestujícím odjezdy z dané zastávky nebo dokonce zavedli možnost zakoupení jízdenky pomocí SMS.

​ ​

Kariéra v Dopravním podniku města Brna

Budovat kariéru u Dopravního podniku města Brna mají možnost zájemci o práci z různých oborů. Nástupní platy řidičů tramvají, autobusů a trolejbusů se pohybují okolo 15 - 30 tis. Kč měsíčně a dokonce nabízí svým zaměstnancům také lákavé firemní benefity a různých zajímavých výhod. Kupříkladu zlevněné jízdné i pro rodinné příslušníky, možnost stravování s příspěvkem, příspěvky na kulturní, sportovní a poznávací činnost a mnoho dalšího. Lákavé jsou i příspěvky na rekreaci a dětské tábory po 2 letech v pracovních poměru. Podívejte se na volná místa u Dopravního podniku města Brno a pošlete jim svůj životopis.

​ ​
Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Hlinky 64/151, 603 00 Brno - Pisárky

Velikost firmy:

2 500 - 3 000 zaměstnanců

IČ:

25508881

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1998

Právní forma:

a.s.