Bolt – práce, kariéra, volná místa | VímVíc.cz
Kupón na Lítačku za 399 Kč měsíčně

Bolt

Bolt, dříve Taxify, je mezinárodní platforma pro přepravu osob ve městech. V podstatě jde o alternativu běžné taxislužby. Skrze mobilní aplikaci Bolt spojuje cestující a místní řidiče, kteří zákazníky vozí ve svých osobních vozidlech. Společnosti pochází z Estonského Tallinu a působí ve 30 zemích a 100 městech v Evropě, Africe, západní Asii a v Austrálii.

Hodnocení Bolt

Přidat hodnocení

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (1)

Historie společnosti Bolt

Devatenáctiletý student střední školy Markus Villig založil bolt v roce 2013, aby tak spojil všechny taxíky v Tallinu a Rize do jedné platformy. Už rok po svém založení společnost expandovala do zahraničí.

Expanze do Londýna v roce 2017 se příliš nepovedla, protože regulační instituce Transport for London zakázala Boltu činnost. Později začal Bolt nabízet služby ve městech Paříž a Lisabon a do Londýna se navrátila v červnu 2019 příslibem toho, že nabídne nižší ceny než její konkurent Uber. Celosvětově má Bolt více než 25 milionů uživatelů aplikace.

V srpnu 2019 se po vzoru Uber Eats společnost pustila také do rozvozu jídla v Tallinnu pod názvem Bolt Food a v následujícíh měsících plánuje expanzi do dalších měst v Evropě a Africe. Na konkurenci se tedy může těšit i český Wolt a Dáme jídlo.

Nejlevnější taxi – Bolt, Liftago nebo Uber?

Bolt, Liftago a Uber jsou si navzájem hlavními rivaly. Všechny tři společnosti totiž používají mobilní aplikaci a fungují na stejném principu. Cena se liší podle mnoha faktorů jako denní doba, místo a vytíženost řidičů. Výhodou je oproti taxi, že vám aplikace předem vypočítá cenu a to s minimální odchylkou.

Obecně se dá říci, že služby Boltu bývají nejlevnější a naopak Liftago bývá z trojice nejdražší, ale jak už jsme zmínili, vždy je to individuální. Na druhou stranu Liftago je známé vyšší kvalitou služeb a profesionálnějšími řidiči. Všechny společnosti také poskytují slevové kódy na první jízdu nebo doporučení služby kamarádovi.

Jednoznačnou nevýhodou Boltu je, že prozatím funguje jen v Praze na rozdíl třeba od Liftaga, které funguje v 9 českých městech a v Bratislavě

Bolt vs taxi Praha

Určitě jste slyšeli o sporu taxikářů s řidiči Boltu a Uberu o ulice Prahy a dalších českých měst. Problémem bylo, že tyto společnosti nepožadovaly po svých řidičích zákonem stanovené náležitosti jako licence, registrace a pojištění aut jako vozů taxislužby, označení cedulí taxi a osazení taxametrem. Bolt a Uber navíc i překračovaly maximální povolenou taxu.

To vedlo k vlně demonstrací taxikářů po celé České republice a nakonec k legislativním úpravám, které přinutily Bolt ctít stejná pravidla, která dodržují všichni provozovatelé taxislužeb v Česku.

Kariéra a volná místa v Boltu

Bolt nabízí volná pracovní místa řidičů. Výhodou práce pro Bolt je flexibilita. Aplikaci můžete zapnout a vydělávat kdykoliv chcete. Musíte ale splňovat tyto podmínky:

  • Mít platný občanský průkaz, řidičský průkaz a zkušenosti s řízením
  • Mít vozidlo odpovídající kvality a stáří
  • Mít průkaz řidiče taxislužby
  • Opatřit si koncesi na silniční motorovou dopravu
  • Mít vozidlo registrováno jako vozidlo taxislužby
  • Umět česky

Dobrá zpráva je, že pokud dokončíte registraci nyní, získáte bonus až 10 000 Kč. Musíte si pro to ale zařídit živnostenský list.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Vyskočilova 1326/5, 140 00 Praha 4 Michle

Velikost firmy:

100 - 500 zaměstnanců

IČ:

04291085

Založení / Zapsání do OR*:

3. 8. 2015

Právní forma:

s.r.o.

Web:

bolt.eu/cs