Economia - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Potkejte nezadané lidi

Economia

Economia je vydavatelská firma v České republice, která provozuje online zpravodajské weby IHNED.cz a Aktuálně.cz a zároveň vydávají deník Hospodářské noviny, týdeník Ekonom, Respekt aj. V tzv. mediálním domě Economia, s centrem v pražském Karlíně, našli volné místo ti nejlepší novináři a fotografové, kteří se zasloužili o vysokou kvalitu a profesionální zpracování obsahu. Práci Economia nabízí v krásném a moderním newsroomu, odkud vysílá také známá novinářská dvojice, Martin Veselovský a Daniela Drtinová, kteří moderují audiovizuální žurnalistický projekt DVTV.

Hodnocení Economia

Přidat hodnocení
před 5,5 roky
4.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Economia na poloviční úvazek.
Pozitiva firmy:

Prostředí, uvolněná atmosféra

Negativa firmy:

Economia má v technologiích mnoho co dohánět, nicméně díky tomu je tam spousta příležitostí

před 5,5 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Economia na plný úvazek, do roku 2014.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Brand firmy a jejích produktů, důvěryhodnost navenek, hezké pracovní prostředí

Negativa firmy:

management, který se drží svých židlí a leze do zadku, často nekompetentní lidé na vedoucích pozicích, nulová vize do budoucna, přešlapuje se na místě. Finanční ohodnocení není konkurenční. Klientelismus a kamarádíčkovství.

Doporučení pro management firmy:

Už by se to mělo prodat a měl by přijít nový management nového vlastníka, který bude chtít, aby firma vydělávala a ne se jen dojila na přání současného majitele za přitakávání současného managementu. Management, byť s ohledem na zadání vlastníka, by měl být uznalejší stran ohodnocení zaměstnanců. Je k smíchu, jak si mastíte svorně kapsy a dole pak lidi pracují za méně než v Lidlu.

před 6 roky
4.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Economia na plný úvazek, do roku 2017.
Pozitiva firmy:

Moderní mediální dům, přístup k informacím, docela zajímavé bonusy na distribuci, vstřícnost

Negativa firmy:

Skostnatelý služebně starší pracovníci na fakturaci, nesplnitelné plány na akvizicích, retence byli fajn ohodnocené, stravenky za nízkou hodnotu, nízký nástupný plat, ale dalo se srovnat na retencích, skrytá rivalita, ale pokud člověk tomu nedával váhu, byl to cajk.

před 6 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – StartUp projekt Bezsanonu.cz, obchod a narketing – Praha
Pracuji ve společnosti Economia na pracovní smlouvu méně než 1 rok.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Aktualne nejobjektivnejsi mediahouse v CR. Reaguje ihned. Vsichni o ni mluvi, nikomu to neni volny. Centrum skvelych lidi a projektu. Nepotrebujete atlas ani Marketing a media, jdete Najisto. Kdo neni Ekonom, muze pracovat v Hospodarskach nebo v DVTV. Respekt je tu pro vsechny. Prijde se presvedcit do backstage!

Negativa firmy:

Je to kolos a proto procesy trvaji dele.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (9)

Historie

Svou kariéru Economia nastartovala v roce 1990, ale její historie sahá až do 50. let, kdy vznikly Hospodářské noviny, kterých se po Sametové revoluci chopilo vydavatelství Economia. Významným rokem pro společnost byl rok 1999, neboť Economia dala vznik zpravodajskému webu IHNED.cz. V roce 2011 začala Economia digitalizovat svůj obsah a na trh uvedla aplikaci Hospodářských novin pro iPad, která přinesla čtenářům, na rozdíl od papírového vydání, video obsah nebo více fotografií. Vlastníkem vydavatelství Economia je už od roku 2008 podnikatel Zdeněk Bakala, jemuž patří i společnost Centrum Holdings, pod níž spadá například internetový portál Centrum.cz.

Kariéra v Economia

Vydavatelství Economia nenabízí budování kariéry pouze novinářům, ale uplatnění zde najde například i uchazeč z oboru marketingu, IT, obchodu nebo designu. Volná místa v Economia mohou zaplnit i mimopražští, jelikož společnost působí také v Ostravě nebo v Liberci. Studentům nabízí zajímavé stáže, díky nimž získají skvělou praxi z pozice redaktorů a potkají se s těmi nejlepšími pracovníky z oboru. Pro získání práce v Economia je třeba zaslat jim svůj životopis s krátkým motivačním dopisem. Důležitým bodem v CV je výborná znalost českého jazyka a schopnost komunikovat anglicky. Economia své zaměstnance podporuje a snaží se je posouvat dál jak v jejich osobním, tak i v profesním životě.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Pernerova 673/47, 186 00 Praha - Karlín

Velikost firmy:

500 - 1 000 zaměstnanců

IČ:

28191226

Založení / Zapsání do OR*:

25. 11. 2007

Právní forma:

a.s.