ČZU - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

ČZU

Česká zemědělská univerzita v Praze, neboli ČZU, je veřejná vysoká škola, která sídlí v Praze – Suchdol. ČZU poskytuje univerzitní vzdělání s nejmodernějšími technologiemi a pokrokovou vědou a výzkumem hlavně v oblasti zemědělství, lesnictví, techniky, ekonomie a životního prostředí. Univerzita se skládá z šesti fakult a jednoho institutu, kterou studuje přibližně 18 tisíc studentů na bakalářském či magisterském studijním programu. Práce České zemědělské univerzity v Praze je také o finanční podpoře talentovaných absolventů doktorského studia, jejichž cílem je zvyšovat jejich kvalifikace ve vědecko-výzkumné oblasti. Česká zemědělská univerzita v Praze se dokonce řadí na seznam Českých 100 Nejlepších od panevropské společnosti pro kulturu, vzdělání a vědecko-technickou spolupráci, COMENIUS.

Hodnocení ČZU

Přidat hodnocení

Historie

Dějiny zemědělského oboru se píší od roku 1906, kdy se začal vyučovat na České vysoké škole technické, později byl ale obor přeměněn na Vysokou školu zemědělského a lesního inženýrství, který spadal stále pod České vysoké učení technické v Praze. Nakonec v 50. letech 20. století byla z vládního nařízení zřízená samostatná Vysoká škola zemědělská v Praze, k níž byly postupně přidávány fakulty se zemědělským zaměřením a v polovině 60. let minulého století se celá přestěhovala do nově vybudovaného areálu v Praze - Suchdole, kde sídlí dodnes. Dva roky po rozpadu Československa byla přejmenována na Českou zemědělskou univerzitu v Praze, která se v současné době intenzivně rozvíjí a buduje další moderní prostory. V dnešní době volné místo na ČZU obsadilo přes 1.700 akademických a technických pracovníků, jež se starají se o to, aby studenti získali kvalitní a odborné vzdělání.

Kariéra na ČZU

Volná místa Česká zemědělská univerzita nabízí uchazečům z akademického i neakademického oboru a hledají například tajemníka katedry, vědeckého pracovníka, daňového specialistu, obsluhu copycentra, zahradníka aj. Před tím, než si uchazeče pozvou na osobní pohovor, je potřeba zaslat jim vypracovaný strukturovaný životopis se základními osobními údaji, dosaženým vzděláním, profesními zkušenostmi a případně i s dalšími schopnostmi. Častými požadovanými znalostmi pro získání volného místa na ČZU je práce na PC, praxe na obdobné pozici, proaktivní přístup či komunikace v anglickém jazyce. Práce na ČZU přináší také zajímavé benefity v podobě příspěvků na penzijní a životní připojištění, stravenek či závodní stravování. Aby se mohli zaměstnanci pilně věnovat kariéře na České zemědělské univerzitě, zřídili v areálu univerzity Školku Poníček, kterou mohou využít nejen děti zaměstnanců, ale také studentů a doktorandů.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Kamýcká 129, Suchdol, 165 00 Praha

Velikost firmy:

2000 - 2500 zaměstnanců

IČ:

60460709

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1995

Právní forma:

Vysoká škola

Web:

www.czu.cz