BeWooden Company – práce, kariéra, volná místa | VímVíc.cz
Dřevěné motýlky pro muže

BeWooden Company

BeWooden Company je česká firma, která prodává ručně vyrobené produkty ze dřeva. V BeWooden jsou sice známí především jako výrobci dřevěných motýlků, jejich portfolio se ale postupně rozšířilo i o peněženky, manžetové knoflíčky, brašny, brože, spony na kravatu, klobouky, kravaty a další produkty, za jejichž kvalitou si stojí firma natolik, že na ně nabízí doživotní záruku.

Hodnocení BeWooden Company

Přidat hodnocení

Historie společnosti

Na začátku byli tři muži, Ctirad Sára, Patrik Babinec a Jakub Najdek. První dřevěný motýlek vyrobili v roce 2013. Tenkrát byli první a jediní, dnes jim dělají konkurenci např. firmy Time Wood nebo Labatti. Ctirada, Patrika a Jakuba zaujaly neotřelost a nevšednost, kterými se dřevěné motýlky vyznačují. Potom výrobu pilovali, pustili se i do dřevěných peněženek a pořídili si laserový gravír, aby mohli přidat motýlkům na jedinečnosti.

Později díky konferenci ve Švýcarsku potkal Patrik Němce Henrika, kterého vize BeWooden okamžitě nadchla. Bez váhání navázali spolupráci a BeWooden tak získalo první zahraniční zastoupení. BeWooden přicházelo stále s novými nápady jako třeba s dřevěným motýlkem pro ženy, opaskem a zrcátkem a nakonec expandovalo i do severských zemí.

V roce 2016 vytvořili první vlastní katalog, který rozdávali na mnoha veletrzích, jež se účastnili. O dva roky později přišli se šperky pro ženy a s dřevěnými brožemi, které momentálně patří k jejich nejprodávanějším produktům. Dnes má firma zastoupení ve 13 zemích světa. Na německém trhu firmě počet objednávek meziročně vzrostl o 84 procent, na českém trhu o 74 procent. Mají tržby kolem 40 milionů ročně.

Dřevěné motýlky BeWooden

Většina dřevin, které BeWooden na své motýlky a další produkty používá, pochází z nadbytečné produkce lokálních řezbářství, zatímco exotické dřeviny jsou z certifikovaných a udržitelných plantáží. Snad i proto nejsou motýlky BeWooden ničím levným. Ceny začínají na 1090 Kč za kus. Pokud tedy sháníte cenově dostupnou variantu motýlků, obraťte se raději na Bandi Vamos.

Dřevěné motýlky BeWooden majívariantu pro muže, ženy i děti. Velmi zajímavá je možnost vlastního navržení motýlku. Dřevo a jeho struktura je na každém výrobku jiná, což samo o sobě zaručuje originalitu, ale pro náročné mají také konfigurátor, kde lze poskládat produkt přímo na míru. Vyberete si z velkého množství látek, dřev a grafik. Další možností je vygravírování (tedy vyrytí) speciálního vzkazu.

Dřevěné výrobky, kšandy, brože

V současné době BeWooden nabízí nepřeberné množství dalších výrobků a každý si zde přijde na své. Nejoblíbenější jsou:

  • náramky,
  • dřevěné brože,
  • peněženky a vizitkovníky,
  • kšandy,
  • manžetové knoflíčky,
  • vegan peněženky.

BeWooden Company e-shop i prodejny

BeWooden má skvěle přehledný e-shop s minimalistickým designem, ale taky dvě prodejny v Praze. První najdete v obchodním domě Kotva na Náměstí Republiky a druhý v Manifesto marketu v ulici Na Florenci.

Objevte kousek lesa v hlavním městě! Přijďte se inspirovat, popovídat si a poznat nejen naše výrobky, ale také náš tým. Rádi poradíme s výběrem toho pravého doplňku pro vás nebo vaše blízké. Na prodejně si můžete prohlédnout a zakoupit veškerý sortiment našich výrobků. 

Kariéra v BeWooden

BeWooden má dvě desítky vlastních zaměstnanců a pracuje pro ni další desítka řemeslníků. Do práce pro BeWooden se zapojí řada řemesel: stolaři, brašnáři, švadleny, zlatníci a třeba i knihaři. Pokud s BeWooden sdílíte hodnoty jako ruční výroba, respekt k přírodě a udržitelný rozvoj u nás v České republice, určitě vás zajímá, co byste prací pro ně získali. Na svých webových stránkách vyzdvihují především:

  • mzdu odpovídající pozici,
  • motivující odměny a bonusy,
  • systém firemních benefitů,
  • vzdělávací programy, účast na konferencích.

BeWooden volná místa

V současné době nabízí BeWooden volná místa vedoucí prodeje, asistentky prodeje (Kotva/Manifesto/Vaňkovka). Hlavní náplní těchto pracovních pozic je prodej na obchodě, milé a komunikativní vystupování a pozitivní reprezentace značky. Vzhledem k tomu, že do obchodu každý den zavítá mnoho cizinců, angličtina na dobré úrovni je podmínkou.

BeWooden hledá také švadleny, šičky a krejčí, bez nichž by to nešlo a kteří by se podíleli na šití kožených peněženek, opasků, motýlků, nebo třeba dámských kabelek. Tyto pozice mají tu výhodu, že je u nich možnost částečné práce z domova a pružná pracovní doba. A pozor, BeWooden nabízí také místo pro brigádníky v Praze, Brně a Frýdku-Místku.

Zaměstnanci jsou tu podle hodnocení spokojeni především s prací v týmu mladých lidí a neformální pracovní atmosférou. Pokud zvažujete práci pro BeWooden, pošlete jim životopis a setkejte se s nimi osobně!

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Fryčovice 720, 739 45 Fryčovice

Velikost firmy:

25-49 zaměstnanců

IČ:

03771504

Založení / Zapsání do OR*:

4. 2. 2015

Právní forma:

s.r.o.