H&M - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

H&M

Skupina H&M - Hennes & Mauritz, známá po celém světě pod zkráceným jménem H&M, je jednou z nejvýznamnějších modních společností, která pochází ze švédského Västeråsu. Zabývá se nejen prodejem oblečení pro ženy, muže, děti a mladistvé, ale také prodejem bytových doplňků. Nabízí volná místa na pozice v oblasti prodeje. Práce v H&M je skvělá příležitost pro kariéru nejen v oblasti prodeje tohoto zboží!

Hodnocení H&M

Přidat hodnocení
před 22 dny
3.0

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti H&M na zkrácený úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv; zaměstnanecká sleva; hezké zázemí (kuchyňka,...); bez uniformy; práce s oblečením; dobrý přivýdělek ke studiu

Negativa firmy:

Tak tady se s dovolením rozepíšu. V H&M pracuji již třetím rokem a rozhodně nemůžu současný stav porovnávat s dobou před třemi lety. Když jsem tehdy nastoupila, do práce jsem se (jako DPP, později 10h/týden - zkrácený úvazek) těšila. A to trvalo tak rok. Poté se výrazně změnilo vedení a z Arey (oblastní manažeři) začaly chodit až absurdní nařízení a příkazy, že jsem začala přemýšlet, mám-li takovou dřinu za potřebí. Jelikož se u nás na prodejně ale sešel fajn kolektiv, vydržela jsem ve firmě doteď. Jenže nyní, po "korona-krizi" se vše zhoršilo. Ihned po znovuotevření prodejen začaly slevy, a to je opravdu nápor, jak fyzicky tak psychicky si člověk mnohdy sáhne na dno. Do toho ale firma zavedla svůj nový věrnostní program pro zákazníky, který MUSÍME nabízet za každou cenu i přes jeho zjevné nedostatky a nikoho z manažerů nezajímá, že díky tomu nestíháme, máme na obchodě neskutečný nepořádek, fronty a jsme na celé patro (někdy na celý obchod) sami. A to opravdu není v pořádku. Bezhlavě se ženou za procenty a čísly a zdraví a spokojenost svých zaměstnanců je až v pozadí jejich priorit. O výhrůžkách důtek a případného ukončení pracovního poměru za neplnění právě procentuálních výsledků (nabízení věrnostních kartiček) ani nemluvím. Abych to shrnula, práce v H&M je fajn co se týče přivýdělku, ale z dlouhodobějšího hlediska svou zkušenost musím hodnotit negativně právě kvůli mnohdy nesmyslnému a přehnanému nátlaku ze strany manažerů.

Doporučení pro management firmy:

Manažeři, budete-li si toto někdy číst, jděte, prosím, příkladem svým zaměstnancům a važte si jejich práce. Mnohdy se vám to stokrát vrátí.

před 1 měsícem
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti H&M na zkrácený úvazek, do roku 2020.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Minimum - zaměstnanecká sleva, stravenky

Negativa firmy:

Absolutní zmatek a to kompletně ve všem.. Především Vám na pohovoru slibují, jak si budete moct plánovat směny dle sebe, ale realita je úplně někde jinde. Prostě dají směny, co potřebují vyplnit a jsou schopní je během chvíle celé překopat. Mají v tom nepořádek, kolikrát něco změní a vy o tom nevíte, pak vám naštvaně vyvolávají kde jste a hrozí neomluvenými hodinami.. Neskutečně špatný přístup... Další věc jsou manažeři, kteří většina mají naprosto nesmyslné požadavky (spousta z nich chodí z vedení) a neustále vás peskují. Firma má přílišné nároky, na to, aby mohly být splněny by musela mít tak 2x tolik zaměstnanců.. Všechno, co si představují, že denně stihnete je téměř nemožné vykonat...Katastrofa

před 11 měsíci
5.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti H&M na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

+ možnost plánovat si směny + super zázemí pro zaměstnance + není třeba nosit uniformu + při práci na DPP si můžete směny navolit jak chcete + pro částečné úvazky jsou často super slevové akce a vouchery + fajn kolektiv (alespoň u nás, kdyby nebyl, asi mě tam nic moc neudrží)

Negativa firmy:

- vedoucího prodejny často dělají lidé, kteří o tom vědí kulový a neumí ani základy práce na obchodě - není možnost si nechávat dýška - čistě ženský kolektiv - benefity jsou pouze pro částečné úvazky a HPP - při částečných úvazcích si směny moc plánovat nemůžete a často pracujete dvojnásobně tolik (při 10h/týden až 20h/týden) - nízké platové ohodnocení - nulový kariérní posun - i přes každodenní úklid je všude prach

před 1 rokem
2.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti H&M jako nezávislý pracovník, do roku 2019.
Pozitiva firmy:

Občerstvení, možnost odložit si oblečení

Negativa firmy:

Vedoucí mají neskutečný nepořádek ve směnách. Několikrát se mi stalo, že mi vynadaly, jak si nehlídám směny. Po tom co zjistily, že chyba byla na jejich straně, dělaly jakoby nic. Celkové to plánovaní směn, bylo zmatené, nedomluví se s vámi, prostě vám to tam nasekají jak se jim hodí, aniž by vás o tom informovali.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (57)

O H&M - Hennes & Mauritz CZ

Dnes má skupina několik značek se silnou globální dostupností. Mezi ně patří H&M, COS, Weekday, Cheap Monday, Monki, & Other Stories a značka Arket. Expanze celé společnosti je neustále velice silná. V současné době má po celém světě okolo 4 500 obchodů. Zakládá si na udržitelné a kvalitní módě, která je dostupná pro co nejvíce lidí.

Historie firmy

Její zakladatel Erling Persson začal společnost budovat v roce 1947 ve Švédku prvním obchodem s dámským oblečením nazvaným Hennes (švédsky "její" nebo "pro ni"). Později v roce 1968 si jeho značku koupil Mauritz Widforss, který tak začal prodávat oděvy pod dnešní hlavičkou Hennes & Mauritz. V současné době firmu vede vnuk Erlinga, generální ředitel společnosti Karl-Johan Persson.

H&M kariéra

Firma investuje do svého kariérního systému značné úsilí, jelikož má v současné době pod sebou okolo 161 000 zaměstnanců po celém světě. H&M si zakládá na rozmanitosti vlastní pracovní síly, ať z hlediska věku, pohlaví nebo etnického původu.

Jelikož má firma pod sebou více značek, nabízí rozmanité možnosti práce. Volná místa H&M nejčastěji nabízí pozice prodejních poradců, merchandiserů, informační technologie či obchodní plánovače. Zajímavou nabídku vytvořila společnost také pro studenty, kteří mají možnost sloučit zajímavou práci v H&M se školou, nebo si vyzkoušet nějakou z praxí či stáží. Kariéru zde mohou uchazeči začít jak na plný, tak poloviční úvazek.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Nové Město, Václavské náměstí 832/19, 11000 Praha 1

Velikost firmy:

1000 - 1499 zaměstnanců

IČ:

26755475

Založení / Zapsání do OR*:

3. 2. 2003

Právní forma:

s.r.o.

Web:

www.hm.com