H&M - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

H&M

Skupina H&M - Hennes & Mauritz, známá po celém světě pod zkráceným jménem H&M, je jednou z nejvýznamnějších modních společností, která pochází ze švédského Västeråsu. Zabývá se nejen prodejem oblečení pro ženy, muže, děti a mladistvé, ale také prodejem bytových doplňků. Nabízí volná místa na pozice v oblasti prodeje. Práce v H&M je skvělá příležitost pro kariéru nejen v oblasti prodeje tohoto zboží!

Hodnocení H&M

Přidat hodnocení
před 3 měsíci
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti H&M na plný úvazek.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Byla jsem přijmutá jako brigádník, později jsem přešla na zkrácený úvazek hodin ( při studiu). Manažeři H & M Chodov jsou nejvíce skvělí lidé - vyjdou vstříc, chovají se kamarádsky, umí ocenit práci, umí pochválit, snaží se plnit zaměstnancům přání a mají parádní přístup+ pomáhají když se nestíhá! Kolektiv je taky fajn, takže se nám pracuje super. Možnost volitelných směn (pokud jste brigádník) Možnost posedět v kuchyňce na pauze. Jako zaměstnanec také dostáváte slevu 25% na sortiment, stravenkové karty

Negativa firmy:

Bohužel společnost během korona-krize neprodlužuje smlouvy na HPP

před 5 měsíci
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti H&M na plný úvazek, do roku 2020.
Pozitiva firmy:

-Dají se tam najít fajn lidi -Sleva na zboží -Neformální oblečení

Negativa firmy:

-Samozřejmě práce s lidma není lehká, ale za to nemůže nikdo na prodejně -Většinou holčičí, což vede často k docela toxic atmosféře, pokud si náhodou všichni nesednou, že :) -K toxic atmosféře ale nejvíce rozhodně přispívají manažeři, ať už departmeni nebo store manažeři, a to jsou tam bohužel většinou z mých zkušeností lidé, kteří nechtějí dělat to, co vy, tak se za jisté míry vlezdoprdelkovství dostanou na tyto pozice. Jejich charakter je v mínusových bodech, často jsou to nekompetentní, bezpáteřní lidé, kteří nakonec pomlouvají všechny a užívají si, že jsou staří jako vy a dostali nálepku pozice, ze které vám můžou něco říkat. Mé doporučení - pokud se manažer chová jako idiot, mějte ho na háku a pamatujte, že ve výsledku je obchod jeho zodpovědnost, ne vaše :) Samozřejmě jsem ale zažil i fajn manažery, se kterýma byla směna příjemná a zvládalo se vše i líp, protože jste nebyli demotivovaní a všichni dělali to, co je důležité, ne výmysly hloupých lidí, takže asi tak. Tím pádem myslím, že pokud vám nevadí zákazníci, najděte si jen prodejnu, kde budou fajn zaměstnanci a nemusí to být špatná práce, především najděte dobrýho store manažera, na departmeny se můžete při troše drzosti vykašlat, ale pokud se oni nechávají dobře, tak si to obhájíte. Zkrátka je to o lidech. Práce to jinak tak zlá není a docela rychle utíká, pokud tam teda nemáte kyselou manažerku.

Doporučení pro management firmy:

Vzbuďte se

před 7 měsíci
3.0
Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti H&M na pracovní smlouvu.
Pozitiva firmy:

Nastoupila jsem jako DPP ke studiu. Po roce jsem se dostala na VPP 30/týdně. Prace

Negativa firmy:

před 9 měsíci
3.0

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Anonymní
Pracuji ve společnosti H&M na zkrácený úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Dobrý kolektiv; zaměstnanecká sleva; hezké zázemí (kuchyňka,...); bez uniformy; práce s oblečením; dobrý přivýdělek ke studiu

Negativa firmy:

Tak tady se s dovolením rozepíšu. V H&M pracuji již třetím rokem a rozhodně nemůžu současný stav porovnávat s dobou před třemi lety. Když jsem tehdy nastoupila, do práce jsem se (jako DPP, později 10h/týden - zkrácený úvazek) těšila. A to trvalo tak rok. Poté se výrazně změnilo vedení a z Arey (oblastní manažeři) začaly chodit až absurdní nařízení a příkazy, že jsem začala přemýšlet, mám-li takovou dřinu za potřebí. Jelikož se u nás na prodejně ale sešel fajn kolektiv, vydržela jsem ve firmě doteď. Jenže nyní, po "korona-krizi" se vše zhoršilo. Ihned po znovuotevření prodejen začaly slevy, a to je opravdu nápor, jak fyzicky tak psychicky si člověk mnohdy sáhne na dno. Do toho ale firma zavedla svůj nový věrnostní program pro zákazníky, který MUSÍME nabízet za každou cenu i přes jeho zjevné nedostatky a nikoho z manažerů nezajímá, že díky tomu nestíháme, máme na obchodě neskutečný nepořádek, fronty a jsme na celé patro (někdy na celý obchod) sami. A to opravdu není v pořádku. Bezhlavě se ženou za procenty a čísly a zdraví a spokojenost svých zaměstnanců je až v pozadí jejich priorit. O výhrůžkách důtek a případného ukončení pracovního poměru za neplnění právě procentuálních výsledků (nabízení věrnostních kartiček) ani nemluvím. Abych to shrnula, práce v H&M je fajn co se týče přivýdělku, ale z dlouhodobějšího hlediska svou zkušenost musím hodnotit negativně právě kvůli mnohdy nesmyslnému a přehnanému nátlaku ze strany manažerů.

Doporučení pro management firmy:

Manažeři, budete-li si toto někdy číst, jděte, prosím, příkladem svým zaměstnancům a važte si jejich práce. Mnohdy se vám to stokrát vrátí.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (60)

O H&M - Hennes & Mauritz CZ

Dnes má skupina několik značek se silnou globální dostupností. Mezi ně patří H&M, COS, Weekday, Cheap Monday, Monki, & Other Stories a značka Arket. Expanze celé společnosti je neustále velice silná. V současné době má po celém světě okolo 4 500 obchodů. Zakládá si na udržitelné a kvalitní módě, která je dostupná pro co nejvíce lidí.

Historie firmy

Její zakladatel Erling Persson začal společnost budovat v roce 1947 ve Švédku prvním obchodem s dámským oblečením nazvaným Hennes (švédsky "její" nebo "pro ni"). Později v roce 1968 si jeho značku koupil Mauritz Widforss, který tak začal prodávat oděvy pod dnešní hlavičkou Hennes & Mauritz. V současné době firmu vede vnuk Erlinga, generální ředitel společnosti Karl-Johan Persson.

H&M kariéra

Firma investuje do svého kariérního systému značné úsilí, jelikož má v současné době pod sebou okolo 161 000 zaměstnanců po celém světě. H&M si zakládá na rozmanitosti vlastní pracovní síly, ať z hlediska věku, pohlaví nebo etnického původu.

Jelikož má firma pod sebou více značek, nabízí rozmanité možnosti práce. Volná místa H&M nejčastěji nabízí pozice prodejních poradců, merchandiserů, informační technologie či obchodní plánovače. Zajímavou nabídku vytvořila společnost také pro studenty, kteří mají možnost sloučit zajímavou práci v H&M se školou, nebo si vyzkoušet nějakou z praxí či stáží. Kariéru zde mohou uchazeči začít jak na plný, tak poloviční úvazek.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Nové Město, Václavské náměstí 832/19, 11000 Praha 1

Velikost firmy:

1000 - 1499 zaměstnanců

IČ:

26755475

Založení / Zapsání do OR*:

3. 2. 2003

Právní forma:

s.r.o.

Web:

www.hm.com