Amazon PRÁCE | VímVíc.cz

Amazon je americký internetový obchod, který byl zřízen v České republice v roce 2013, kdy nabízel pouze knihy, CD a DVD. Sortiment časem rozšířil o další produktové kategorie jako například elektroniku, hračky, oblečení a obuv, potraviny, potřeby pro domácnost a zahradu nebo vybavení na sport.

Společnost má v současnosti centra v Praze a Dobrovízi. Amazon Dobrovíz disponuje centrem vráceného zboží, které má rozlohu 25 000 m² a pracuje v něm kolem 1000 zaměstnanců. Pro distribuční centrum může pracovat kolem 2000 pracovníků. Centrum Amazon Praha sídlí v budově Blox a patří pod něj šest oddělení: oddělení sdílených HR služeb, kontaktní centrum pro zaměstnance , oddělení vzdálené IT podpory, tým pro vyhledávání a nábor zaměstnanců zákaznického servisu a provozu, tým Transaction Risk Management Systems a centrální evropské oddělení Amazon Connections. Zde poskytuje práci kvalifikovaným profesionálům především z oblasti IT a HR. Jedná se asi o 500 pracovních míst.

Společnost Amazon zaměstnává jen v České republice kolem 3500 pracovníků.

Práce v Amazonu

Amazon nabízí volná místa v administrativě, logistice, financích, vývoji a správě systémů, ostraze, personalistice nebo pro manuální pracovníky. Většina nabídek práce je inzerována pro Prahu a Dobrovíz, ale lze pracovat i na Slovensku. Náborový proces má tři kola - v prvním kole zašle uchazeč společnosti svůj životopis, pokud splní požadavky, pokračuje do druhého kola, ve kterém absolvuje telefonický pohovor s personalistou. V případě oboustranné spokojenosti se uchazeč setká se svým budoucím manažerem na osobním pohovoru a pokud i zde je vše v pořádku, získá pracovní místo.

Nabídky práce v Amazonu je široká. Uplatnění najdete v administrativě, logistice, financích, vývoji a správě systémů, ostraze, personalistice nebo jako manuální pracovník.

Amazon Dobrovíz

Práce v Dobrovízi má své kladné i záporné stránky. Mezi ty pozitivní patří zajišťování svozových autobusů pro zaměstnance z několika okolních měst, možnost volby úvazku, vzdělávací programy nebo levné stravování. Při 100% docházce získá zaměstnanec 10% měsíční bonus. Nejnižší hrubá mzda je podle mluvčí českého Amazonu Miroslavy Remenárové po započítání bonusu od září 2018 necelých 28 000 korun, u vedoucích pozic až 35 00 korun. Výhodou je i čtyřdenní pracovní doba.

Nevýhodou jsou však v případě potřeby nařízené další pracovní dny, které si zaměstnanci nemohou vyměňovat, ztráty prémií, v případě neodpracování všech směn, dále pak přísné směrnice a pravidla, vysoká fluktuace, sledování zaměstnanců (kamerový systém, elektronická identifikace, čipy, skenery) a analyzování jejich výkonu včetně nastavování individuálních kvót.

Práce ve skladu znamená pracovní dobu cca 10¾ hodiny, včetně několika přestávek. Po zapracování získá zaměstnanec osobní kvóty, které má plnit. Pokud tomu tak není, následuje napomínání od nadřízených a případně udělování trestných bodů. Po třech trestných bodech většinou dochází k propuštění. Pokud vás zajímají názory reálných zaměstnanců, kteří pro společnost pracují nebo pracovali, podívejte se níže na jejich hodnocení.

Práce ve skladu má svá pozitiva a negativa, která je dobré před oslovením společnosti zvážit.

Amazon recenze

Práce v Amazonu je hodnocena na našem portálu VímVíc.cz rozporuplně. Někteří zaměstnanci si pochvalují především možnost svozů, dobré vztahy s kolegy, finanční ohodnocení a benefity v podobě příspěvku na penzijní připojištění, čistého prostředí nebo levných obědů. Mezi nejčastěji zmiňovaná negativa od současných nebo bývalých pracovníků patří: velký tlak na výkon a vysoké nároky ze strany vedení v podobě nastavených norem, přísné podmínky, vysoká fluktuace, povinné přesčasy, nízká kvalita stravy nebo špatná komunikace mezi vedoucími a podřízenými. Pokud se chcete dozvědět více o hodnocení a práci v Amazonu, podívejte se na naši stránku s recenzemi.