Amazon - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Amazon

Společnost Amazon.com je vlastníkem největšího internetového obchodu na světě, který se neustále rozrůstá. Její oblast působení je však daleko větší, mimo jiné spravuje filmovou databázi IMDb, vyrábí čtečky knih Amazon Kindle, tablet Kindle Fire a dokonce se pohybuje v oděvním průmyslu. Navíc poskytuje cloudová služby a zabývá se tvorbou televizních pořadů pod značkou Amazon Studios.

Hodnocení Amazon

Přidat hodnocení
před 8 měsíci
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Amazon na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Kolegové

Negativa firmy:

Nespolehlivá agentura, přístup atd.

před 2,5 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Amazon na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Co se týče školení , firma si opravdu dává záležet.

Negativa firmy:

před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Picker – Dobrovíz
Pracuji ve společnosti Amazon na plný úvazek 5-7 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

svozová doprava zdarma, charakter práce bez stresu

Negativa firmy:

čachry s výslednými procenty, protekcionismus, prach, špína a obrovský nepořádek na pracovišti, který snižuje úroveň bezpečnosti práce

Doporučení pro management firmy:

nenechte obsazovat pozice T3 a instruktorů kamarádíčky a milenky stávajících T3 a instruktorů a vyžadujte u nich profesní a morální

před 3 roky
1.0
Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Amazon na zkrácený úvazek, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Svozova doprava Káva, čaj zdarma Čisté prostředí

Negativa firmy:

Špatná komunikace se zaměstnanci Špatné jednání Nevaží si lidí Všichni podle nich musí být dokonalý Špatná atmosféra Nepříjemní instruktoři Krátké přestávky

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (81)

O Amazon s.r.o.

Společnost se snaží být inovativní a neustále přinášet nové metody do oblasti svého podnikání. Právě proto jako první na světě začala experimentovat s doručováním zboží pomocí dronů či patentováním prvního skladiště na vzducholodi. Ačkoliv Amazon neustále investuje značný obnos do nových trendů, jeho tržby se také zvyšují. Její nejnovější akvizicí je koupě potravinového řetězce Whole Foods Market za 322 miliard korun.

Do Čech se Amazon dostal v roce 2013, kdy na našem území založil dvě logistická centra za 2 miliardy korun. V Praze a Dobrovízi má umístěné centrum vráceného zboží, distribuční centrum a korporátní kancelář.

Hlavní oblasti působení

Amazon je nejen internetový obchod. Jedná se o celou škálu produktů:

 • A2Z Development
 • A9.com
 • Alexa Internet
 • Amazon Kindle
 • Amazon Studios
 • Amazon Web Services
 • Audible.com
 • dpreview.com
 • IMDb
 • LoveFilm
 • Zappos.com
 • Woot
 • Junglee.com

V Česku je Amazon známý hlavně díky internetovému obchodu, případně produktům Kindle.

Říká se o Amazon

Jak už to u velkých společností bývá, i Amazon se nevyhnul kritice ze strany veřejnosti. Nejslavnější problémy byly ohledně platu a podmínek práce skladníků, o čemž vznikl i dokument od BBC (Amazon: The Truth Behind The Click), kritika managementu zase naráží na témata stresu na pracovišti, anonymní linky pro pomlouvání, vysoká fluktuace či vyžadování dostupnosti na telefonu i mimo pracovní dobu nebo po půlnoci. Poslední kontroverzi způsobily daňové optimalizace, kdy byla firma nařčena z vyhýbání se placení daní.

Práce v Amazonu

Amazon čelil v historii již několikrát kritice. Zejména co se týče nabídky zaměstnání v Amazonu. Práce v Amazon je totiž údajně příliš náročná a měla být přítomná šikana či nestandardní postupy. Přesto i v ČR nabízí Amazon volná místa a v hodnocení zaměstnavatele lze najít i velmi pozitivní recenze a zkušenosti zaměstnání v Amazonu.

Historie firmy

Jejím zakladatelem je premiant informatiky Jeffrey Preston Bezos, který v roce 1994 založil v garáží obchod na prodej knih Cadabra.com, jež následně pojmenoval dle řeky Amazonky na Amazon. Zanedlouho mu společnost vynesla takové jmění, že se stal miliardářem a letos poprvé překonal Billa Gatese v žebříčku nejbohatších lidí planety.

Amazon kariéra

V České republice zaměstnává společnost Amazon na tisíce pracovníků a neustále se snaží nabírat nové. Právě proto můžeme vidět téměř na každém kroku jejich náborovou kampaň hlásající zvyšování platových podmínek.

Kde se volná místa v Amazon nachází? V současnosti je distribuční centrum umístěné v Praze, další práce pro Amazon je v Dobrovízi, kde se nachází centrum vráceného zboží. V Dobrovízi nachází práci okolo 1000 zaměstnanců. Volná místa se v Praze nachází i v kancelářích budovy Blox, ve které je možné najít šest oddělení, která zajišťují chod Amazonu. Zde je zaměstnáno 500 lidí v řídících a podpůrných pozicích. Distribuční centrum se rozkládá na 95 000 metrech čtverečních a zaměstnává na 2000 pracovníků

Firma láká nové zaměstnance na skvělý kolektiv, rozmanitost a zajímavé projekty. Mezi nabízené benefity, které se vztahují také na rodinné příslušníky, patří placené nemocenské, placená volna, různé spořící programy, zaměstnanecké akcie nebo podpora péče o děti a seniory. Práci můžete najít napříč všemi obory - finance, marketing, design, lidské zdroje, právo, redakce, IT podpora atd.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Plzeňská 947/129B, 150 00 Praha 5

Velikost firmy:

nad 10 000 zaměstnanců

IČ:

26423987

Založení / Zapsání do OR*:

3. 1. 2001

Právní forma:

s.r.o.