Yankee Candle - práce, kariéra, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

Yankee Candle

Yankee Candle je asi celosvětově nejznámější značka vonných svíček, interiérových vůní a vůní do auta. Firma Yankee Candle má za sebou bohatou a zajímavou historii. Za založením tohoto prodejce vonných svíček stál jeden člověk, Mike Kittredge, společnost v roce 1969 založil.

Hodnocení Yankee Candle

Přidat hodnocení
před 1 měsícem
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Operátor výroby
Pracuji ve společnosti Yankee Candle na plný úvazek 1-2 roky.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Není to nezáživný automotive. Podílíte se na výrobku, který dělá radost a kouzlí úsměv na tváři. S některými kolegy je príma spolupráce, vyvářejí příjemné, přátelské klima. Různé příležitostné dárky, firemní akce, přednášky, eventy.

Negativa firmy:

Kdysi firma, do které se dostal málokdo, nyní podnik, jenž jde pomalu, ale jistě ke dnu. Navenek se firma tváří rodinně a týmově, uvnitř je to ale jedna obří faleš a přetvářka. Vrchní sféry nastolily křivé prostředí, které bych nedoporučovala nikomu. Komploty, pikle, pomluvy. Na pozice se dohazují příbuzní, známí, kamarádi, rodina. Zákulisní praktiky narušily mezilidské vztahy. Šíří se negativní nálada. Nejčastější příčinou rozčarování bývá, kdy je někomu nadržováno jen na základě rodinného vztahu (největší zhouba!). Do očí bijící dvojí metr – hrstka lidí dře jako šrouby a druzí mají veget a komandují. Vydržování si neschopných. Zůstávají jen ti, které by těžko někdo zaměstnal. Neustálá nálož změn, na všechno je trilion postupů. Hlavouni vymýšlí stále nové metody, pravidla, které jsou spíše ke škodě, mnohdy proti logice. Velká fluktuace, početný odchod lidí na všech úrovních. Člověka zapáleného pro práci tam dokáží znechutit a vyštípat. Mizerný výdělek. S tak málo penězi opravdu nevyžijete. Chybějící výhledová strategie, špatná hospodárnost, nedotažený systém, minimální podpora při zaučení. Nikdo neví, co bude za 1/2 roku, za rok. V jednu chvíli jste doma na 60 %, není výrobní plán, jindy Vás nutí do přesčasů, je zákaz dovolených (dlouhodobý podstav). Nekompetentní vedení, jež se nestará o své lidi ani o zeefektivnění procesů, zkostnatělost, přešlapování na místě. Poslední dobou se škrtí výdaje – na ochranné pomůcky, benefity, zmodernění strojů, techniky, zlepšovací návrhy. Normy jsou hnány do extrému, jede se na kvantitu, ne na kvalitu. Kdo se nechytá, je brzda a posměchem pro ostatní (zlí, zákeřní kolegové). Už dávno tu není dobře. S příchodem nové lídrové jde všechno od desíti k pěti. Oblíbenost se odvíjí od toho, jak moc jste schopni šipkařit. Šplhouni se nepředřou. Momentálně kolektiv již není to, co býval. Všude podlézači, zapšklouni, neférovost, nepřátelskost. Nadřízení na takové situace pouze přihlíží, ba co víc, se toho přímo účastní. Dostanete kudlu do zad. Naučila jsem se jednu skvělou věc a to, nedůvěřovat a nikomu se nesvěřovat, neboť se to obrátí proti Vám. YC hodnoty, kterými se vedení pyšnilo, už nefungují, práce mě nebaví jako dřív, neustále změny – k horšímu. -Co je třeba udělat a proč? Vymýtit nepotismus, vyházet protekční diletanty – zlomyslně jednající jedince, kteří si dělají z práce holubník. Vnitřní předpisy/pravidla až tak moc nežrat, zvolněte. Nejsme sekta, roboti ani otroci. Zlepšit zázemí pro zaměstnance (nešlapat na krk, nestresovat), razantně navýšit mzdy. Třísměnný provoz nahradit přívětivějším režimem (dvanáctky). Člověk je imrvére unavený, na osmičkách nemáme vůbec čas na osobní život.

před 7 měsíci
1.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Yankee Candle na plný úvazek, do roku 2023.
Pozitiva firmy:

super kolektiv ! docela slušná mzda

Negativa firmy:

špatná komunikace ze strany vedení . zaměstanají Vás tří měsíce před Vánocemi na půl roku. Oddřete jim Vánoce a po Novém roce ,když už nejsou takové tržby ,tak Vás už nepotřebují a neprodlouží smlouvu . Nejsměšnější na tom všem je ,že to ví skoro všichni okolo a koho se to týká , tak neví nic :-D

před 3,5 roky
3.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Yankee Candle na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Skvělé benefity. Klimatizace. Svačiny za přesčasy zdarma

Negativa firmy:

Málo peněz. Dřina. Nelíbí se my chování nadřízených(team leader). Mají jenom svoje VIP lidi.kteří jsou líní a vybírají si jenom lehčí práci. A neříkám to jenom já,ale mluví o tom víc. lidí. A nějaké zvedání peněz? Možná někdy po roce. Snad jak se člověk osvědčí.

před 5,5 roky
5.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec - Externí pracovník - Most
Pracoval(a) jsem ve společnosti Yankee Candle jako nezávislý pracovník 1-2 roky, do roku 2017.
Doporučuje
Pozitivní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Nedělá rozdíl mezi dělníkem a managerem,všichni stejným dílem,mnoho propracovaných benefirů,vstřícnost,pochopení,zásadovost,bezpečnost,důraz na lidské zdroje,vedení komunikuje s dělníky

Negativa firmy:

není co napsat

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (9)
Bylo mi šestnáct a měl jsem problém: do Štědrého dne zbývalo jen pár dní a já neměl ani vindru. Absolutně jsem netušil, jak pořídit mamince dárek, ale pak jsem dostal nápad. Sesypal jsem svoje dětské voskovky a našel prázdnou krabici od mléka. Pastelky jsem rozpustil v hrnci na sporáku, nalil do kartonu a přidal knot, co jsem si „vypůjčil“ ze svíčky v jídelně. Kousky vosku, které z té chuděrky odpadly, jsem přisypal taky a za pár hodin už na kuchyňském stole trůnila moje první svíčka.

Historie

Poté to šlo ráz na ráz a nejdříve z koníčku vznikla postupně živnost, všichni měli zájem o jeho svíčky. První roky dělal Mike všechny svíčky v domě svých rodičů, poté obsadil celou garáž. Postupně se podnik rozšiřoval a bylo potřeba najmout zaměstnance. V roce 1982 pod Mikeem pracovalo přibližně 30 zaměstnanců a firma rok od roku rostla.

V současnosti je Yankee Candle nejproslulejší výrobce aroma svíček a vůní do interiérů: 18 000 obchodů v USA, přes 2 000 prodejních míst ve Velké Británii, distributoři ve 23 evropských zemích. To dělá z Yankee Candle jednu z nejznámějších a nejžádanějších značek na trhu.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Karolinská 661/4, 186 00 Praha - Karlín

IČ:

04277546

Založení / Zapsání do OR*:

28. 7. 2015

Právní forma:

s.r.o.