Pojišťovna Kooperativa | práce a kariéra v pojišťovnictví | VímVíc.cz

Pojišťovna Kooperativa

Údaje

Sídlo firmy:

Pobřežní 665/21, 186 00 Praha - Karlín

Velikost firmy:

4000 - 4999 zaměstnanců

IČ:

47116617

Založení / Zapsání do OR*:

1. 3. 1993

Právní forma:

a.s.

O společnosti

Společnost Kooperativa se zaměřuje na poskytování pojištění osobám a firmám a je součástí pojišťovací skupiny Vienna Insurance. Tato skupina působí ve střední a východní Evropě. Kooperativa je jednou z největších pojišťoven v Česku a její služby využívá více než 2 miliony klientů.

Kooperativa - cestovní pojištění, povinné ručení

V jejím portfoliu najdete pojištění osob, cestovní pojištění, pojištění vozidel, pojištění odpovědnosti zaměstnavatele, pojištění malých a středních podnikatelů, nebo také pojištění průmyslu. Díky širokému sortimentu služeb se Kooperativa řadí mezi univerzální pojišťovny. Kooperativu klienti často vyhledávají právě pro zřízení cestovního pojištění při cestování do zahraniční.

Historie pojišťovny Kooperativa

Pojišťovna Kooperativa zde začala působit v roce 1991 a tehdy se jednalo o první soukromou pojišťovnu na území Československa. Jak už víte, Kooperativa je součástí Vienna Insurance Group, která má sídlo v rakouské Vídni a vznikla v roce 1824. Na konci 80. let 20. století začala expandovat do Evropy.

Dnes už provozuje skupinu více než 50ti pojišťoven ve 25 zemích, například v Albánii, Německu, Bělorusku, Turecku, Makedonii, Polsku atd. Pojišťovna Kooperativa se také věnuje charitativní činnosti, Nadace pojišťovny Kooperativa.

Kooperativa je s 22% podílem na celkovém předepsaném pojistném a základním kapitálem 3 miliardy Kč druhou největší pojišťovnou v ČR.

Kariéra v Kooperativě

Kooperativa má čtrnáct oddělení. Její centrála se vyznačuje velmi příjemným pracovním prostředím plným světla a rostlin. Práce pro Kooperativu má mnoho výhod. Patří mezi ně například relaxační zóny, výborná kantýna, firemní telefon a notebook a vidina kariérního růstu.

Sídlíme v jedné z nejlepších kancelářských budov světa.

Kooperativa - volná místa

Práci v Kooperativě našlo už téměř 4 tisíce zaměstnanců, kteří se starají o klienty a poskytují jim rady ohledně pojištění, pracují s čísly a analýzami, nebo pečují o spokojenost ostatních zaměstnanců. Nabídka volných míst v Kooperativě je neustále aktualizována a najít uplatnění zde může téměř kdokoliv. Pojišťovna Kooperativa provozuje své pobočky po celé České republice s centrálou v Praze a v Brně.

Kooperativa - trainee programy

Společnost také pomáhá nastartovat kariéru absolventům a studentům a nabízí jim tzv. trainee program nebo spolupráci na různých bakalářských či diplomových pracích. Zaměstnanci mohou využít možnost získání volného místa v zahraničí v rámci společnosti Vienna Insurance Group, nebo zúčastnit se jazykových kurzů. Do trainee programu se může přihlásit každý absolvent nebo student posledního ročníku VŠ. Je to tedy skvělý způsob získání praxe, bez které se dnes nikdo neobejde.

Je tohle Vaše firma?

  • Vytvořte si skvělý profil
  • Získejte nejlepší zaměstnance
  • Budujte značku firmy
Upravit profil zaměstnavatele

Hodnocení

Přidat hodnocení
před 8 měsíci
2.0
Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Pojišťovna Kooperativa na plný úvazek, do roku 2018.
Pozitiva firmy:

Stravenky a další benefity

Negativa firmy:

Při nástupu mizerný plat,mzda se vám odvíjí od toho,kolik lidi chytnete na proutek..Při nástupu bylo řečeno,ze se jedna o “rodinný” kolektiv,ale po par měsících zjistíte,ze jakmile neděláte na kolegyně “tutu nunu”,tak se stanete terčem pomluv a “šikany”..jakmile se jedna o penize a smlouvy,kolegyně jsou schopné jit i přes mrtvoly!Nadrizeni toto bohužel neresi,jelikož nemaji vůbec potuchy,ze toto u nich v praci panuje..nakonec se dozvíte,ze Vašim rozhodnutím odejít,vlastně vyčistite vzduch na pracovišti a za vše můžete vy..Smutné a zároveň k smíchu..

před 10 měsíci
4.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec - Klientský poradce - Brno
Pracuji ve společnosti Pojišťovna Kooperativa na plný úvazek 1-2 roky.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Benefity, stravenky, příspěvky na penzijní a životní pojištění, týden dovolené nad rámec, firemní akce. Neustálé školení a prohlubování znalostí. Odměna vyplácena včas. Dobrý kolektiv na pracovišti a metodická podpora.

Negativa firmy:

Zkostnatělost. Spousta věcí by šla řešit flexibilněji a dříve.

Doporučení pro management firmy:

Více naslouchat zaměstnancům v provozu. Co je tíží a jaké mají nápady.

před 11 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Vedení společnosti

Bývalý zaměstnanec - MOS - Jizni Cechy
Pracoval(a) jsem ve společnosti Pojišťovna Kooperativa na plný úvazek méně než 1 rok, do roku 2018.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Negativa firmy:

Chovani k zamestnancum, pristup ke klientum

Doporučení pro management firmy:

Vic si vazit lidi obecne, nezneuzivat dominantni postaveni

před 1 rokem
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Bývalý zaměstnanec - Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Pojišťovna Kooperativa na plný úvazek, do roku 2017.
Doporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

-podpora kolegů -velké a rozsáhlé školení - nabízí dobré pojištění, kvalitní

Negativa firmy:

- při nástupu je příšerný plat - nadřízení dokáží být velmi arogantní a dokáží po vás dost nelibě šlapat -obvolávání náhodných čísel, vygenerovaných prazvláštním způsobem -kolikrát jsem musela přemlouvat starší ženy ke schůzce v pojištovně a říkat jim jak je skvělé se pojistit - pro mě hyenistické chování vůči některým lidem, kteří nejsou u kooperativy a nutně je přesvědčovat o změně

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Zobrazit všechna hodnocení (25)

Mohly by Vás zajímat také tyto firmy

Zaměření firmy

Pojišťovnictví Služby Poradenství