Meopta - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz

Meopta

Společnost Meopta kariéru založila na výrobě optiky nejvyšší kvality pro průmyslové, vojenské a spotřební trhy a v současné době je dodavatelem pro největší světové optické firmy. Meopta má své sídlo v Přerově, ale také provozuje svou pobočku ve Spojených státech amerických, v New Yorku. Volné místo v Meopta našlo už přes 2.500 vysoce kvalifikovaných a vyškolených zaměstnanců, kteří pomáhají vyvíjet a vyrábět nejvýkonnější produkty na světě. V roce 1958 dokonce Meopta zářila na výstavě Expo v Bruselu se svými fotoaparáty a získala tím nejvyšší ocenění, zlatou medaili Grand Prix.

Hodnocení Meopta

Přidat hodnocení
před 3 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti Meopta na plný úvazek, do roku 2010.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Žádná

Negativa firmy:

Neváží si vyučených lidí přímo pro meoptu. Technology dělají lidi s jiným vzděláním př zámečník pozice technologie optika trapárna a pak buzerují ty co ví o čem mluví a rozumí tomu. Plat k smíchu divím se, že tam ještě někdo dělá. Dělala jsem tam hned po škole 11let jako Optik přímo vyučená. S rozvodem a péči o dítě přišel zlom absolutní neschopnost vijít vstříc ohledně směn. Na mé místo vzali nevyučeného a bez zkušeností. Potom co jsem je poslala k šípku. Teď jsem spokojená. Jsou mnohé lepší firmy které platí a bez buzerace.

před 3,5 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Rovnováha práce - osobní život

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – THP
Pracuji ve společnosti Meopta na plný úvazek více než 10 let.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Pouze benefit (levný mobil, příspěvek na penzijko, atd. )

Negativa firmy:

Chování managementu firmy při běžném chodu i nyní čase krize. Produktivita se nezvyšuje vytvářením nepotřebných pozic pro děti a známé. Při propouštění to pak vždy odnáší lidé z výroby místo těch na jejichž mzdy vydělávají.

před 3,5 roky
1.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Meopta na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Ani nevím, jsem znechucen, mnozí dělníci jsou velmi šikovní

Negativa firmy:

Malé mzdy, kariérní postup žádný

před 4 roky
3.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti Meopta na plný úvazek.
Nedoporučuje
Neutrální perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Poměrně velká stabilita firmy a jistota práce pro zaměstnance. Rovnováha mezi pracovním a osobním životem.

Negativa firmy:

Nízké mzdy, což je potvrzeno i externí firmou, která zde provádí analýzu pracovních pozic. Zatím pramalá snaha udělat z Meopty perspektivního zaměstnavatele, aby stávajicí zaměstnanci byli hrdí na to, že pracují v Meoptě a aby zde lidi z venku chtěli pracovat.

Doporučení pro management firmy:

Chopit se všech nástrojů k tomu, aby lidi z regionu chtěli pracovat v Meoptě a aby stávajicí zaměstnanci byli spokojení a motivováni. Kdyby byla Meopta taková jako její výrobky, tak se sem lidi jen pohrnou a hlavně nebudou stávajicí zkušení lidé odcházet.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (10)

Historie

Společnost byla založena v roce 1933 jako Optikotechna Dr. Aloisem Mazurkem, jež se zajímal o optiku. Dr. Mazurek dokonce vyvinuj první československý zvětšovací objektiv, proto se firma Optikotechna zaměřila především na výrobu zvětšovacích přístrojů. Po válce Optikotechna změnila název na podnik Meopta (ME – Mechanická, OPTA – Optická výroba) a stala se během let předním světovým výrobcem zvětšovacích přístrojů na světě. V roce 1953 se práce Meopta zaměřila také na Ústav výzkumu optiky a jemné mechaniky v Přerově, který je v současné době moderním centrem světové úrovně.

Kariéra v Meopta

Společnost Meopta volná místa nabízí uchazečům z široké škály profesí a snaží se je dále podporovat v rozvoji kariéry či potenciálu. Pro své zaměstnance si Meopta připravila lákavé benefity a mohou využít také možnost podpory jazykového vzdělání, široké portfolio interních kurzů nebo různé vzdělávací programy. Kariéru v Meopta nabízejí budovat také studentům a absolventům, kterým umožňují získat odborné znalosti a praktické zkušenosti v průběhu studia. Podívejte se na nabídku volných míst u Meopta a získejte svou vysněnou práci v moderním a přátelském pracovním prostředí.

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Kabelíkova 2682/1, 750 02 Přerov

Velikost firmy:

1000 - 5000 zaměstnanců

IČ:

47677023

Založení / Zapsání do OR*:

20. 5. 1994

Právní forma:

s.r.o.