MAKRO - kariéra, práce, volná místa | VímVíc.cz
Aboutyou.cz

MAKRO

Makro Cash & Carry je velkoobchodní řetězec prodejen s širokou nabídkou potravinářského i nepotravinářského sortimentu, který nabízí registrovaným živnostníkům, obchodníkům a subjektům jako jsou školy nebo nemocnice

Hodnocení MAKRO

Přidat hodnocení
před 5 měsíci
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti MAKRO na plný úvazek, do roku 2022.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

Par lidi s mozkem...Dnes spis vic v pohode z UA

Negativa firmy:

Nejhorší zamestnani v mým zivote. Sama fales krivost donaseni a pomlouvani... A vedoucí se za sve poddané nepostaví. Hlavne at oni maji klid od FM Plat ubohy benefity temer nulove proste hnus.FUJJJ!!!!

před 2 roky
1.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti MAKRO na plný úvazek, do roku 2021.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

nic

Negativa firmy:

Nedodržení slibů Donucování Nutnost zaměstnávat jen elitu Netolerance

před 3 roky
2.0
Současný zaměstnanec – Anonymní
Pracuji ve společnosti MAKRO na plný úvazek.
Pozitiva firmy:

Kolegové jsou to nejlepší a pak ještě...jo počkat, to je vše vlastně :)

Negativa firmy:

Začnu šichtama , dá se říct že domluva neni žádná, vedoucí si dělají šichty ve svůj prospěch. Nemáte možnost si s kolegama vyjít na pivo ani. Chtějí po vás strašné množství práce za MALÉ a SMĚŠNÉ peníze. Žádná motivace, žadný bonusy, žádný příplatky, žádný příspěvky na dopravu, max jeden volný vikend v měsíci, vic uz je luxus. Žádné proplácení svátků a když uz si řeknete o náhradní volno tak na vás koukají se stylem jako: "Ty chceš náhradní volno? To by teda nešlo". Musíte dělat 3 prd.... věcí okolo a nikomu se stejně nezavděčíte. Vedení jedním slovem- KATASTROFA. Nenaslouchají zaměstnancům...ani nechtějí spíš. Pracující lidi jsou jen ŘADOVÝ zaměstnanec. Každý by se této "firmě" mel vyhnout jak jen to půjde. Makru by mělo dojít že už není na špici..pokud tam někdy bylo. Ve zkratce funguje to tam funguje asi takto- Makej a drž pusu.

před 3,5 roky
2.0

Kariérní příležitosti

Benefity

Rovnováha práce - osobní život

Vedení společnosti

Kultura a hodnoty

Bývalý zaměstnanec – Anonymní
Pracoval(a) jsem ve společnosti MAKRO na plný úvazek, do roku 2020.
Nedoporučuje
Negativní perspektiva firmy
Pozitiva firmy:

- podzemní garáže i pro zaměstnance - relativně snadná práce na všech pozicích - příležitost pro lidi bez zkušeností - 10% sleva na sortiment - možnost karierního růstu

Negativa firmy:

- nízké platy i na vyšších pozicích - velmi neadekvátní vedení - firma bez perspektivy a směru - otřesné chování k zaměstnancům na základních pozicích - vlastní názor je nežádoucí - časté změny vedení - i několikrát ročně

Doporučení pro management firmy:

Vedení by si mělo uvědomit, že základní kameny pro fungování firmy jsou jak spokojení zaměstnanci tak spokojení zákazníci, a tyto dva segmenty vždy půjdou ruku v ruce. Úspora na zaměstnancích a vedení ve stylu "drž ústa a krok" se vždy projeví negativně. Po 13 letech mohu konstatovat, že firma od roku 2016 prodělává velký úpadek ve všech směrech a to bohužel i směrem k zákazníkům.

Informace poskytnuté v hodnocení zaměstnavatelů jsou poskytnuté anonymně.
Portál VimVic.cz za tato hodnocení nezodpovídá.

Všechna hodnocení (63)

O Makro Cash & Carry, s.r.o.

Společnost Makro Cash & Carry patří pod firmu METRO Group sídlící v německém Düsseldorfu. V České republice máme 13 velkoobchodních makro prodejen a v každé z nich musí mít zákazník při placení dostupnou tzv. Makro kartu. Tu si můžete založit po předložení výpisu z OR nebo ŽL. Makro je zřízené na konceptu cash & carry, v překladu "zaplať zboží a odvez si ho".

Makro vlastní několik značek, kterými chtějí poukázat na vysokou kvalitu za nízké ceny - Aro, Fine Food, Horeca Select, Rioba, H-line, Sigma. Zákazníci jsou na prvním místě. Poradí vám zde energičtí a nadšení zaměstnanci, kterým nechybí úsměv a porozumění. Rádi vám pomohou a udělají vše, co bude v jejich silách, aby vaše přání splnili.

Společnost neustále roste, snaží se být o krok napřed, překračovat hranice a hledat nové příležitosti. K zákazníkům patří hotely, restaurace a různé gastro firmy ale i podnikatelé mimo tento svět. Makro a jeho zaměstnanci jsou akční a otevření všem novým nápadům. Navzájem se všichni podporují a společně pomáhají svým zákazníkům růst.

Hlavní oblasti působení

Makro není pouze velkoobchod, nabízí několik druhů služeb pro zkvalitnění zákaznické péče. Patří mezi ně:

  • MAKRO distribuce - online nákupy a následná doprava
  • Doprava zboží
  • Výkup oleje
  • Čerpací stanice
  • Finanční služby
  • Pult služeb partnerům
  • Vyšívání log

Mimo tyto služby patří mezi standardy i WiFi zdarma na prodejnách.

Říká se o Makru

Společnost Makro řeší v poslední době volná místa ve své struktuře a jejich obsazování. Pokud by vás práce pro společnost Makro zajímala, určitě doporučujeme podívat se i na hodnocení od zaměstnanců.

„Firemní kultura, management, skvělá logistika a komunikace se zákazníky."

Tak hodnotí svou kariéru v Makru jeden z bývalých zaměstnanců. Mezi další pozitiva pak patří zejména dobrá dopravní dostupnost, kolektiv na pracovišti, jistota výplaty včas a další. Najdou se samozřejmě i negativa. Mezi nimi pak můžeme najít stížnosti na náročnost (hlavně časovou) práce, fyzické vytížení, neshody na pracovišti jsou spíše otázkou konkrétního kolektivu, ale také zvýšené nároky ze strany vedení.

Makro leták

Nabídku na prodejnách komunikuje společnost stejným způsobem jako ostatní v segmentu, tedy papírovým a elektronickým Makro letákem. Mimo to na oficiálních internetových stránkách naleznete i sekci Receptů a inspirace, které obsahují informace a tipy pro přípravu polévek, hlavních jídel, dezertů a dalších. Leták Makro je pak zvlášť pro zdravý životní styl, potraviny, spotřební zboží, maloobchod, gastronomii, distribuci a další.

Makro akční leták

Slevové nabídky obsažené v Makro akčním letáku se vztahují nejen na běžné velkoobchodní značkové výrobky a zboží, ale taktéž na vlastní Makro výrobky. Ty se dělí do několika kategorií, jako je například Metro Chef nebo Metro Premium. V papírové podobě je možné Makro leták prolistovat na každé prodejně. Nicméně využitím Makro akčního letáku v PDF si zákazník ušetří při nejmenším čas strávený cestou na pobočku.

Historie firmy

První otevřená velkoobchodní prodejna vznikla v Amsterdamu roku 1968. Od 70. let minulého století se začal řetězec rozšiřovat postupně do různých koutů světa (Severní a Jižní Amerika, Asie).

Prvním a jediným vlastníkem firmy byla nizozemská společnost SHV Holdings (=Steenkolen Handels-Vereeniging). Nyní, od roku 1998, patří Makro Cash & Carry firmě METRO AG.

Makro oslavilo 25 let od založení v ČR (01.01.1998). Nahlédněte pod pokličku podnikatelům, kteří v Makru nakupují od jeho začátku působnosti v ČR.

Makro práce, kariéra, volná místa?

Velkoobchod Makro zaměstnává necelé 4 000 zaměstnanců a tím patří do žebříčků 50 top zaměstnavatelů v ČR. Co společnost Makro považuje za důležité? Na volných místech můžete očekávat seznámení s kulturou, že Makro přemýšlí jako zákazníci, rozumí výzvám, v Makru jsou otevřeni novým nápadům, srší energií, budují úspěch a to vše pro světlou budoucnost celé firmy. Heslem tedy je:

„Věříme v sebe. Věříme v MAKRO"

Jejich důležitým krokem ke spokojeným zákazníkům jsou spokojení zaměstnanci, kterým se snaží vyjít vstříc. Kromě toho máte možnost účastnit se kurzů MAKRO Akademie.

Aby byli zaměstnanci v práci motivovaní a práce je bavila, nabízí jim zaměstnavatel příjemné zázemí, možnost kvalifikace ve formě různých školení, výkonnostní prémie nebo různá setkání s inspirativními lidmi z oboru. Můžete se přidat k týmu fajn kolegů, kteří mají energii a nechybí jim nadšení. A víte, že se můžete podílet i na tvorbě časopisů Gastro nebo Epikure, které Makro připravuje?

Společnost stále hledá nové zaměstnance, proto jestli sháníte zajímavou práci s dobrým ohodnocením a možností kariérního růstu, podívejte se na nabídku volných pracovních míst. Kariéru můžete nastartovat na centrále, na prodejnách a v distribučním centru. Nebo jako absolvent v programu Campus!

Je tohle Vaše firma?
Sídlo firmy:

Jeremiášova 1249/7, 155 00 Praha 5

Velikost firmy:

1 000 - 5 000 zaměstnanců

IČ:

26450691

Založení / Zapsání do OR*:

1. 1. 1998

Právní forma:

s.r.o.