Spořicí účet KB | kb.cz | VímVíc.cz

Spořicí účet KB

Spořicí účet KB nabízí úrokovou sazbu až 5 % p.a. Založení Komerční banka spoření je do 2 minut.
Mám zájem o spořicí účet
Maximální úrok 5 %
Vyžadován běžný účet? Ano
Karta k účtu? Ne
Vedení účtu 0 Kč

Úročení:

  • KB spořicí účet úrok:
  • Od 0 Kč do 200.000 Kč – 5 %
  • Od 200.001 Kč – 0,0 %

Další informace:

Peníze ze spořicího účtu KB jsou kdykoliv k dispozici

Vklad je pojištěný ze zákona do částky 100.000 EUR

Měsíční připisování úroků a bonusů

Spořicí obálky ke spoření Komerční banky na různé cíle

Podmínky spořicího účtu:

  • Věk 18 let
  • Běžný účet u KB
  • 2 doklady totožnosti

Spořicí účet KB úrok

Spořicí účet KB úrok je ve výši 5 % p.a. KB spořicí účet. Spořicí účet KB úrok má základní úrokovou sazbou ve výši 5 % p.a. KB spořicí účet úrok se oficiálně skládá ze základního bonusu 5 % p. a. a i z bonusu, který je však 0 % p. a. Pro vklady do částek 200.000 Kč je základní úroková sazba spolu s bonusem ve výši 5% a pro vklady nad částku 200.000 Kč je celkový úrok s bonusem ve výši 0,01 % p.a.

Peníze jsou klientům vždy k dispozici. Není-li si klient jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít online spořicí účty srovnání. Vhodným typem spoření může být třeba ČSOB Duo Profit. Základní sazba se připisuje měsíčně. Vedení a správa spořicího účtu Komerční banky je zdarma.

Jak založit spořicí účet KB

Spořicí účet KB může klient sjednat na Komerční banka pobočce, telefonicky na KB infolince nebo online v KB+. S běžným účtem KB v tarifu od 0 Kč je založení spořicího účtu KB hotové do 2 minut v aplikace KB+. Spořicí účet klient jednoduše založí a spravuje v intuitivní aplikaci KB+. Peníze mezi obálkami a účty může snadno přesouvat pomocí funkce „drag and drop“ – kliknout a přetáhnout. Nejdříve klient vyplní formulář, ihned jak to bude možné jej bude kontaktovat bankéř Komerční banky pro bližší upřesnění požadavku a smlouva bude následně dokončena na Komerční banka pobočce.

Pro telefonické založení Komerční banky spořicího účtu stačí zadat telefonní číslo a později bude telefonní bankéř kontaktovat klienta zpět. Pro založení spořicího účtu Komerční banky stačí věk 18 let, běžný účet u KB banky a doložení dvou dokladů totožnosti. Pokud si klient není jistý s výběrem nejlepšího spořicího účtu, měl by využít spořicí účty srovnání.

Další oblíbené produkty od Komerční banky jsou například KB studentský účet od 15 let nebo KB půjčka. KB studentský účet od 15 let má založení zdarma od věku 15 do 18 let. Půjčka KB je ez poplatků až do výše 2.500.000 Kč. KB půjčka nabízí úrok od 6,9 % p.a.

Jaké výhody přináší Komerční banka spořicí účet

Komerční banka spořicí účet poskytuje peníze kdykoliv k dispozici tak, aby s nimi mohl klient nakládat podle svých potřeb. Vedení spořicího účtu Komerční banky je zcela zdarma. Vklad na spořicím účtu KB je ze zákona pojištěný, proto se klient nemusí bát, že by přišel o své úspory. Díky KB internetovému bankovnictví MojeBanka a Mobilní banka získá jasný přehled o svých úsporách.

Klient si může vytvořit až 10 spořicích obálek a odkládat si peníze, na co potřebuje. Může si je sám pojmenovat a nastavit u nich cílovou částku. Spořicí obálku je možné kdykoliv zrušit a založit novou. Železná rezerva jsou úspory, které může klient využít pro nečekané situace. Výši rezervy doporučí aplikace na základě příjmů a výdajů klienta, nebo si ji nastaví klient sám. Železnou rezervu si zakládá jako 11. spořicí obálku, nad rámec ostatních spořicích obálek. S aplikací KB+ je správa velice intuitivní a snadná.

Další druhy spoření Komerční banky

Banka nabízí další druhy spoření Komerční banky. Je to termínovaný účet Bonus Invest, termínovaný účet, spořicí účet Junior, stavební spoření, doplňkové penzijní spoření a doplňkové penzijní spoření pro děti. Termínovaný účet Bonus Invest nabízí akční úrokovou sazbu až 7 % ročně. Minimální výše vkladu je 5.000 Kč. Termínovaný účet má také minimální výši vkladu 5.000 Kč a je úročený úrokem 5,5 % na 1 rok nebo až 6 % na 3 měsíce.

Spořicí účet Junior má výhodnější sazbu ve výši až 6,5 % p.a., ovšem za podmínkysjednání nového penzijka pro děti. Výhodná úroková sazba až 4 % p. a. je do částky 100.000 Kč. Spoření Junior poskytuje klientovi a jeho dítěti do 6 let KB internetové bankovnictví. Stavební spoření od Modré pyramidy zhodnotí vklad až 6,5 % úrokem s bonusem 300 Kč k dětskému účtu. Státní příspěvek je až 2.000 Kč ročně.

Doplňkové penzijní spoření nabízí kombinaci dlouhodobých investic a státní podpory. Přispívat může i zaměstnavatel. Doplňkové penzijní spoření pro děti je také kombinací dlouhodobých investic a státní podpory; v 18 letech je možnost výběru 1/3 vlastních příspěvků​ a nabízí se možnost získat bonusovou sazbu až 6,5 % p.a. na dětském spořicím účtu.

Spořicí účet KB diskuze

Banka nemá na svých webových stránkách žádné hodnocení a recenze. Aby si klient či potenciální klient udělal obrázek, je nutné podívat se na nezávislé hodnocení a spořicí účet KB diskuze. Fungování společnosti, přístup klientského centra a celkové úroky s ceníky hodnotí nejčastěji současní i minulí klienti Komerční banky. Spořicí účet KB diskuze i hodnocení na celou banku se samozřejmě různí. Některí klienti jsou nadmíru spokojení, jiní po několika letech odchází k jiným bankovním společnostem. Co se týká KB spořicího účtu úroku, nepatří mezi nejvýhodnější spořicí účty na aktuálním trhu spoření.

Historie Komerční banky

V roce 1990 se začala psát historie Komerční banky, kdy vznikla vyčleněním obchodní činnosti z bývalé Státní banky československé na území České republiky. Banka se stala 7× bankou roku a získala mnohá ocenění za své produkty. Spolu s bankomaty Air Bank, MONETA a UniCredit Bank je klientům od února 2023 pro výběry k dispozici více než 2 000 bankomatů. Banka nabízí běžné účty, studentské účty, dětské účty, platební karty, půjčky, hypotéky, spoření Komerční banky, investice, pojištění a služby pro podnikatele a firmy. Webová stránka Komerční banky je www.kb.cz.

Komerční banka má v České republice 1,66 milionu klientů. Komerční banka je mateřskou společností Skupiny KB a součástí mezinárodní skupiny Société Générale. Komerční banka a Moneta Money Bank nově sdílejí své bankomatové sítě na území České republiky. Obě dvě banky tím zlepšují dostupnost hotovostních služeb pro klienty obou bank a současně podporují své aktivity v zájmu udržitelného rozvoje.

Komerční banka kontakt

Komerční banka kontakt je dostupný na KB infolince na čísle 800 521 521 a pro volání ze zahraničí na čísle +420 955 559 550. Obě dvě linky jsou dostupné ve všední dny od 7 do 22 hodin a o víkendech od 8 do 22 hodin. Pro hlášení krádeže a ztráty karet je k dispozici linka +420 955 512 230. E-mailová adresa je kbplus@kb.cz a ID datové schránky je 4ktes4w. Sídlo centrály banky se nachází na adrese Komerční banka, a.s., Na Příkopě 33 čp. 969, 114 07 Praha 1, P.O. BOX 839. IČ je 45317054.